Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2676 / 3971
(#) kendre256 válasza ttindian hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Az annyira pontos, mint amennyire a telefon GPS-e pontos. Háztömbök között rosszabban látják a telefonok a GPS holdakat. Az ESET különben mindig 2 SMS-t küld, az egyiket a mobiltelefonállomások "bemérése" alapján, megnézi, hol van az adott IMEI számú telefon. Ez csak azt tudja nézni, hogy melyik bázisállomások hatókörében van a telefon. Ennek a pontossága függ a területtől, nagyvárosban, mikrocellás környezetben pontosabb. Ha kinn vagy városon kívül, akkor nagyobb lefedettségű bázisállomás területén vagy, akkor sokkal pontatlanabb.
A másik SMS-ben a GPS alapján meghatározott adatot küldi. Mindkét esetben írja azt is, hogy mekkora a pontosság. Visszanéztem pár SMS-t, GPS-el 10 méter körüli pontosság volt, IMEI alapján 10 és 100 m közötti.
(#) qvasz2 válasza ttindian hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Az ESET semennyire, a telefonban lévő GPS pontossága mérvadó. Pl a belvárosban, sűrű, magas házak között simán elveszti a fonalat
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
A GPS pontossága egy dolog a felmerülő problémák közül.
Bekapcsolt GPS vevővel az áramfelvétel alaposan megnő, ami az üzemidő jelentős csökkenésével jár. Ezen csak olyan szoftver segíthet, amelyik csak időnként kapcsolja be a GPS vevőt. Másik megoldás lehet a kutya/macska nyakába akasztható nyomkövető, ami lehetővé teszi GPRS-en keresztül a pozíció lekérdezését - ehhez a megoldáshoz viszont két GPRS előfizetés és egy tablet, vagy komolyabb telefon kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
(#) zolika60 válasza hal111 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Ugyanolyan mint bármilyen izzó, csak kisebb. Nincs polaritása.
(#) hal111 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Köszönöm! Ma vettem 4db 12V-os példányt, a napokban ki is próbálom, hogy jó lesz-e.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
(#) dudzsi hozzászólása Nov 26, 2015 /
 
Sziasztok! Ismerösömnek sikerült kintröl rendelni egy 110V-os UV lámpát. Persze nem vette észre hogy 110V-os és bedugta. Egy pukkanásig müködött. 2db tranzisztor "13003" és egy ellenállás bánta látszólag. A kérdésem az lenne hogy mitt kellene modosítani hogy müködjön 220V-ról? köszönöm
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
(#) Bakman válasza dudzsi hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
A burkolaton kívül kicserélsz mindent 230 V-osra. Ha jól látom, két UV cső kell bele, előtéttel, plusz egy lépcsőházi automata és hajrá.

A dupla fesz. miatt sanszos, hogy sok alkatrész ki kell cserélni.
(#) kadarist válasza dudzsi hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Szerezz be egy megfelelő teljesítményű 230/120V-is trafót és tápláld arról.
(#) pedro7 válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Az IC rossz volt, de jó hogy még tápra kötés előtt végigmértem a primer kört,mert két diódát is elvitt a nagy kondi kiszáradása és az IC tönkre menetele.
(#) Gj hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Üdv!

Hogyan kell használni egy ilyen precíziós hőszenzort?
(#) Wind-Storm hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Helló!

Azt mindegyik regulatorról elmondhatjuk hogyha be van kötve az áramkörbe és csak a kimenetére kapcsolok feszültséget, akkor nem okoz neki gondot, nem lesz plusz fogyasztásom miatta?
Van egy 5V-os kimenetű ismeretlen típusú szabályzó mely kimenetére 3-5V-ig adnék feszültséget és jobb lenne a helyén hagyni, nem kiforrasztani.
(#) Bakman válasza Gj hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Az adatlapjában van pár alapkapcsolás, esetleg Google képkeresőbe egyszerűen beírod: LM335.
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 28, 2015 / 1
 
Szinte biztos, hogy valamennyi extra fogyasztást okoz, de hogy mennyit, kérdéses, lévén ismeretlen egységről. Az is kérdéses, hogy ettől tönkremegy-e a regulator vagy csak megrántja a vállát.
(#) dudzsi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Hát igen én is ettől féltem. Köszi

kadarist: köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) teszti hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok!

A fázisceruza egyenáramot is jelez? Pl. ha egy kb. 400V egyenáramú pozitívhoz hozzáérintem a fázisceruzát és másik kezemmel megfogom a negatívot, akkor világítani fog?
(#) ferci válasza teszti hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Ha igazi fázisceruza ( van benne előtétellenállás ), akkor ráteheted a 400 volt DC-re, a + és a - közé és világít.
(#) Wind-Storm válasza Bakman hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Értem, kösz!
(#) ujfalusi hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogyha egy tranzisztornak nagyon nagy a kollektor visszárama, az még használható vagy eldobandó.
(#) granpa válasza ujfalusi hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Az már nyekk, ha több az adatlapinál; valószínű hőmegfutás (vagy csak öregedés).Csúzliba.
(#) ujfalusi válasza granpa hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Oké kösz. csak az a bosszantó hogy vadi új tranyók.
(#) granpa válasza ujfalusi hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Akkor mérőáramkörbe vele; lehet, nem is oly betegek. Valahol tán még megvannak: régi Ge tranyók, gyári csomagban (ergo: újak), de a jellemzői 'kissé' megváltoztak.
(#) ujfalusi válasza granpa hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Sajnos ezek igen rossznak túnnek, 2n3442 TESLA tranyók a fiók mélyéről. 10 darabból 7 mérés szerint kakukk.
(#) qvasz2 válasza ujfalusi hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
A negyven éves tranyók még máshogy működtek; én is szívtam velük, a labortáp topikban rákereshetsz. "A" osztályú erősítőbe el lehet használni, de a legtöbb mai alkalmazásnál gond a magas szivárgó áram, labortápba pedig használhatatlan.
(#) granpa válasza ujfalusi hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Az pech. Nekem is van (valahol)~4 db. ezekből ('100 évesek'), de mind jó, tavalyi mérés szerint).
(#) ujfalusi válasza granpa hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat, ez van régen is csináltak selejtet.
(#) jdani hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Üdv. Autóban lévő xenon égőről és starterről van szó. Az égő polaritása felcserélhető, tehát mindegy hogy a két kábelt hogy kötöm rá az égőre?
(#) Gj hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Üdv!

Itt egy NTC. Az adatlapját ha megnyitom, van benne egy halom táblázat, amiket nem igazán értek. Gondolom az lenne bennük, hogy egy adott hőmérsékleten mekkora az NTC ellenállása.
A kérdés pedig: Melyik táblázatból és hogyan lehet kiolvasni, hogy egy adott hőmérséklethez mekkora ellenállás tartozik?
(#) kendre256 válasza Gj hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Ahogy én nézem, mindegyik értékű NTC-re megadják, hogy mennyi lesz a különböző hőmérsékleteken az ellenállása. A táblázatok Toper oszlopában a 25°C-os sorban megtalálod az NTC névleges értékét. Ha pl. 3,3 kOhmos NTC-d van, akkor a 11-es táblázat 6.332-es oszlopában tudod megnézni a különböző hőmérsékletekhez tartozó ellenállás értékeket. Ugyanez az NTC -30°-on 57.82 kOhm, +50°C-on pedig 1.190 kOhm lesz.
Az oszlop nevében az ellenállás értéke van, ahogy látom. A 6.332-ből a 332 jelenti az ellenállás jelölés szerinti értéket Ohm-ban.
(#) Gj válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Köszönöm szépen!

Látom, van még az adatlapon egy halom paraméter. Ezek az értékek ugye arra vonatkoznak, amikor az NTC teljes anyaga átveszi az adott hőmérsékletet?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Segítsetek légyszi' !

Sok-sok évvel ezelőtt elkövettem kerékpárom LEDes "parkfényéhez" egy "dobozkát". Tartalma egyenirányító-kocka, kondenzátor-bank. Sajna elfelejtettem megjelölni*, melyik vezetékpár a be-, és melyik a kimenete...
Hogyan tudnám a doboz megbontása nélkül meghatározni, melyik vezeték micsoda ?

*eladtam a régi bicajt és amikor lebontottam
Következő: »»   2676 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem