Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   470 / 728
(#) Hangszoro2000 válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Jó lesz ez, az érzékenysége 1W-on 87dB, 2,83V-on 90. Nagyjából beleillik a képbe a két mélyhsz és a Tannoy magas mellé.

A doboznál a belső méretek számítanak. Azt kell megnézni.
(#) Robi85 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Akkor márcsak egy hangváltót kell tervezni hozzályuk. A doboz belső méretével számolva kb 65liter jön ki, de persze üresen, kivágások nélkül.
(#) Robi85 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nem értelek. Miért növelné a villanyszámlám?
(#) Davidd válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Mert meg kell tömjeda hangszorót jó sok wattal, hogy szóljon valamit.
(#) Robi85 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Már hallgattam a hangszórót és nemkell neki 1000 W, hogy szóljon. Nem értem ezt a dolgot. Szerintem még mindig sokkal jobb mint egy mnc vagy sal hangszóró. Mert azokat aztán lehet tömni wattokkal, hogy valami cicergés jöjjön belőlük.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
(#) Davidd válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Oke, én csak leírtam hogy hogyan növelheti a villanyszámlát. Döntés természetesen a tied, én akkor vettem észre milyen sokat számit az érzékenység, amikor ugyan azt az erősítőt a szobai 2 front sugarzorol(86db/1w/1m), át egy 98db/1w/1m, igaz az már Pa hangsugárzó. Ám szobában mondjuk tényleg elmegy ez az érzékenység, sok sikert hozzá.
(#) Hangszoro2000 válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Semmi gond, csak elnéztek valamit a többiek.

A doboz térfogata jó lesz, a váltón meg még egy picit elgondolkodom.
(#) Robi85 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Okés. Semmi gond nincs ezzel. Nekem csak szobai használatra kellenek majd. Arra ha nem is 100%-ig, de biztosan használható lesz. Meg persze abból kell épitkezni ami van és adott. Igaz még a magasak nincsenek meg, de ami késik, nem múlik.
(#) Primary hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Tannoyos dobozaim, fekete lesz, illetve lesz előlapja.
(#) Robi85 válasza Primary hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szép! Gratula. Jövőhéten talán már én is nekilátok a saját dobozaimnak. Egyébként az MDF lapot mivel célszerű festeni? Lazúr jólehet rá, vagy másfajta festék kell? Még matt fekete festékre gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) Primary válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Én sima trilakkal fogom fújni több rétegben, mindig picit csiszolva
(#) nzozz válasza Primary hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szimpatikus darab, gratula!
Én mindenképp valami olyan módszerrel felületkezelném, ami elfedi az MDF lap "struktúráját", ergo nem fog látszódni, hogy az MDF lap. Tehát én nem használnék se lazúrt, se csak lakkot.
(#) Robi85 válasza Primary hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Fényes vagy matt fekete lesz? Amugy jó ötlet. Szerintem az enyémek is feketék lesznek majd. Bár jó sok festéket kell majd vegyek meg persze kell majd egy festékszóró is.
(#) Primary válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szerintem selyemfényű, a fényeset szvsz nehéz megcsinálni szépre, hogy tényleg fényes legyen, a matt meg szerintem nem olyan szép. Plusz a hangszóró arany része is selyemfényű.
Most lettem kész az előlap keretével.
(#) nzozz válasza Primary hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Furnérozás esetleg?
(#) Primary válasza nzozz hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Azt én nem tudnám szépen házilag megcsinálni. Festeni egyszerűbb. Meg eleve feketére gondoltam.

Valószínűleg fogok építeni hozzájuk egy-egy mély ládát is. Kipróbáltam nagyobb, jobban elrendezett helységben, ott jobban szólt, több mély volt, az már többé kevésbé elég volt.
(#) Robi85 válasza Primary hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Ezekhez a picikhez szerintem is kelleni fog a mélyláda, bár nemtudom mire fogod használni.
Nekem ilyen ládikóm van. Aktiv mélyláda. Egy VF2 végerősítő és egy aktív szubszűrő van benne. Ptesza segitségével állitottam össze a dobozát. Ennek is lesz egy párja majd. Hangszóró már megvan ami ugyan ilyen ami ebben van.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
A lazúrt azt arra találták ki, hogy kiemelje a fa erezetét. Vannak olyan részek a fa erezetében ahol nagyobb a felület szívása, és van olyan ahol alig szívódik be, és emiatt jobban kiemelődik az erezet. Szóval ez MDF lapra aligha való. Az MDF lap elég sima ,hogy jól festhető legyen , de azét kell alapozni többször is. Legjobb a nitrós szórógitt , amit szépen be lehet csiszolni szúrófényben. Azután már tetszés szerint átfesthető.
(#) Primary válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Ha építem, akkor szerintem 25R672NII lesz, egy aktív crossoverrel, csak azt nem tudom, hogy milyen erősítővel. Valami Hifi erősítőre gondoltam, nem a legegyszerűbb ez a VF2, szerintem egy TDA is megtenné mélyhez.
(#) Robi85 hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok.

Egy barátomnak van egy SAL SQP 3050-es mélynyomója. Egy szobai mélyládát szeretne belőle épiteni. Mellékeltem az adatait a hangszórónak. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez mekkora láda kellene? Illetve, hogy bass-reflex vagy zárt láda kellene. Előre is köszönöm a segitséget.
(#) andras99 hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Építenék egy kétutas PA hangsugárzót, ezzel a méllyel, ezzel a magassal ilyen tölcsérben. A magas nagyon szörnyű lehet? Vagy inkább MNC 33354? Ha tudtok ilyesmi árban jobb magasakat ne kíméljetek.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2013
(#) Szabi1 válasza andras99 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Szerintem a mélyközép elég szőrnyű hatásfokkal bír, a magas még tűrhető
(#) andras99 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Tudom, sajnos erre telik... Még mindig jobb mint a Sal vagy MNC, szerintem. Igazából nekem első PA hangsugárzónak megfelel. A magas hangjáról tudsz valamit mondani?
(#) Benji94 válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Helló
Nekem is van egy ilyen típusú mélysugárzóm. Mérni nem mértem, Qts, Vas és Fs értékeket nem tudok mondani. Elég feszes felfüggesztésű, valószínűleg alacsonyabb Qts értékkel rendelkezhet, mit a legtöbb mélysugárzó. Rezonanciafrekvenciája 28 Hz körül van asszem, ha jól emlékszem. Zártba nem ajánlom, elsősorban reflexbe. Viszonylag nagyobb terhelhetőségű, rettenetes nagyot nem szól, viszont sokáig egészen tűrhető a torzítása. Hangkaraktere egyértelműen tükrözi azt, hogy polipropilén membrános, elsősorban elektronikus basszusok lesugárzására való, akusztikus zenét nem nagyon szereti. Szóval az ajánlásom egy nagyobb reflexláda, kb 60-80 liter közötti, egy jó kis exponenciális reflexcsővel, és hangcsillapítás végett kúpos hangelnyelő szivaccsal. Nagyjából én ennyi infót tudok mondani róla, pontosabbat esetleg az okosoktól várhatsz
(#) Buvarruha válasza Benji94 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Én 25-öst üzemeltem be egy ilyenből és mértem is, csak ismételni tundálak téged. Tuc Tuc zenére és filmre huppogtatni kiváló, de ahogy írtad is, az akusztikus zenénél borzalmas.
(#) vipera1997 válasza andras99 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
A mély hatásfoka nem olyan szörnyű, nekem is ilyenből van és elég tűrhető, rms 100W-os tud is 8 ohmon. Magasnak az MNC33356 is bőven megfelel ehhez a mély hangszóróhoz.
(#) andras99 válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Nagyon köszi a választ! Neked van MNC drivered? Mert ha az FS Audio jobban szólna, inkább azt venném, nem olyan nagy az árkülönbözet. Mióta van neked ilyen mély? Meg vagy vele elégedve? Mire használod? Bocsi a sok kérdésért!
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2013
(#) vipera1997 válasza andras99 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Igen, nekem mnc driver van és kb 2 hónapja.Teljesen megvagyok vele elégedve, halloween, farsang meg ilyesmikre
(#) andras99 válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Köszi a válaszaid!
(#) sonny007 hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Sziasztok! Hangdobozt/falat ki hogy nevezi szeretnék építeni.

1 ládában lenne 3 utas hangváltóval szerelve:
-1db mély
-2db közép mély
-1db magas

1: Milyen hangszórókat ajánlatok?
2: Milyen 3 utas hangváltót?

És esetleg valami programot tudtok-e nekem adni ami kiszámolja mekkora láda kell az adott hangfalaknak. Bass-Reflex nyílással.

Előre is köszönöm a segítségeket!
Következő: »»   470 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem