Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
SILVER STAR 1 JO GÉP?
Hy szerintem akkor egy IGSL fémkeresőt csinálj inkább, többre mész vele volt nekem már Feritől Magnumom meg XP ADX 250 fémkeresőm na ezek komoly gépek az IGSL ezekhez képest sokkal közelebb van mint a Silver Star, de ez az én véleményem!
Az a baj,hogy nyak,séma rajz van ehez a gephez?.mert a silver star 1 hez minden megvan adva
Szia!
Ehhez is minden meg van adva, csak böngészni kell: Bővebben: Link
Sziasztok én is épen az IGSL fémkeresővel vagyok elfoglalva csak van egy olyan problémám hogy az alkatrész lista meg a nyák terv mintha nem stimmelne pl: a nyákon van ilyen jelölés hogy 104, 48 az alkatrész listába már ilyen nincs, meg igazából nyugodtabb lennék ha valaki le elellenőrizné hogy az alkatrészek jók e!
Köszönöm!
Illetve bocsánat még itt van a kapcsolási rajz!
Attól hogy van alkatrészlista, még illik alaposan összevetni a rajzot a nyáktervvel, legalábbis én biztosan nem állnék neki anélkül. Azt is ember csinálta, előfordulhat hogy hibázott. Az már csak hab a tortán, hogy ha megjelenik egy rajz azt még utána hónapokig vagy évekig farigcsálják, amit elég kibogozni utána. Vagy ha valakinek van türelme hozzá akkor végig kell olvasni a topikját hsz-ról hsz-ra. Ha meg kapásból úgy állsz neki hogy nagyobb érzékenységet szeretnél tőle (mondjuk nagyobb fejjel), akkor hajaaj.
Szia ezzel én is tisztában vagyok de sajnos nem rendelkezek olyan tudással amivel ezt amit leírtál kivitelezni tudnám!
De ha megnéznéd azt amit kérdeztem azt nagyon meg köszönném!!!
Hello!
A "104" 10E10^4 azaz 100nF-os kerámia kondi. A "48" 1N4148-as dióda, csak rövidítve van.. üdv! proli007
Még régen a suliban megépítettem egy fémkeresőt a Janel-Panel könyvből, de a tekercs elkészítését kifelejtették a leírásból és a kapcsolási rajzon is hiányos.
Valaki tudna segíteni? A külföldi újságot sem találom amiben eredetileg volt. Popular elektronics 1979.
20cm-es átmérőre kb. 15-20 menet 0,3-0,6-os Cuz huzal, amit aztán árnyékolni kell. A JP-os leírás legelső mondata a leglényegesebb. Hasznos azért lesz, mert megtanulod általa hogy mennyi időd és munkád ment rá feleslegesen. Ha BFO elvű keresőt akarsz, akkor inkább építsd meg a DX1000-et.
"A beállítást addig próbálgassuk, amíg a készülék egy 1 m mélyen a földbe helyezett súlyt nem jelez."
Ez egy 20-as fejjel meglehetősen hosszú időt fog igénybe venni.
Köszönöm! Sajnos már megépítettem, így kénytelen vagyok befejezni. Bár még nem tudom hogyan ugyanis elő kell keresnem, mivel nem tudom hova raktam. Ha előkerül majd írok róla véleményt.
Helló mindenki!
Nincs esetleg közöttünk valaki, aki a mellékelt leíráshoz hasonlóan tudna műanyagból üres tekercstesteket gyártani?(esetleg ismer valakit). Szerintem vagyunk elegen akiket érdekelne. Engem tuti, több darab is, ha mód van rá még több méretben is. Nem kellene ez ügyben összefogni? Kellene keresni egy kreatív embert vagy egy gyártót, akinek megérné jó párat megcsinálni és persze nekünk is. Szóljatok már ha tudtok valamit. Külföldi oldalakon olvastam, hogy vannak "gyártók". Ha más nem onnan is lehetne rendelni, de több darab érné meg , ehhez is kellene egy kis összefogás.
Lehet kapni üvegszövetet, műgyantát itthon is, azzal házilag is meg lehet csinálni, de meg lehetne kérdezni pl. az alvinplastot, hogy vállalnak-e ilyen gyártást, hány darabnál, mennyiért.
A belerakott tekercsről viszont nem szól részletesen a cikk, (null and balancing) erről tudtok valami leírást? Egy ideje tervezem már, hogy beszerzek műgyantás dolgokat kísérletezni. Meg lehetne csináltatni a formát CNC-vel mondjuk teflonból, amibe belekenni a formaleválasztót, és üvegpaplant gyantával impregnálni. Ha megköt, akkor bele a tekercset, beállítani, kiönteni, körbecsiszolni, és kész. Ha gelcoat-ot is teszünk bele, akkor szép is lesz kívülről. Így nem kéne a sütőbe pakolni, vákuumozni se. Elméletben nem bonyolult...
Megtaláltam az első részét a cikknek, itt van szó a tekercsekről, iderakom, legyen meg egy oldalon.
IGSL-lel kapcsolatos kérdés következik. Készült egy fej, amibe az oszcillátor és az erősítő fokozat beépítésre került. Szép és jó, csak amikor az oszcillátor 70 voltos, szép szinuszos jele rákerül a fázistoló fokozatokra, az leesik majd felére és torzul. A fokozatok nagyon leterhelik az oszcillátort. Hogyan lehetne az oszcillátor jelét helyesen illeszteni a fázistoló fokozatokhoz?
Tesoro Bandido II-t csinált már valaki?
Érdemes nekiállni?
IGSL Gépet csinált valaki?Én ma vettem meg az alkatrészeket.a tekercsekrol valaj tud mondani olyat,hogy menetszamoknak mennyinek kell lennie? Ugy tudom Rx:107 Tx:98 menet 28-as átmerore DD fej
Helló!
Én elkészítettem, de bedobozolásra nem került. A következők miatt. -Kevés alkatrész, viszonylag futballpálya nyákon. -Kis tápfeszültség, amiből a segéd tápfesz konverter győz egy kicsi segédtápfeszt csinálni. -Az áttervezett változatot építettem, ahol a segédtápot egy 7660-as IC csinálta (volna), csak nem bírta a műveleti erősítők áramát szolgáltatni. Kb 1.5 voltot csinált. Az eredeti kapcsolással csinált 3-3.5 voltot. Tehát nem rossz, de az xGSL számomra jobb eredményekkel kecsegtetett. Jobb is lett.
Értem.
És élesbe ki tudtad probálni?Ott jól muzsikált?
Élesben nem próbáltam, csak műhelyi körülmények között. Muzsikált, de nem ez mellett a készülék mellett döntöttem.
Nehéz beállítani a gépet ha összeraktad?
Sziasztok a TGSL detektorhoz milyen csatlakozó kell ha egy eredeti Tesoro fejet szeretnék csatlakoztatni hozzá?
Csaó.nem írtál e-mailt.:|
Szia ne haragudj nagyon elfoglalt voltam ha bármi kérdésed van írjál és azonnal válaszolok!
Lenne.a keresőfelyel kapcsolatba 280mm átmero a tekercs szám 98-107 ezek jó adatok?
Hogy állsz az építesel amugy.Nekem kedd vagy szerdára itt a cucc hozzá.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |