Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   142 / 293
(#) kaqkk válasza Kolix hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Ha egy pár oldalt visszább olvastál volna a témában , megtaláltad volna a választ a kérdésedre
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
(#) Kolix válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
A hibás hőfokszabályzóra célzol?
(#) kaqkk válasza Kolix hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Nem !
Arra hogy ha üres a hűtő akkor nem rendeltetésszerűen működik (sokat jár-keveset áll), és hogy nem a levegő hőmérsékletét kell mérni hanem a benne lévő élelmiszerekét. De ha az előző hozzászólásomban ráklikkeltél volna az aláhúzott részre akkor.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) Pityke71 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2014 / 1
 
Köszönöm a választ.

Melyik panelt kellene cserélnem, és hol juthatok hozzá?
(#) Kolix válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Köszönöm az infót, figyelem majd az értékeket.
(#) kaqkk válasza Pityke71 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Keress egy márkaszervizt.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) busz10 hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
SZIASZTOK..van eggy zanussi hütőládám,átpakoltuk más helyre s aztán nemkapcsolt ki állandóan dolgozik a motor. a -18 fok a ládában megvolt.szerelőt hivtam, azt mondta felkel tőlteni.Feltöltötte, beindult azóta ugyan ugy dolgozik mint az előtt.csak az a probléma, hogy már -5 fokot sem éri el.At tetjén kb-7fok az alján pedi nem fagyik be.az alján leolvad.befolyásolja e az ,hogy a 90 gramtól kevedebbet töltött?Mert azt mondta a szerelő,hogy könnyebben indul el a kompresszor.ugyanakkor hivatkozott a kompresszorra,hogy gyenge.Igen ám de az előtt jól muködött csak állandóan járt a motor.nem vagyok szerelő de nem a hő szabályzót kellett volna cserélni?akkor talán becsapott a szerelő?tud e valaki szaktanácsot adni:?előre is köszi mindenkinek.
(#) kaqkk válasza busz10 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Idézet:
„tud e valaki szaktanácsot adni”
Kérd vissza a pénzed , és keress másik szerelőt....
(#) StMiklos válasza busz10 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
"Igen ám de az előtt jól muködött csak állandóan járt a motor"
Nem, már akkor sem működött jól, a kompresszor (motor) nem járhat állandóan.
Direkt üzemben, állandóan járó "motorral" (ég a sárga lámpa, vagy rossz a termosztát) viszont le kéne menni legalább -24 fokig.
Csak úgy meg gázt nem töltünk rá, nem töltjük újra.
Csak akkor, ha megkerestük hol ment el és megjavítottuk a "lyukat".
Most vélhetően kevesebbet töltött bele, azért nem megy le a korábbi értékre.
Információid alapján akár így, akár úgy valahol hibás az a szekrény.
Üdv: StMiklos
(#) Karesz68 hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Fagor ** R134a 55gr/102 gr? Kb.: 12-14 éves hűtő. Tiszta német!

Egy mostanában történt szerelő általi gázfeltöltéses javítás óta sokkal sűrűbben megy a hűtőm kompresszora. 0,1 kWh fogyasztással.
Korábban óránként csak egyszer kapcsolt be rövid időre. Most sokallom a fogyasztást.
Hátul a hűtőrács szemből bal oldala langyosabb, mint a jobb oldala. A kompresszor/ motor forró. A javítás óta duruzsoló, morgós hangot hallok a hűtő felől kb.: 5-15 perc. 2-es fokozaton a beltér 13°C, a fagyasztó rekesz -5°C alatt van.
Kevés lehet a beletöltött gáz? Helyben utána tudnék töltetni? Van hátul, lent a kompresszornál egy fekete kupakos csonk. Az lehet az utántöltő hely....
Minden tanácsot, véleményt megköszönök.

Karesz68
(#) Isti01 hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Üdvözlöm!
A hűtő tetején páralecsapódás keletkezik egy tenyérnyi helyen. Egy Candy márkájú hűtőről van szó,ami 5 éve működik. Eleinte azt hiszem ,hogy nem jelentkezett a probléma,bár rá volt egy két dolog pakolva,úgyhogy biztosan nem tudom kijelenteni. Arra tippelek,hogy rosszul van szigetelve a hűtő azon a bizonyos ponton.Ha ez igaz akkor javítható a probléma?
(#) Atti128 hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Tiszteletem Mindenkinek!

olyan kérdésem lenne:
Régebbi 200 literes fagyasztóládába elromlott a hőfokszabályzó.
A régi típusa danfoss 077B 2065L
Ami lenne nekem itthon: Danfoss 077B 2006L vagy Ranco K54-H1405/001

Valamelyik jó lesz helyette? Sajnos a gugli nekem nem akar segíteni.

Köszönöm: Attila
(#) Atti128 válasza Atti128 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Köszönöm ha valaki elolvasta de sikert megoldanom.
(#) kssthomas hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Helló

Segítség kellene.
Vettem egy használt fagyasztóládát. Lehet f 200et.
Bekapcsol, hűteni hűt, de nem kapcsol ki.
Üresen be lett kapcsolva, ment kb. 10 órát, majd raktunk bele kb 25-30kg húst.
2 nap alatt nem aluldt ki a piros lámpa, a komprsszor felől bugyogó hangot lehet hallani. Ez gondolom a túlmelegedés miatt van. Most levettem az oldalát, hogy jobban kapjon levegőt és kihúztam a hálózatból és időrelés dugaljzatba dugtam.
Most 1 óránként 15 percet megy, de azalatt a 15 perc alatt is elkedz bugyogni, amíg az időrelé bekapcsol.
A fagyaszót láda most negyedig van.
Az alsó 20-30cm-en az oldalfalon nincs jég, onnantól felfele viszont van kb. 5mm.
A fagyasztó aljában kb. -3,5c fokotot mértem a felső felében -10c mértem.

Nem hinném hogy hőfokszabályzó lenne a baj. Én inkább arra gondolok, hogy kevés benne a gáz és nem tudja lehűteni a fagyasztót, ezért nem kapcsol ki.
Valaki tud valami konkrétabbat?
Ha esetleg gázzal kellene tölteni, akkor az mibe kerülhet?

A választ válaszokat előre is köszönöm.
(#) help hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Sziasztok,
felmerült a családban, hogy a 21 éves Zanussi-Lehel hűtőnket lecseréljük egy Amica márkájú új hűtőre. Szerintetek érdemes?

Okunk kettő lenne: egy, a mostani elég öreg, félő hogy nem sokáig húzza már - kettő, a fogyasztás.

Az Amica az ilyen lenne (vagy egy hasonló):
http://www.olcsobbat.hu/termek/amica_fk268_3aa-500e2162c1a99f3e5b000e6e/
(#) ibally hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Üdv!

A problémám a következő. Van egy Ariston Hotpoint MTM1911 felülfagyasztós hűtőnk. Egyik reggel nyitva találtam a hűtő ajtaját, tehát egész éjjel nyitva volt. Aznap éjszaka felhőszakadás volt felettünk, villámlott, ahogy illik. Másnap reggelre a hűtőt felforrva találtuk, az égvilágon minden leolvadt, még a jégkockatartó jege is olyan 50 fokosnak tűnt. Szerelőt hívtunk, aki nem nyúlt hozzá, mondván, hogy ebben "elektrónika van". Annyit tanácsolt, hogy hagyjuk leolvadni, biztos eljegesedett, aztán dugjuk vissza, fog az menni. Ment is két napig, aztán hívtam másik szerelőt. Az is le akarta velem olvasztatni, de mondtam neki, hogy azon már túl vagyunk, plusz ez a hűtő No Frostos, szóval máshol lesz a hiba. Erre kibontotta a mélyhűtőt, mért egyet a fűtőbetéten, és megállapította, hogy zárlatos, és rendelt újat. A hűtő ezt követően ment, én kétnaponta leolvasztottam, mert ennyi idő alatt jegesedett el teljesen. Viszont feltűnt, hogy iszonyatosan sokat megy a hűtő. A szerelő két napja kijött, kiszerelte a fűtőbetétet, megmérte, és megállapította, hogy nem zárlatos. Hümmögött, aztán beszerelte az újat, nem kért pénzt, csak távozott. Azt mondta, vissza fog még ő ide jönni úgyis, majd rendezzük. Két napig ment a hűt, időnként leállt, de most is feltűnően sokat ment. Két nap után elkezdett fura hangot adni, mint amikor a ventilátor egy pillanatra leáll, vagy lelassul, majd újra felpörög. Ezt csinálja pár másodpercenként. És nem áll le. Mivel már rutinosan szedem szét a mélyhűtőt pár másodperc alatt, megnéztem, megint tiszta jég volt. Leolvasztottam, visszakapcsoltam, most megy. Gondolom, menni fog megint két napig. Van valakinek valami tippje, hogy hol keressem a hibát? Előre is köszönök minden segítséget.
(#) laccika77 válasza ibally hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Nem lesz egyszerű, ha a fűtőbetét jó valószínű elektronika hiba, talán egy relé cserével meg lehet oldani..? Az a baj. hogy nehéz kideríteni,hogy mikor akar olvasztani mert akkor lehetne méregetni(általában 24 óránként olvaszt egyszer). Lehet érzékelő hiba is.
(#) kaqkk válasza ibally hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Az elektronikáról és a fűtőbetétről csinálhatnál egykét képet. A fűtőbetét "hőkioldója" alap állapotban zárt ?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) ibally válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
A csatolt fotót leolvasztás előtt készítettem. Remélem, a fűtőbetét kivehető a jegesedés ellenére is. Így néz ki két nap működés után. És igazából ez minden, amihez hirtelen hozzáférek. Az elektronikát nem tudom még megnézni se, mert nem férek hozzá. Valahová felülre van rejtve, az egy szem kapcsoló mögé, amivel a hűtési fokozatot tudom állítani a mélyhűtőben, de - szerintem - ehhez csak úgy férnék hozzá, ha leszerelném a mélyhűtő ajtaját (ez persze csak tipp, mert sajnos gépkönyvem nincs hozzá). Amikor kibontottam a hátulját, reméltem, hogy találok legalább egy termosztátot, amit ki lehet szerelni és tesztelni, de igazából csak csatlakozók vannak mindenütt, meg egy fehér érzékelő, amit viszont nem lehet kiszerelni - amennyire én látom.
(#) dudi25 hozzászólása Szept 19, 2014 / 1
 
Szia a kérdésem az lenn, hogy van egy Samsung bőr hűtőm és a motor vagy kompresszor nem indul csak kattog a rellé mi lehet a gond?
(#) StMiklos válasza dudi25 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Szevasz!

Mondjuk megszorult, de más is lehet.
Első körben, kapcsold ki fél órára és úgy próbáld indítani.
Bármikor leáll vagy leállítod soha ne akard 10 (5?) percen belül újraindítani.. Elpusztulhat!
Üdv: StMiklos
(#) dudi25 hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Szia próbáltam de nem indul a vagyis fura mert ha láttán egyet olyan mintha menne a motor de nem hűt utána újra láttán és leállás nem tudom mi lehet van valami teszt vagy ilyesmi?
(#) StMiklos válasza dudi25 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Teszt?
Kompresszor ellenőrzés: fő- és segédfázis tekercs ellenállásmérés, testzárlat mérés.
Adatok összevetése a kompresszorra megadott adatokkal.
Ha ez rendben lévőnek látszik (mert egy-két menet zárlatát nem tudod mérni, de akkor már rossz), akkor nyomócsonkot szabaddá tenni és úgy indítási próba.
Üdv: StMiklos
(#) Karesz68 válasza Karesz68 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Fagor FS 10 tr 10 ** R134a 55gr Kb.: 12-14 éves hűtő. Tiszta német!
1 kompresszoros, fagyasztórekeszes, jobbra nyíló ajtós, **
Egy mostanában történt szerelő általi gázfeltöltéses javítás óta sokkal sűrűbben megy a hűtőm kompresszora.
Jelenleg: 0,1 kWh, azaz 2.4 kW/ nap fogyasztással. Szinte állandóan megy és nincs az a hangos "bepöccenés", mint korábban. Szivárgás nem valószínű, mert akkor folyamatosan emelkedne a fogyasztás, és már nem hűtene....
Korábban óránként csak egyszer kapcsolt be rövid időre. Most sokallom a fogyasztást...
Hátul a hűtőrács szemből bal oldala langyosabb, mint a jobb oldala. A kompresszor/ motor forró. A javítás óta duruzsoló, morgós hangot hallok a hűtő kompresszora felől állandóan. Nem is akar kikapcsolni!?
A hőérzékelője: fehér színű, tekerős, 5 fokozatú manuális. Most már csak a "0"-nál kattan egyet , más állásban semmi katt. Az érzékelő a fagyasztórekesz oldalához van rögzítve egy fehér színű alkatrésszel. 1-5-ös fokozaton a beltér 13°C, a fagyasztó rekesz -5°C alatt van, de nem sokkal. Bárhova állítom a beltér nem kevesebb 12 foknál.
Elromlott a hőérzékelője? Van hátul, lent a kompresszornál egy fekete kupakos csonk. Az lehet az utántöltő hely....
Minden tanácsot, véleményt megköszönök.
(#) wenton hozzászólása Szept 22, 2014 /
 
Segítséget és tanácsot szeretnék kérni!
10 éves Whirlpool S20B RWW22-A/G side-by-side tipusú hűtőm az utóbbi időben nem olvaszt le. A fagyasztó térben lévő eltakart hűtőbordákra annyi jég rakódik, hogy dugulást idéz elő és a ventilátor nem képes cirkuláltatni a hideg levegőt a fagyasztó térből (ami ilyenkor legfeljebb -14 fokig hűl le) a normál hűtőtérbe (ami kb. +14 fokra melegszik fel). A szerelő szerint a két teret fent elválasztó zsalu a hibás, ki akarja cserélni kb. 50 eFt anyagáron, de kiszereltem és megnéztem: nyit-zár, tehát működik. A leolvasztás után kb. 3 hétig megy rendben (közben gondolom rakódik lassan a jég) és az után újra jelentkezik az elégtelen hűtés a le nem olvasztott jég miatt. Lehetséges, hogy valóban a zsalu rossz (mert ha nem, kidobott pénz…), vagy mégis inkább a leolvasztó rendszer valamelyik eleme lehet hibás? Mi van, ha kicseréltetem a zsalut egy rahedli pénzért, és mégsem javul meg a hűtő?
KÖSZI MINDEN SEGÍTSÉGET ÉS TANÁCSOT!!!
(#) tibibalogh520 válasza wenton hozzászólására (») Szept 22, 2014 / 1
 
Szia!
Jók a megérzéseid. A leolvasztó résszel van a probléma!
A zsalunak, a jégfelrakódáshoz semmi köze.
(#) laccika77 válasza Karesz68 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Gázhiányos(lyukas)
(#) Karesz68 válasza laccika77 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Egyre kevésbé hallatszik "bugyogás". Csak a kompresszor motorhangja szól. Jobban járok, ha újat veszek, mint ha javíttatnám?!
(#) laccika77 válasza Karesz68 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Minden relatív.
(#) dudi25 hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Kattanást akartam írni kétszer de nem azt írt a telom szóval. Nem megy a hűtő egyet katan rezeg egy kicsit a motor megint Kattanas és leállás de nem hűt mi lehet az ok?
Következő: »»   142 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem