Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Na pont nem ilyenre gondolok, nem szeretnék bele Raspberry-t.
Pont olyanra lenne szükségem, mint egy DVR, minden funkció és burkolat nélkül, csak annyira volna szükségem, hogy a kamera képe megjelenjen a kijelzőn, minimális méretben, és fogyasztással. Egy av kamera egy av bemenetes kijelzővel, vagy egy usb kamera, usb bemenetes kijelzővel, ha ez egyáltalán lehetséges!?
Ebben nincs Rasberry, csak ahhoz is ajánlják. Ez egy LCD modul egy meghajtópanellal, aminek van HDMI bemenete (pl. Rasberry-hez), VGA bemenete (pl. PC-hez) és 2 db AV bemenete pl. AV kimenetű kamerákhoz.
De vannak csak AV bemenetű monitorok is: Bővebben: Link Ez egy 5"-os, kamerával együtt adják például, de van még egy millió ilyesmi, nagyobb méretűek is.
Nem teljesen értem a válaszodból, hogy volna olyan választás is, hogy usb kamera, usb bemenetes kijelzőre?
Például ezt: Bővebben: Link Ezzel:Bővebben: Link
Korrekt gyártó csak úgy, hogy a beépített elkó a rá vonatkozó maximális üzemi hőfokon, mondjuk 105 fokon van specifikálva mondjuk 5000h élettartamra, viszont a gyártó kimérte, hogy a várható üzemi körülmények között csak 70 fokos az elkó, ami a jellemző görbék szerint így már 30000 órát bír. Ezt meghatározza az összes kritikus alkatrészre, és ezekből számol egy eredő élettartamot, ami mondjuk lesz 15000 óra. Az 50000h viszont többnyire simán csak azt jelenti, hogy kritikátlanul átvették a LED gyártó specifikációját.
Ez nagyon jó. Meg is építem. Köszönöm a segítséget
Köszönöm, így már világos! Egyébként ezeknek a kijelzőknek a szalagkábel csatlakozása szabványos, vagy mindegyik más, amivel a panelre csatlakozik?
Nincs tapasztalatom az LCD kijelzőkkel, de szerintem nincs rá szabvány, annyiféle kijelző van. Ha már nem sok vezetékes szalagkábel, hanem pár vezeték csatlakozik a külvilág felé, az már lehet szabványos (RS232 valamelyik egyszerűsített változata, AV, VGA vagy HDMI). De akkor már nem csak a csupasz LCD van, hanem ki van egészítve valami meghajtó processzorral.
Nincsen rá szabvány.
Annak viszont örülni szoktunk, ha kompatibilis a kijelző vezérlése a HD47780 vezérlővel (ami szintén egy processzor, tulajdonképpen ). Példa
Esetleg olyan megoldást is tudnék csinálni, hogy egy mobiltelefont használnék az lcd helyett, és ennek az USB portjára dugnám a kamerát? Lényeges lenne, hogy a vezeték nélküli megoldással szemben minimális legyen a késleltetés! Nem lenne az sem hátrány, ha a kamerához nem kellene vennem külön tápegységet. Így csak gyakorlatilag a kamerát kellene megvennem, a kísérletezéshez.
Ha közéteszel valamilyen feldolgozó egységet, akkor már ugrott a "késleltetés nélkül" feltétel.
Késleltetés nélkül csak AV interfésszel oldhatod meg dolgot.
És mekkora késleltetésre kell számítani egy USB esetén? Nyilván nem arra gondoltam, hogy teljesen valós időben működjön, hanem a lehető leg kisebb legyen. mp alatti még beleférne.
Milyen processzorral? (Először a képjelet digitalizálni kell, utána megfejelni az USB protokollal, majd ugyanezt visszafelé. Csak ezután kezdődik a kép megjelenítése.)
Egyszerűbb lenne, ha elárulnád, mi lenne ez a projekt.
Sziasztok!
Egy tápfeszültséget szeretnék figyelni ami ha két érték között van akkor bekapcsolok egy optocsatolót. A problémám az, hogy csak 2 komparátorra és 2 tranzisztorral tudnám megcsinálni. Van valami egyszerűbb megoldás esetleg 1 vagy 2 komparátor magába elég lenne? Minél kisebb helyigénnyel szeretném megoldani. A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
Sziasztok!
Van egy 6V-os ólomzselés akksim. Szeretném laptop külső akksiként használni. Rámértem a laptop töltőjére, 18.54V. 19V van ráírva. Elég kis laptop (vagy inkább netbook), ha teljes terhelésen megy, akkor sem fogyaszt többet 10.5Wattnál. Egy olyan kapcsolást szeretnék, ami képes ezt a 18.5Voltot előállítani. Googleben nem találtam ilyet. Ha valakinek akad valahol ilyen kapcsolása, vagy van egy hasznos linkje, esetleg tanácsa és megosztja velem, azt nagyon megköszönném!
Te egy Step-Up DC-DC konvertert keresel, például. Egy, az akkumulátor mélykisülését megakadályozó áramkört is érdemes beépíteni mellé.
Mintha rémlett volna, hogy van csak nem ugrott be a neve, már, hogy olvastam a mellékelt kép címét egyből beugrott.
Egyébként LM393-at használnék aminek a kimenete elvileg tud 16mA-t, de adatlap szerint min. 6mA, tip. 16mA. Azért a 6mA elég sovány egy optonak, nem tudom ezt a 6mA-t mennyire kell komolyan venni. A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
Ha egy sima lineáris optó, akkor attól függ, hogy mit kell kapcsolnia a kimenetén, és mekkora az áramátviteli tényezője.
TLP521, a kimenetén csak egy mikroprocesszor lesz szóval elvileg nem vészes.
Sziasztok! 2 kapcsos brushless DC motort hogy tudok vezérelni? PWM kilőve, step-down-on és áramgenerátoron gondolkozom, de nem ismerem őket.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
Az egy külső gerjesztésű egyenáramú motor. A fordulatszámát a kapocsfeszültségével tudod állítani. Mindíg a beállított feszültséghez tartozó nyomatékot tartja, és ennek megfelelően veszi fel az áramot. Ezért az áramgenerátoros (előtét ellenállásos) táplálás van kizárva. Ha ilyen módon szabályzod, a különböző terhelés hatására változik a fordulatszám, és a nyomaték is. (azt fogod tapasztalni, hogy "elgyengül" a motor)
A kapocsfeszültségét tudod szabályozni, PWM -el, vagy DC/DC konverterrel.
Ez egy kefe nélküli, elektronikus kommutációval ellátott állandómágneses forgórészű motor, úgyhogy így kell megközelíteni a problémát.
Eme szép szakkifejezés változtat a vezérlés módján? Gyakorlatban egy léptető motort kell elképzelni, aminek a léptetését belső elektronika látja el?
Nem léptető hanem egy olyan motor amelynél a mágnest a forgórészbe tették és az állórész van tekercselve, fordítva, mint ahogyan a klasszikus állandómágneses állórésszel megvalósított kis DC motoroknál. Az előny a csúszógyűrűs kommutátor szükségtelensége. A belső polaritásváltást elektronikus úton, Hall-szenzorral és elektronikával végzik. Mivel a csapágyon kívül nincs más kopó alkatrész, ezért az ilyen motor élettartama nagyobb, ezért terjedtek el. A szikrázás elmaradásából eredő zavarcsökkenés szintén előnyös tulajdonság.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
Úgy van megközelítve. Az, hogy a kefe rendszer elektronikus kapcsolókkal van megoldva, a motor tulajdonságait alapvetően nem befolyásolja. Sz állórész állandó mágneses, ezért külső gerjesztésű, úgy is viselkedik.
Akkor lenne más a helyzet, ha a kefe nélküli háromfázisú szinkron motor elektronikus meghajtással megoldás lenne. Akkor azonban legalább három kivezetése lenne. De ezesetben a motorból kijövő két vezeték árulkodó, hogy csak a kommutátor van helyettesítve elektronikus (hall elemes) kapcsolóval. (mint a PC ventikben) A csúszógyűrű, meg a komutátor két különböző dolog. A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
Nem, a forgórész az állandómágnes, így nem kell csúszógyűrűvel vagy kommutátorral villanyt vinni oda.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
Az tökmindegy, hogy melyik az állandó mágnes. Konstrukciós szempontból nyilván előnyösebb, ha a forgórészben van a külső gerjesztés.
Jó, csak a normál kemény PWM-et nem célszerű az elektronika miatt használni, valamint a feszültségcsökkenéses megoldás is korlátozott. Egyébként csak pontosítás miatt szóltam egy keveset.
Üdv!Van egy yamaha dt 80-as kis motorom.Vettem bele egy univerzális feszültségszabàlyzót , mert sajnos az előző tönkre ment.Az akkumulàtor amivel kipróbàltam az nem volt teljesen feltöltött állapotban.Alapjáraton , ha rámérek az akkumulátorra akkor olyan 13,8V-ot mérek viszont , ha meghúzom a gázt akkor 15V fölé is felugrik a feszültség.Ez azért van , mert az akkumulátor nincs teljesen feltöltődve vagy ez az ertèk nagyon magas?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |