Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   869 / 2506
(#) nagy_david1 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Köszi. Akkor marad szimplán az osztás. Igen gondoltam ezekre de nincs jobb ötletem és most semmi kedvem szétkapni egy hi-fi-t. Van mást is amit forrasztani jelen esetben és amin törni a fejem, úgy, hogy most ez ide meg fog felelni. Ráadásul nem is nekem kell és nem is az enyém, úgy, hogy nem kockáztatok most hi-fi darabolással majd hiányzó csavarok keresgélésével. Főleg, hogy a szétszedés-összerakás, műanyagok újra pászítása egy külön szakma sokszor Köszönöm.
(#) nagy_david1 válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Meg eshet az is, hogy kondi rakoncátlankodik. Púpos, kiszáradt, átütött.
(#) jdani válasza steelbird hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Nem értek hozzá, de ha ilyen hiba lenne, akkor nem az lenne a viselkedése, hogy egyszer működik, egyszer meg nem működik, azaz semmi hangot nem ad ki? Itt meg az van, hogy egyszer működik, egyszer meg csak búg, a hangszóró tekercse büdösödik, és a kimeneten 30V van.
(#) jdani válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Ebbe jóformán kondi sincs, cask egy pár apró, meg a két nagy puffer. Vagy a Pufferre gondolsz?

DSC07508.JPG
    
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Tudnál készíteni egy jó minőségű fotót a panel aljáról?
(#) Robi85 hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Sziasztok.

Most vásárolnék bordát a Lomexből az Nmos350 végfokomhoz. Találtam is egy ilyet: HŰTŐBORDA 300x 111x33 mm ALUPROFIL NATUR 08261 HÁTUL SÍK FELÜLET. Ez jólesz hozzá?
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Tessék

DSC07510.JPG
    
(#) Bártfai Ferenc válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! még 1-2 kérdés ezzel kapcsolatban! A nyákterven a stereo végfok van? (Én úgy nézem, hogy igen, de nem biztos!) másik kérdésem, hogy az nem okoz problémát, ha a nyáklemezt fel csavarozom távtartóval a hűtőbordára és a fetek lábait meg hosszabbítom vezetékkel, hogy a nyák lemez alatti bordára tudjam csavarozni?
(#) nagy_david1 válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Azért ott van jó pár elektrolit kondi. Kapásból 10-et látok de biztos még ott van pár, de gondolom nem kell bekarikázni neked. Milyen idős az erősítő kb? Ha van türelmed akkor cseréld a kondikat. Legtöbbször a hűtőbordák amik tönkre teszik ezeket. Ha a fiókodba belemarkolsz máris fele biztos találni fog. 10 kondit se nagy ördöngösség kicserélni. Főleg mivel ez még nem az smd és kétoldalas panel korszakból van
(#) jdani válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Azt láttam hogy van benne kondi, de azok olyan aprók, azthittem h. azokra nem vonatkozik, de akkor kicserélem
(#) jdani válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Most tesztelésképpen muzsikálgatok vele, és érzem az ,,égett szagot,, Tapogatom hogy mi hol melegszik, hát a képen nézve, az egyenirányító bal felső sarka feletti teljesítményellenállás fő. Afelett két tranzisztor. Abból a jobboldalsó is melegszik, holott csak egy max 10Wos félhangon szóló hangszóróról hallgatom a rádiót.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Szépen fotózol
A bekarikázott forrasztások nem sokat érhetnek. Az ezekhez hasonló matt szürke forrasztásokat futtasd át.
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Jó... adig nézegettem, hogy rá jöttem.. én vagyok a vak.. mono kapcsolás van a nyákon.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Csak anyni a gond, hogy az egész nyák ilyen matt szürke forrasztású Egyébként, itt mintha összeér volna két láb, és odaégett volna valami.... Szerintem

DSC07511.JPG
    
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Helló! A nyák terven az egyiken van alkatrész beültetés. Sprint-tel átrendezheted, vagy törölheted a számodra felesleges rajzolatot.
A fet lábát nem merném meghosszabbítani. Az erősítőd belseje hogy néz ki? Majd kitalálunk valamit.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
A képen egy rossz forrasztás van, vagy túlhevült az alkatrész, vagy a gyári forrasztás után nem volt jó a kontakt és azért fejlődött hő. Amit mellette, az előbb jelöltem az a mostani képen elfogadhatóan néz ki. A kondi lába továbbra is gyanús.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Kondi lábait is átforrasztottam, de szerintem, ha csak bekapcsolom, akkor se kell főnie a teljesítményellenállásnak, tehát ott más is gond, nemcsak a kondi forrasztása. A kis elkókat még nem cseréltem ki, de lehetséges az a hiba forrása? Vagy felesleges azért kicserélni az elkókat, mert egy pár alkatrész fűt?
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
A kondikban mint alkatrészben nem látok hibalehetőséget. Ez a tranzisztor szinte biztos halott. ki kéne mérni.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Én annyira nem értek hozzá, de ez kétsávos erősítő, és mind a két sáv működik rajta, csak hát egy idő után kihal. (szerintem miután a melegedő alkatrészek annyira felmelegednek, hogy...) Kivettem a tranyót, hátha zárlatos, és attól melegszik az egész erősítő ha bekapcsolom, de miután kivettem, aztán is ugyanúgy melegszik. A tranyót nem tudom hogy mérjem át. A típusa 2SA1943
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
A mérés: Skory weblapja.
A melegedő alkatrészeket jól azonosítottam be?
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Igen azok, és azon kívül a két egymáshoz közelebbi tranyó. (kisebb tokozású). Tranyót még nem értem, mindjárt. B-C 523Ohm. B-E 527Ohm

DSC07513.JPG
    
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
A 2SA1943 túlélte. A kis tranyók melegedése elfogadható.
Próbáljuk meg a lehetetlent, keressünk egy kapcsolási rajzot
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Az aljára, a hátuljára nincs semmi olyan írva, az elején ennyi van csak: MC CRYPT PA-8000
Bővebben: Link
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Tegyük fel, hogy azok a tranyók melegedése (kb 50fok) még normális, de az a baloldalsó teljesítményellenállás, a semmi terheléstől hogy 80fokos legyen, az már szerintem nem normális.
(#) Bártfai Ferenc válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Mellékeltem egy képet a mostani végfokról... arra a bordára szeretném fel rakni a nyákot és a feteket.. a baj csak az, hogy a nyáknak és a bordának muszáj párhuzamosnak lennie, mert máshogy nem fér el :no:

végfok.jpg
    
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Találtam egy kevésbé jó minőségű nyákrajzot. Az alkatrészek amik melegednek.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Megpróbálok eligazodni a nyákrajzon. A kapcsolási rajzon nem tudtam azt a melegedő ellenállást beazonosítani.
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Érthető a fotó alapján?
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Én se egyébként. Itt a rajzon nincs is rajta, de már megoldódott a probléma Kivettem a két tranyót, rámértem, azok jók voltak. A középső sorba kicseréltem az összes elkót, és már nem fűt, nembúg
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Gratula! A szép, egészséges kondikról nem hittem volna.
Következő: »»   869 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem