Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 780
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Eltérő szekunder menetszámok nem okozhatnak eltérést a két ág közt, mivel a kimeneten tulajdonképpen 2db 2 utas egyenirányító van mindegyik tápoldal számára.
Ugyanabból a váltakozó szekunder feszültségből áll elő a +/- feszültség. Valami terhelési asszimmetria van.
De az 50V összességében még mindig kevés nem?

A multid AC-ben serintem pár kHz ig mér hitelesen.
A táp kimenetén 100kHz feletti feszültség van. tehát nem meglepő hogy csak 4V-ot mutat.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
igen kevés, de őszintén szólva én tekertem le, mer már 60V nál jártam az sok, igy levettem 30-ra, mondom ez puffferelve hátha lesz 36, ekkor derült ki az asszimetria , mi lehet a baj, nem értem, rossz lenne az egyik diófa? vagy egyik puffer? terheletlenül mértem.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
ez a graetz híd nem?
Idézet:
„2db 2 utas egyenirányító van mindegyik tápoldal számára.”
(#) gulyi88 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Nem kell ebből ügyet csinálni! Amennyi ráfér biztonságosan annyit tekerj fel. (gondolom azért elfér több mint 2*7 db..)

(#) Doncso hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Na srácok, úgy néz ki +-34V nál lett a vége, viszont 10 szál sodronyból tudtam kikisérletezni, ha többet sodrok össze kevesebb menet fér rá, kábé 15 menet ment fel, én keveslem a kimenő feszt 15 menetnél a 34V dehát ennyi lett, viszont a primer oldalon a puffert mérve 260V DC-t mértem, ez normális dolog? A hálózati AC-m 220V, nem többnek kellene lennie? Lehet ezért kevés a szekunder fesz is? Hát nem tudom, viszont terhelgettem a kimenetet egy 20 ohmos ellenállással, hát beizzasztotta egy pillanat alatt, terhelés alatt próbálam a potit állitani, közben néztem a szekundert szkóppal, sikerült is szebb jelet beállítani, gondolom megtaláltam a rezonancia frekvenciát, a trafó egy kissé melegedett, holnap ha lesz időm konkrét méréseket végzek rendes adatokkal, ezt csak sebtiben próbáltam ki mit mutat a szekunder terhelésen, alakulgat azért már szépen.
Csak én keveslem a kimenő feszt a 15-18 (nem számoltam pontosan meg) menethez képest.
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Teljes egészében rá van kötve a hálózatra?
Nálam 230W nál esett a puffer feszültsége 300V-DC re.
Ekkor volt a kimeneten +/-37V. Amúgy üresben 42V.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
igen, kiszedtem az izzót, egy az egybe rajta van a hálózaton. 260DC van a pufferen. Érdekes. Mi lehet?
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Hova dugtad be a tápot? A fali konnektorba, vagy egy elosztóba/hosszabbítóba? Ha igen, milyen vastag és hosszú ennek a hosszabbítónak a vezetéke? Van még mellé más nagy fogyasztású eszköz is bedugva? A táp mennyire messze van a villanyórától (nem légvonalban)?
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Elosztóba dugtam, rendes hálózati csatlakozóval, kb 20 méterre van a villanyórától vezeték vonalba,
(#) Doncso hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Senkinek semmi ötlet?
(#) Skori hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Lehet, hogy a graetz egyik diódája szakadt, lehet mérési hiba, pl. a műszered nem szereti a nagyfrekit és hülyeségeket mutat. Az is lehet, hogy a hálózattal van a gond (de akkor nem mérnél még 220V-ot sem, vagy nagyon nem szinuszos).
(#) Doncso válasza Skori hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
A primer oldalon is nagyfreki lenne? Mármint a puffernél? A graetzet megmérem holnap, bár tiszta új benne, ezért nem értem az egészet Bejön a 220, 5ohm majd fojtó, graetz és puffer, itt már csak 260. Holnap végigmérem hol mehet el, csak meglesz. Vagy lehet, hogy a nagyfreki visszüt a puffer felé és meghüjíti a multimat? Rá akartam mérni szkóppal, de leválasztó hiányában nem merek, mert sorosan kötött izzóval rámértem és egyből felizott az izzó, ha nem lett volna benne, lehet elrepült volna a szkópom.
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Valamin kell lennie maradékfeszültségnek.
Bejön a 230V mérd meg az NTK-m utána a fojtókon utána a gratzen. Esetleg kevés a puffer. Nem fűt semmi?
Milyen multival méred? Biztosan jól mér?
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
a puffer 560uF, a multi jó gagyi, fűteni semmi nem fűt, teljesen normálisan működik a táp, semmi zavar a kimeneten, semmi rendellenesség, 20 ohmos terhelésre nem esett sokat a kimenő fesz sem, csak ez a 260V, dehát ha nem lenne jó a multi, akkor a 220-at sem mérné nem? NTK?? Az mi?
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Az NTK negatív hőfoktényezőjű ellenállás.
Ami a 230V at fogadja, pár ohmos ellenállás.
Ha ennek helyébe sima ellenállást tennél akkor nagyobb terhelésnél eléggé lekorlátozná a táp teljesítményét.
Remélem nem sima ellenállást használtál.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Dehogynem, simát használtam, sehol nem írta senki, hogy NTK kell, de jó hogy szólsz, mit tegyek, egyenlőre áthidalhatom?
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Áthidalhatod, de ennek az a szerepe hogy bekacsolásnál korlátozza a nagy áramimpulzust, ami a primer oldali kondenzátor töltetlensége miatt alakulna ki.
PC-tápból bonthatsz.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Jóó, köszi az infót, pc tápom van elég ugyis, azért néztem én a te tápodba, mondom mi az a kondi az ellenállás helyén, hát most kiderült Egyébként ettől szerinted lehetett az, hogy kb 180W terhelésen kicsit esett a feszültség, illetve a pufferen kevesebb feszültséget mértem?
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Na ná! :yes:
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Hát istenem, nem lehet mindenki Sass Péter
(#) Doncso hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Újjabb hírek a táppal kapcsolatban, szépen kicseréltem egy 5 ohmos NTK ra az ellenállás, mondom lepróbálom, persze az izzót benn hagytam biztos ami biztos, ráadom a feszültséget, az izzó egy pillanatra felvillanz majd szépen kialudt ahogy eddig, mondom jó, nyúlok a műszer zsinórért, mondom megmérem a feszültséget a primer körmen, abban a pillanatban egy csattanás, izzó világít, gyorsan lekapcsolom, mondom szuper, valami elszállt, elkezdtem a károkat felmérni, a csattanás az két vezetősáv volt, ami az IC alatt megy a 15 ös zenerre, na az elégett, a másik zener, az 1,3W-os zener is tönkre ment, illetve a 730-as fet és az IR is, a többi alkatrész jó, a kapcsoló fetek jónak tünnek, ellenállások és az 1SJ diódák is, de mi történhetett? Mindezek után, ujra adtam tápot neki, gondoltam megmérem a primert most már, így 270V DC-t mértem, egy 10V-al több mint előtte, nem hinném ,hogy ezért repült volna el.
Valakinek valami ötlet?
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Biztosan nem az NTK beépítése miatt szállt el.
Tulajdonképpen nagyon furcsa. Tehát bekapcsolás után néhány másodpercre szállt el.De addig nem vett fel nagy áramot, csupán indításnál.
A fet nem volt meleg?
Olyat esetleg elképzelhetőnek tartok, hogy nem indult be a táp és a fet nem bírta a feszültséget leosztani az IC-nek és átment rövidzárba aminek hatására az ir is megkapta a nagyfeszt.

Hirtelen jobb ötletem nincs.
Még ha ez is volt a baj, nem tudom miért nem indult be a táp.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Én sem hinném, hogy az NTK miatt, kizárt. Úgy van ahogyan mondod, néhány másodperc és repült. Lenne egy feltevésem, nem tudom mit gondolsz erről. A legutolsó leállítás előtt, amikor még minden szuper volt, akkor leterheltem 20ohm ra, és közben a trimmerrel próbáltam szép jelet kihozni a szekunderből, mert terhelés alatt eléggé eltorzult, ezt a frekvencia emelésével sikerült is, egész szép lett a négyszög a szekunderen, majd szépen leállítottam, ma pedig beraktam az NTK-t, majd indítottam. Na most, elképzelhető-e az, hogy a trimmer túlzott feltekerése miatt szálhatott el esetleg? Mondjuk magas frekit állítottam be neki, és ezért nem indul el, majd az történt amit írtál? Ez lehetséges volna, vagy semmi köze hozzá?
(#) Skori válasza Doncso hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ez a 270V-is nagyon kevés, üresben 310V körülinek kellene lennie. Szóval ennek mindenképpen járj a végére.
A graetz jó, kimérted?
A szűrőkondi milyen / mekkora ami a graetz után van?
Ha az kapacitásszegény vagy hibás esetleg akkor is mérhetsz ilyen alacsony feszültséget. Ha terhelés miatt esne le ennyire a fesz akkor valaminek igencsak melegednie kellene.
Az IRF730-on van hűtés, az mennyire melegedett?
(#) Doncso válasza Skori hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Szia, minden új volt benne, lomexes minden, működött is rendesen a táp, csak kevés volt a primer fesz, a kondi 390 helyett 560µF 400V, a graetz bele való 400V 4A új, a 730 on nem volt borda de előtte nem is melegedett. Nem értem, attól lehetett amit leírtam fentebb?
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Kimérted, hogy a graetz mind a négy diódája él-e még?
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Hát a puff után nem, de megmérem holnap, bár szerintem jó mivel ott volt előtte az izzó, ami 40W-os, mitől szállna el a graetz? Ha zárlat van annyit nem enged az izzó szerintem, meghát ott van még a bizti is, de bizti ami bizti megmérem holnap. De nem gondolom, hogy ez lenne a probléma.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Idézet:
„De nem gondolom, hogy ez lenne a probléma.”


Igazából én sem, de nem sok egyéb tippem van.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Áh, elment a kedvem is tőle
(#) Doncso hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Idézet:
„A legutolsó leállítás előtt, amikor még minden szuper volt, akkor leterheltem 20ohm ra, és közben a trimmerrel próbáltam szép jelet kihozni a szekunderből, mert terhelés alatt eléggé eltorzult, ezt a frekvencia emelésével sikerült is, egész szép lett a négyszög a szekunderen, majd szépen leállítottam, ma pedig beraktam az NTK-t, majd indítottam. Na most, elképzelhető-e az, hogy a trimmer túlzott feltekerése miatt szálhatott el esetleg? Mondjuk magas frekit állítottam be neki, és ezért nem indul el, majd az történt amit írtál? Ez lehetséges volna, vagy semmi köze hozzá?”


Erre tud valaki valamit mondani??
Következő: »»   45 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem