Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   552 / 1166
(#) Koncsar hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Sziasztok! Valaki tudna segíteni? FR257 diódát kéne helyettesítenem valamivel. Köszönöm.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Talán a BYV38 van a közelébe.?
(#) kadarist válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Szia!
Egy helyettesítő: Bővebben: Link
(#) Koncsar válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) kerisanyi hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Sziasztok! Segítene valaki az ON4923 tranyó lábkiosztással kapcsolatban ? kugli nem segít .... Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
(#) zolika60 válasza kerisanyi hozzászólására (») Feb 10, 2014 / 1
 
(#) kerisanyi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Köszönöm!!
(#) 0sasa0 hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni egy N csatornás Mosfet helyettesítésében? Van egy 48V-os bicaj töltő,
amiben egy fqp10n60c Mosfet lakozik primer oldalon To-220 tokozású adatlap:Bővebben: Link

Van itthon sss4n60b Mosfet-em TO-220F tokozású
adatlap:Bővebben: Link

Lehet ezzel helyettesíteni a fenti típust?(Tudom a lábkiosztás nem egyezik meg,de talán ez megoldható)
A TO-220 tokozást lehet TO-220F-el helyettesíteni?
Ha nagy hülyeséget kérdeztem elnézést,amatőr vagyok. A segítségeteket előre is köszönöm.

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
(#) Sebi válasza 0sasa0 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Te egy 9,5A-es típust helyettesítenél egy 4A-essel! A tokozás nem számít, de azért ne fele akkora terhelhetőségűt használj. A filléreskedő kínaiak biztosan nem tettek volna bele akkorát, ha nincs rá szükség...
(#) 0sasa0 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Keresek egy megfelelőbbet helyette. És köszönöm a gyors segítséget!Viszont kicserélném a Fet-et meghajtó ic-t ami egy PJ3842 típus Bővebben: Link

ezt helyettesíthetném egy uc3843b típussal? Bővebben: Link

Még egyszer köszönöm a gyors választ.
(#) Sebi válasza 0sasa0 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Igen, azt megteheted. Hozzáteszem, hogy az én gyakorlatomban igen ritkán ment tönkre, de akkor kalapot is emelt. (szétrobbant. Ez akkor fordul elő, ha kihagyják a védő zenert a gate-körből és/vagy a FET zárlata szakadásba égeti a source-körben lévő áramfigyelő ellenállást).
(#) 0sasa0 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget! Egyébként a fet zárlatos lett,állítólag le volt párásodva a töltő amikor bedugták a 230-ba.Gondoltam kicserélem az ic-t is, valószínűleg az is elhalálozott.Szakadt smd ellenállások is vannak az ic körében lesz vele munka.
(#) Auth Zsigmond válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
[/off]Elhiszem, nálatok bizonyára igazi KERESKEDŐK vannak... Igy lenne rendjén mindenütt![off]
(#) Lajos1977 hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
A következő alkatrészre lenne szükségem, és nem találok beszerzési formát.
sc15615M1.8
Valakinek valami ötlete honnan lehetne ilyet szerezni, illetve mivel lehetne helyettesíteni?
Köszönöm a segítséget.
(#) vizor válasza Lajos1977 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Jó lenne tudni, hogy néz ki, mekkora, miben van. Ez valami 1.8 voltos SMD feszstabilizátor IC? Mert szerintem kínából tudnál rendelni max. Ha stab akkor lehet inkább a helyettesítésén kéne gondolkodni. Méregetni kéne a környékén.
(#) Lajos1977 hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Szia.
Képet mellékelek, LG lcd tv-ben van, igen a kugli hon-kong-t javasolta, közelebbi megoldás kellene.

CAM00440.jpg
    
(#) vizor válasza Lajos1977 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Valószínű, hogy LDO, vagyis low dropout regulator. Már ha a nagy 5 lábú kocka az, mert erős ellenfény van rajta. A hasonló típusszámokból kiindulva 0.5 amperes és 4.8 voltból vagy 2.5 voltból csinál 1.8-at. Biztos, hogy ez a rossz? Méregetni kellene a lábain, melyiken milyen feszek vannak. Kéne neki lenni egy bemenőfesz, egy kimenő, egy föld, egy engedélyezőláb és egy adjust vagyis szabályzóláb.
(#) digifoto válasza Sebi hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Ma voltam a boltban, beszéltem garancia ügyében, meg is ígérték a javítást, nem tudom mikor lesz ennek vége ?
(#) exit41 hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Üdvözlök mindenkit! A belinkelt fotón látható alkatrészről szeretnék működés szempontjából többet megtudni. Tapasztalataim szerint a modernebb készülékeknél használják potméterek helyett szabályozásra (hangerő, fényerő stb.). Az alkatrész racsnisan folyamatosan körbeforgatható ütközéspont nélkül, és úgy tűnik mintha léptető jeleket továbbítana egy jelfeldolgozó áramkörhöz. Ha tudna valaki teszt kapcsolást ehhez az eszközhöz, megköszönném. A segítséget előre is köszönöm.

Fotó az alkatrészről.
(#) Travolta válasza exit41 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Keresd úgy, hogy RotaryEncoder.
(#) exit41 válasza Travolta hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Köszönöm a tippet!
(#) Travolta válasza exit41 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Szivesen!
(#) maestro hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Találkozott már valaki ilyen alkatrésszel? Mi a fene lehet ez?
Az alkatrészből kijövő vezeték csak egyeres, és azon a két kampón kívül semmilyen más csatakozása nincs.
Valami kőkorszaki tv-ből lehetett kiszedve vagy nem tudom. Mióta élek azóta itt foglalja a helyet és máig nem tudom, hogy mi ez.
Valami dióda féleség vagy mi lehetett ez? Ha az is volt most már biztos nem az, mert mindenhol minden irányban szakadást mérek.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) efraim válasza maestro hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Orosz gyártmány és 12 rubel volt az ára. Valami egyenirányító híd lehet, mert bal oldalt ott a ~ jel, jobb oldalt pedig + és +F. Ez utóbbit nem értem. Már csak azért sem, mert az árát cirill betűvel írja, a +F pedig nem az.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) maestro válasza efraim hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
De ha az egyik '+F' akkor a másik miért csak '+'? Ezt nem értem én se. Meg az is érthetetlen, hogy a két csatlakozókampó a hátoldalán nem a feliratok alatt vannak, hanem arra merőlegesen állnak. Illetve az is furcsa, hogy csak három kivezetése van összesen.
(#) kadarist válasza maestro hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Szia!
Ez egy nagyfeszültségű sokszorozó. Külön kivezetés van a fókuszpotméter (+F) számára.
(#) maestro válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Helló!

Köszi! Okosabb lettem.
És hogy kell bekötni? Mert még mindig keveslem a 3 kivezetést, főleg hogy a vezetéken lévőhöz egy potméter megy. Hogy ellenőrizhetem le, hogy jó-e még? Vagy ha jó, ha nem, dobjam ki?
(#) kadarist válasza maestro hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Sorkimenő trafós meghajtással kipróbálhatod és nem kell neki test. Képzeld el így. A fókuszkivezetés leágazása egy belső diódáról történik.
(#) nthg hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Hali
Elnézést kérek amiért ilyesmiket kérdezek, de nem tudok rájönni,hogy az alábbi képeken lévő elektronikai eszközök pontosan mik lehetnek? Vannak sejtéseim de hát az semmire nem jó.
(#) pjg válasza nthg hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
A második képen valaminek a töltője van.
Következő: »»   552 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem