Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Iránytű villanymotorral
Témaindító: Marty McFly, idő: Aug 14, 2008
Témakörök:
Sziasztok!
A következő dolgot találtam ki! Szeretnék autóba tenni DCF77 órát, de a következőképpen szeretném megvalósítani! Ugyebár az antennának mindig egy irányba kell nézni! Arra gondoltam hogy az autó tetején lenne elhelyezve az antenna, és egy villanymotor állítaná hogy merre álljon! Úgy működne mint egy iránytű! Viszont nem tudom hogy bírnám tuti biztosra megállapítani merre van észak! Egy erősebb kanyarodásnál egy sima iránytű bezavarodhat, vagy bukkanós útnál is! A kérdésem a következő lenne! Hogyan lehetne megoldani hogy egy motor úgy forgassa az antennát, hogy mindig jó irányba nézzen! A mechanikai kivitelezés nem okoz gondot! És még valami! Az igaz hogy a DCF77 vevő antennát fémdobozba kell rakni? És mondjuk a forgás miatt csúszóérintkezőkre lessz szükség ez esetleg bezavarhatja a vételt?
A csúcsérintkezőhöz: forgasd az egész vevő modult, akkor nem zavarja be a vételt.
De szerintem nincs szükség irányított vevőantennára.
Nincs szükség? Nade nem úgy van hogy németország felé kell néznie?
Junghans-nak lattam olyan orajat amiben nem egy ferrit volt hanem ketto derekszogben es gyakorlatilag nem volt iranyerzekeny...
Miert DCF idot szeretnel? Ha mar auto akkor en inkabb GPS-t hasznalnek, az masra is jo es meg megbizhatobb is (keves a jo DCF vevo...).
Hát olyan érdekesnek tűnt az elképzelés! Képzeld csak el bármerre fordulok az mindig egy irányba néz! Fain kis robot lenne
Nem volna sok értelme szerintem, főleg a GPS lehetőségeivel összehasonlítva, de elvileg megoldható, egy (jó drága) digitális iránytűvel.
Láttam korábban a RET-nél HMC6352 típusú (Honeywell gyártmány) kéttengelyes iránytű IC-t, I2C buszon tudott kommunikálni. Ezt azóta nem forgalmazzák, de biztos van helyette valami. Egy ilyen chip-re ráakaszt az ember egy kis mikrokontrollert, és ha egy helyben (vagy kis területen) mozog, Frankfurt egyszeri betájolása után már csak annyit kell ellentétes irányba forgatni egy léptetővel, amennyi a referenciától való szögeltérés. Nagyobb térbeli haladásnál már bonyolultabb a helyzet (mondjuk az ország egyik végétől a másikig), mivel számolgatni kellene azt is, hová mozgott a rendszer. Emiatt is, meg vételi gondok, illetve kezelhetőség miatt is indokoltabb volna elfelejteni a mozgó DCF-et meg a forgatást, és inkább a GPS-re építeni. A pontos időt az is "megmondja", tájolgatni nem kell, vételben sokszorosan veri a DCF-et, ráadásul árban is kb. egy szinten volna a kettő, ha mindent összeszámolunk (persze egy modulról van szó, nem komplett egységről, vagy navigációról).
Semmi értelme... egy nap egyszer bőven elég szinkronozni az adatokat...
Hello!
Na jó! de ez egy tank giroszkópja lenne! Idézet: „Képzeld csak el bármerre fordulok az mindig egy irányba néz! Fain kis robot lenne” üdv! proli007
Idézet: „Az igaz hogy a DCF77 vevő antennát fémdobozba kell rakni?” Ha nagyon biztonságosan akarod raktározni. A fém doboz árnyékol, nem engedi át a rádióhullámot. Az abba tett vevőantennára nem érkezik meg az adó jele. --- Meggondolandó rádióiránymérés felől megközelíteni a feladatot. Azaz közvetlenül az adó irányát mérni.
Felhasított aludoboz lehet (szokott is lenni) ferritantennán;minthogy a mágneses összetevőt veszi,az aludoboz elektrosztatikus árnyékolás. A felhasítás azért kell,mert különben rövidrezárt menetként funkcionálna. A hasítékban gumi,vagy műanyag van a vízmentesség miatt. A doboz lehet alu,vagy rézcső is.
Forgatni úgyis forgatod,ahogy közlekedsz,tehát külön ezért forgatót gyártani kidobott idő,anyag,energia.
hello!
Bocs hogy beleszólok de fentebb írtatok egy IC-t amiből lehet iránytűt építeni de ez már nem kapható tudna nekem valaki mondani egy még ma is kapható IC-t erre a célra?
Biztos kapható az, csak annyira nem is kerestem utána. Nézz szét mondjuk itt, válassz ki egy neked tetsző szenzort, aztán direktben kérdezd meg a Honeywell magyar képviseletét, hogyan és mennyiért tudnál hozzájutni.
Sziasztok!!
Nem tudna nekem valaki ajánlani egy I2C-s digitális iránytűt?? |
Bejelentkezés
Hirdetés |