Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, köszi. Közben rájöttem, hogy csinálta...
Akkor itt korlátozva vagyunk a 8karakter-hez. Akkor ezt kell használjam.. Köszi.
Nem több IC van a panelen? Esetleg ha több IC-ből van összerakva akkor darabonként van 8 karaktered. Bár kötött helyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
Köszi srácok, közben már megoldódott amit akartam: Bővebben: Link
Üdv! Lehet, hogy nem pont idevág és már valaki meg is válaszolta, de én keresgettem, viszont nem találtam itt a fórumon és a google-n sem egyértelmű választ! Kérlek segítsetek! Van egy RT1602C típusú 2x16 karakteres LCD kijelzőm, az érdekelne, hogy az említett modul HD44780 kompatibilis?
Konkrétan ezt szeretném vele megépíteni: Bővebben: Link Az építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm! Üdv Urak! A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2015
Sziasztok!
Gondom támadt egy 2x16 karakteres LCD kijelzővel. A készülő panelmérőm demo paneljében 5V-os kijelzőt használok 4 bites módban ahol a D0-D3 a GND-re van kötve. A gond az, hogy próbapanelen egy 3.3V-os kijelzővel szépen kiírja a szövegeket az LCD, de a demopanelemen csak az első sort írja ki. Nem tudom mi lehet a baja a kijelzőnek, pedig az adatlap szerinti címre (második sor első karaktere - 0x40) ugrok, de abba a sorba semmit nem ír ki. Valaki találkozott már hasonlóval? Vagy lehet a kijelző lesz rossz?
Lehet mégiscsak a címzéssel lesz baj. Próbáld más címekkel is.
A 3,3V-os kijelzőt bekötötted az 5V-os helyére? Biztos,hogy 5V az 5V?
Nézd meg, hogy HD44780 kompatibilis-e? Ha igen,akkor esetleg az időzítésekkel lehet gond. Jártam már úgy, hogy ami az egyiknek elég volt,az a másiknak nem(főként ez a kijelző törlése,HOME pozíció és a pozícionálásoknál volt megfigyelhető)
A 3.3V-os kijelzőt a próbapanelemen raktam össze, az 5V-os kijelző pedig a panelmérőm nyákján van. Mindent átmértem már, feszültséget és szakadást is, de minden rendben volt. Az időzítéseknél jóval nagyobb időket használok mint azt az adatlap írja tehát szerintem ezzel nem nagyon lehet gond.
Sikerült megcsinálni, mondjuk nem tudom hogy hogyan de jó lett. Köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
Az volt az érdekes, hogy ha hirtelen rányomtam a konnektort akkor megjelent a második sor is de amikor lassan akkor már nem. Ezután tettem egy 1 másodperces késleltetést az inicializálás elé és ekkor már jól inicializálta a kijelzőt. Tehát a táplálás nem tudott gyorsan stabilizálódni és ez szólhatott bele a kijelző rossz inicializálásába.
Igen, ez lehet. A gyári adatlapban benne van, hogy tápfeszültség megjelenése és az inicializálás között kell idő az LCD-nek magához térni.
Bár azért 1sec nagyságrend az sok. Lehet szépen felezgetni és megtalálni a legrövidebb időt ami szükséges.
Jó oda az 1 másodperc mert közben fogok offsetet mérni.
Sziasztok! Van egy ilyen kijelzőm: Bővebben: Link a háttérvilágítás megvan, arduinora csatlakozva a hivatalos oldalon lévő kóddal nem tudom működésre bírni, nem ír ki semmit, miután az arduinot restartoltam picit világosabb a kijelző és annyi, nem ír ki semmit. Valami tippetek van, hogyan lehetne megjavítani?
Sziasztok!
Tudja valaki, mi történik akkor, ha 5V-tal táplálom meg a 16x02-es LCD-m, de az adatvonalakon 3V3 lesz maximálisan? Jobban járok esetleg, ha beépítem az LCD hátulján levő helyre az ICL7660-at meg a környezetét, és 3.3V-ról hajtom? Köszönöm.
Próba-szerencse, próbapanelen rakd össze. Valószínűleg a 3,3 V-ot már magasnak fogja érzékelni.
Saját tapasztalat szerint simán meghajtja, de lehetőleg közel legyen a kijelző a procihoz, ha muszáj a kábel akkor rövid legyen és ne legyen a közelben DC motor, arra érzékeny.
nálam is működött, de javaslat hogy olvasni ne olvasd a kijelzőt, mert az lcd lehet magasabb szintet ad ki mint amit a proci bemenet elvisel, vagy kell szintillesztő...
Sziasztok!
Van egy 2x16-os LCD kijelzőm, ami remekül működik is, viszont öleteket szeretnék kérni, hogy hogyan lenne célszerű megvalósítani amit szeretnék: Maximum 8 biten tárolt tárolt bináris számokat szeretnék rajta megjeleníteni, persze decimális formában. Nézelődtem, olvasgattam, de úgy látom magával a kijelzővel ezt nem tudom megtenni. Szerintem egy EEPROM végezhetné el a bináris szám átalakítását a kijelző számára. Esetleg van más, egyszerűbb javaslatotok?
Ha LCD feltételezem valami processzor tud csak írni rá. Ha igen akkor az egész kérdés értelmét veszti. Egyszerű eszközökel csak nagyon nehezen tudsz rá írni, a processzorba meg csak néhány plusz sor a konvertálás.
Pontosítok kicsit az egyszerűség kedvvért:
Van 8 szál vezetékem, ami megfelel a 8 bitnek. Van áram: 1, Nincs áram: 0 Az most igazából mindegy is honnét jön ez a 8bit, lényeg hogy valami megoldással átalakítsam a bináris számot az LCD számára.
Szia!
Nem csak 8 vezetéked van egy HD44780 kompatibilis kijelző esetén. Másrészt időzítéssel is foglalkozni kell. Egyébként igen, megoldható a feladat EEPROMmal is, meg még relével is, meg ha nyomódombokat raksz a bemenetekre, de kérdés, hogy megéri-e a szenvedést és a bonyolítást. uC a legegyszerűbb megoldás. Kérdés: honnan jön/miből keletkezik a 8bites bináris szám?
"Esetleg van más, egyszerűbb javaslatotok? "
Arduino Nano?
BCD bemenetű, 7 szegmenses meghajtó IC, egy tokban.
8 bit, bináris kódolás van, nem BCD bemenet.
Benéztem a kérdést.
![]() A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
Szerintem a kérdező is. A 2*16 karakteres LCD általában egy HD44780 chip-es kijelző, annak meg ASC kódot kell küldeni. Ha nem az, akkor meg pontonként/szegmensenként vezérelni, így az egyszerű dekódolások felejtősek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |