Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   469 / 728
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Pláne!
(#) AMD válasza andras99 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Egyébként miféle hangtechnika ez? Milyen a hangzásvilága? A dobozon látszik némi igényesség.
(#) Hangszoro2000 hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Semmi különös, az Unitra-Tonsil is olyasmi, mint pl. a bolgár orion volt. Végülis mindegy, mert mostanában nem gyártanak hangszórót. Helyette pl. jó a HD6,5 ha a kivágás stimmel.

David, a b-reflexben jobb a mélyátvitel, ez a hajtogatott doboz meg hangosabb. Az adatokat ilyen hangszóróknál nem szabad igazán komolyan venni, a térfogat 50-70 liter közötti lehet kb. ha nagyobb jobb az alsó határfrekvencia, ha kisebb, a terhelhetőség növelhető.

Robi, átmérők? A rácsos kicsit biztatóbbnak néz ki.
(#) Davidd válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Köszönöm szépen! Vagy másik lehetőség ez a hangszóró ebben a ládában? Szerintem jobb választás már hogy 18" azért is, subra jobb. Gondolom a csövekkel kell majd szépen hangolni. Sajnos a hangszóróról semmi adat nincs. Szerinted működhet a dolog?
(#) Robi85 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Mindegyik 10 cm-es. A membrán átmerő. A rácsosnak a kosara szélesebb. 90-8000 Hz közt tud szólni. 4 ohm, 25w. A többi adatot délután leírom ha kell.
(#) AMD hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Köszönöm az infókat!
(#) Hangszoro2000 válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Valószínűleg ez így kb igaz is, de 8000-ig úgysem kell majd használni, maximum 4-5kHz-nél már főleg a dóm fog csak szólni.

Ezeknek a kis hangszóróknak viszont kelleni fog egy kb. 1 literes kis leválasztott térfogat a dobozon belül.

David, ha a hagyobb is hasonló árú, akkor inkább azt, valószínűleg azzal hangosabb lesz a mélysugárzó 50-60Hz alatt.
(#) Davidd válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Oké, köszönöm szépen a segítséget. Én is így gondoltam, ha már csak abbol is, hogy nagyobb felületen, több levegőt mozgat meg már csak azért is jobb. Kellemes délutánt!
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) Hangszoro2000 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Nincs mit, szívesen. Hasonlókat neked is.

A felület is fontos dolog, ha nagyobb, többnyire kisebb kitéréssel elérhető ugyanaz a hangnyomás.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) andras99 hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Ezt a mélyet mekkora ládába rakjam? Esetleg reflexbe? Házi tákolmány "PA" rendszer subjaként szolgálna 150Hz alatt. Bármit szívesen meghallgatok! (pl. tölcsér, stb.)
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) Robi85 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Értem. És akkor milyen mags hangszórót vegyek szerinted? Tannoy M1 vagy az MNC amit linkeltem? A kis doboz nem gond, majd annyival több anyagot rendelek. Amugy MDF-ből gondoltam a dobozokat összerakni. Már naggyából a méret is megvan. A mélyeket érdemes lenne besüllyeszteni az előlapba? 18mm-es MDF lapnak a feléig gondoltam, olyan 8-9mm.
(#) Primary válasza andras99 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Az adatlap alján található ajánlás alapján bass reflex dobozban 64-83 literes dobozba 30Hz-re hangolva, vagy 55 literes zártba.
(#) Buvarruha válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Nem, inkább a magasakat érdemes a mélyközepek membránszintjéig süllyeszteni.
(#) ptesza válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Igen. Hogy az akusztikai tengelyük egy vonalba kerüljön , így megoldódnak a fázis problémák is. Ha valakinek olyan a hallása akkor akár fülre is megkeresheti. Vannak olyan dobozok ahol a magas külön van és szabadon csúsztatható előre vagy hátra.
Kerestem egy képet a google-val.
(#) Hangszoro2000 válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Megfelel a Tannoy dóm, de inkább a kompenzált mágnesköröset válaszd. A mélyeket süllyesztheted, esztétikailag talán jobb is, és bajt nem csinálsz vele, még egy kicsit javít is a helyzeten, de a magasnál lényegesebb ez a dolog, annyira, hogy a zárófedél az előlap síkjával azonos szintre kerüljön, ez kb. 4-5mm. Nem egyszerű ezt a formát belemarni az mdf-be, de még megoldható.
A középnek leválasztott térfogatot úgy próbáld kialakítani, hogy minél kevesebb belső párhuzamos felület legyen, a hangszórók pedig ne legyenek nagy távolságokra az előlapon.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
(#) Robi85 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Hmm... A mélyeket még megtudjuk oldani, de a magasat szerintem nem fogjuk tudni bemarni.

Idézet:
„A középnek leválasztott térfogatot úgy próbáld kialakítani, hogy minél kevesebb belső párhuzamos felület legyen”
ezt hogyérted??
(#) Primary válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 8, 2013 / 1
 
Szerintem úgy, hogy legyen trapéz például. Vagy egy teljesen szabálytalan test párhuzamos oldallapok nélkül.
(#) AMD hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Sziasztok!
A fentebb említett Tonsil hangsugárzómban mind a magas mind a közép hangszóró szakadt. A közép hangszóró perem el van válva a membrántól és szó szerint szétmálik. Remélem a mély hangszórók nem ilyen állapotban vannak. Még nem néztem meg. Középnek ezt gondoltam, ezt meg a magas helyére. Remélem jól fognak szólni.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) xabo75 hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Signat fury iz 12
Szeretném ha valaki tudna nekem segíteni, a címben emlitett mélynyomóhoz szeretnék reflex ládát készíteni .
Milyen méretű doboz ill. Szubcső kell hozzá?

Jó lenne, ha használnád a keresőt! mod.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) kocsgab002 hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Ilyenre gondolsz?
Bővebben: Link
Szerintem ugyan az mélynyomó van benne.
De menjünk át ide, mert ennek nem kellene új topikot nyitni

Bővebben: Link
(#) Hangszoro2000 válasza AMD hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
A 6,5-essel jobban járnál magasanak.
(#) AMD válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Az mivel jobb? Bár már mindegy. Megrendeltem. Remélem hozzák minél elöbb.
(#) Primary hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
A túl sok csillapító anyag hogyan befolyásolja a hangzást?
(#) kaqkk válasza Primary hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Nagyon csillapítja.A magas alacsony lesz a mély az meg ...
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) Hangszoro2000 válasza AMD hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Másféle gyártás. Jobb a 6,5-es gyakorlatilag minden szempontból.

Primary, mélytartományban laposabban esik majd töréspont alatt a hangnyomás szintje. Ha anyira sok a csill., hogy jelentős mennyiségű levegőt is kiszorít, akkor meg emelkednek a jóságok, és az alsó határfr. is.
(#) AMD válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Huu. Hát ez nekem magas. Botfüllel lehet különbséget hallani?
(#) Robi85 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Mellékelem neked a középnek kiválasztott hangszóró adatait. Ennyit tudok róla csak.

A doboz méretét már naggyából elgondoltam ami így alakulna: 93.6 x 33,6 x 26,6 cm.
Ezek külméretek. 18mm vastag MDF lap lesz a faanyag. Jólesz így, vagy rosszul számoltam?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013

TS adatok.txt
    
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
83 dB érzékeny középsugárzó, gyakorlatilag semmire sem jó. Kuka.
(#) Szabi1 válasza ptesza hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
83dB érzékeny közép nagyon jó rezsónak, meg villanyszámla növelőnek
(#) Buvarruha válasza ptesza hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy az akusztikai érzékenysége is 83dB, főleg középtartományban, persze akár kevesebb is lehet..
Következő: »»   469 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem