Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3715 / 3960
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 1 / 1
 
Ha rám hallgatsz, (bár kétlem, hogy fogsz, mint ahogy szoktad, hogy másra nem hallgatsz), hogy legyen egy kis sikerélményed, és ne jöjjön fel ez a téma évente, megveszed amit írnak az oldalon, és azzal építed meg. Variálás nélkül....
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Mindegy, melyikre kötöd, a forráskódba beírhatsz más lábat is, mint ami a rajzon van, ahogy jól esik.

Egyébként nem értem a problémád, minden lábnak egyedi száma van, az hogy a "D" nincs kiírva elé,
ne zavarjon. A programban az USB adatkábel a 6 és 7 lábra van kötve, a panelen is oda kell...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Nem próbapanelen lesz összerakva, hanem vezetékekkel összeforrasztva, a kijelző hátuljára tervezném felragasztani az Arduino-t és a PS/2 aljzatot (USB helyett). ☺
Viszont az "Arduino Nano"-ba gyárilag be vannak ültetve a tüskesorok és nem tudom, hogy ha vezetékeket dugdosnék a tüskékre, akkor az mennyire lenne tartós.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Forrás függő, hogy be van-e forrasztva, ha kínai akkor esélyes nem lesz. de azért ennyi év alatt csak rájöttél, hogyha alulról forrasztasz rá, az is jó, illetve a tüskesor lábai egyesével kiszedhetőek, mert ahol az ón olvad, ott a műanyag is.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Ha alulról ott vannak a tüskesorok, akkor macerásabb lesz a kijelző hátuljára ragasztani. Nem tudod véletlenül, hogy a HEStore forrásnál már eleve be vannak-e ültetve a tüskesorok, vagy csak a termékfotón szerepelnek beültetve?
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Ott az emailjük, erre való. De pisztolypákával sem több, mint 2 perc kiszedni a tüskesort, csak plusz ónt kell adni hozzá, a nyákot a sarkánál befogni a satuba és vékony végű fogóval kihuzigálni. Nem kell a semmiből is problémát csinálni, amire kiszeded őket még be is fogsz gyorsulni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Nem szeretnék véletlenül SMD alkatrészeket lesodorni a panelről (már volt rá példa), úgyhogy ha netán benne lenne a tüskesor, akkor az ott is marad.
(#) Fidel válasza szs hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Elnézést, ha megbántva érzed magad, de a szó kezdetlegeset és egyszerűt is jelent! Primit számok, primitív gyök, primitív népek? Gondolom, ők nem úgy primitívek, mint amire te gondoltál!)
Köszönöm, hogy foglalkoztál vele, ez maradt le!
(#) Fidel válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Ezt nem értem, hogy mire írtad? Vagy miért?
(#) Remci válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Nem rossz ötlet. Agyalok rajta, meglátom mi sül ki belőle, köszi.
(#) nagym6 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
A fél fordulatszám -ha pontosan kell- macerásabb kefés motornál. Erősen függ a fordulatszám a terheléstől is.
(#) Régi motoros válasza Remci hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Jaj amúgy nagym6 -nak igaza van. El is felejtettem említeni, de ha nem fordulatszámtartós áramkörben gondolkodsz, terhelésre esik a fordulatszám. Mondjuk egy ventilátornál, vagy elszívónál ez nem gond,
de esztergánál, körfűrésznél probléma lehet. Felhasználásról nem volt szó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2022
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Az, hogy mire írtam, az ott van a hozzászólás fejlécében.
Hogy miért írtam? Láttál valahol egy "megoldást", mi arra a konkrét esetre vonatkozik. Ha neked megfelel a megoldás, akkor használd azt, esetleg az illetőt kérdezd meg hogy ő mit csinálna az (általad titkolt) körülmények esetén. De azt ne várd el, hogy felelősen adjunk tanácsot, ami minden esetben működik. Kismillió trükkös videó látható az interneten az ingyenenergiáról, örökmozgóról, kör négyszögesítéséről, ami nem a HE fórumra tartozik.
(#) Fidel hozzászólása Ápr 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy ilyen fényorgo át még valamikor régen.
Elég nagy monstrum a lámpa része, vastag vezeték is van rajta.
Arra gondoltam, hogy ledes lámpákat tennék rá, kevesebbet fogyasztana, biztonságosabb, meg negyed méret lenne.
12V-os led-ekre gondoltam.
Szerintetek működhetne az a megoldás, hogy a 230v-as bemenetet lekötöm, és 12V tápot adok a panelre, a trafó helyét átkötöm. Nem lesz baja az áramkörnek a 10V helyett 12V-tól? A triakok fognak e így működni, kell e esetleg egy ellenállás az elektronika elé?
(#) Suba53 válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Milyen ilyen? Lemaradt a rajz.
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
A triakok nem tudnak kikapcsolni egyenáramú táplálásnál.
(#) Fidel válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Bővebben: Link

Jogos, akkor 9V trafó, egyenirányítóval az elektronika felé?
(#) Udvari Zsombor válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Nem tudom, hogyan viteleznéd ki a 12V LEDek tápját, írják is, hogy csak váltófesszel kapcsol jól az áramköröd, ellenben feltételezem, hogy a LEDeknek egyenfesz kell... Egyenfeszültségű fényforrásokkal nem lesz olyan egyszerű átalakítanod (ugyanis eredetileg váltófeszültségű fényeket kapcsolgatott)...
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Igen de a 7812 helyett LDO típust keress.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2022
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Tévedsz, a tirisztor váltófeszültségről működik, de egyenirányít, így ez nem gond.
Az áramkorlátozást viszont meg kell megoldani előtétellenállással.
(#) Rosszmáj hozzászólása Ápr 26, 2022 /
 
Szükségem lenne egy kapcsolásra, ami a ráadott tápfeszre behúz egy relét, majd 5 sec után elengedi és ott is marad.
Ez olyan?
(#) Suba53 válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
A szűrő, meghajtó rész jó. Az opto utáni részt kell módosítani, úgy hogy power fetekkel kapcsold a ledeket. A meglévő 12V-ról is mehet akár.
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
A relé milyen pontosan?
Lehet egy kondenzátor is elég vele sorosan...
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Ilyen, pontosabban ez.
Egy kb. 3 mp-ig nyomva tartandó nyomógombot kell kiváltania.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Jogos, akkor már inkább legyen 12V a LEDek miatt és valami beállítható stabilizátor, csak ha a 12V már sok lenne az elektronikának.
(#) Fidel válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Ez miben jobb? Nem fűt annyit, vagy mi a különbség?
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Miért lenne sok a 12V? LM324-ek vannak, akár 30V-ról is mehetne.
Egyedül attól függ a kimeneti áramkör kialakítása, hogy milyen típusú, és hány darab ledet akar felhasználni. Itt figyelembe kell venni a különböző színű ledek nyitó feszültségeinek a különbségét is. A cél gondolom az, hogy mindhárom csatornában kb azonos fényintenzitás legyen. Ez a led áramokkal meg darabszámokkal játszva megoldható.
(#) Fidel válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Tehát jó az elképzelésem, 12V táp, trafó átkötve, és a 10V-os részhez kell egy ellenállás?
(#) Suba53 válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Csak annyi a gond, hogy pici a trafó, 1,8 VA. Mondjuk pár darab led meghajtásához elég, de ha nagyobb fényintenzitást akarsz, akkor lehet hogy érdemes egy nagyobb teljesítményűre cserélni. Az LDO dropout feszültsége 0,5-1V, szemben a sima stab 2-2,5V dropoutjával. Kicsit kevesebbet fűt, de ebben az áramkörben nincs jelentősége. Inkább egy nagyobb tarfó segíthet, ha sok ledet akarsz használni.
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 26, 2022 / 1
 
9 voltos váltófeszültség egyenirányítva kevés a 7812 bemenetére.
Következő: »»   3715 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem