Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítás
 
Témaindító: Zsolti1980, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 17
(#) KBal76 válasza Jzsolt79 hozzászólására (») Sze, 11:35 /
 
Az IR ledeket nagyon nagy áramokkal is meg lehet hajtani, nagyon rövid idôre. Tehát pl. ha csak megvilágítani szeretnél vele valamit (éjjellátó kamerák pl.) akkor egy átlagos 5mm IR led 20-50mA maximumot visel el. Impulzusban viszont 2 Amert is akár. Ez azért jó neked, mert ha ekkora áramot áthajtasz a leden, akkor 100x több fényt fog leadni. Tehát ha nagyon rövid impulzusokkal hajtasz egy IR ledet (egy tranzisztorral, mert egy 555 nem ad le ekkora áramot) akkor nagyon távolról (10-15m) is tudod majd vezérelni a vevô eletronikád. Tehát a frekvencia ugyanaz, de rövid tüskéket (a példa áramkörödön képein ilyen pont nincs, csak az ellenkezôje) kell kiadj.
(#) proli007 válasza Jzsolt79 hozzászólására (») Sze, 17:33 / 1
 
Fogalmam sincs mihez fogod használni, az infra adó-vevők általában kódolt impulzus csoportokat sugároznak ki, amit egy mikrokontroller dolgoz fel. Általánosságban elmondható, hogy célszerű 50% kitöltés közeli jeleket sugározni ki.
Nem a kondi kapacitása számít, hanem a paraméterei. A 10..100nF tartományban fólia kondit célszerű alkalmazni. Helyes, ha egy RC időzítő áramkörnél 1%-nál kisebb frekvenciapontosságú és stabilitású áramkörnél pontosabbra nem számítunk.
(#) Jzsolt79 válasza proli007 hozzászólására (») Csü, 10:24 /
 
Semmi extra, csak legózok az alkatrészekkel Egy kis ledes áramkörhöz akarok egy olyan vevőt, amit nem lehet általános távirányítókkal (tv, légkondi, stb) vezérelni, mert nem szeretném, ha minden gombnyomásra be ki kapcsolgatna Ehhez vettem 30 meg 56 kHz-es vevőket hestore-ban, és ezekhez kell majd adót csinálnom. Csak kísérletezgetek, próbálom megérteni mi hogy működik. Ellenállásokból 0,1%-osakat vettem.
A hozzászólás módosítva: Csü, 10:25
(#) Inhouse válasza Jzsolt79 hozzászólására (») Csü, 10:58 /
 
Ha nem kódsorozatot küldesz, és azt vizsgálod a vevőnél, akkor akármi is kapcsolhatja majd. Illetve az infra vevők (TSOP...) már demodulálnak, tehát a vivőről leválasztják a hasznos infót, ami nálad egy ilyen adóval nem igazán lesz.
A hozzászólás módosítva: Csü, 11:02

TSOPblokk.jpg
    
(#) KBal76 válasza proli007 hozzászólására (») Csü, 18:59 /
 
Szétkaptam egy nem használt Samsung TV távkapcsolót, és felpattintottam műszerre, hogy kiderüljön miként állnak a kitöltési tényezőhöz a "nagyok", ne csak a találgatás legyen.
Szóval gyári távkapcsolóban, aminek nem kell nagy távolságból működnie, csak a szobában, 33% kitöltést használ, és 38kHz modulációt, ami a leggyakoribb.
Egy tipikus kódsorozat pedig, mivel szóba került, a másik képen látható.
Egy 3mm IR LED adatlap részlet (a HEstrore oldaláról), látható hogy impulzusban jól terhelhető.
(#) Inhouse válasza KBal76 hozzászólására (») Csü, 20:20 / 1
 
NEC infra protocol
Samsung vs. NEC
A hozzászólás módosítva: Csü, 20:24
(#) Jzsolt79 válasza Inhouse hozzászólására (») Pé, 13:38 /
 
Valóban, minden vevő megy minden kapcsolóval is Akkor ez nem annyira egyszerű, mint gondoltam, úgyhogy ezt a témát most egy időre lejegelem magamban. De köszi a rajzokat, azt lementem, hátha egyszer kedvem lesz elmélyülni a dologban
Következő: »»   17 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem