Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   644 / 782
(#) Droot válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Rátaláltam erre a cégre. Valószínű innen rendelek, ha beszéltem velük, mert a Tali annyira nem szimpatikus. Viszont ez a cég úgy látom Talis magokat is gyárt. M2TNC is van náluk.

Több méretet is veszek majd, hogy legyen tartalékba és későbbre más táphoz.
(#) Droot válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Úgy gondolom én is, hogy valahogy toroidra könnyebb lehet. Talán a szórt induktivitást is könnyebb beállítani. Jól gondolom? Toroid tekerésben nincs még tapsztalatom. Rezonáns tápba ETD magra tekertem csak.
(#) Bassmester válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Igen, könnyebb vele dolgozni, több drót ráfér, jól impregnálható, kiönthető, a nyáktervezés is szabadabb és még olcsóbb is.
(#) Bassmester válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
A Talinál minimum 2x drágábbak. 6 éve érdeklődtem náluk.
Akkor ezt az árajánlatot kaptam:

-1180 42x21x22 mm (M2TN-C) 980+áfa
-1810 63x38x25 mm (M2TN-C) 2800+áfa
-1290 50x34x30 mm (M2TN-C) 1800+áfa
(#) Droot válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Akkor jól gondoltam. Az a baj, hogy minél több új dolgot tudok meg a taliról annál ellenszenvesebbek. Egy cégnek ez nem jó üzletpolitika amit folytatnak. Ezekszerint nekik azok a vevők akik keveset rendelnek nem fontosak.
(#) Bassmester válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Nincs ezzel baj, ilyenek... nem akarnak a kisfogyasztókra plusz erőforrásokat fordítani, mert más az üzleti koncepció. Ők végül is gyártók. Megy a szekerük nélkülünk is.
(#) GPeti1977 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ha jól tudom mikor megszűnt a HAGY felvásárolták a maradék készletet azt adogassák már el kb 25 éve, mindegy mikor fogy el...
(#) Tylla1 hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Először is elnézést, ha rossz helyen teszem fel a kérdést de itt találtam a problémás alkatrésszel kapcsolatban említést!
Szóval van egy Kontakta SR-03/2 típusú villanykapcsolóm, amiben elszállt a biztosíték. Ez egy homoktöltésű F2/250E jelzésű biztosíték. Az volna a kérdésem, hogy az említett biztosítékot cserélhetem F2AL 250V jelzésű biztosítékra? Ez nem homoktöltésű, viszont a kapcsolón jelölve van, hogy "Homoktöltésű" biztosíték van benne. Mennyire lényeges, hogy homoktöltésű legyen a biztosíték? Most olyan nincs itthon, viszont a másik van.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Droot hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
A toroid megrendelést (remélhetőleg) letudtam. 1041-1180-26-5 típust választottam. 42*21*22mm-es, Ae = 2.226cm2 M2TNC anyagból.

Most a primer tekercs menetszámát szeretném kiszámolni. Hány kHz-en érdemes kapcsolgatni?
Tehát 550W-ot kell tudnia a tápomnak. Ha 73,4kHz-en kapcsolgatnának a FET-ek, akkor jó lenne, mert 47nF-os MKP kondit tudnék használni rezonáns kondinak. 60kHz-hez pedig 56nF-os kéne, ilyen kondit nem nagyon találtam azokon a helyeken ahonnan rendelni szoktam.
A 73kHz jó? Fog valami jobban melegedni?
(#) Transztyuszeres válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
A freki szerintem teljesen jó, még akár följebb is mehetnél.
Ae meg nagyobb, mint az ETD49-é, bőven meg lesz a Watt, még több is, csak köss 2db 47nF-ot párhuzamba.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) Droot válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Rendben. Higy érted, hogy párhuzamosan? Skori tápjában mint egy feszültség osztó van a két kondi sorbakötve. Ha 4 kondit rakok bele az 2x94nF. Skori excele szerint 94nF-os kellene, ami 2db 47nF-osból jön ki.
(#) Transztyuszeres válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ja, akkor nem szóltam...egy darabot írtál.
Viszont úgy nagyobb lenne a határteljesítmény.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) Kovidivi válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
47nF párhuzamos 10nF az 57nF.
(#) Ge Lee válasza Tylla1 hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ha olyan volt benne, akkor olyat kell tenni bele. Azt mondjuk nem értem hogy minek egy villanykapcsolóba bizti, hacsak nem valami elektronika van benne. A homokos általában olyan helyre kell inkább ahol DC van, mert a szál nem mindig csak szakad, hanem kifröccsen az üveg oldalára és ott vezet tovább. Kisebb áramúakban létezik olyan ami rugós, az amikor elszakad akkor elrántja a szálat az üvegcső egyik végébe.
(#) Tylla1 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Szia!

Ez egy fényerő szabályozós érintős kapcsoló. Gondolom ezért van bizti benne, de sajna nem értek hozzá, inkább kérdezek nálamnál okosabbaktól!

Köszönöm a választ, akkor vadászhatok tovább. Talán sikerül helyben vennem!
(#) Droot hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Hálózati zavarszűrőnek lehet ezt használni?
Így a PC tápból bontott tekercset és a 2db 100nF-os kondit kultúráltabb és könnyebben beszerezhető formába tudom önteni.
(#) Transztyuszeres válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 / 1
 
Minden további nélkül majdnem 1 kW-ig.
Én is hasonlót használok, csak ilyet:
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) Ge Lee válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Azt azért tegyük hozzá hogy egy olyan szűrő tekercse 6-7mH, amit linkeltél az meg 500uH.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Nem is nagyon szereti az 500W-ot.
Bőven jó az az 500uH 220nF X2-vel.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) Droot válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Végülis nem veszek ilyet. Még van egy bontott szűrőm, kísérletezni jó, a véglegesben pedig tápcsatlakozóba épített lesz.
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Így van, majdnem olyan jó mintha ott se lenne. Nézd meg hogy mekkora elnyomást ad a zavarjelre az egyik, meg a másik.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Ezt ma délelőtt megtekerném:
Átnéznétek? (több szem többet lát)
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Jelenleg ilyen a korábban belinkelt trafóval:
Crez:2x100nF
5us, 100V, 5V/DIV (üresjáratban és terheléssel)
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Jelentem működik.
Videó: IRS teszt

Utolsó képen látható ellenállásokat bekötöm holnap. Meg lesz a 9A/1000W.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) Trivium93 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Üdv!
Kicsit javítottam a nyákrajzodon. Volt benne hiba pl.: felső fet meghajtóra 100nF vagy 1µF-ot szoktak tenni oda te 100µF-ot tettél, alsóra meg 100nF-ot. Megcseréltem őket, most már minden a helyén van.
Zárlatvédelem egy áramváltó tekercsel lehetséges még vagy egy olyan fet meghajtót rakni bele amibe van áramvédelem.
(#) vipera1997 válasza Trivium93 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Lepróbálva. Egyelőre félsiker. 960W-on korlátoznak a diódák, videón nem látszik(kép).
IRS teszt 960W korlátoz

Legyek olyan bátor és vegyem ki a diódákat?
Vagy csökkentsem a szórásit?
(5us, 100V, 5V/DIV)
(#) ufy92 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
A diódák eredetileg nem is kellenek bele.
(#) Transztyuszeres válasza ufy92 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Tudom. Én raktam be plusz védelemnek. Kikötöttem.
Tiltott az IC, vagy elszállt valami.
12,9 Ohm volt a 2x63V-on...kell inni egy kávét
Mégis csak lejjebb kellett volna menni a szórással...
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) ferci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Szerintem kellenek a diódák... különben rezonancia esetén nagyon megnőne a feszültség a kondikon is ( soros kör rezonanciája ).
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
Következő: »»   644 / 782
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem