Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Graetz-híd
Picit bővebben ki tudnád fejteni ? Megtanulnám akkor...
Köszi
A multi nem tudja rendesen megmérni ha nincs rajta puffer!
Tényleg....végiggondoltam, teljesen logikus. Ennyivel is többet tudok, köszi.
Sziasztok
Én is trafó feszültséget szeretnék egyenirányítani Van 1 szaküzletbe vásárolt 25 A os hidam..kérdésem hogy mi kell még hozzá? Olvasgatam arról ,hgoy kondenzátort kötnek még rá, ellenállást...ezeknek mi a pontos szerepe? Autóerősítő tápláláshoz használnám az egyenirányított feszt...ahhoz is
Miután a híddal egyenirányítottad a váltakozófeszültségedet, kapsz egy lüktető egyenfeszültséget amit símitanod kell, ehhez kell a kondenzátor, a kondi feszültségét az határozza meg hogy mekkor lesz az egyenfeszültséged (trafó szekunderfeszültsége mínusz a diódák nyitóirányú feszültsége szorozva gyök2-vel), ennél kicsivel magasabb feszültségű kondi fog kelleni, valamint a kapacítása attól függ hogy mekkora árammal fogod terhelni, és mekkora búgófeszültséget szeretnél.
Ubcs-cs=Iki/2*f*Cp
Szóval én szeretném 12 és 24 volton is használni.Akkor elég ha a 24 méretezem a kondit? Az áramerősség meg 15-16 A max , ehhez mekkor kondi kell kb?ezt is a képletből ki tudom számolni és a feszültséget is?
Igen ki tudod számolni, de mondd meg inkább hogy a trafódnak hány voltos szekunder feszültsége(i) vannak?
Ha a egyfázisról üzemeled a trafót (230V) akkor 25V-os kondenzátor kell, és ha15A-al akarod terhelni akkor igen nagy kondenzátorok kellnek, pl. 100.000uF, de ebben az esetben is 1,5Vp-p lesz a búgófeszültséged ami még mindig sok, tehát növelni kellene ameddig a számodra megfelelő nem lesz.
Sziasztok!
Váltakozót feszültséget szerettem volna egyenírányítani egy graetz híddal, de váltakozó összetevő is átmegy rajta. Ez miért van?
De egyen feszültség is átmegy, az valamivel nagyobb, mint a váltakozó feszültség.
Próbálkoztam szimulátorban, beállítottam nagyáramú graetz-t és ott is átment AC is.
Egy 2200 µF-os kondit tettem rá. Én is a hullámosságra gondoltam, hogy azt mutatja a műszer. De szerintem 20V alatti feszültségnél nem kellene 4V-nak lennie.
Lehetséges, hogy jól működik minden, csak a multiméter mutat hülyeséget váltó állásban egyen mérésekor?
SZiasztok
Szeretnék egy erősítőhöz egy tápot készíteni es a moriczka rajz alapján azt gondolom, hogy jó helyen járok. van egy toroid trafom, es ki kellene belole csalnom két erősítőhöz 35,35V-ot, valamint 12V-ot az előerősítőhöz. Emellett jo lenne, ha egy 12V-os kimenetet is tudnék belőle kiszedni, későbbi felhasznalasra. Ezt meg lehet oldani egyetlen trafóval? mennyire bonyolult ez? Moricka rajz előnyben Köszönöm a segítségetek!
Hello!
Ha jól sejtem TDA 2030-ról van szó. A TDA 2030-nak sok a 35,35V. Nagyon a határon lenne, lehet, hogy tönkre is menne kapásból. ami tökéletes neki az a 30V...32V. Ami ugyebár 24V váltakozó feszültséget jelent. Tehát neked a trafóról 24V-nak kell lejönni. Megoldható egyetlen trafóval. A táprész a mellékelt rajz szerint elékészítheted. A stabilizálást megteheted 7812-vel. Mivel 30V eléggé a határa és nagy lesz a be-elletve kimeneti feszültség között a különbség feltétlenűl hűttened kell. A stabilizátor rajzát is mellékelem. Remélem minden érthető.
Esetleg ha kicsit jobbat akarsz használj LM317 mellékelek egy kapcsolásit neked értelem szerűen csak a egyik fele kell. Ez lehet fix stab is a trimer poti helyére egy ellenállást raksz, vagy akár szabályozható és 1,5A bír hűtéssel és 38-40V is lehet a greatz után a bemenő táp.
úgy érzem, jol sejted
Köszönöm!
A végfok táp stabilizálására 30V-ra van drága minőségi megoldás LT1038-al, de ne keseredj el ha szükséged van rá van olcsóbb megoldás is.
Szia J-O-E. Szerintem a vég fokoknak egyáltalán nem kel stabilizált tápegység .Az elöerösitönek lehet sttabilizált tápja a már emlitet 7812 es.
Persze hogy nem csak ha 35V-ot kapna a TDA 2030 erre az esetre írtam egy megoldást hogy legyen 30V.
De ez túlzás is lenne, elég komoly végekhez szokták csak alkalmazni.
Üdv mindenkinek, a graetz hídnál milyen feszültség szabályozók jöhetnek még szóba, mert a rajzon ott a 7809, rajz
Köszi előre is!
Szia!
Ha 9V-ra van szükséged, akkor 9V-os stabilizátor kell. A trafód szekunder feszültségétől függ az, hogy nagyobb feszültséget biztosító stabilizátort rá tudsz-e kötni.
Hát így több fajta trafót szeretnék rákötni, amik ne igazán vannak 12v alatt, a és szeretek kísérletezni is, mert van itt nekem egy elektromos bicikli motorom, amiből ventillátort akarok csinálni (persze nem télen) csak az 250W-os és 14 amperes, és ezt egy 24v-os trafóval szeretném megoldani, aminek nem tudom sajnos az amprerét, mivel nincs ráírva, de egy erősítő kazettalejátszó combo-ban volt van még egy 21.2v-os kivezetése is, de azt nem használnám!
Az a baj, hogy a stabilizátorod max. 1 ampert tud átengedni magán és ezek a trafók is gyengék lennének ahhoz az áramfelvételhez. Ráadásul a biciklimotorok nem egyenáramúak szoktak lenni, hanem többfázisú kefenélküli motorok.
Ahan, akkor jó lessz a 9v is, csak egyenáram kell!
Ez a motor ami nekem van abba 4 db szénkefe megy a komutátorokhoz 2 db kivezetéssel, egy piros és egy fekete vezeték!
Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy hogyan tudnék egy alacsony búgásmentes egyenáramot kicsikarni 43V-ból vagy 24v-ból, jó lenne ha 20v alá nem menne a feszültség egyenirányítás után sem! Milyen alkatrészek kellenének ehhez nekem?
Sziasztok!
Segítséget kérnék. Építettem egy tápot, 150VA-es 28VAC toroid trafóval KBPC1502 graetz híddal, ami 15A-t bír és 60V-os. A táp meg van pufferelve... így 40V-ot ad szépen üresjárásban és 3,75A-t bír, "elvileg". Mert ez lenne így 150W. De ugyebár a graetz hídon is kell sajnos essen egy kis feszültség és teljesítmény. Ez most 5,7V körül lehet, mert 34,3V-ra esik a kimeneti feszültség, ha teljesen leterhelem (3,7A körül). Hogy lehetne csökkenteni a diódákon eső feszültséget, hogy a kimeneten több maradjon nekem? Tudtok ajánlani valami más graetz hidat? Vagy esetleg egy nagyobb feszültségű megoldaná ezt a problémát? pl KBPC1506 (15A, 600V) |
Bejelentkezés
Hirdetés |