Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   278 / 1680
(#) Doncso válasza yagi hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
kösz , de nem én építettem
(#) yagi válasza Doncso hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Tudom, csak oda kattintottam!
(#) TyeDa hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Sziasztok! Nem egy nagy valami, de a kisérletezést a próbapanelon megkönnyíti ez az átalakító, amit csináltam. Az IC egy LED vezérlő.

micro8dip.JPG
    
(#) totti91 válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
klassz..mintha már láttam volna ilyet a próbapanelos fórumban..amúgy azok levágott alkatrészlábak vagy tüskesor szétszedve?
(#) MolnarG válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Nekem is van hasonlóm az átalakító az kellett a 7 szegmens meg mert unatkoztam eredetileg smd ledekkel akartam megcsinálni csak nem kaptam
(#) totti91 válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
tetszik az SK 7szegmensesed..lehet hogyha rászánom végre magam a panelműszerre akkor ilyen kijelzővel csinálom meg
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Ez a hétszegmenses kijelző tök jó!
(#) MolnarG válasza totti91 hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
smd ledekkel valószínüleg szebb lenne

@work.JPG
    
(#) totti91 válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
ami 7szegmenses kijelzőt lehet kapni abban smd led van de nem hosszúkás hanem csak egy pont tehát ott is csak a műanyag burkolat és az a fólia csinálja az alakját
(#) Medve hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Üdv! Nem tudom, mit csináltam, van benne szakadásvizsgáló nagyobb ellenállástartományra és félvezetőre, TTL szintjelző hanggal, jelgenerátor egy CD4046-tal 0,5-16kHz-ig és egy "óvatos" szakadásvizsgáló. Az 5 Ohm felett már nem jelez, azért fix a mérőzsinór. Telepes üzemet is szerettem volna, de úgy érzem nem fog sikerülni, olyan zsúfolt lett a belseje. A doboz valami rack-relé, vagy mifene, az előlap nyák+papír+öntapadó fólia.
(#) totti91 válasza Medve hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
klassz bár szerintem picit pazarlás hogy nyákból készítetted el az előlapot de ez a te dolgod
(#) totti91 válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
most figyelem csak hogy milyen a próbapaneled..azt honnan szerezted vagy milyen az?..jól gondolom hogy az valami ilyesmi?
(#) Medve válasza totti91 hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Tudod nekem elég sok nyákom van, nem is olyan nagy darab ez, (70*100) és belülre rá kellett forrasztanom két csikot a felfogatáshoz, és a potik is így rögzülnek.
(#) válasza totti91 hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Inkább valami ilyesmi.
(#) MolnarG válasza hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
totti91: közel jársz
Gé: te viszont távol

van gyári próbapanelem is de az túl kicsi ezért csináltam egyet házilag lyukraszteres panelból, 40x2 és 40x1 hüvelysorokból na meg persze rengeteg sok cinből van is súlya

Képek

panel.jpg
    
(#) válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Ahh, valóban... bevallom őszintén nem néztem meg rendesen a képet, csak azt láttam hogy valami próbapanelnek látszó tárgy lehet az. Fel sem merült bennem hogy csatlakozósorokból készítettél egyet. Egyébként ügyes, és jól is néz ki! De lehet hogy a ráfordított anyagokat és időt + munkát összeszámolva jobban kijöttél volna egy hasonló méretű gyárival. Szerintem.
Így viszont van egy teljesen egyedi breadboardod
(#) totti91 válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
úúúez azért durva ..hát elhiszem hogy nehéz már a képekből ítélve is :eek2: ..ötletes dolog amúgy bár Gének igaza van az árral kapcsolatban
(#) MolnarG válasza totti91 hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
A hüvelysorhoz olcsón hozzájutottam, a legtöbb inkább a ráfordított idő volt sok
(#) Topi válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Az ugye nem keserít el, hogy a hüvelysornak a szorító lemeze sokkal mélyebben van, mint egy próbapanelnél, tehát ha beleszúrsz egy IC-t annak nem fog leérni a lába teljesen a tüskesor érintkezőjéig?!?!
(#) Norberto válasza Topi hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Nem biztos egyáltalán, hogy IC-t is akar majd valaha beleszúrni

Kondi, ellenállás tök jól belemegy

Jajjj, de gonoszak vagyunk
(#) TyeDa válasza totti91 hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Azok levágott alktrészlábak. MolnarG megoldása is ötletes, bár az egy nagyobb IC.
(#) Mzolee válasza zaky hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Nagyon szép és igényes munka! :kalap:
Mindigis tetszettek azok az előlapok, amiken lekerekített sarkú téglalapok övezik a kezelőszervek és/vagy műszerek csoportjait. (pl. Beag-nál is)

Énmeg egy "thor" fantázianévre hallgató torzítót raktam össze, mert megteccett a >>hangja<<
Aztán majd szomszédommal zúzunk vele egy kicsit, ha végleges dobozába kerül két Jack aljzat társaságában.
Egy két kép:
(#) totti91 válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
jól néz ki bár a dobozolás hagy némi kívánnivalót maga után
(#) MolnarG válasza Norberto hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Már használtam jópárszor ic-s áramkörökhöz igaz foglalttal de azzal tökéletesen érintkézik és ha mégsem akkor ott a gyári próbapanel
(#) Zenner hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
Sziasztok!
közel 3 hónapos válogatás után sikerült kiválasztani az erősítőt ami jó a trafómhoz
a mélyláda már féléve kész van, eddig egy VIDEOTON EA 6383 S-ről hajtottam, de kellett már egy saját erölködő

a csinosítás még hátra van, feketére lesz festve és újra lesz szigetelve

ez erősítő egy TDA2030 alapú "valami" megfejelve végtranyókkal
az a marha nagy ventilátor a tetején ha nem tévedek 30VA-s

kellett az ekkora mert csak ez éri át a dobozt, a venti átmérője 10 cm

de én elmebeteg beraktam azt a bordát a dobozba pedig tök fölösleges volt
(#) Zenner hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
és még néhány kép
és az a piros pillanat forrasztó csak véletlen van ott, múltkor azzal próbáltam vezetéket ónozni, nem sok sikerrel, amúgy egy 50W-os wellert használok
(#) sprofan válasza Zenner hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Szép lett
Amúgy gyárilag általában a bordát belülre szokták tenni, a miénkben is így van(gyári) egy bazi nagy borda és a mély által keltett légmozgás hűti.
(#) Zenner válasza sprofan hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Igen rá jöttem csak addigra meg már a helyén volt
így most belül lesz egy nagy ventilátorral, azt hiszem a hűtéssel nem lesz baj ,mert szegényke elég rendesen melegszik

Köszönöm a dicséretet

majd még lesznek képek

Üdv!
(#) jocko válasza Zenner hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
te nekem tetszik ez a keltetögép.vagy inkább a süllyedö titanic gépházára emlékeztet.plexi lenne az oldala még halak is lehetnének benne....te amugy nem ács vagy véletlenül?
(#) Zenner válasza jocko hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Szia!
először is köszönöm a dicséretet(ez a keltető gép duma hatalmas )
másodszor nem vagyok ács, szakácsnak tanulok és most megyek 10.be , osztálytársaim is furcsálják hogy elektronikázom

honnan vetted hogy ács vagyok?

Üdv!
Következő: »»   278 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem