Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   239 / 1680
(#) Kovidivi válasza Holubek hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Szia!
Hallottál már a CREE LED-ről? Egy extraerős fehér lednél többszörös fényereje van! vakító! Lehet, jobban járnál maximum 10db ilyennel!
(#) szamóca válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Szia!
És ez a csodaled hol kapható kishazánkban?
(#) Krisz03 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
(#) szamóca válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Mély hódolatom. :worship:
(#) Holubek válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Kösz! Van 1-2 jó dolog itt amire szükségem lehet.
Én innen akartam rendelni mert jók az áraik.Bővebben: Link
De lehet hogy inkább a chipcad-ről mert drágább ugyan de nagyobb a fényerő.
(#) Tomi20 válasza Holubek hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Heló

LED-et érdemes inkább a Vaterán vásárolni!Link

Ezek ultrabutális fényerejűek, hátrányuk, hogy csak 30-35 fok a sugárzási szög...
(#) Moderátor hozzászólása Máj 27, 2008
 
Khm... Ez a "Ki mit épített" topic. Ne offoljunk tovább. Köszi mindenkinek a megértést!
(#) Fery hozzászólása Máj 28, 2008 /
 
Pár oldallal előbb leirtam egy kiegészités épitését, a PIC 16F877 gyakorlópanelhez. Na itt egy másik kiegészitő ez BCD dekóderes LED kijelzős meghajtáshoz készült. Igy már LCD, Shift regiszteres, és BCD dekóderes meghajtású kijelző programozását is lehet vele tanulni.
(#) yagi hozzászólása Máj 28, 2008 /
 
Hi!
Ismerősömtől kaptam a képeken látható erősítőt amelyben a vékfokokon szép fekete lyukak voltak láthatók.Építettem helyette egy IC-s végfokot TDA7294-es IC-kel.Mikor készlet kiderült hogy nagyon jól szól a cumó, sajnos azt már nem tudom meg milyen hangja volt az eredeti végfokkal!
De most tényleg jól szól.A neten utánanéztem ennek az erősítőnek de csak csak a gyártási évet sikerült megtudni (1986) és hogy egy német cég aki régiségekkel foglalkozik 300 euróért kínálja.Ezek után azt huszem fel fogom tuningolni!!!(jobb minőségű és nagyobb kapacitású pufferkondik, csatlakozók, és kipróbálom valami jobb fetes végfokkal is)
(#) lidi hozzászólása Máj 28, 2008 /
 
Ma elkészült a 2. mozdonydekóderem. Hihetetlen de elsőre jó lett, nem volt elkötés sem a panelon, pedig szokott (a piros átkötés az azért készült felül huzallal, hogy alul az ic alatt telifólia maradhasson a lábak környékén, mert hűtőbordaként szolgál a nyák) Pedig evvel a motorvezérlővel ez az első áramköröm. (L293) Azért az elsőhöz képest itt sokkal könnyebb dolgom volt, tobzódtam a helyben. Így normál tokozású alkatrészeket is használhattam.
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Nagyon szép lett! A működésével kapcsolatban lennének kédréseim, illetve szívesen látnék belőle leírást (akár cikket is!), de azokat ne itt beszéljük meg!
(#) rannek hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
nah! sziasztok! bedobozoltam a dobozt ahogy mondtátok.Egy használt dobozba tettem. de a poti meg minden megy

+ ráadás

csináltam egy UV ledes dolgot. A képen nem látszik igazán szépen de aki már világított meg UV leddel szövegkiemelőt az tudja mien szép
(#) m.joco válasza rannek hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Hello
Ez a LED-es valami egy váza??? Vagy csak fényforrás?
Üdv.
(#) maTaKee válasza m.joco hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Szerintem egy üveg víz de lehet hogy tévedek!

Bocs, PET palackos víz
(#) banyaiakos hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Mai alkotásom:
isamisa féle lágyindító a jelelnlegi projektemhez...
(#) rannek válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
nem

ez víz+szövegkiemelő egy ásványvizes üvegben,a háta mögött UV leddel. nagyon szépen világít. Itt a képen nagyon gyatra. Azért szövegkiemelő mert az fluoreszkál.


@köbzoli: köszi amugy nagyon olyan mint egy zöld neon.igazából fluoreszkál azért nem lehet normálisan lefotózni



(#) noge hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
király
(#) zolee1209 válasza banyaiakos hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Az ilyen elkészítést szeretem! Amikor bebizonyítják, hogy nem csak fotózással, vagy más "profi" technikkel lehet korrekt NYÁK-ot gyártani! Csak így tovább!
(#) rannek válasza banyaiakos hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
nagyon szép :yes:
(#) Frankye válasza banyaiakos hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szép és precíz munka, gratula, bár az az átkötés az alján nem a legszebb, de ettől eltekintve nagyon tetszetős! :kalap:
(#) Frankye válasza rannek hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Jópofa!
(#) StefuPeti hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Épitettem egy NIXI csöves órát, hogy tettszik?
(#) StefuPeti hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Még egy pár kép.
(#) zenetom válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
szép! nagyon ötletes a doboz!
(#) Tom025 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Az igen, szép lett! Az én cikkem képezi az alapját? A "doboz" kialakítása nagyon igényes, bár nekem nem különösen tetszik. Gratula...

Szerk: Az egymás felett elmenő szigeteletlen átkötéseket nem tartod kissé bizonytalan megoldásnak?
(#) fureszk válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Nagyon szép lett! Gondolom nem kevés meló volt vele. Az átkötések kicsit rontanak a képen, de azt úgyse látja mindenki.
(#) StefuPeti válasza Tom025 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szia
A te cikked alapján készült az óra. Egy kicsit átterveztem a panelt.
(#) Csibi válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Nekem tetszik a design-ja is, különleges.
A csövek alatt van egy csomó hely, oda gravirozhatnál valamit, direkt fára vagy réztáblára.
Gratula!
(#) vicsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szép lett, gratula!
(#) gtk válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szép
Következő: »»   239 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem