Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
A google megválaszolja a kérdésed.
A magas-mély állítást hangszínszabályzónak hívjuk. Íme egy egyszerű kapcsolás.
Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Van egy Sherwood S-7100 A rádiós erősítő. A következő a tünete. Kicsi hangerőn szól mind két oldal de ahogy növekszik a hangerő az egyik oldalon mély hang helyett csak recsegés hallható. Hol keressem a hibát? Válaszokat előre is köszönöm.
Ez így elég karcsú,pl a bemenettől lehet indulni fokozatosan a meghajtás felé vagy a jel összegző tranzisztorokhoz...Oszcilloszkóp nem hátrány hogy lásd hol veszik el a jel amit bevezetsz,ez általában valami szinusz jel lehet.
Még annyi hogy fejhallgató kimenete jó ott rendesen szól.
Szia! A fejhallgató kimenet és a hangszóró között csak a kimenetválasztó kapcsoló van.
Alap esetben ezt a kapcsolót kell rendbehoznod, amit egy takarítás meg is oldhat. Próbáld úgy hallgatni a fejhallgatót, hogy a hangszórók is üzemelnek! Ha ekkor a fülesben is megjelenik a hiba, akkor a 2200µF/35V kimeneti csatolókondira terelődik a gyanú. Javaslom a cseredarab legyen 50V feszültségtűrésű és lehet kicsit nagyobb kapacitás is, 3300µF például. Célszerű ekkor a másik csatornáét is lecserélned.
Szia! Jel összegző tranzisztor alatt konkrétan melyikre gondolsz?
Köszönöm hogy ilyen részletes választ adtál, nem gondoltam volna, hogy ennyire részletesen foglalkozol velem. A kép jónak tűnik, megnézem.
Szia! Megnézem. Remélem csak ez a baj. Még egyszer köszönöm.
Sziasztok!
Tudtok-e nekem segíteni egy bevált kapcsolási rajzzal? Tudom a gugli, de ....Adott a tápegységem sima 26V egyenirányítva. Nem kell nagy hangerő max 15-20W, 4 ohmos készített kis dobozaim vannak. Az erősítőt az egyik hangfalba akarom beépíteni. Ezt a konstrukciót a számítógépemhez használnám. Nem akarok venni, mert tudom hogy úgy olcsóbb, de az építés öröme.... Segítségeteket előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
Menj át a TDA2030 témába. Az egyszerű, és jól dokumentált.
Ismerem az IC-t, csak az a baj hogy a TDA2030 nem megy 26V-ról csak max 18V-ról. Sok ilyen erősítőt csináltam már ezzel az IC-vel. Esetleg a TDA2050, de az pont a 26V-os határon van.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
Megcsináltam az átkötést, szól, egész jó hangja van telefonról is, a sub ugye nem szól, meg az egyik hangszóró kivezetés is recseg. Áttettem másik kivezetésre ott szépen szól, vagyis a kivezetés offos. A végfoknak lehet baja? A potis átkötést csináljam vagy mi a következő
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy megcsináltam ezt a magas mély szabályzót és rákötöttem a végfokra ami egy TDA1512Q val működik.A probléma az ,hogy a magas mély szabályzóval sokkal halkabban szól mint nélküle.van valami ötletetek , hogy mit lehet vele kezdeni vagy melyik alkatrészt cseréljem ,hogy jó legyen. A hangerő potmétert körülbelül a háromnegyedéig tekerem akkor kezd hangosodni.
Egy ilyen áramkörnek alapból nagy csillapítása van. Gondold meg, maga a hangszín szabályzó az passzív áramkör. Ahhoz, hogy pl. 10 dB -t ki tudjon emelni, ahhoz először 10 dB -t csillapítani kell, hogy a mély (magas) hangoknál beállítható legyen a 0 dB csillapítás. Tehát középállásban, egyenes átvitelnél legalább - 10 dB kell csillapítani. Ezeket az értékeket csak a példa kedvéért mondtam, az egyenes frekvencia átvitelhez tartozó csillapítás érték -20 dB körül szokott lenni. Ezt a bemeneten, kimeneten erősítő fokozatokkal pótolják.
Vagy kevés az erősítés, vagy kevés a meghajtó jel szintje. Ezen a potméterek értékének megváltoztatása nem segít.
Köszönöm.Megpróbálok kitalálni valamit rá.
A mostani kísérletnek az volt a célja, hogy megtudjuk szükséges-e előerősítőt is beépítened, az ehhez szükséges alkatrészeket ne kelljen külön körben megrendelned. Ha jól értelek, akkor telefonról kellően ki tudtad vezérelni az erősítőt és az előerősítés tárgytalan.
A következő kérdés, hogy a szub csatornát sikerül-e beüzemelned. Ezen a képen már szerepel szub bemenet pont. A jelölt forrszem és az IC közötti egy darab vezetősáv az elvágandó. Csatlakoztasd a háromerű szalagkábelt, ez a szűrőáramkör tápfeszültsége. A 8 lábú IC 4-es lábán 5-12V körüli negatív, míg a 8-ason ezzel megegyező pozitív feszültséget várunk. Érintsd meg a szub bemenet pontot, ekkor a készülékházban lévő mélysugárzónak kéne szólnia. Nem baj, ha nem szólal meg. Ez esetben erről a panelről kérek egy alulnézeti képet. A relé a hangszóvédelmen kívül valószínűleg a némításban is részt vesz, ezt megpróbáljuk kikapcsolni. A relé áthidalása maradjon legvégső megoldásnak, mert a hangszóróvédelem funkció hasznos és megőrzendő szolgáltatás.
Szia! A TDA2030 táp maximuma ±18V, vagy 1x36V. Neked ±26V-od van?
Szia! Hová kötötted a hangerőszabályzót? Tippelem a hangszínszabályzó elé. Mögé kell!
Ha nem idegenkedsz a hibrid IC-től akkor az STK családban találsz kedvedre valót.
Általában A osztályúak, pl. a HQ-ban sokféle van. Nekem STK078 volt a erősítőmben, két 50W-os épített hangfallal nagyon szépen szólt. A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
Sokat csináltál, de nem eleget ahhoz, hogy tudd, a 18V szimmetrikus tápfeszültség-maximum. Legalább a dataset-jét nézd át, és értelmezd. Van tranzisztoros is ha gondolod, de azt bonyolultabb megépíteni minden szempontból, és nem is hozza el a várt hangkánaánt.
De nekem csak 1x26V-o van.
Igen tudom hogy 2x18V a maximum.
Gondolod, hogy kapható még eredeti STK? Nézd meg a mellékelt listát és a bejelentés dátumát!
A manapság elérhető utángyártott példányok minőségéről és megbízhatóságáról sok elszomorító példát olvashatsz, akár itt a HE-n is. Tudom a jó szándék vezette a tapasztalaton alapuló ajánlásodat, de sajnos elszállt az idő az STK-k felett.
Nálam 1x18V-al is marhára melegedett ez az IC, ha ráküldök 26V-ot akkor szerintem fog fűteni mint egy olajkályha.
Ebben igazad van, csak ritkán találkozok eredetivel, kicsi talán el is felejtett üzletekben, ezért nem is jelöltem beszerzési helyet.
Vagy rosszul volt megépítve/működtetve az áramkör, vagy elégtelen volt a hűtés. Teménytelen audio eszköz használ TDA2030-ast, leggyakrabban ±15V és ±17V tartományba eső tápfeszültséggel. Csak mennek és mennek
Bővebben: Link.
Kalapot emelve a SANYO termékei előtt, azért emberi számítás szerint kellett okának lenni, hogy az STK családot így felszámolták. Személyes tapasztalatom, hogy a szakszerűtlen felhasználók körében az STK-s végfokok hullottak mint a legyek, még az eredeti példányokkal is.
A saját belső védelme nem volt túl jó plusz a profinak minősülő darabokban sem nagyon találkoztam egyéb védelemmel, csak maximum koppanásgátlóval, éppen ezért annó elég sokat cseréltem haveroknak buli után. Így visszagondolva elég merész volt, (Hibrid ki, majd be és bekapcsol) akkoriban az alapokkal is alig-alig voltam tisztában...
A 42 lábú IC alatt lévő 2db ellenállás a narancs "X" - el, azzal mi a teendő?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |