Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1718 / 3965
(#) zoltan0801 válasza szucsip hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Igen, mivel nem találtam germániumot, ezért a schottky lesz a megfelelő
(#) Davidd hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Udv mindenkinek!Van egy an6884 el keszitett vumeter.Szeretnek ra tenni 20 db nagyfenyereju ledet.Meghozza ugy kotnem hogy egy kimenetre 2sorosan+2parhuzamosan, de gondolom kelene egy kicsi tranzisztormezo hogy birja a nagy aramfelvetelt az ic.A tranzisztormezo a kimeneti tranzisztorokat takarja.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Persze a kerdest lefelejtettem: Azlenne hogy valaki lenneszives adni egy olyan kapcsolasi rajzot amialapjan elkeszithetnem.
(#) szucsip válasza Davidd hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Nem kell ehhez kapcsolás. Jó lesz az úgy, ahogy van. Sorba kötöd a 4db LED-et, adsz neki 12 vagy 15V-ot és jó lesz!
(#) Davidd válasza szucsip hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Nem fog nagyon melegedni az ic?
(#) Zsora válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Idézet:
„Ez lehet egy CD4027-es FF aminek a JK bemenetiből egy D bemenetet csinálunk?”

Én egy 74LS74A D-flip-flopot választanék, aminek az órajelbemenetét invertáljuk, vagy egy 74LS112A J-K flip-flopot, aminek a bemeneteiből egy inverterrel D-flip-flopot lehet csinálni.
Idézet:
„És itt is a CD4027essel lehetne folytatni, csak annyi, hogy a JK-ból nem D bemenetet csinálunk, hanem egy shift regisztert...”

Ide a 74LS112A ideális.

Figyelj a negatív és pozitív bemenetekre, ill. órajelekre!
A CD4027 nem élvezérelt, hanem master-slave flip-flop.

A TG a Transmission Gate (áteresztő kapu) rövidítése. Gyakorlatilag egy órajel vezérelt analóg kapcsoló.
(#) Csupasz hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok.
Nem akartam új topicot nyitni, bár nem tudom mennyire ide illő a kérdésem.
Szeretnék kínai okostelefont venni,melyen android fut.Viszont nincs magyar nyelve, ( angol van, akkor marad az), és az lenne az igazi.
Megodható-e, és ha valaki tudja hogyan, küldene-e egy privit, hogy megbeszéljük.
Köszönöm
Üdv:
Csupasz
(#) Zso839 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet nem ebbe a topikba kellett volna írnom.
Találtam egy digitális voltmérőhöz való kapcsolást a neten. Érdekesnek találtam,hogy a tizedespont vezérlése a digit meghajtására való kimeneten keresztül történik.
Eddig csak olyan kapcsolást találtam,ahol a szegmensekhez hasonlóan a tizedespont is külön kimeneten volt vezérelve.
Ez a megoldás bármilyen kapcsolásnál működik?

Zsolt
(#) dave500 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok! Még régebben láttam egy olyan kapcsolást az odalon, amivel a PC hangkártya segítségével mérhető az volt az adott hangszóró impedancia menete! Google-n már egy órája keresem, de nem találom!
(a hangkártya line in, line out-ját használta ez a szerkezet)
(#) Stadi válasza kobold hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Köszönöm. Mivel a bontott TTL IC-im tesztelésére fog majd szolgálni az áramkör, ezért abból indulok ki, hogy a programból kiválasztott típusnak megfelelő IC lesz a foglalatban. Amúgyis hobbikategóriás kütyü lesz, szóval feleslegesnek tartom túlbiztosítani a dolgot.
(#) Sick-Bastard hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Üdv!

Egy kis logikai áramkör szimulátor programba építek áramköröket pl.: 74HC595

A 74HC597-essel volt egy kis bajom, de talán azt sikerült megoldanom.

Most egy másik hiba ütötte fel a fejét.

A probléma:
Ha az input FF-ból akarok adatot (logikai 0) átvinni a Shift Regiszterbe a parallel load input (PLn láb) akkor ha a Shift Regiszterben már egy logikai 1es van, azt nem írja felül logikai 0ra.

Mi lehet a gond?
Vagy talán így kell működnie?

SB
(#) Sick-Bastard válasza Zsora hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
THX!

Közben a programban rájöttem, hogy a JK FF mégis jó lesz, ha annak a Preset és Clear bemeneteit is használom.

Most egy másik hibával találkoztam, amit az előző hozzászólásomban le is írtam.

SB
(#) Panzer576 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Helló!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Szeretnék építeni egy ilyet: (melléklet)
Megcsináltam a NYÁK-ot is, mind két oldala telibe van árnyékolva és az adatlapon leírtak szerint van bekötve és elhelyezve!
A problémám, hogy mindegy, hogy az árnyékolt kártyán, vagy a dugaszpanelon hajtom meg, a PIC csak egy óriási zavart észlel, CVref=0 V mellett, a többi értéken nem is lát semmit! Nem hiszem, hogy a PIC-es résszel lenne gond, hisz az analóg beolvasás után rögtön kiteszem az értéket LCD-re, nem csinálok vele semmit!
A problémám inkább az analóg kártyával van, azért nem a PIC-es fórumba írtam!
Az LCD-n rendkívül gyorsan ugrándozik a jelem 200-500-as érték között (10 biten olvasom be) PIC16F887-el.
Ha valaki tud segíteni, vagy csinált már ilyet légyszi help, mert megőrülök!
-100 tól 1300 fokig kellene mérjen, de ez csak egy nagy zavar!
Köszi előre is!
(#) kokozo válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia! Táp rendesen szűrve van? Ha az analog bemenetre egy potin keresztül adsz jelet akkor is ugrál?
(#) Panzer576 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Hali!
Először én is a tápra gyanakodtam, a PICKit 2-ről kap most tápot, az stabilizált. (tudtommal)
Potinál is ugrál, de ott NAGYON! kicsit!
1023-ból talán ha 2-3-at.
(#) vilmosd válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
A kapcsrajza megis hol van? Mert az AN csak blokkvazlat szinten targyalja. Maga az erosito milyen alkatreszekbol epul fel? Akar rossz minosegu ellenallasok is okozhatjak a zajt. Itt legalabb 1 % (inkabb 0,5%) femreteg ellenallasokat illik hasznalni. Maga az erosito milyen tipus? Az erosito tapja a labaknal szurve van? A bemenetet rovidzarva mit lehet merni a kimeneten? Ajanlatos lenne vegigmerni szkoppal, es multimeterrel mindent. Amikor a DC resz stabil, utana kellene nezni a PIC mukodeset.
Igy induloban ennyi.
(#) vilmosd válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Az elso egy stabil megbizhato tap hasznalata. A PC-bol jovo 5 volt minden, csak nem stabil. Mellette teli van zajjal. Az ilyen alkalmazasokhoz csak trafos, analog szabalyzos tapot szabad hasznalni.
(#) Panzer576 válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Értem! Akkor megnézem labortápról is, szkópom sajnos nincsen, így azzal nem tudok mérni, a kapcs rajzot mellékelem, az alkatrészek azok amiket ír a pdf, az ellenállások 0,1%-ossak, az összes IC a tájához a lehető legközelebb van szűrve egy párhuzamos 100nF-ef kerámia kondival!
Erősítő: MCP6V01 CVref stabilizátoraként használt erősítő: MCP6001 Hidegpont kompenzáló: MCP9700 (Még nem jutottam odáig, hogy ezt is használjam.) és még egy MCP1541 a 4,1V-os stabilizátor!
(#) vilmosd válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szkopot a hangkartya segitsegevel lehet varazsolni kis munkaval. Soundcard Oscilloscope Nagyon hasznos tud lenni. Igaz nem helyettesit a 2000 $ szuper szkopot, de azert sokat segit.
(#) Panzer576 válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Hú!
Ezt megnézem!
Am most vettem észre, de a proteus rosszul ismeri a tokozását az MCP1541-nek, a lábai tök össze-vissza állnak!
Akár ez is gond lehet!
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok, ha valaki olvassa egy gyors valasz kene.

Amikor egy kettos tapot ado trafot egyeniranyitok szurke femkulseju graetz hidakkal (2 vel) akkor ezek osszeerhetnek mukodesuk kozben?
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok, ha valaki olvassa egy gyors valasz kene.

Amikor egy kettos tapot ado trafot egyeniranyitok szurke femkulseju graetz hidakkal (2 vel) akkor ezek osszeerhetnek mukodesuk kozben?
(#) blasz válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Nemigen értem a kérdést.Mi érhet össze? Az egyenirányító?
(#) kadarist válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Írd be még vagy 10 helyre a kérdésed...
(#) Chello.1 válasza blasz hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Az es allitolag osszeerhetm csak nem volt kedvm meresi hiba miatti karhoz.
(#) pjg válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Elvileg szigetelt. Mérd meg Ohm mérővel.
(#) Lac364 válasza (») Júl 7, 2012 /
 
Ahogy gondolod
(#) Teaway válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Ha így néz ki, akkor igen, sőt közös bordára is szerelhetők szigetelés nélkül.
(#) csanyipal hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Adott egy piezo-lapka:
piezo-lapka
kivezetések nélkül.

Hol szerezhető be a piezo-lapka két kivezetésének megfelelő, vékony, hajlékony, 0,40 mm átmérőjű fekete és piros színű huzal?

A huzal forrasztása a piezo lapkára feltételezem a szokásos, azaz egyszerű, semmi különös technikája nincs, igaz?
(#) kokozo válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 8, 2012 / 1
 
Szia! Ugyanott lehet venni azt is mint a piezot. Bővebben: Link
Forrasztani meg simán lehet van rajta forszem.
Következő: »»   1718 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem