Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   351 / 1159
(#) nedudgi válasza Busz hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Nem feltétlenül sok az a 250W pákához. Általánosban a Minifor forrasztópákák központi 12V trafóról működtek a műhelyben.
(#) rolandi350 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Hali.
Erről a 2 nyákról szeretném megtudni, hogy mire használták, mi volt a funkciója..
Valószínűleg közük van egymáshoz..
(#) rolandi350 válasza rolandi350 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Még lenne egy kép..

IMG_9481.JPG
    
(#) Stewe hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
A világoskék fojtó mellett jobbra lévő PX 41 M feliratú 2 kivezetéses alkatrész érdekelne veszettül, a lejjebb elégett ugyanilyen típusú cucc cseréje miatt. Lejjebb ugyanilyen tok QV 15 P felirattal. A kód alapján adatlapot nem talál a Google. A pozíciószámozás prefixe: CR.

PAMIO1.jpg
    
(#) Stewe válasza Stewe hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Nagyon gyanús, hogy valamilyen tranziens elnyomó, vagy ESD védő alkatrész lehet, de katalógusban sehol nem találok rá.
(#) Stewe válasza rolandi350 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Elnézve a fenékcsatlakozót, és a masszív kivitelt, én ezt ipari alkalmazásnak (egy vezérlő részének) sejtem, de nem önmagukban, hanem több más panellel összekötve. Az alkatrészek viszont ősöregnek számítanak, így más célra szerintem bontani sem érdemes.
(#) Beachway hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok!! Tudna nekem valaki segíteni egy SMD félvezető beazonosításában?? Sajna nem találtam róla semmit. Egy egy 3 lábú SMD, amire 8H2 van írva. Egy laptop DC paneljában van, és méréssel nem tudom beazonosítani mert, hogy rossz. Láthatóan el is van repedve. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Stewe válasza Beachway hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
78L09 lehetséges? egy free katalógus egyik javaslata.
(#) Beachway válasza Stewe hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Lehetséges, de ebben a katalógusban csak a 8H szerepel.Nem pedig a 8H2. Ezek szerint ilyen hevenyészet a beazonosítása?? Hogy mi a fenéért nem lehet rendesen ráírni mint más normális alkatrészre a pontos tipust??? Ezt az oldalt már néztem, csak mivel nem egyezett pontosan így elvetettem. Minden esetre köszönöm neked!!
(#) Stewe válasza Beachway hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Felületszerelt cuccokra elég ritkán kerül rá a pontos típus, csak egy SMD kód. A kérdéses oldal azt hiszem 5 éves...
(#) tib12 válasza Beachway hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Helló.
Nem mindegy hogy 3 lábú a tokozás miatt: SOT89 vagy SOT23
Mert ha SOT89 akkor ez tényleg egy 79L09, de ha SOT23 akkor lehet 6 Vos zener.
De jobb lesz a profikra figyelsz és rám nem
Sok sikert hozzá.
(#) Beachway válasza tib12 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hát tényleg megadhattam volna a pontos tokozást!! SOT23 Zéner dióda 3 lábbal??? És a panelen is felleltem egy ZD1 azonosítót, ami feltehetőleg ehez az alkatrészhez tartozik. Na már csak azt kellene tudni mivel lehetne helyettesíteni
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A SOT23 Zener diódák esetén nem jelent mindig 3 lábat, elfordul, hogy a nincs bekötve, vagy két láb belül össze van kötve, esetleg két dióda van egy tokban.
http://www.vishay.com/diodes/zener-stabilizers/sot23-package/
(#) Puklee hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Hali! valaki tudja hogy ez mi?
http://www.google.hu/imgres?q=%D0%A0%D0%91+2&hl=hu&safe=off&client=...3,s:48

nekem van egy ilyenem orosz gyártmány RB 2 a tipusa
vmi glimm lámpa lenne? ha tud valaki erről valamit leírást adatlapot stb írjon köszi!
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Például a BZX84.

BZX84.JPG
    
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Van, az NXP biztosan gyártja, éppen a héten bogarásztam az adatlapot.
(#) Beachway válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Köszi a segítséget!! Ezt a félvezetőt ismerem.Vár volt vele dolgom. De én ezt egy vezérelhető feszültség stabilizátornak tudtam. Építettem egy digitális szkópot, és abban volt.Nem értettem a működését, és egy próba panelen leteszteltem. Végül is vezérelhető zéner dióda is lehet.
(#) Jocojoco hozzászólása Nov 21, 2011 / 1
 
Milyen alkatrész lehet ez? Az apró betűk miatt a lehetséges változatokat írtam mellé. (Egy ventillátor vezérlésben találtam,de zárlatos és a neten nem találtam)
(#) röntgen válasza Jocojoco hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Triac-nak gyanítom, pláne ha váltóáramú ventillátorról beszélünk.
(#) bodgabo válasza Jocojoco hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Megvan! Több mint valószínű hogy ez lesz az!. A pontos típus ZO103MA
(#) Jocojoco válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Nagyon KÖSZÖNÖM! Ez az! (A lekopott betűk is stimmelnek! A funkciója is kiderült!)
Már csak be kell szereznem.
(#) soos csaba hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok, kaptam egy monitort meg javításra és leltem benne egy smd IC-nek kinéző alkatrészt aminek az egyik lába szabályosan le éget. Az Ic-nek nevezet alkatrészre az van írva hogy BD5D41, és 8-lába van, és úgy néz ki pont mint egy TL071-es smd ic. Szerintetek mi lehet ez az alkatrész és mire szolgál?. Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) pcroland hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Hello! Nem tudja valaki, hogy milyen típusú kijelző van ezen az impulzus számlálón? Vicsys-el beszéltem, de ő nem tudja. Csak feltette, mert kicsi volt. Illetve az is érdekel, hogy mivel tudom helyettesíteni. olyan LED-es kijelző kéne helyettesítőnek, ami common cathode (közös katódos, CC, KK)-s, méghozzá olyan, ami 1 db 4 digites és nem kell, minden szegmenset összekötögetnem.
(#) qvasz2 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Ha annyit tudsz, hogy közös katódos, akkor szabadon választhatsz hozzá bármilyen kijelzőt, amit egy PIC meg tud hajtani (óriáskijelzőhöz meghajtó tranyó, szintillesztés kellhet), legfeljebb áttervezed a kijelződhöz a NYÁKodat, ha nem passzol a lábkiosztása!
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Ennek pl totál más a kiosztása, de a négy szegmens egy tokban elég ritkaság, ez meg legalább kapható:Bővebben: Link
Itt egy másik is: Bővebben: Link
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
(#) proli007 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Hello!
"Vicsys-el beszéltem, de ő nem tudta"
De lehet én tudom. HP5082-7415..
proli007
(#) szinten hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Üdv. A kérdésem nem telljesen ide illik csak nem találtam meg a megfelelő topicot...
A kérdésem a következő lenne... Egy erősítőben a védelem résznél és az előfoknál elszált "pár" tranzisztor. A gond csupán csak annyi, hogy nem találok sehol megfelelő alkatrészt (hozzáteszem nem mai erőlködő kenwood ka880 sd).
Lehet-e ezeket más fajta/gyártmányúalkatrésszel helyettesíteni.
Az alkatrészek a kapcsolási rajz szerint:
-SC2320 (E,F)
-2SA733 (A) (Q,P)
-2SC2631 (Q,R,S)

A választ előre is köszönöm és mégegyszer bocs ha rossz helyre írtam.
(#) szinten válasza szinten hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
És ha a másodikra 2SA999 (E,F) nézel? Mivel kapcsolási rajz szerint ez is jó bele csak akárhol néztem ezek mind kifutott alkatrészek. :/
Egyébként ezek rendelhetők amiket néztél? Ha igen légyszives egy linket ha nem a HE storeról.
(#) szinten válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Uhh... Bocsánat... A kapkodás hátránya valamiért azt olvastam hogy nem találtam nem pedig hogy itt kapható... Nem tudom hogy sikerült. Nagyon szépen köszönöm a segítséged.
Következő: »»   351 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem