Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1406 / 1679
(#) kameleon2 válasza Melphi hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Milyen hangos?
(#) Melphi válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Alig van hangja, ezek nagyon specc motorok.
(#) H2opok hozzászólása Nov 23, 2016 / 8
 
Üdv
Nem igazán elektronika, inkább csak ennek a "csomagolásáról" lenne szó. Ami egy asztali pc, (kizárólag LED TV hez) 6mm es viztiszta polikarbonátból és kivül szálcsiszolt aluval leburkolva. Mérete kb.420×270×80mm. Benne egy HDMI alaplap, 4magos procival, 2db 2.5" vinyo + egy ventilátor. És még a táp is belefért. Mellé egy wireless billentyűzet+egér. A talpak egy régi deck ről származnak.
Ennyi a történet.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
(#) zolika60 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Jó lett, bár azokkal az első résekkel kicsit iker postaláda hangulata van.
(#) H2opok válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Hát annak ott fontos funkciója van ám...!! A leveleket hogy kapom meg?
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Ez nagyon ott van, gratulálok hozzá.
(#) don_peter hozzászólása Nov 23, 2016 / 8
 
Bár már írtam róla, de igazából még csak most készültem el a DPTP SMFD 64/128Mbit-es játék fejlesztői kazettámmal.
Tegnap esete sikerült befejeznem a kényes részét is, amely az M68K MCU programját képes felül írni. (Zsora Assembly segítségét itt is köszönöm)
Így teljes lett a kép.
Itt egy kis teszt videó is, de itt még nem látszik a menü működése teljes egészében: Bővebben: Link


Pár kép alant..
1. Alap menü, kártya infó
2. Kártyára feltöltött játékok címei listázva (maximum 4)
3,4. Burkolatba ötlöztetve
5. Burkolat nélkül egy sikeres feltöltés után.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
(#) H2opok válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Kösz tesa. Amugy ez az alu (0.5 ös) rohadt jól néz ki igy beépitve, főleg dekor célra. Csak elég kényes a felülete. Lakkozni lehet de nagyon óvatosan kell fújni mert ahol több megy rá ott rücsis lesz.
A neopixel óra is ebből lesz.
(#) kameleon2 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Ez a szép doboz és a funkciója miatt a PC is - megérdemelt volna egy nagyobb hűtőfelületes passzív hűtést, vagy Peltiert. Engem idegesítene mozizás közben a ventillátor. Amúgy egyedi megoldás. Tetszetős. Kis felirat még nem ártott volna neki.
(#) robi72 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Ha érdekel ilyen kétfejes kompresszor, keress meg nyugodtan.
(#) cupika97 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Peltier? Hőelvonással nem víz keletkezik?
(#) H2opok válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
A proci ventilátor ki van vágva felül a dobozon. Ott van a rács. A tápnál pedig a tápventi. Gyakorlatilag elégnek kell lennie. A proci nincs túlhajtva ,alajáraton megy a 3 mag. De 4 magositható + még 2800 helyett 3400 on is ment. Gyári hűtővel. Amugy is csak netezésre , letöltésre lesz. Játék nuku.
Felirat? Gondoltam hogy " POSTA" ,felirat de maradt ez a két csik, ami ugy tervezem szolidan világit majd. A bekapcs gomb is az a karika ledes verzió.
(#) csavarkulcs válasza H2opok hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Tisztára mint hall2000, már csak pirosan kéne világítania

Első benyomásom. Amúgy jól néz ki
(#) Medve hozzászólása Nov 26, 2016 / 4
 
Üdv, készült egy légpáka. A fej és az elektronika gyári, kínából érkeztek. Sikerült egy PC táp házába belezsúfítani.
(#) cupika97 válasza Medve hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Tudnál linket küldeni pontosan mit rendeltél? Lehet vele dolgozni?
(#) Alkotó válasza Medve hozzászólására (») Nov 26, 2016 / 1
 
Itt elvárás -legalábbis nálam-, hogy a készülék belsejét fotózd le. Részletgazdag, és informatív képekkel.
(#) Medve válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 26, 2016 1 / 5
 
Hogyne: ez a panel, de már láttam 13$-ért is, ez pedig a páka. Ezt sok eladótól megvásárolhatod, ám a panelt csak két helyen láttam. A kapcsolás a "BAKU 858D"-hez áll a legközelebb. Sajnos a fotók, szemcsések
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
(#) zsoltee0001 válasza Medve hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
És a wincseszter mágnes megtartja? Vigyázz mert a melegtől szevasz a mágnesességnek
(#) kameleon2 válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Csak egy kérdés: A DB9-es csatlakozó elbírja a levegős páka áramát és feszültségét? Mert nem erre van méretezve. Még érduplázással sem.
(#) Zoli_bácsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Nekem is ilyen pákám van. Ha látnád cimbora, hogy mennyire vékony és alulméretezett a 230V-os fűtés vezetéke... Ráírják, hogy 700W. 3A, azon a vezetéken?! Kizárt, hogy 700W-os legyen. Én 8 pólusú mikrofoncsatlakozóra kötöttem. Egyébként ól üzemel. A kezdeti kísérletek alkalmával viszont kiégettem belőle a szigetelő csillám szövetet. Sajnos.
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Szia! Persze - sok mindent másként használ fel az ember. De célszerű azért ilyesmire odafigyelni. Igaz most végeztünk éppen egy tesztet a nyák fóliát illetően. Sikerült beszereznem egy kis lézeres hőmérőt. A nyákot 3cm-es szakaszon megterheltük, sőt jócskán túlterheltük. 3mm széles 18 mikronos vezetősávon átkergettünk 17A-t 230V-on. Az ember azt várná, hogy azonnal szétég, feldurran. Azonban csak melegedett. 35 mikronos egész szépen viselte 40 fokon. Ezek ohmikus terhelések voltak. Ennek ellenére inkább 70 mikronos lett a nyák és nyilván nem ekkora terheléssel. A számítási táblázatok szerint már régen nem kellene ott fóliának lennie. A páka talán azért szerencsés, mert szintén ohmikus fogyasztó. Induktív terhelésnél biztosan nem mertem volna jelcsatlakozót használni erre a célra. 230V-on főleg nem. Leginkább a kúszóáramutak és a szigetelés miatt.
(#) Medve válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Egyelőre bírja. Ilyen volt kéznél. Ha szétég, hát így jártam, Zoli: valóban, döbbenet vékony vezetéken megy a "700"W a fűtéshez, így nem a csatlakozó lesz a leggyengébb láncszem. Zsoltee: az a mágnes nem arra való, de jó ötletet adtál!
(#) scooby_ válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Láttál már égő triacot? Nekem is van ilyenem, vicces amikor eléri a hőfokot, és szaggatva fűti a fűtőszálat, villog tőle az asztali lámpám.
(#) Medve válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
A fűtőszál 72 Ohm hidegen. Csak 700W lesz az. Amúgy a fűtés vezetéke kicsit vastagabb, mint a többi . Ki fog gyulladni a triac?? Figyelgettem, meg sem langyosodott több perc után.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) scooby_ válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Természetesen nem gondoltam ám komolyan amit írtam. Ha megnézel mondjuk egy mikrohullámú sütő belsejét, azokban sem szokott vastagabb vezeték lenni. Legalább is amit utoljára szétszedtem, ott az 1kW-os fűtőtestnek is hasonló keresztmetszetű vezetékek voltak behúzva. A triac kigyulladásánál sem az üzemi állapotokra gondoltam, természetesen az bírja a strapát.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 29, 2016 / 14
 
Sziasztok!
Két eszközt szeretnék bemutatni. Az egyik egy PIC16F628A-hoz készült fejlesztőpanel, amin helyet kapott egy forgó enkóder (nyomógombos), 3 nyomógomb, egy 2-digites 7-szegmenses LED-kijelző, egy LED-oszlop és egy mikro szervó motor. Az ICSP mellett egy mikro USB-s táplálásra is van lehetőség. Minden funkció külön-külön kapcsolható.
A másik eszköz egy csillagászati távcsőhöz készült segédfény. 5db 10 mm-es piros víztiszta LED került bele. A táplálást egy 720 mAh-s LiPo akkumulátor biztosítja, ami mikro USB-vel tölthető. Funkciója, hogy ne rúgjak bele az állványba, lássam az osztást a tengelyeken, és könnyebb legyen okulárt cserélni. A piros szín miatt a megfigyelést sem zavarja, ha bekapcsolva marad.
(#) Ge Lee válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Csak kíváncsiságból kérdezem hogy látsz valamit egyáltalán azzal a távcsővel? Nekem most egy 165/1230-as Newton-om van, de ez se sok mindenre jó. Volt régen egy 200/1200-as is amit azóta is sajnálok hogy eladtam, valahol ott kezdődnek a távcsövek.
(#) Keresztes Vitéz válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Ilyen kis méretekben éppen csak az érzés adatik meg az embernek, hogy "távcsövezik". Mivel más, fontosabb hobbim is van, ezért nem is akartam nagyon drága eszközre beruházni. Ezzel a távcsővel, 100x nagyítással a Vénusz is csak annyi, mint a képen látható. Másrészt mit várjon egy hobbista, ha a Nasa, vagy az Esa is meglepődik, mikor egy szonda elrepül egy bolygó mellett, és teljesen más képet alkot, mint amit eddig a Földről láttak.

Venus.jpg
    
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 30, 2016 / 13
 
Sziasztok! Elkészült a műhely zeneforrása. A doboz bükkfa küszöb és hulladék padlólap. Az erősítője már kész volt, már csak egy MP3 lejátszó kellett hozzá. A nyák és a doboz is cnc-vel készült.
(#) fufuka hozzászólása Nov 30, 2016 / 8
 
...úgy látszik ma mindenki műhelybe épít. Rozsdamentes műhely erősítőjének dobozát fabrikáltam ma félig készre. 0.8-as rozsdamentes anyag, sarok AVI-val levarva- visszacsiszolva! Holnap előlap kialakít, cuccok bele; és hagy szóljon!
Következő: »»   1406 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem