Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1543 / 2501
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Megrendeltem a 120-as-at és most este nézegettem még és attól félek hogy nem fog elegendő áramot kapni ugyan is úgy láttam hogy min 39V kell neki. Az eredetinek elvileg minimum 30V kell.
A mellékelt pdf-ben a 2. oldalon ott vannak a típusok és a feszültségek is mindegyiknél.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014

datasheet.pdf
    
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
A "recommended" angol kifejezés annyit tesz magyrul: "ajánlott". Ha minimumot akartak volna írni, akkor azt írták volna. Tehát ne félj, ez nem lesz a működés akadálya!
(#) martin66789 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Akkor elvileg kevesebb feszülséggel is jó hangminőséget fog produkálni ha működik rendesen ?
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Persze, a tápfesz érték nem lesz probléma, az biztos!
(#) martin66789 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Akkor megnyugodtam.
Még annyi hogy már sok helyen láttam de nem tudom it jelent a " typ. " szó. Több erősítőnél is így szerepel hogy Vcc typ. 45V.
(#) daneg86 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Tipikus feszültség
(#) martin66789 válasza daneg86 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Ahhá.
Köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
A 39V az feszültség, az áram pedig folyik, például a hangszóró felé, attól függően mennyire vezérled az erősítőt. Kérlek figyelj a kifejezésekre!
Ez a mérésed segít eligazodni, a többit rossz ponton, vagy rossz érintkezéssel mérhetted.
Körülbelül ±35V a tápfeszültséged. Nem lesz ezzel semmi gond.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Hát igen majd csak lesz valami vele.
Köszönöm az összes segítséget, amint kész lesz jön az élménybeszámoló.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Úgy látom késlekedik az élesztési leírás. Rengeteg írtam róla, használd a keresőt! A lényeg, hogy legalább a hálózati feszültséget szakítsd meg egy 40W-os izzóval. Ha azon keresztül folyik az áram, akkor hiba esetén az izzó fog kigyulladni nem az erősítő. Nagy különbség
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Az izzót a primer ágba tegyem ?
Máshol úgy olvastam hogy oda kell tenni.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Természetesen.
(#) szamóca válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Mekkora hűtőbordát javasoltok LM1875-höz? Mert 21V-al is úgy fűt mint a "radiátor". A trafó egy kínai gitár kombóból lett kiépítve.
(#) szamóca válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
(#) martin66789 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) daneg86 hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy előfokot szeretnék csinálni, ami leginkább csak a forrást védené attól, ha a javítás alatt álló végfokozat bemenetén oda nem illő dolog lenne ( sajnos már egy hangkártyám bánta .. ).
Mellékeltem azt amire gondoltam ( elég vázlatos ).
Pár ötletért hálás tudnék lenni
(#) reloop válasza daneg86 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia! Csak egyszerűen! A 741 kimenete elviseli a rövidzárat, a tranzisztor elveszi ezt a szolgáltatást.
A Zenerek helyén jobb lenne egy szupresszor dióda! Az R1, R2 tökéletes
(#) kadarist válasza daneg86 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia!
Használj inkább optocstolót az elválasztásra mert ezen keresztül biztosan nem megy vissza semmi sem.
(#) daneg86 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Köszönöm! Valószínű, hogy ez lesz inkább megépítve
(#) Phoenix82 hozzászólása Máj 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Yamaha DSP-A595 erősítőm ami bekapcsolás után kb. 3 sec ki is kapcsol egyből.
A DIAG menüjében megnéztem,hogy a védelem nem aktív(No Protect),kimenetekre rámérve egyen feszültség 0. Elvileg nem a védelem kapcsolja le.
Végfok tranzisztorok jók,meghajtók ,emitter ellenállások jók.

A kijelző is működik egy pár pillanatig.

Ez valami táp probléma lehet?

Vagy inkább a mikroprocesszor körül nézelődjek,a bekapcsoló jelnél?

Rajzom van hozzá.

Minden segítséget előre is köszönök!
(#) zotya1983 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia! Mielőtt áram alá helyeznénk a gondosan átvizsgált erősítőnket, dióda vizsgáló nézzük meg szakadást mutat-e a táp és a test a megfelelő polaritást alkalmazva. A mérőcsúcsokat felcserélve tapasztalhatunk nyitó irányú diódát, az nem baj.
A bemenetet kössük testre, a kimenetre 100-200 ohm ellenálláson keresztül csatlakoztassuk a hangszórót.
Labortáp hiányában a hálózati körben elhelyezett 60W izzó önmagában még kevés védelmet biztosít, a tápágakba illesszünk 10-10 ohm soros ellenállást. Ez a védelmi funkción kívül segít az áramfelvétel mérésében a rajta eső feszültség alapján.
Ha van kisebb szekunder feszültségű transzformátorunk, kezdjünk azzal, durva hibával jobb ha ilyen körülmények között szembesülünk. Középmegcsapolásos transzformátornak elég az egyik tekercsét helyettesíteni, az így létrejövő egyutas feszültségkétszerező egyenirányítás elegendő a működőképesség vizsgálatához.
A tápot felsrófolva az üzemi feszültségre állítsuk be a nyugalmi áramot és mérjük meg az egyenfeszültséget az erősítő kimenetén. Ez utóbbinak 100mV alattinak kell lenni.
Mikor ily módon "felállt" a kapcsolásunk keressünk rendellenes melegedést és szüntessük meg.
Adjunk jelet a bemenetre és fokozatosan növelve vezéreljük ki az erősítőt.
A gyenge feszültségtűrésű alkatrészek ilyenkor szoktak meghibásodni.
Helyes működés esetén először a tápból távolítsuk el az áramkorlátozót és ismételjük
meg az erősítő által igényelt beállításokat. Ismét hallgassuk meg! A hangszóró előtét ellenállását vegyük ki utoljára.
Fokozatosan növelve a leadott teljesítményt, ellenőrizzük a hűtés elégségességét.
Ettől még a későbbiekben elromolhat az erősítőnk, de a tápágban elhelyezett helyesen méretezett biztosítékok és hangsugárzó elé iktatott DC védelem minimálisra szorítja az ilyenkor keletkező kár mértékét.
A megépített áramkörre kisütött állapotban kösd rá a pufferkondenzátorokat! Mérj kimeneti feszt,(lezárt bemenettel) párszor 10mV megengedett, volt nagyságrendben már nem.
A hangszórót először 50-200 ohm soros ellenálláson keresztül kösd rá, egy
estleges gerjedés ne égesse szénné munkádat.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) djdavid hozzászólása Máj 13, 2014 /
 
Helló mindenkinek Olyan kérdésem lenne hogy 2SA808A és 2SC1619A -nak valaki tudna mondani helyettesítő párokat?
(#) Davidd hozzászólása Máj 13, 2014 /
 
Sziasztok! Ma beszereztem egy t.amp ta2400ast. Az egyik oldala teljesen halott, a clipp fault vilagit. Latszik volt javitva, meg nem is egyformak a vegtranyok benne. A bal oldal szol, de mintha kicsit furan szolna, a bal oldalnak rele is volt cserelve. Hetvegen jon a nagy szetszedes darabokra, de mar csak a trafo miatt is megerte (20k huf sem volt). Nem az eredeti 2sc5200+2sa1943 par van benne, hanem valami gyengebb tranyok. A bal oldali fault fel sem villan, mint a jo t.ampomnal, de valamennyit kesleltet mert nem koppan. Az erositot leejtettek es azota meghulyult. A jobb oldalon gondolom fel tap van kinn azert vilagit a clip. Beruhazok az eredeti vegtranyokra, es akkor mar 4 par helyett ebbe is 5 parat rakok szerintem.(jobb hoeloszlas miatt) Aztmondtak gerjedt a vegfok, miket nezzek meg?
(#) martin66789 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Megpróbálkozok vele, amint megjön az új erősítő IC. Amúgy a cuccban van 5 biztosíték mind 250V 2A-es eredeti, meg ez egy olyan hogy valami fura táp van benne ugyan is amint hálózatra kapcsolom egyből Stand-by állapotba kerül és villog ( rendesen működik mutatja az EQ-t meg az Üdvözöljük feliratot) elején a kijelző. Bekapcsolás után kijön a digitális hangerő potméter. Hűtésként van benne egy ventilátor de az csak akkor megy ha nagyon adja le a mélye olyan 16-os hangerőn a 30-ból. De még egy ventilátor kiegészítem ami direkt 12V-ra lesz kötve. De majd teszek fel róla képet.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) martin66789 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Ígértem pár képet a szerkezetről itt is lenne, egy kis segítség mert még annyira nem értek az ilyen audio-s cuccokhoz ez még számomra új terület. A képek szerint láthatod hogy mi található a szerkezetben a táp erősítő meg ilyesmi...stb..
(#) martin66789 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
És még pár kép....
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
A végfok panel alja elég ijesztő
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Ja igen még anno valaki elejtette és eltört a panel a hűtőborda és a nyáklap találkozásánál + kicsit távolabb is elrepedt, de ezt én a gyári panelrajz alapján a szakadt drótokat összeforrasztottam a kritikus helynél meg kis vezetéket használtam átkötésre. A javítás után még egy szakihoz is elvittem hogy nézzen rá minden stimmel-e és jónak találta ott ki is próbáltuk és működött szépen. Ez több mint 1 éve javítottam és javítás után is kiválóan szólt csak mostanság lett beteg.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Ellenőrizz le minden javított vezetősávot! Ahol csak ónnal van áthidalva a repedés, az eltörhet ilyen javítás alkalmával. Nem biztos, hogy szemmel felfedezhető.
Következő: »»   1543 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem