Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1155 / 1680
(#) papus51 válasza nik hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Szia!
Nagyon egyedi kialakítás. Nekem tetszik.
(#) szili83 válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Amin váltakozó áram megy, azokat a vezetékeket csavard össze...
(#) Andrassss válasza szili83 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Már azóta megtörtént, de köszönöm, hogy szóltál!
(#) Kovidivi válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Szia.
Jó lett az erősítő, tetszik.
Néhány dolgot azért felsorolnék, ami szerintem javításra szorul. A bal oldali bemenet jelkábele a hálózati trafónál megy el, ez nem szerencsés. A hálózati feszültséget szállító vezetékek szigetelése összeér más vezetékek szigetelésével. Főleg ott veszélyes, ahol szig.szalaggal van szigetelve. Ezeknek kompletten el kellene különülniük egymástól... Ezt már csak a saját érdekedben is javítsd ki. A legjobb lenne, ha a trafók primer kivezetését a trafók egyik oldalára átfordítanád, mondjuk a trafó alatt, a szekunder pedig a másik oldalon jönne.
(#) zsoltee0001 válasza szili83 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nem értek hozzá ezért kérdezem, hogy az miért fontos, hogy össze legyen csavarva a váltakozóáramú drót?
(#) dk1 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 15, 2014 1 /
 
Teringettit! Ez betyárosan szép lett! Gratulálok! Lenyűgöző.
(#) Andrassss válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
A szigetelő szalag alatt forrasztva és zsugorcsővezve van, hogy véletlenül se legyen baj a primereket nem tudom átvinni a másik oldalra. Már reggel igazítottam és a két trafó között van az illesztés nem a szekundereknél. Árnyékolt a kábel és figyelembe vettem készítéskor ezt, nem zavarja kis mértékben sem a bemenő jelet a trafó. Köszönöm a hozzászólást!!!
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) erik001 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Forrasztóállomás II. Attila86 tervezte.
Saját készítésem. Még bedobozolva nincs, 1 indításra működött.
A forrasztópáka Hakko 907 típusú. Ezt 485-fokra fűti fel erre van beállítva.
Ha dobozolás is kész lesz rakok arról is fel képet.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) Alkotó válasza erik001 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nálam nem kellett még 400°C feletti hőfok. Minek neked 485?
(#) soos csaba válasza papus51 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Szia! Akkor türelmesen ki várjuk a cikket! . Már alig várom!
(#) erik001 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Azért mert Így tudtam legpontosabbra beállítani a vezérlőt +/- 2-3 fok eltérés van a beállított hőfokhoz képest. Persze én se használom 400 fok fölött. De így a legpontosabb.
(#) nik válasza gtk hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
A négy saroktakaró 55mm-re darabolva 18x18-as L-profillécből. Csak az alsó falaphoz vannak odaragasztva faragasztóval, így a felső falaphoz is egész jól illeszkednek és szétszedhető maradt az egész konstrukció. Az oldalsó fapálcák 5x5mm-es négyszögléc, diófa színű lakkal festve és az L profil belső oldalára ragaszgatva. M5-ös távtartók 35mm hosszúak (ezek voltak a fiókban, ezekhez lett méretezve az egész, már a panelek készítésekor is). Eloxált alumínium csavarok (egy bringaboltból) és krómozott kárpitos alátétek. A falapok 10mm vastag, 60mm széles léckből darabolt 220mm hosszúak, színtelen lakkal kezelve.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) nik válasza dk1 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Bocs, véletlen negatívoztam, nem akartam, a tablet átka.
(#) Szpisti válasza nik hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Már majdnem megkérdeztem, milyen tablettát szedsz
(#) Andrassss válasza erik001 hozzászólására (») Márc 16, 2014 / 1
 
Szép, sőt mi több Tetszik. Gratulálok! Ha nem titkos egy kapcsrajzon örömmel elbogarásznék!
(#) erik001 válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Bővebben: link
Köszönöm szépen. Itt mindent meg találsz róla részletesen
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Legújabb alkotás! Kész panelokból 2db P10 led panel /32x16 led/ meg egy gyári vezérlő/ZH-U0/
Ez lett az eredmény! a szoftverrel kellett kísérletezgetni de összejött nagy nehezen.
Bővebben: Link
(#) BEMcorp válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Sajnos privát a videó (nem listázott-at akartál, nem? )
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Lajos! Nem tudjuk megnézni, amíg be nem állítod publikusra, vagy nem listázott-ra.
(#) yagi válasza papus51 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Beállok én is a sorba, nagyon szép munka!
Esetleg a belvilágáról is tudnál képet feltenni? Vagy esetleg a cikkben lesz róla?
Én is építettem már egy funkció generátort ( megtalálható itt a ki mit épített topicban ), XR2206-es IC-vel, de az csak az alapfunkciókat tudta, a 98-as RT ÉK-ben publikált kapcsolást építettem meg, kiegészítve vicsys frekimérőjével, nálam jól működik az a kapcsolás.
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
(#) Sanyi220v válasza erik001 hozzászólására (») Márc 16, 2014 / 1
 
szép munka! énis készítettem egyet, de nekem elfüstölt. gratulálok!
(#) papus51 válasza yagi hozzászólására (») Márc 16, 2014 / 3
 
Szia yagi!
Akkor még egyszer függvénygenerátor. A továbbiakban viszont a róla elnevezett topicban teszek fel részleteket.
A belvilág:
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) gtk válasza nik hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Koszi.
(#) CHZ válasza papus51 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Nagyon szép belül is, gratulálok!
Egyetlen észrevételem lenne, kijelző csatija megérdemelne egy segédpanelt.
Stabilabb lehetne, szalagkábel rögzítését is megoldaná.
(#) eyess hozzászólása Márc 18, 2014 / 2
 
Urak csak össze állt végre ez a kis mérő eszköz .Bár még mindig fejlesztés alatt állnak jelenleg is a dolgok , de a kiegészítések már nem vesznek el annyi időt mint eddig.És néhány kép.Akit érdekel az láthat még több képet az AVR es tranzisztor , vagy alkatrész teszter fórumban .Valójában oda illene , de mivel ki mit épített úgy gondoltam egy kicsit ide is való.És néhány kép akkor .
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) Frankye válasza eyess hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Hmmm. Ügyes!
(#) Mybuster válasza eyess hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Tetszetős!
(#) gajdossmd válasza eyess hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Jó kis cucc!!!
(#) eyess válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Köszi mindenkink , és próbáltam olyanra csinálni , hogy maradjak valamennyire a gyökereknél , tehát műszer kinézetű legyen , és strapa bíró.
Következő: »»   1155 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem