Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   537 / 2501
(#) Doncso válasza vaszil29 hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Idézet:
„Ennek a készülék megjavításához kérnék némi tanácsot.”
Vidd el szervízbe.
(#) Doncso válasza szilva hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
A rajza
Üdv. D.
(#) Mayan válasza davidovics hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Ezt így csak kapcsolótranyónak használod, szirénához, impulzushoz, reléhez lehet így használni, de zenéhez rendes erősítőt kell építeni. Bár azt is lehet 1 tranyóval... Bővebben: Link
(#) vaszil29 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a segítséget!
Az a gond, hogy nem tudom letölteni, mert regizni kell
és csak meghívásos alapon lehet regisztrálni.
Ha letrudnád tölteni nekem és ide berakni, azt megköszönném.
üdv szabi
(#) Mayan válasza vaszil29 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Ha helyesen kitöltöd a tesztet, regisztrálhatsz, én is így tettem: Bővebben: Link
(#) szilva válasza vaszil29 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Szerintem napi kettőt le tudsz tölteni reg nélkül is...
(#) DB Thündér válasza sound.man hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Ez biztos ugyan az mint ami neki van?
Neki nem ilyen van?
Itt a link: Bővebben: Link

Mert ha azért kérte a képet hogy kép alapján tegye össze akkor nem egyezik sz.tem, de javítsatok ki ha tévednék
(#) sound.man válasza DB Thündér hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Idézet:
„sziasztok egy olyan kérésem lenne hogy akinek van működő TDA7294 es erősítője tudna e a már kész nyákról képet küldeni előre is kössz”

Működik és kész is van. Nem írta, hogy arról küldjünk amit ő megcsinált. Na mindegy, de javítsatok ki ha tévedek.
(#) DB Thündér válasza sound.man hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Igazad van, de ő biztos olyanra gondolt ami neki van, csak nem írta
(#) sound.man válasza DB Thündér hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Jó..... Olyanom nincs.
(#) fricihun hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Az erősítőmet hajtó toroid transzformátor primer oldalán 3 vezeték jön ki. Kettő piros és egy vékony zöldsárga. A rajta levő cimkén az áll hogy a zöldsárga árnyékolás. A kérdés az, hogy nekem most akkor 3 eres tápkábel kell és ez a földelésre kell kötni vagy csak egy sima kéteres vezetéket kötök be és üresen hagyom ezt a vezetéket?
Ha jól tudom erősítőket nem szoktak leföldelni.

Választ előre köszönöm.
(#) fricihun válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Köszi szépen. Az egész áramkör testje alatt mit értesz? Kell még valamit rákötni a házra?
(#) fricihun válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Világos minden. Akkor mehet bele a legtöbb erősítőben látott 2 eres sima villa dugós tápkábel. Köszi szépen.
(#) fricihun válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Hát a trafó csak jól van szigetelve . A 230-ra meg természetesen odafigyelek.
(#) bihari laci hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
SZiasztok , egy Sanyo m 9922k kazettás magnónak milyen a ,végfok ic -meghajtása mert nincs benne semmilyen űres. A hején gondolom ,hogy valami LA.. dip 14 csomagolású ic lehetett , ezért kérnék segitcséget .
(#) janimester hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
sziasztok , már rájöttem mért nem müködött a tda7294 es "sztereóban megépített nyák - szerintetek ? az volt a baj hogya fentebb emlitett linken ->Bővebben: Link a nyák kapcsolását ********* mivel nem hívták fel a figyelmet vagy eleve nem úgy alakították ki a fájlban levő képet hogy ezzel ne kelljen bajlódni ,nem tükrözték ! tehát csak tükrözni kellett és most remélem jó lesz - az ict ha el is füstöltem max veszek újat ijen erős erősítőm még úgy sem volt sosem amúgy bocsi ha akadéskoskodó vagyok , de ha lehet erre ti is figyeljetek
(#) saraha válasza janimester hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
:csodalk: Jó akkor majd figyelünk rá.
(#) bihari laci válasza bihari laci hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Utánna jártamjobban és, meg kaptam La 4135 az ic bocs.
(#) Baxi hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Hi Mesterek.
kérnék egy kis segítséget. Szóval lenne itt ez az erősítő, az lenne a kérdésem hogy milyen trafó kell hozzá?
- három kivezetéses trafó:+25v, 0v -25V ?
- két kimenetes trafót (25V), egyenirányítás után feszültségosztóval leveszem a 0/gnd?
Vagy mi az a 2*25v?
És hova mit kötök a kapcsolásra?
Segítséget előre is köszönöm
(#) szamóca válasza Baxi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
A transzformátor (ez esetben reduktor) váltakozó feszültséget szolgáltat.
Az áramkörök azonban un. tápegyenfeszültséget igényelnek a működésükhöz. Ezért át kell alakítanunk, egyenirányítanunk kell. Ezt legegyszerűbben diódákkal tudjuk elvégezni, felhasználástól függően különböző kapcsolásban alkalmazva ezeket. Ez azonban még csak az egyenirányított frekvenciával arányos szaggatott egyenfeszültség, amit tárolókondenzátorral (puffer) simítunk. Alant látható egy kis segítség, nézegesd.
(#) Doncso válasza Baxi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Konkrétabban, neked a 3 kivezetéses trafó kell és a "Two way simmetric" kapcsolású táp. A 2*25V ot úgy képzeld el, mintha fognál 2db ceruza elemet és sorba kötöd, az ugye 3V-ot szolgáltat, és a teteje a + az alja a test, nade, ha nem az aljára teszed a testet, hanem középről szeded le, akkor a testhez képest a teteje pozitivabb lesz az alja pedig negatívabb töltésű, és ebben az esetben nem 3V-od lesz hanem 2*1,5 azaz mi úgy mondjuk +-1,5 , vagy szimmetrikus táp. Erre azért van szükség erősítőknél, mert ugye létezik PNP és NPN tranzisztor, az egyik pozitiv a másik negatív feszültség hatására nyit, azaz működik, ezért szükség van egy GND-re (föld) és ettől pozitívabb és negatívabb tápfeszültségre az erősítőnek, hogy működni tudjon.
Üdv. Doncso
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Pedig nehéz téged beelőzni....
(#) Baxi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ok, köszönöm a válaszokat.

Engem az érdekelt hogy most 2*25v kell vagy csak 1*25v és azt osztom meg feszosztóval.
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
(#) Peter911 hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Köszöntök mindenkit!
Eddig még én nem írtam ide soha, de most úgy értem eljött az ideje!
Segítséget szeretnék kérni: Olyan erősítő kapcsolási rajzot keresek, aminek az utolsó fokozatában csak N-FET-ek vannak és aránylag egyszerű.
Lehet szimmetrikus és asszimmetrikus tápról működő is. "D" osztályút (PWM) szeretnék csak a hatásfok miatt, de "B" osztályú is lehet..
Olyat már találtam, hogy P- és N-FET-es, de az a baj, hogy nincs meg az NFET-emnek a P-s párja.
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) Doncso válasza Baxi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Te olvasol egyáltalán, vagy csak becsukott szemmel gépeled a kérdéseidet?
(#) kadarist válasza Peter911 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia!
Egy N-es változat:Bővebben: Link
Vagy válogass innen. Sajnos néhány link nem működik.
(#) Peter911 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Köszönöm megnézem.
Látom van itt egy pár...
Köszönöm még egyszer!
(#) kadarist válasza Peter911 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Van még:Bővebben: Link
Szívesen!
(#) djhua hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Keszitetem egy erositot megpedig TDA2050 nel (Fájlmellékletben a rajz) . Es nem tudom milyen okbol mikor rakotom a bemeneti jelet , nagyon elkezd zugni , es ha leveszem akkor már nem zug semit.
Mit tegyek ? Koszonom elore is a valaszokat.
(#) kadarist válasza djhua hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
De mit raksz a bemetre? Valamilyen jelforrásra kötöd, vagy csak egy darab vezetéket kötsz rá?
Következő: »»   537 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem