Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1400 / 3965
(#) gyuri86 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Sziasztok.
Sikerült megtörni az LCD tv paneljét. Érdekelne hogy van rá esély hogy találok hozzá új panelt?
A típusa, LC32T1E
AMOI Electronics
Vagy kereshetek új tv-t?
Esetleg alkatrésznek mennyit érhet reális áron?
Az elektronika működik mert pc-re kötve az épen maradt képernyőn látni az xp-t.
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
1N5408 (3A/1000V) ~ 20 Ft
6A60, 6A100 (6A / 600 - 1000V) ~ 50 Ft
KBU807 8A / 1000V Diódahid ~ 200Ft.. Forrás: L@mex
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Attól, hogy közvetlen fűtésű, még nem kell feltétlen egyenárammal táplálni. Hacsak nem mikrofon erősítőnek használod. Ekkora fűtőáramnál valószínűleg nem mikrofon erősítő lesz. Katódként a fűtés közepét használhatod, ha van, ha nincs, akkor a fűtés földelt végét. A váltóáramú fűtéstől meg nem kell félni, elég nagy a hőtehetetlensége, nomeg ott a katód körül a tértöltés is. És gondolom, az anód feszültség sem 50 V lesz
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szia Zsolt,
tulajdonképpen nem a diódák árán aggódom és még csak nem is a pufferén mert a 22000mF/35V is csak 500Ft körül van. Ebből négy darab még nem a világ összes pénze, de mindenképpen azt szeretném hogy működjön is a dolog és ne egy 100Hz-es brumm legyen a dologból.
Persze a fűtés lágyindítása egy következő feladat...
(#) john94 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ja igaz...így csak rá lessz kötve a töltő és nem fog semmit sem csinálni. Kb mekkora feszültséggel töltsem? 2,6 vagy 2,8 vagy 3 V?

proli007:
Meg tudod mondani,hogy mekkora ellenállás szükséges hozzá?Jól gondolom,ha 2,8V-al töltöm,akkor 28Ohm-os ellenállás kell? Vagy már megint csak h****séget írok?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Rendes vagy, de én csövenként-fűtőtekercsenként értettem 1-1 22.000 mikroF-ot. Ez esetben gondolom legalább a négyszerese lenne a búgófesz.
Az a baj hogy nekem a tekercselés előtt biztosra kell mennem és a világhálón (igen ott ahol sok badarság van dokumentálva) mindenhol DC feszt alkalmaznak. Ugyanakkor egyre több helyről jönvissza hogy "miért is kéne neked DC?" :no:
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Nézd. Nem kerül semmibe, próbáld ki. Adjál a fűtésre váltót, ha brummosnak ítéled, még mindíg egyenirányíthatod.
(#) MrBrown válasza pucuka hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Sajnos sokba kerül mert greatz+puffer+ellenállás (pl 1ohm/10W)+megint puffer már rengeteg hely meg többlet hő. De hát nem eshet mindíg pont a számba a sült galamb :yes:
Azért még tovább gyüjtöm a tapasztalatokat, köszönöm a tanácsokat.
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ilyenkor van itt a helye a kísérletezgetésnek. Szerintem nem szükséges az egyenirányítás. Mit gondolsz nagy 10 kW -os adócsöveknél egyenirányítják, szűrik a fűtőfeszültséget?
(#) bbalazs_ válasza nferi1 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A googlezest en csinaljam helyetted?
lb1920 datasheet

Ott van, hogy harom fazisu meghajto ic.
A Lockra talatam, az kimenet, ha a megfelelo fordulatszam-tartomanyban van, akkor jelez.
Magyaran, oda ne koss semmit.
(#) MrBrown válasza pucuka hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Én nagyon szeretném hogy neked legyen igazad
(#) elektro95 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
hali olyan gondom van hogy csinálni fogok egy labor tápot de nincs olyan trafóm mint kéne na de az a lényeg hogy van egy régi monitorból kiszedett tápegység és abban van egy trafó de 31volt de nekem meg csak 25volt kellene hogy lehet azt megcsinálni hogy 25 voltot legyen a kimeneten ?
(#) blackdog válasza elektro95 hozzászólására (») Júl 19, 2011 1 /
 
Igen meglehet csinálni
LM317 pl.
(#) kendre256 válasza szucsip hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szerintem a napelem felett lévő műanyagot megette a nap, meg a meleg. Annyi hátránya van, hogy nem engedi át a fényt. Ha semmiképpen nem akarod kukába dobni, akkor esetleg lecsiszolhatod és felpolírozhatod, hátha a műanyag alsó rétege még átereszti a fényt. A műanyag alatt a félvezetőlapnak valószínűleg semmi baja.
(#) AZA válasza elektro95 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Üdv!
Letekercseled 25v-ra.
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Üdv!
Az ónszívó szalagot hogyan kell használni?
(#) karaszbandi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A páka és a leszívandó cin közé szorítod és melegíted a pákával addig, míg át nem melegszik annyira, hogy felszívja a cint. Ha nagyobb felületről kell lerántani akkor együtt csúsztatod a pákával.
(#) morzsa15 válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Értem de annak a drót féleségnek is fel kell melegednie?
(#) zolika60 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Igen. :yes:
(#) morzsa15 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Értem köszönöm a segítséget
(#) Attila86 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Segítsetek nekem, jól számolom?
Adott egy gombbelem ami 220mAh-s. Az áramköröm minden percben mondjuk 1ms ideig fogyaszt 8mA-t, a maradék 999ms-ban pedig alszik és csupán 0,2uA kell neki. Jól számolom hogy kb 26,8 óráig fog működni?
(#) nagy_david1 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szia!
Ebben az órában kicsit fáradt vagyok így reggel fogom átfutni de annyit elsőre is látok, hogy kb 27 órát akkor is kibírna ha végig 8mA-t venne fel az áramköröd. Remélem leesett amit mondtam. Hetekről beszélhetünk itt szerintem de ha nem esett le a tantusz reggel kiszámolom.
(#) tomi324 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Tessék, itt van egy 0.9es terv változat.
Alaphelyzetben az elem táplálja a saját feszültségével amit kell. Amikor rádugod az USB-t, a relé meghúz, és átkapcsol USB-s táplálásra. Ha lehúzod ismét az elem fogja szolgáltatni az áramot. Az elemet nem terheli, az USB portot 10-20mA-el (attól függ milyen relét használsz). Ha az áramkört zavarja a relé átkapcsolási ideje, még rá kell rakni a kapcsolásra egy diódát és egy kondenzátort.

he2.JPG
    
(#) pucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Szerintem egy percben 60 másodperc (s) van, ennek 1/1000 -d része 1 ms. Azért számolj némi önkisülést is. Mindezekkel együtt ráérzésre is tovább bírná az elem.
Amit számoltál, az hellyel közzel folyamatos 8 mA terhelést jelent. Durván számolva is több mint 180 órát is bír.
(#) Mybuster hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Hellosztok!

Van egy Canon nyomtatóbol kiszedett RGB ledes csíkom az a kérdés hány voltot adjak neki színenként mert van mindegyik R G B lábnál egy 1k ohm ellenálás! 12? vagy csak 5v adjak neki? pwm es színkeverés lesz belőle!
(#) nagy_david1 válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Áramfelvételét nem ismerjük a LED-eknek. Szerintem 5V kevés lesz. Próbáld ki és látni fogod. Nem igazán látom, hogy smd, superflux, hagyományos vagy milyen led van bennük. Ha ezt tudod akkor meg lehet katalógusból saccolni az áramukat. Hasonló típust keresel. Általában el lehet találni. Igaz az ilyen spéci márkáknak gyártott ledeknél bármit el tudok képzelni.
(#) proli007 válasza john94 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Hello!
Nem árulom el, inkább azt, hogyan kell kiszámolni..
- Az jó öreg OHM törvénye szerint egy ellenállás értéke akkor számolható ki, ha ismert az ellenállásra jutó feszültség, és a rajta átfolyó áram. R=U/I
- A feszültség itt nem más, mint a tápfeszültség és az aksi feszültsége közötti különbség. Az áram, pedig maga a töltőáram, amit szeretnénk beállítani. Tehát R=(Utáp-Uaksi)/Itöltő. (Jelenleg az "Uaksi" feszültség az aksi feszültségének kétszerese lesz, hiszen kettő van sorba kötve.)
- Egy ellenálláson az áram akkor lesz állandó értékű, ha a rajta eső feszültség állandó.
- A gond az, hogy a töltés alatt, az aksi feszültsége nőni fog, 1,2V-ról, majd 1,5V feszültség értékig. Vagy is a kiszámított kezdeti töltőáram, csökkenni fog a töltés folyamán.
- Ennek akkor lesz kisebb a jelentősége, ha az ellenálláson a feszültség csökkenés már "elhanyagolható" lesz. Vagy is ha a tápfeszültség sokkal nagyobb, mint az aksi feszültsége. Mert ekkor annak növekedésének hatása, már nem számottevő a két feszültség különbségére.
- De ha változik a töltőáram, az sem gond, csak nehezebben számolható ki a töltés ideje alatti töltésmennyiség.
- Mivel a következő kérdésed az lesz, hogy hány voltig kell tölteni az aksit, ezért elmondom, hogy ezeket igazából nem lehet töltési végfeszültségre tölteni, mint pld. a savas aksikat.. Vagy is ha a kapacitása az aksinak pld. 2200mAh akkor ezt a töltésmennyiséget kell betölteni.
- Természetesen ennél többet, mert hatásfok is van. Vagy is nem 100%-ot, hanem közel 130%-ot.
- Ez alapján már számolható a szükséges töltési idő. De előfeltétele, hogy az aksi le legyen merítve, és a kapacitása még annyi legyen, mint ami rá van írva.
- De ezért jó, a számításnál, ha a töltőáram a töltés időtartama alatt, közel állandó. Vagy is egyszerű ellenállásos korlátozásnál, jobb, ha nagyobb a tápfeszültség mint ha kisebb, vagy áramgenerátort kell használni, ami a töltőáram értékét állandó értéken tartja. (pld. egy LM317+egy ellenállás, mint ahogy az adatlapja is mutatja)
- De túl nagy feneket nem érdemes a dolognak keríteni, mert az aksi töltöttségi szintje, hatásfoka, és tényleges kapacitásának ismerete nélkül úgy is tévedni fogunk..
(Amúgy van ehhez, külön topik, érdemes olvasgatni..)
üdv! proli007
(#) nferi1 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
1 óra 3600000 ms, ebből 60ms-ig fogyaszt 8mA.
60/3600000=x/8 (x az 1 óra fogyasztás).
3599940 ms ideig fogyaszt 0,0002mA egy órában.
3599940/3600000=y/0,0002
Amennyi ideig bírja: 220/(x+y) (idális esetben, elméleti síkon)
Nekem baromi nagy szám jött ki(kb 75 év).
De lehet hogy valamit elnéztem,de nekem ez tűnik logikusnak.
(#) dizi hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy Samsung GT-S 5230
mobiltelefonról át lehet e vinni az SMS-t-ket adatkábelen keresztül számítógépre.
Válaszokat köszönöm.
(#) TakiG válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Idézet:
„Az áramköröm minden percben mondjuk 1ms ideig fogyaszt 8mA-t, a maradék 999ms-ban pedig alszik”

Itt a perc helyett nem másodpercet szerettél volna írni, mert az az 1000ms?
Ha igen, akkor szerintem számolhatsz (1*8+999*0.0002)/1000=0.0081998mA árammal, ezzel kb. 3 év jön ki, ha jól számoltam.
Következő: »»   1400 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem