Fórum témák
» Több friss téma |
Nem nem írtál hülyeséget! És pozició adó mi lehet?mármint tudom hogy az mi, csak nodemcuhoz mit lehet bekötni! Esetleg olyat is ami az egerekben a görgetésnél az encoder, csak valami izmosabb kivitel?
Persze jó lehet, ha elég gyorsan tudod számolni a z impulzusokat, Tárolni is kell. Áramszünetnél ne kelljen újrakalibrálni, stb
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
Szia, megfelelő áttéttel csinálnám, így nem milliméter pontosan tudod megállítani ugya, de, pár cm-es limiten belül tudsz maradni.
optikai enkóderekre keress rá.
Tetszik a projekt.
Nem gondoltál még olyan fejlesztésre, hogy a kissé macerás mobiltelefonos megoldás mellett egy olcsó kis infra távirányítóval, vagy egy ESP8266-1-el is lehessen használni?
Köszi! Nem gondoltam rá, mert kényelmes mobillal használni! A párom is megbarátkozott vele! Van már elég távirányító a kanapén!
Meg van már 5 bluetoothos radiátor termosztát, amihez vettem egy olcsó tabletet, amit felraktam a folyosóra ahonnan látom az összes redőnyt, rajta a blynk, és onnan tudok mindent vezérelni! Lepucoltam róla minden felesleges appot, kiépítettem neki a töltést, amit egy kapcsolóóra kapcsol 5:00-22:00-ig!bekapcsoltam rajta a képernyőpihentetőt, telepakoltam családi képekkel, így digitális képkeretként is funkcionál!
És az biztos, ha veszek klímát, tuti bluetoothost, wagy wifist veszek!
Ami működni tudhat, hogy reed reléket szerelsz az ablakkeretre, és egy szupermágnest a redőnyre. A programot úgy kell megírnod, hogy számítasz rá, némelyik reed relé bekötése meg is hibásodhat (egy valós környezetben mondjuk hóó-rukk cipekedés közben végigborotválja egy mosógép sarka az ablakkeretet, vagy bármi - láttam én már karón varjút, és ilyet is), és akkor nem fogod annak a jelét megkapni mozgatás közben.
Ami a méricskélést illeti, azokkal a megoldásokkal mindig az a baj, hogy kopik a mechanika, téveszt a mérés, néha csúszni is tud, az is téveszt. Ha újraindítod az eszközt (áramszünet, bármi), elfelejti a feljegyzett értéket. Az fram megoldás tud lenni csak az újraindításra, de a mechanikai problémára nem.
A Somfy-nak egyébként van ilyen motorja, az Oximo! Automata végállás tanulás, kedvenc köztes pozició, hozzá egy Somfy nina io központi távirányító, és kész is! A motornak csak tápfeszültséget kell adni, és már működik is! Egy motor 70000 körül van, egy távirányító meg 80000!
Jelentem, elkészült a második project is! A hálószobába egy redőnyvezérlés, meg egy RGB ledvezérlő! Az ágy háttámlájára felragasztottam egy csík 5050-es rgb ledszalagot!Kép később!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
Sziasztok!
Hogyan lehet espeasy-ból soros portra íratni pár karaktert? Köszi.
Blynk ben, ha kirakok egy ledet a projektben, azt hogy tudom működésre birni? Hozzá lehet rendelni virtuális bemenethez! De az mi? A nodemcun hol találok olyat?
Már csak rules-t kell rá pergetem ![]()
Build 120 nem ismeri a serialsend parancsot.
Frissítettem 147-re, egyből jó lett. Mondjuk utalást nem találtam erre a dologra semerre sem. A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
Ez az egész folyamatos fejlesztés alatt van, néha érdemes újabbra váltani.
Nekem most az ESPEasy-mega-2018-10-21 van fenn. Ezzel több dolog is megoldódott. Ha böngészőből hívod, akkor kell a http, de rulesből csak simán serialsend valamilyen info.
Min futtatod a mega-t? Nekem valamiért elég lassucska nodemcu-n
01-en (1MByte), és 12-n használtam mostanában.
Párszor már újra is raktam, mire rájöttem, hogy akkor lassul le, ha valami nem jól van konfigurálva, vagy szintaktikailag rendben van egy parancs, de valamiért mégsem hajtható végre. Például mikor az MQTT portját 50 ezer fölött szerettem volna használni. Érdemes egyenként kipróbálni a szükséges részeket, aztán összepakolni. Most megy, mint a villám.
Még a szűz is elég csiga a 120 vagy a 147-hez képest... Szóval inkább mellőzöm, amíg nincs nagyon szükség valamelyik szolgáltatására.
Tapasztaltam hasonlót, de amióta a blank-al felülírom, utána a normált belerakom, ez megszűnt.
A tokban több fájl is lehet, ezeket érdemes eltakarítani. A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Sziasztok!
Lelkes hobbista vagyok de annál laikusabb a témában. A kérdésem a következő lenne: Adott egy esp-12 modul ami szépen működik is, lépésről lépésre haladok vele ami jelenleg annyit jelent, hogy Arduino ide alól Unora feltöltött sketchel AT parancsokkal oda vissza ment a kommunikáció, Serial monitorban figyelve mindezt! Kezdeti sikeröröm megvolt. Kövi szint az volt, hogy magára a modulra töltök fel USB-TTL adapterrel progit, ez is megvolt, minden rendben! A lényeg most jön! Az ESP modulra feltöltött program mintha furcsán viselkedett volna gondoltam feltöltök rá ellenőrzés képpen (hátha elrontottam valamit) egy sima Blink sketchet. Működik rendesen a kis villogó. Nyugtáztam, hogy semmi gixer mehetünk tovább, de a biztonság kedvéért visszalépek az UNO féle AT parancsos kommunikáláshoz, hogy megnézzem a modul beállításait DE az nem válaszol gondolom a rajta lévő sketch miatt! Mi a teendő ebben az esetben? Hogyan kéne törölni a rajta lévő programot? Segítségeteket előre is köszönöm!! A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
Mert amint rátöltöttél egy programot, a gyári ai-thinker felülíródott, ami az AT parancsokra épült. Töltsd vissza az ai-thinkert vagy biztosan találsz másikat az AT parancsokra.
Köszönöm a gyors választ! Egy kicsit emésztem amit javasoltál mert egyenlőre nem igazán értem amit mondani akarsz csak sejtem!
![]()
Az ESP is egy mikrokontroller. A rajta futó program válaszol soros porton az AT parancsokra. Te rátöltötted a saját programodat, ami semmi mást nem csinál, csak villogtatja a LED-et. A te programod nem válaszol az AT parancsokra, nem kezeli a wifi-t, stb. Egy mikrokontrolleren pedig egyszerre egy program lehet. Azzal, hogy feltöltötted a sajátodat, törölted az eredetit.
atus1981 azt javasolja, hogy keresd meg a neten az eredeti, vagy bármilyen másik, AT parancsokkal működő programot (firmware), és töltsd rá azt. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
Köszönöm a válaszodat! Közben nagyjából erre jöttem rá én is csak ezidáig nem volt megerősítés! Nem ragaszkodom az AT parancsokhoz csak idáig azt hittem, hogy az egy minden esetben rajta levő alap szoftver ami kezeli a WIFI beállításokat!
Sokat segítettetek már ezzel a kis infó morzsával is! Köszönöm!
Üdv!
Esp12e modulom van. NTP lekérdezésre szeretném hasznélni órához. PIC-el fog kommunikálni. Melyik firmware lenne rá a legcélszerűbb?
Arduinoban van NTPClient nevű példaprogram. Azt lehetne továbbgondolni. Mondjuk a 12e-nek sok GPIOja van, így lehet, hogy nem is kellene mellé a PIC.
MicroPython-ban van ntpdate library. Például:
Ezt is megnézem. A PIC mindenképpen ott lesz, mert annak egyéb dolga is van amit az ESP-vel nem tudok megvalósítani.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |