Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3118 / 3969
(#) Bakman válasza stefi1969 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Az elektronika, ami a képen van, tulajdonképpen egy tápegység. A paramétereit nem tudom de talán 9 - 14 V-os bemenő feszöltségből csinál 5 vagy 3,3 V-ot és ezt a próbapanelnek át is adja a kiálló "tüskéin" keresztül.
(#) stefi1969 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Köszönöm a választ. Ezt a bemenő feszültséget milyen alkatrésszel lehet megoldani? Szóval mit kell még venni hozzá, hogy áram legyen a lapon?
(#) Bakman válasza stefi1969 hozzászólására (») Jan 30, 2018 / 1
 
Közben megtaláltam az adatlapját: Bővebben: Link. 5.5 x 2.1 mm-es DC csatlakozós adapter kell neked, pl.: Bővebben: Link.
(#) ramon94 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Egy Arduinos CNC-ről van szó egy laptopra van rácsatlakoztatva az elektronika melyeknél a léptetőmotorok 24V-ot kapnak.
(#) kcsilla válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Köszi
Ahonnan hoztam ott nem is volt fi relé, ezért nem lehet gond.
A kismegszakító nem kapcsol le, csak a fi relé.
Ebben az esetben nem mindegy hogy melyik fázis hova van bekötve L1, L2, L3 a gépen mind a három fázis fekete kábel ?
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Lehet alap kérdés, de hogy kell diódahidat méretezni?
Vegyük mondjuk az 1N4004-et:
VR 400
VR(rms) 280
I FSM 30 A

Gondolom csucsba 30A terhelést visel el, de tipikus terhelhetőséget nem találtam Io nak találtam 1A .. de azt kevésnek találnám, úgyhogy gondolom mást jelent!

400 vagy 280? Hány voltig lehet használni?
mondjuk a max az úgyis 230 V lesz!
de jelen pillanatban AC25 meg AC7 voltot szeretnék egyenirányítani!
(#) vargaf válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Kevésnek találod vagy sem az 1 A áramot, annyit tud tartósan. A maximális zárófeszültsége pedig 400 V. Az adatlapját mellékeltem.

1N4004_EN.pdf
    
(#) tbarath válasza kcsilla hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
A fi relé akkor old le, ha ha a fázis(ok)on és a nullán folyó áram eredője nullától valamennyivel nagyobb. (A lakossági relék általában 30 mA áramnál oldanak le.) Ez azt jelenti, hogy az áram valahová elfolyik, és ha ez megtörténik akkor potenciálisan az emberen keresztül folyik a föld felé, ami nem egészséges

Szóval vagy van egy olyan 1 fázisú fi reléd ami ezt okozza, vagy valami életvédelmileg nincs ott rendben. Első körben ez utóbbit kellene kizárni, mert amíg ezt meg nem tetted addig a berendezést életveszélyesnek kell tekinteni.
(#) kcsilla válasza tbarath hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Köszönöm
Értem,gondolom a fi relének csak az esztergánál csinálja más gépnél nem kapcsol le.
Az esztergán kell keresni a problémát, a fázis a nullával érintkezik ?
(#) Gafly válasza kcsilla hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Idézet:
„Értem,gondolom a fi relének csak az esztergánál csinálja más gépnél nem kapcsol le.
Az esztergán kell keresni a problémát, a fázis a nullával érintkezik ?”

Bontsuk ketté.
Idézet:
„Az esztergán kell keresni a problémát”

Igen.
Idézet:
„a fázis a nullával érintkezik ?”

Ettől is lehet, de talán nem ez a jellemző.

Szerintem igazán át kellene nézni, kitakarítani azt az esztergát, de nem értek hozzá
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2018
(#) killbill válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Idézet:
„„a fázis a nullával érintkezik ?”

Ettől is lehet, de talán nem ez a jellemző.”
Attol biztosan nem lehet, mert attól nem lesz hibaáram. Attól viszont lehet, ha a fázis a védőfölddel érintkezik.
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Általában igaz minden alkatrész méretezésére, hogy maximális áram + vésztartalék,
és maximális feszültség + vésztartalék, és ha rendelkezésre áll,
akkor maximális teljesítmény + vésztartalék az üzembiztos méretezés módja...
(#) Gafly válasza killbill hozzászólására (») Jan 31, 2018 / 1
 
Idézet:
„Attol biztosan nem lehet, mert attól nem lesz hibaáram”

Van olyan, ami túláramra is leold. Tehát nem mond, hogy "attól biztosan biztosan nem lehet".

Meg kell nézni, kitakarítani.
(#) Peter65 válasza kcsilla hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Leggyakrabban frekvenciaváltók szokták leoldani a fi relét. Először szerintem ezt kellene megnézni.
Ha az esztergát asszinkron motor hajtja, és a fordulata folyamatosan állítható elektronikusan, akkor jó eséllyel frekvenciaváltós hajtása van. Megerősítheti ezt az is, ha a leoldás akkor következik be, ha az eszterga motorját elindítják.
Az újabb frekvenciaváltókon van lehetőség arra, hogy ezt a problémát orvosolni lehessen, de a régieken nincs. Vagy érzéketlenebb fi relét kell használni, vagy külön betáplálást kell kialakítani az esztergának a fi relé elöl.
(#) Gafly válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Hol látsz ezen frekvenciaváltót?
(#) kcsilla válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Sajnos nincs rajta frekvencia váltó, egy dahlander motor van ami 1,5kw meg 0,75 kw, a sebességet egy váltó meg különböző áttételek módosítják.
(#) kcsilla hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
A föld és a nulla össze van kötve de a képen is látszik.
(#) Peter65 válasza kcsilla hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Én nem ismertem ezt az esztergát, és nem néztem utána, csak ötletként írtam a frekvenciaváltót.
Viszont a gépen nem kéne a nullát és a védőföldet közösíteni, hanem külön kellene elvinni a géphez.
(#) Bakman válasza kcsilla hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Az a baj. Szüntesd meg az összekötést, földelést a földelésre, nullát a nullára.
(#) killbill válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Ha letezik olyan FI rele, ami tularamra is leold, akkor nem mondom. Bar szerintem ez igen ritka, speciel en meg eletemben nem lattam ilyet, es nem is hallottam rola, hogy letezne. A fenykepet elnezve a kerdeses peldany sem ilyen.
(#) Epu2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Ott ahol rendszeresen érheti rövid idejű lökőáram, figyelembe kell venni a maximumot. A 400V max. zárófeszültséget nem szabad meghaladni, még pillanatnyilag sem. A váltóáram csúcs értékével kell számolni. U~×1,41. A 230V~ ami lehet "240V" is, csúcsértéke 324V illetve 338V.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Ha a transzformátor 380V-os, nem kell nulla a géphez. CSAK védőföldelés!
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Kivéve kb. 100 esetet, amikor kell. Mindegy, hogy kell-e vagy nem, itt az összekötés a hiba, nem az, hogy nullát is kap a gép.
(#) Gafly válasza killbill hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Pedig van. Bővebben: Link
Konkrétan otthon ilyen van (nem pont ez a tipus), és én már beleszaladtam abba, hogy nem csak hibaáramra old le.
(#) killbill válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Valóban létezik, nem vitatom. Ma is okosabb lettem.
(#) Bell hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
A háziasszonyok remekül teljesítenek a konyhában és sok egyéb fontos helyen, dologban, ráadásul az érintésvédelem területén is határozottan képesek állást foglalni egy
Idézet:
„Te ez k...ra ráz”
erejéig, de nem árt az óvatosság.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Sziasztok!

Ezen görcsölök, igazából baromi egyszerű, jól látom hogy a rajzhoz képest ő a tranzisztorok bázisára köti a ledek negatív lábait!?

Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Már miért kötné a bázisára? Ott van a hetedik képen a kapcsolási rajz.
A bázikok a csatlakozóra mennek...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2018
(#) Sanyesz5 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Igen, de ha a kész fényképeket nézed akkor a bázisra megy, ha nem vagyok kancsal..
(#) tbarath válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Szerintem inkább a kollektorra, a bázison a jack 2 meleg ere van.
Következő: »»   3118 / 3969
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem