Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1988 / 2501
(#) reloop válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
A google megválaszolja a kérdésed.
A magas-mély állítást hangszínszabályzónak hívjuk. Íme egy egyszerű kapcsolás.
(#) Hidi hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Van egy Sherwood S-7100 A rádiós erősítő. A következő a tünete. Kicsi hangerőn szól mind két oldal de ahogy növekszik a hangerő az egyik oldalon mély hang helyett csak recsegés hallható. Hol keressem a hibát? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) zotya1983 válasza Hidi hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Ez így elég karcsú,pl a bemenettől lehet indulni fokozatosan a meghajtás felé vagy a jel összegző tranzisztorokhoz...Oszcilloszkóp nem hátrány hogy lásd hol veszik el a jel amit bevezetsz,ez általában valami szinusz jel lehet.
(#) Hidi válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Még annyi hogy fejhallgató kimenete jó ott rendesen szól.
(#) reloop válasza Hidi hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Szia! A fejhallgató kimenet és a hangszóró között csak a kimenetválasztó kapcsoló van.
Alap esetben ezt a kapcsolót kell rendbehoznod, amit egy takarítás meg is oldhat.
Próbáld úgy hallgatni a fejhallgatót, hogy a hangszórók is üzemelnek! Ha ekkor a fülesben is megjelenik a hiba, akkor a 2200µF/35V kimeneti csatolókondira terelődik a gyanú. Javaslom a cseredarab legyen 50V feszültségtűrésű és lehet kicsit nagyobb kapacitás is, 3300µF például. Célszerű ekkor a másik csatornáét is lecserélned.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 2, 2017 / 1
 
Szia! Jel összegző tranzisztor alatt konkrétan melyikre gondolsz?
(#) treklam válasza tothbela hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Köszönöm hogy ilyen részletes választ adtál, nem gondoltam volna, hogy ennyire részletesen foglalkozol velem. A kép jónak tűnik, megnézem.
(#) Hidi válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szia! Megnézem. Remélem csak ez a baj. Még egyszer köszönöm.
(#) zenebolond hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudtok-e nekem segíteni egy bevált kapcsolási rajzzal? Tudom a gugli, de ....Adott a tápegységem sima 26V egyenirányítva. Nem kell nagy hangerő max 15-20W, 4 ohmos készített kis dobozaim vannak. Az erősítőt az egyik hangfalba akarom beépíteni. Ezt a konstrukciót a számítógépemhez használnám. Nem akarok venni, mert tudom hogy úgy olcsóbb, de az építés öröme....

Segítségeteket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) szamóca válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Menj át a TDA2030 témába. Az egyszerű, és jól dokumentált.
(#) zenebolond válasza szamóca hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ismerem az IC-t, csak az a baj hogy a TDA2030 nem megy 26V-ról csak max 18V-ról. Sok ilyen erősítőt csináltam már ezzel az IC-vel. Esetleg a TDA2050, de az pont a 26V-os határon van.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) juhos89 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Megcsináltam az átkötést, szól, egész jó hangja van telefonról is, a sub ugye nem szól, meg az egyik hangszóró kivezetés is recseg. Áttettem másik kivezetésre ott szépen szól, vagyis a kivezetés offos. A végfoknak lehet baja? A potis átkötést csináljam vagy mi a következő
(#) luigi71 hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy megcsináltam ezt a magas mély szabályzót és rákötöttem a végfokra ami egy TDA1512Q val működik.A probléma az ,hogy a magas mély szabályzóval sokkal halkabban szól mint nélküle.van valami ötletetek , hogy mit lehet vele kezdeni vagy melyik alkatrészt cseréljem ,hogy jó legyen. A hangerő potmétert körülbelül a háromnegyedéig tekerem akkor kezd hangosodni.
(#) luigi71 hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Vagy esetleg a potmétereket kissebre lehet cserélni?
(#) pucuka válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Egy ilyen áramkörnek alapból nagy csillapítása van. Gondold meg, maga a hangszín szabályzó az passzív áramkör. Ahhoz, hogy pl. 10 dB -t ki tudjon emelni, ahhoz először 10 dB -t csillapítani kell, hogy a mély (magas) hangoknál beállítható legyen a 0 dB csillapítás. Tehát középállásban, egyenes átvitelnél legalább - 10 dB kell csillapítani. Ezeket az értékeket csak a példa kedvéért mondtam, az egyenes frekvencia átvitelhez tartozó csillapítás érték -20 dB körül szokott lenni. Ezt a bemeneten, kimeneten erősítő fokozatokkal pótolják.
Vagy kevés az erősítés, vagy kevés a meghajtó jel szintje. Ezen a potméterek értékének megváltoztatása nem segít.
(#) luigi71 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Köszönöm.Megpróbálok kitalálni valamit rá.
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
A mostani kísérletnek az volt a célja, hogy megtudjuk szükséges-e előerősítőt is beépítened, az ehhez szükséges alkatrészeket ne kelljen külön körben megrendelned. Ha jól értelek, akkor telefonról kellően ki tudtad vezérelni az erősítőt és az előerősítés tárgytalan.
A következő kérdés, hogy a szub csatornát sikerül-e beüzemelned.
Ezen a képen már szerepel szub bemenet pont. A jelölt forrszem és az IC közötti egy darab vezetősáv az elvágandó.
Csatlakoztasd a háromerű szalagkábelt, ez a szűrőáramkör tápfeszültsége. A 8 lábú IC 4-es lábán 5-12V körüli negatív, míg a 8-ason ezzel megegyező pozitív feszültséget várunk.
Érintsd meg a szub bemenet pontot, ekkor a készülékházban lévő mélysugárzónak kéne szólnia.
Nem baj, ha nem szólal meg. Ez esetben erről a panelről kérek egy alulnézeti képet. A relé a hangszóvédelmen kívül valószínűleg a némításban is részt vesz, ezt megpróbáljuk kikapcsolni. A relé áthidalása maradjon legvégső megoldásnak, mert a hangszóróvédelem funkció hasznos és megőrzendő szolgáltatás.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szia! A TDA2030 táp maximuma ±18V, vagy 1x36V. Neked ±26V-od van?
(#) reloop válasza luigi71 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szia! Hová kötötted a hangerőszabályzót? Tippelem a hangszínszabályzó elé. Mögé kell!
(#) Poli válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ha nem idegenkedsz a hibrid IC-től akkor az STK családban találsz kedvedre valót.
Általában A osztályúak, pl. a HQ-ban sokféle van. Nekem STK078 volt a erősítőmben, két 50W-os épített hangfallal nagyon szépen szólt.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) szamóca válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Sokat csináltál, de nem eleget ahhoz, hogy tudd, a 18V szimmetrikus tápfeszültség-maximum. Legalább a dataset-jét nézd át, és értelmezd. Van tranzisztoros is ha gondolod, de azt bonyolultabb megépíteni minden szempontból, és nem is hozza el a várt hangkánaánt.
(#) zenebolond válasza Poli hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
De nekem csak 1x26V-o van.
(#) zenebolond válasza szamóca hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Igen tudom hogy 2x18V a maximum.
(#) reloop válasza Poli hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Gondolod, hogy kapható még eredeti STK? Nézd meg a mellékelt listát és a bejelentés dátumát!
A manapság elérhető utángyártott példányok minőségéről és megbízhatóságáról sok elszomorító példát olvashatsz, akár itt a HE-n is.
Tudom a jó szándék vezette a tapasztalaton alapuló ajánlásodat, de sajnos elszállt az idő az STK-k felett.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Nálam 1x18V-al is marhára melegedett ez az IC, ha ráküldök 26V-ot akkor szerintem fog fűteni mint egy olajkályha.
(#) Poli válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ebben igazad van, csak ritkán találkozok eredetivel, kicsi talán el is felejtett üzletekben, ezért nem is jelöltem beszerzési helyet.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Vagy rosszul volt megépítve/működtetve az áramkör, vagy elégtelen volt a hűtés. Teménytelen audio eszköz használ TDA2030-ast, leggyakrabban ±15V és ±17V tartományba eső tápfeszültséggel. Csak mennek és mennek
Bővebben: Link.
(#) reloop válasza Poli hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Kalapot emelve a SANYO termékei előtt, azért emberi számítás szerint kellett okának lenni, hogy az STK családot így felszámolták. Személyes tapasztalatom, hogy a szakszerűtlen felhasználók körében az STK-s végfokok hullottak mint a legyek, még az eredeti példányokkal is.
(#) Poli válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
A saját belső védelme nem volt túl jó plusz a profinak minősülő darabokban sem nagyon találkoztam egyéb védelemmel, csak maximum koppanásgátlóval, éppen ezért annó elég sokat cseréltem haveroknak buli után. Így visszagondolva elég merész volt, (Hibrid ki, majd be és bekapcsol) akkoriban az alapokkal is alig-alig voltam tisztában...
(#) juhos89 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A 42 lábú IC alatt lévő 2db ellenállás a narancs "X" - el, azzal mi a teendő?
Következő: »»   1988 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem