Fórum témák
» Több friss téma |
Olyan szinuszos inverter is van ahol azért kell a sárga torroid fojtó mert a DC feszültség (is) van szabályozva. ( Fő trafó pwm, graetz puffer között a fojtótekercs.)
Én is pont így állok most szinte, lehetséges a zajosodás rossz táphidegítés és paneltervezés miatt is, ha belegondolunk a 300V amplitúdójú négyszögjel csúnya zavarokat tud produkálni. A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2013
Ezt sajnos én is tapasztalom, a közös GND-pontra kellett tegyem a hűtőbordákat is mert zavart mindent. a DC szintet szabályzom, mert ha az billeg, akkor a szinusz amplitúdója is változik. Ha megnézed ezeket a fojtókat, vékony huzalú és nagy menetszámú tekercsek, az biztos, hogy nem a primer - alacsony feszültségű körben vannak, tehát biztos, hogy a híd oldalán kell lenniük, miért vezetnék közel a betáphoz, ha le is kell választani azt, tehát ezeket én biztos, hogy a nagyfeszültségű részre tenném, mellettük van egy-egy piros fekvő fólia kondi, ránézésből is 250-275V-os 1-2µF értékű, és utána mindjárt mellette a hálózati kivezetés. Ebből kiindulva gondoltam, hogy egy nagy menetszámú tekerccsel szűrni lehet... bár ezek nem lehetnek nagyobbak 100-200W-nál, egy KW-os szinuszost néznék meg, ha valaki tud esetleg képet, megköszönöm.
Sziasztok, tudna valaki nekem linkelni egy olyan kapcsolást ami 12 voltból csinál 150-230V egyen feszültséget. Gondoltam valami olyan megoldásra, hogy pl kiszedek egy szgép tápegységből egy ferritet és az lesz a trafója, mehetne akár 100 khz-el is, kis helyet foglaljon az lenne a lényeg. Egy univerzális motorhoz kellene amit aksiról szeretnék használni. Kb 1-1.5 A az áramfelvétele a motornak. Láttam itt a rajzot 555-ös icvel, de az 50Hz-en megy csak. Szóval valami kapcsoló üzemű tápegység kellene. Akkor viszont lehet nem is jó topicba írok
Nagyobb teljesítményű szinuszos invertereknél a multilevel topológiát lehet eredményesen használni.
Van egy jó pdf leírás. Bővebben: Link
Szia!
Ez egy nagyon hasznos írás, köszönjük!
Igen, csak ahhoz, hogy repüljünk, előbb járni kell megtanulni...
Sziasztok! Nekem van egy UPS em. és abból szeretnék csinálni egy invertert. Hogyan lehetséges ez? tudna segíteni valaki? ( Még nem értek túl sokat az ilyesmihez, folyamatosan tanulom ).
Szia! nagyon egyszerű, mert egy fél inverter amit keresel, fogod a PC trafót, olyat keress aminek ki van vezetve felül a középmegcsapolása. Az 5V-os tekercseit meghajtod egy TL494-el Push-pull kapcsolással, belövöd 50Khz-re, a szekunder oldalon teszel egy nagyfeszültségű diódahidat, BY500-ból (hűtéssel persze) egy szűrőkondit (amit megint a PC-tápból kinyerhetsz), és kész. Több ilyet készítettem már, nem kell áttekerni, és a kimenten 150-200V-ot kapsz belőle. Kb 4V-os menetfeszültséggel üresen kb 0,5A-t vesz fel 12V-ról.
Sziasztok!
Valaki leírná pár mondatban, hogy a kapcsolóüzemű inverterek hogy is működnek? Kerestem rengeteg helyen, olvastam sok fórumot, de a lényeget sehol se láttam leírva. Vannak elképzeléseim, de szeretném tutira tudni. Előállítanak 220 egyenfeszt és utána abból csinálnak váltót vagy az 50Hz-es jelet kHz-es tüskékből "rakják" ki? Vagy nagyon rossz felé tapogatózom?
Milyen invertert ismersz, ami nem kapcsolóüzemű? Szerintem csak kapcsolóüzemű inverterek léteznek...
Vannak szinuszos inverterek, amelyek nem kimondottan kapcsolóüzemben működnek. Royer-konverter, rezonáns megoldások.
Miért? Azért mert szinuszos áram folyik a kapcsolókon, vagy szinuszos feszültség van rajtuk, attól még az kapcsolóüzem! Hiszen a tranyók vagy be- vagy ki vannak kapcsolva.
Ha csinálsz egy LC-oszcillátort, aminek az L része egy transzformátor primer tekercse, akkor is kapcsolóüzemben működik a tranzisztor? Hogyan változik a bázisáram?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
Működhet abban is, bár az ilyen oszcillátorok nem nagyobb teljesítményűek. Igaz, vannak az RF témában ilyenek, de azokat nem hívjuk inverternek... Talán rosszul fogalmaztam, de pl a Royer oszcillátor biztos, hogy kapcsolóüzemű. A rezonánsok is többnyire nagyteljesítményűek, kapcsolóüzemben mennek benne a félvezetők. ( Most még lehet azon is meditálni, hogy mit nevezünk inverternek... ahány ház, annyi szokás, ezért jobb szeretem, ha leírják, hogy mire gondolnak.)
Köszönöm a pontosítást, én a hard switch-et akartam inverternek nevezni, az önrezgőket meg rezonánsakat konverternek.
Semmi gond. Egyszer én is kötöttem az ebet a karóhoz, hogy az önrezgő az fix frekvenciás... amikor 100-adszor olvastam el a hsz-emet, akkor jöttem rá, hogy mit is írtam...
Szeretem az ilyen embereket akik belekötnek az élő fába is....
Step down konverter diódáját szerettem volna átalakítani szinkron diódásra FET-tel.
Sajnos nem sikerült. Először a kapcsoló FET vezérlésének negáltjával kapcsolgattam (az inverter mikrokontrolleres így nincs lehetőség spec IC azért is mert ez egy napelemes töltő (MPPT) így mikrokontroller nélkül nem megy) persze holtidőt is adtam neki hogy ne nyissanak egymásra, az áramkör így nagyon melegedett. Gondoltam tovább van nyitva a FET mint a tekercs kisülési ideje. A 2. módszernél induktivitásra tekertem egy segédtekercset és olyan polaritással tettem a fet-re hogy a tekercs kisülése nyissa ki de az eredmény ugyanez lett.
A google sokat segít a kérdés megválaszolásában.
Például: Úgy általánosságban, nem túl konkrétan... Nagyvonalakban ez is elmagyarázza, de azért vigyázni kell helyenként. Picit magasabb szinten... Érintőlegesen ebben is van valami. A 194. oldaltól érdemes olvasnod. Ez a ráadás: Semleges áram.
Köszönöm a linkeket! Áttanulmányozom őket.
Köszönöm ezt kerestem!
pwm
Sziasztok!
Ez a kapcsolás működőképes-e? Vagy nem úszom meg ilyen egyszerűen? Előre is köszönöm a segítséget.
Q1 és Q3 biztos hogy kinyit? Én most építetem 2 példányban (csak a vezérlést, a végfetek még utaznak) 4069-el tökéletessen működik. Igaz 2darab prímerrel ellenütemben hajtva(több tekercs kell, de a felső oldali feteket megspórolja az ember).
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
Nekem muszáj hídban dolgoznom mert a trafóm az fix.
Nincsenek P FET-eim ezért nem használhatome kapcsolást
Rt 1M ohm - Ct 10n , párossal 70Hz az adatlap szerint. Nagyobb kondit szerinten nem érdemes beépíteni. Nem ismerem ezt az ic-t, csak belestem az adatlapjába. Ettől függetlenül lehet hogy alkalmas a feladatra.
Nekem az a lényeg hogy a 80W-os hűtőszekrényem működjön.
6* túl áramra számolok induláskor remélem elég az 480W 12V-on 40A amire az IRFZ44N izzadva, de ki kellene hogy bírjon, aztán meg azt a 9A el kellene hogy viselje hosszú ideig. 70Hz-el hogy viselkedne az 50Hz trafó + a hűtő kompresszora ? Itt azt írják működik 50Hz-el: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
Ne keverd össze! Amit linkeltél(az enyém is) kép, négyszög hullámot állít elő! A hűtőszekrény nem biztos hogy örül neki! Még a módosított színusz is kétséges, aminek a lapját belinkelted.
A trafó örülne a 70Hz-nek mert nem lenne olyan nagy a gerjesztése. A motor(kompresszor) ha elindulna 40%-al gyorsabban forogna, de egy kicsit gyengébb lenne.
Négyszögről működik azt már próbálgattam. Mivel van itthon egy inverterem de csak 200w-os így nem bírja meg indítani, a védelme letilt. Úgy működik, hogy 220-ról megindítom majd átkapcsolom az inverterre.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |