Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1083 / 1683
(#) soos csaba hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Sziasztok!, ma végre készen lettem a KENWOOD KA 5050R-tipusu erősítő átalakításával, azért alakítottam át mert nagyon drága lett volna a finál tranzisztorok újonnan meg vásárolni, és így az mellet döntöttem hogy kap egy olcsóbb végfokot, és megyen eladásra. Most a végfokok amit bele építettem az két darab 200W/4ohm-os panel, egész jól viselkedik a végfok a KENWOOD belsejében, igaz kellet némi átalakítás a végfok élőfok-kán, mert túl érzékeny volt a bemenetele, de meg oldottam, már csak egy kis brumm halható még a hangsugárzókban, de majd valahogy ki küszöbölöm. Ami viszont elég érdekes dolog a számomra az az hogy ha a hangerő potenciométert minimumon, és maximumra ki tekerem, csak akkor hallatszik a bugás, de ha közép állásban van a potenciométer, teljesen el tűnik a bugás a hangsugárzókból!.
(#) csikosgabi válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Nem akarok nagyon offolni de le tudnád írni a működését (akár valamelyik topicba)? Köszönöm előre is!
(#) russiangt válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Nekem is van egy ilyen erősítőm csak annyi a szépséghibája, hogy az összes tekerő gombom hiányzik ..
Hálás lennék ha valakinek volna hozzávalója.
(#) lajos1969 válasza csikosgabi hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Bővebben: Link
Ennyivel tudok szolgálni, meg a Google fordító.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok! Mindig csak adott projektekre futotta, magamnak nem építettem egy ideje semmit. De hogy ne vádoljanak, hogy mindig csak szájalok, bemutatom a kis 2x10W-os erősítőmet, amit a napokban faragtam TDA 7297-el. Úgyis gyakorolni akartam a CNC-n, volt egy kis hulladék fám és parketta anyagom. Nem tűnik nagy dolognak, de sok elem kétoldalas marást kapott, hogy könnyebb legyen összeilleszteni. Van benne 3D íves rész, gravírozás, körbevágás. Ami pedig a lényeg: Végre van egy kis hordozható, kiszajú erősítőm, amit akár a notebookomra, akár az MP3 lejátszóra, de akár a teszt mikrokontrolleres paneljeim zenei irányultságú szoftvereinek meghallgatásához is tudok használni (MIDI, MP3, WAV, Ogg). Tudom - jó erre egy aktív hangfal is fillérekért, de ez mégiscsak más . Nem lett egy szépségdíjas darab, de első cnc-s kísérletnek szerintem megteszi.
(#) satlokk válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Egyszerüen Szuper lett!
(#) papus51 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Nagyon jó lett. Szerintem ez a remekmű az önkielégítés magasfoka.
(#) Mybuster válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Nekem is nagyon tetszik.
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Egész jó lett!
De lehet ezt még fokozni is, ha már CNC!
(#) nagy hoho hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Az akkutöltő nyákterv megoldódott nagym6 fórumtársunk a számba rágta a megoldást.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Electricboy válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Tetszenek ezek a fa dobozolások, meg van a maguk kis hangulata. Építő jellegű kritika (saját vélemény: nekem egyedül a potiforgató gomb üt el kicsit az összképtől azt cserélném valami olyanra ami jobban illene az összképhez. Szép munka én csak álmodozok cnc-ről na majd egyszer
(#) proli007 válasza csikosgabi hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Hello! Mármint a töltést, vagy az áramkört. Mert a töltést egy mondatban le lehet..
Töltési végfeszültségen lekapcsolja (lekapcsolgatja) a töltőáramot, amit egyébként csak a trafó és az egyenirányító belsőellenállása korlátoz. üdv!
(#) kameleon2 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Köszönöm.. Kicsit én is szégyenlem, hogy nem sikerült kicsit jobbra, de mint említettem ez az első saját cnc-s 3D munkám, pontosabban elektronikai célú munkám. Az első egy Mancala lett (melléklet). Ma már a lapok illesztésénél a csomópontot másként csinálnám, vagy egy szöganyaggal eltakarnám. Ez utóbbit még lehet, hogy megteszem. Eredetileg fekete lett volna a doboz, akkor nem látszana ennyire az illesztés, de megtetszett a padlólap mintája. A legközelebbi még jobb lesz, nem fenyőből, hanem keményfából. Most ez volt itthon.
(#) peterpan válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
http://www.pressmantoy.com/instructions/instruct_mancala.html
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
(#) kameleon2 válasza peterpan hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
A Mancalát azért csináltam, mert a fiam sokat játszott a táborban és nyúzott, hogy kell neki. Így összekötöttem a kellemest a hasznossal .
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nagyon jó lett! Gratulálok hozzá!
De tudom, hogy tudsz te jobbat is!
(#) kameleon2 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Köszönöm! A jobbat majd megnézhetitek jövő áprilisban a Construmán ! Jövő héten már meglesz az is talán, melyik standon... Az erősítőt HERC társunk már megnézte, sőt meg is hallgatta egy P8x32 SD- general MIDI lejátszóról.... Jut eszembe erősítő... dobozolás... Ha netán van valakinek már kész konstrukciója, aminél az oldalak illesztése, illetve az illesztések csomópontjai jobban ki vannak dolgozva - érdekelne... Nyilván én is találtam időközben jobb megoldást, de több szem....
(#) silent15 hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Sziasztok, ma elkészűltem két dologgal ; egy PIC16F877-es fejlesztőpanellal, és egy 5V 8A táppal (még lesz egy pufferpanel) , minden segítséget nagyon szépen köszönök Gyimate-nek!
A Pic panelen van ; 3db relé , 4db 7 szegmenses, 1db 4094 shiftregiszter, 8 leddel, lcd kijelző , 12db gomb, és 2db független táp. Gyimatenek köszönhetően a relék nem zavarhatnak be a chipnek, mert egy külön tápról mennek.
(#) Gyimate válasza silent15 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Nagyon szívesen segítettem!
(#) szili83 válasza silent15 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Gratula, szép munka!
Esetleg nem lenne egy leírás, hogy mit is tud, és egy kapcsolási/NYÁK rajz?

Valami fejlesztésbe majd bele szeretnék vágni később, de kérdés hogy PIC vagy AVR legyen...
(#) silent15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek, egy kis plusz adat;
12V bemenő feszültségen , rövidrezárt kimenetnél 12,4A bemenőáram.
5V 10,29A kimenet. Tehát az egész cucc 34,5% hatásfokú. Nem a legjobb, de egyszerű az egész táp, és egy ilyen áramokat bíró táp vagyonokba kerül, ez pedig kijön párszáz forintból.
(#) kistee hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Sziasztok,

Én most fejeztem be egy PIC12F675 alapú, irányváltós, kefés motorokhoz való RC szabályzót. A kapcsolást innen vettem, SprintLayout-ban terveztem hozzá egy panelt. Egy konfiguráló nyomógomb is tartozik hozzá, de azt csak "lógóra" kötöttem be a konfigurálás idejére.

A panelt kézzel rajzoltam. Nem törekedtem túlzott miniatürizálásra, mert egy hajóba tervezem, ott meg lesz hely bőven. Még fognak kapni a FET-ek hűtőbordát is.

A fontosabb fájlokat mellékelem. Az asm fájl szerkesztésével és újrafordításával is befolyásolhatjuk a szabályzó paramétereit.

Üdv: Tibor
(#) sargarigo válasza kistee hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Nem gondoltam volna, hogy a pic ki tudja hajtani az irf-et..
(#) _vl_ válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Nem is fogja...
(#) Kovabe válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
De biza kihajtja, nekem már bizonyitott hasonlo projektben.
(#) sargarigo válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
És azt valaki el tudná nekem mondani hogy ezt hogy csinálja? Az okosabbtól nem szégyen mint tudjuk
(#) nightlife válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Adatlap ezt mondja:
Idézet:
„Very Low Rds(on) at 4.5V Vgs”
(#) kistee válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy gyanakodjak. Korábban már megépítettem ezt a kapcsolást, gyönyörűen üzemel az autóban...

Lényeg, hogy ez a motorvezérlő is működik.
(#) killbill válasza nightlife hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
A Very Low az jelenthet akármit is, de a typ: 7.3, max: 10mOhm @ Vgs 4.5V az már elég egyértelmű. Sőt, még Vgs=2.8V-ra is typ: 11, max: 22mOhm-ot ad meg az adatlap. Mindez persze semmit nem jelent, amíg a motor áramát nem ismerjük.
(#) vicsys válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Nekem is működik egy másik projektemben. Persze, illene egy logic level FET.
ITT konkrétam egy IRF740-et hajt a PIC, az anódfesz előállításához.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
Következő: »»   1083 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem