Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3989 / 3989
(#) gg630504 válasza Bakman hozzászólására (») 6:57 /
 
Valamint olasz és spanyol nyelvterületen. A Föld többi részén U.
(#) Ódenka válasza Lamprologus hozzászólására (») 10:55 /
 
Aki nem igazodik el rajta és nem szőrszálhasogatásból és azért fizetnek, hogy ne értsem - az menjen el erdésznek. Vagy maradjon egyéb kaptafánál...
(#) Lamprologus válasza Bakman hozzászólására (») 11:02 /
 
Bakker! Lebuktam! Nem nézegetek angol adatlapokat!
Ha igen, akkor is próbálom lefordítatni a guglival! Az meg fordít annyi hülyeséget, hogy nem is tűnne fel ha keverné a V-t az U-val!
Köszönöm! Most már tudom, hogy nem elírás, hanem ők így szokták!
De azért én maradok az U-nál!

Megkérdeztem az Mi-t mi a véleménye róla:
Idézet:

Az elektromos feszültség jele, az "U", történelmi és nyelvészeti okokból alakult ki. Az alábbiakban elmagyarázom a hátterét:

Német eredet: Az elektromosságtan alapjait a 18-19. században német tudósok (például Georg Ohm) alapozták meg. A német nyelvben a feszültségre használt szó a "Spannung", ami „feszítés” vagy „feszültség” jelentéssel bír. A feszültséghez kapcsolódó mennyiség, a „potenciálkülönbség” németül "Unterschied der Potentiale" (a potenciálok különbsége). Innen származik az U.

Nemzetközi elfogadás: Ahogy az elektromosságtan fejlődött és egységesítésre került a jelölésrendszer, a német hatás erős maradt a terminológiában, különösen az európai szabványokban. Az U széles körben elterjedt és mára az SI-rendszerben is elfogadottá vált.

Angol nyelv hatása: Érdekes módon az angol nyelvben a Voltage szóból származtatva logikusan a V-t is használják, de az U a tudományos körökben (különösen Európában) továbbra is gyakori.

Ezért használjuk ma a feszültség jelölésére az U-t, amely egyszerre tisztelet a történeti gyökerek iránt, és egy elfogadott szabvány.”
(#) Lamprologus válasza Ódenka hozzászólására (») 11:15 /
 
Idézet:
„Aki nem igazodik el rajta és nem szőrszálhasogatásból és azért fizetnek, hogy ne értsem”

Na, ezt nem értem! És még megfejteni sem tudtam hiába próbáltam!
Aki megfejti, hogy mire gondolt a költő vendégem egy kávéra!

Kezdő topikban vagyunk, Európában, itt a feszültség jele az U, ha kezdőknek akarunk segédletet adni, akkor szerintem célszerűbb lenne az itteni jelöléseket preferálni!

Szerintem!
(#) Ódenka válasza Lamprologus hozzászólására (») 11:41 /
 
Nagyon úgy néz ki, az az izgalmasabb, ha a f..ngot esztergálják. Ha alkotó kedvében a van a kellően képzett, ugyan rajzoljon már még 2 db segédábrát, egyikben minden U -> V, a másikban minden V -> U. Aztán mindenki választhat, melyiket hajlandó érteni.
Én megértem azt is, hogy valakit keresztre feszít, ha nem pontosan úgy van írva, mint az Írásban, neki az U-ról valamelyik tengeralattjáró ugrik be a V-ről meg a rakéta a múltból, szintén. Itt az alkalom, rövidre zárni (R(Ohm) = 0(zéró)) és lehet tovább haladni... A szögletes és egyéb zárójelek nem megfelelő alkalmazásáról, ill. hiányáról nyissunk egy másik kötetet...
Nekem itt ennyi elég is lesz, további kellemes időpocsékolást.
(#) gyula66 hozzászólása 12:33 /
 

Ellenállás mérő

Sziasztok! szeretnék segítséget kérni. Építeni szeretnék egy 2 kiló ohmos ellenállás mérőt a képen látható panel mérővel vagy esteleg PM438-al. Valami egyszerű eszközre gondoltam elemes (9 volt) táplállással.
Következő: »»   3989 / 3989
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem