Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   784 / 3965
(#) Frankye válasza Patesz hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Attól függ, hol, mihez akarod használni.
A 0,4W-os helyett a 0,6W-os tökéletesen megfelel, fordítva csak akkor, ha az elvárt teljesítmény nem nagyobb, mint 0,4W.
(#) sajtoska hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Sziasztok , én új gyerek vagyok itt és érdekel nagyon a robotika , nagyon semmit nem tudok róla össze tudok rakni egy ventillátort meg ilyenek de nagyon mást nem tudok , akinek van ideje segíthetne nekem, kérdeznék pár dolgot , eköre is köszönöm
(#) qvasz2 válasza golem hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Jól értem, hogy 1 db közös katódos kétszínű LED-et akarsz használni a rajzon szereplő két db sima LED helyett?
Akkor kicsit át kell tervezned, először is PNP tranyósra. Azután már menni fog.
(#) Bali125 hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem amiről nem tudtam eldönteni hogy hova írjam. Remélem nem döntöttem rosszul hogy ide jön.

Először is pár konkrétum.
St151 végfok építésébe kezdtem, de még a táp nincs meg. Stereo erősítő lenne.

Szóval...
Van egy beag 100wattos mono erősítőm, amiben volt kimenő trafó. Az lenne a kérdésem hogy érdemes-e ezt a trafót áttekercseltetni hálózati trafónak?! Mekkora teljesítmény származhatna tőle? Körülbelül mennyibe kerül egy tekercseltetés?

Előre is köszönöm a választ(ha lesz )

(#) sportsboypaper hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
SZiasztok

az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megoldani, hogy 2 áramkört egy tápról menjen. egyszerűen perhuzamosan rákötöm mindkettőt? nem kell oda valami még? a két áramkör persze 12V-os.

köszi szépen
(#) Ballage válasza Bali125 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szia!

Mivel az ST151 önmagában 100W-ot ad le, és ebből kettőt szeretnél járatni, ezért biztosan nem lesz elég egy darab 100W-os trafó. A tervezője is 300W-osat ajánl szereó kivitelhez.

Szerintem azt a kimenőtrafót valamelyik csöves kolléga biztosan jól tudná hasznosítani, ha eladnád akkor a hálózati trafódat is kevesebből megúsznád.

Ballage
(#) gsc73 válasza sportsboypaper hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Hali!

Szerintem nem kell semmi különös. A táp bírja a két áramkör terhelését. Ennyi. (pc-ben is a 12v-os ágon van HDD, CD, alaplap...)
(#) Szpidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Köszi! Ragyogó ötlet, mivel pofon egyszerű...
Kicsit kell csak átalakítani 9V helyett 2,6V-ra.

Egy dolog érdekel, hogy ez relatíve világosban is működhet? Amikor csak deríteni kell (mondjuk alulról)?
(#) szabozz hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!
2 oldallal ezelőtt feltettem egy olyan kérdést, hogy a tolópotik pályáját mivel kenjem, hogy finomabb legyen. A vazelin jött válaszként, de biztos, hogy azzal nem lesz gond? Nem okoz zárlatot, áthúzást, esetleg rossz ellenállás értéket?
Köszi, Szabóz
(#) szabozz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
okok és milyet vegyek? Csakmert, ha bevállalom, hogy a patikus b*zinak nézzen, akkor már csak 1x kelljen mennem. Szóval savmentes, meg nem tudom milyenek vannak. Tehát?
(#) mex válasza szabozz hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Csakis savmenteset, akkor tutira annak néz....

De vannak ismerőseim akiknek bevált a WD-40 nevű csodaszer is.
(#) szabozz hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Mármint mire vált be nekik?
Na most akkor melyik legyen? Mert wd van itthon. Ill nem pont az, de ugyanolyan hatású. Autósboltban vettem, fegyvertisztításra is jó meg minden.
(#) Action2K válasza mex hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Miért? A savas is jó lehet, max szado mazo.
A WD-40 csak addig jó míg el nem párolog, meg le nem oldja a grafitot esetleg. Huzalpotinát ilyen veszély nincs.
(#) szabozz válasza Action2K hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Na szóval. Maxol superlube a spray neve. Link:
http://www.productpilot.com/en/suppliers/sasa-tech/product/mf_ppx_0...750/en

Az van váírva, hogy olajoz, taszítja a nedvességet, fellazítja a rozsdát, véd az újrarozsdásodás ellen, hosszan tartó védelem stb.

Ez van benne:
oldószer nafta ( stoddard)
széndioxid
kalcium-petróleum-szulfonát
párlatok, ásványolaj
(#) PetAd hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Üdv
Ez a teljesítményszabályzó alkalmas 24V szabályzására? Ehhez a pákához akarok csinálni egy egyszerű teljesítményszabályzót.
(#) szabozz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
ok, akkor ez a csodaszer felejtős.
Szóval savmenteset kérjek, és mű. felület ápolására.
Ez kimérős, vagy ilyen tubusos? Ha kimérős mennyit vegyek? Mert gondolom nekem nem kell sok. 8db 4cm távú csúszka amire kell.
Na ja, csak a patika itt van velem szemben, háztartási meg vagy 8 buszmegállóra és 2 busszal.
(#) golem hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok
És csak anyi hogy ki cseélem a tranzisztorokat npn ről pnp re és már müködik is.
(#) Imi65 válasza golem hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Meg megfordítod a kondikat, a tápfeszt, és a ledet is fordítva teszed be. És itt a vége.
(#) Imi65 válasza PetAd hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Nem jó, mert nem arra méretezték.
(#) szabozz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Ok, bocs, hogy sokat nyavajgok rajta, de aza a baj, hogy ha elrontom vele a potit, akkor csak baromi drágán jutok másikhoz, már ha egyáltalán kapok. De már mozgósítottam az ősöket, nemsokára lesz.

-- Értjük mi máshogy is. Ilyen szavakat, csak cimboráidnak. Köszönöm.
Topi
(#) mex válasza szabozz hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Idézet:
„De már mozgósítottam az ősöket, nemsokára lesz.”

Ezt a fifikát!
(#) PetAd válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Ha a trafó primer oldalára tenném ezt a szabályzót akkor működhet? Keresgettem neten alacsony feszültségű fázishasításos teljesítményszabályzót de semmit se találtam, ha más nincs egy lm317-el meg egy tranyóval csinálok neki tápot. Bár ez nem lenne olyan jó mert rossz a hatásfoka.
(#) Szpidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Ha már a fotoellenállás szóba került, akkor mivel lehet érzékenyebb érzékelőt csinálni? Fotoellenállással, diódával vagy tranyóval?
Az érzékenyebbet úgy értem, hogy világosban, amikor egyébként is kap fényt melyik tud nagyobb változást létrehozni egy villantásra?
(#) B.I hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Az lenne a kérdésem hogy honnan lehet megtudni hogy egy elem tölthető vagy nem.Van rajta egy szöveg de angolul nem tudok és megpróbáltam leforditani forditó seggitségével de nem adott érthető forditást.
(#) hapro válasza B.I hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Rechargeable ez jelenti azt, hogy feltölthető.
(#) kendre256 válasza B.I hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
"Rechargeable"
Ha ez szerepel rajta, akkor tölthető.
Ha 1,2V van ráírva (esetleg még NiMh, NiCd felirattal), akkor az akkumulátor.
Ha 1,5V van ráírvaés szerepel még rajta a Rechargeable felirat is, akkor az a tölthető elem.
(Írd be ide a feiratot, amit látsz rajta, majd kiokoskodjuk...)

Szerk.: Sokáig szöszöltem a válasszal..
(#) LGS94 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok USB problémám van gamepadommal a gond az, hogy megtört a kábel ahol bemegy a gamepadba és még régen felírtam a színeket, hogy mi hová tartozik de a papír már nincs meg. A panelen van két darab GND D+ D- VCC és a kábelban van 4 ér van egy piros az gondolom a D+-ra megy fekete az szerintem D--ra megy van egy kábel az gondolom föld amin nincs szigetelés ez a GND-re megy és van még fehér és zöld melyik hová megy melyik megy a GND-re és melyik a VCC-re? Kérlek segítsetek de persze lehet, hogy a fekete nem is a D- megy ezt csak én gondolom így valaki biztos tudja, hogy az USB kábel, hogy van? Köszi a segítséget!
(#) moltam válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Piros VCC fekete GND zöld D+ fehér D-.
(#) LGS94 válasza moltam hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Oké köszi szépen és akkor ami nincs beszigetelve az egyértelműen GND.Köszi nagyon hálás vagyok!
(#) B.I válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Az van ráirva Warning may explode or leak if recharged disposed of in or dissected. A neve gondolom mert ez van a legnagyobb betüvel irva super alkaline, a név alá 15a lr6 size aa 1.5v
Következő: »»   784 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem