Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   524 / 1681
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Idő hiányában nagyobb dolgoknak nem fogtam neki. De sikerült az "asztali" nyákfúrómat befejezni,és elkészült a PWM szabályzás is hozzá.Az öreg wellerem megérdemelt egy felújítást közel 15 évi szolgálat után. Tettem bele egy triakot így a kapcsoló tovább fogja bírni.
(#) Action2K válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Profi munka! Az a pici kis tokmány honnan van? Milyen a felfogatása? Mekkora a max. amit még betud fogni? Csak mert, én is keresnék ilyen kis tokmányt.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
A Pwm és a weller lemaradt.
(#) nagy hoho válasza Action2K hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Kösz, igyekeztem. A pici tokmány a HESTORE-ról való 2891.- Ft. 0,4 - 3 mm fúrót lehet befogni, a képen 0,8 mm-es van benne. Ha megnézed a képen látszik a rögzítési mód. Bár valójában két csavarral van rögzítve de a képen csak egy látszik. A gép nagyon precízre sikerült, semmi kotyogás, lötyögés. A motor tartó lapot egy 14 mm-es és egy 8 mm átmérőjű tükrösített rúd vezeti meg. Lehet, hogy egy kicsit túl van méretezve hasonlit az orosz Vörösproletár hoz

tokmány.jpg
    
(#) Action2K válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Köszi az infót, már nézem is a további adatait. Ha ez is legalább olyan sokáig fog működni mint az az orosz eszterga, akkor jó munkát végeztél.
(#) llaci56 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Idézet:
„hasonlit az orosz Vörösproletár hoz”


Valami szimpatikusabb nem volt?
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Mert? Mi bajod eme kis masinkával?
(#) nagy hoho válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Mi nem szimpatikus? Az orosz , a vörös vagy a proletár? Mert egy esztergagépről van szó. Azért a hasonlat mert az oroszok is túl méreteztek mindent. Igaz, hogy időtlen időkig bírták is a gépeik. A kalacsnikov géppisztoly megnyerte a háborút míg a német precíz fegyverek a hideg orosz télben megszorultak és használhatatlanok voltak.
(#) Roy Jones válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nagyon profi munka,le a kalappal cimbora!
(#) nagy hoho válasza Roy Jones hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Köszönöm! Eltartott néhány hétig amíg össze állt a terv,de kiválóan működik.
(#) interferi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Jól néz ki, profi munka talán jobb mint az enyém [b]Link
(#) llaci56 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Egyik sem. Mindegyiket utálom. (Tudom, hogy eszterga gépről van szó.)
Nehogy elmagyarázd az orosz gépeket! Ezt a kitekert hasonlatot a német és orosz fegyverekkel valamikor tanították, de ez csak a trehány gyártás "szépítése" volt. Azt is tanították, hogy ők gyártják a világ legjobb autóját, (volga) de érdekes módon aki teheti, mégis német autót vesz.
(#) Amarton válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Igen, chiptuningnak indul.
A tulaj kevesli azt a 200 Le, amit az autó alapból tud .
(#) SALáta válasza Action2K hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nekem egy bajom van vele... Nem itt van a műhelyben...
(#) kocsgab002 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Sziasztok!

1 napos projektként összedobtam egy pici tápot.
LM317T az alapja, kigészítve egy-két aprósággal. Érdekessége, hogy nagyon sok bontott alkatrészt használtam fel (trafó, doboz, borda), így az egész kijött pár száz forintból. A ventillátor, egyenlőre még nincs beépítve, de ha szükséges, megvan a helye. Ezt a kapcsolást építettem meg:Bővebben: Link
Jöjjenek a képek.
(#) Kovidivi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nagyon jól néz ki az egész! Kompakt lett! A kapcsolás viszont nagyon jól néz ki. Áramgenerátoros, jól látom? A piros LED jelzi gondolom, ha nagyobb áramot szeretne egy kapcsolás a beállítottnál. Ugye? További információt melyik újságban találhatok róla (RT?), vagy valami weboldal? Köszönöm szépen! Üdv!
(#) kocsgab002 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Maga az LM317 nem áramgenerátoros üzemben van.
A védelemről annyit, hogy:Az R5-R6-on keresztül átfolyó áram feszültséget ejt, ami nyitja T1-et, és világit a piros LED. Ugyanez az áram egy osztón keresztül nyitja T2-őt, ami "söntöli" P2-őt. Ezáltal kimeneti fesz elkezd csökkeni, így az R5-R6-on átfolyó áram csökken, ezáltal a rajta eső feszültség is, ami miatt zárni kezd a T1...és így tovább és így tovább
Egyébként a rajtot ITT találtam.
üdv
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szép lett, gratula! Kár, hogy a főkapcsoló fejenállva van beszerelve.
(#) Kovidivi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Köszönöm! Megtaláltam, olvasgatom!
(#) zenetom válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hali!
Szép lett, gratula!
A dobozt miből csináltad?
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Kis szemfüles..
Egyetlen szépséghibája van a tápnak, de azt megtalálod
Valóban fordítva van a kapcsoló, de csak azért mert így fért el.. Egy tervezési hibának köszönhetően túl közel került hozzá a bisztosítékház, és hozzáért volna.
(#) kocsgab002 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
A doboz gyári műszerdoboz, a Lomexben vettem még nagyon régen. Bővebben: Link.
Eddig egy sroboszkóp vezérlő lakott benne.
(#) sprofan válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szép lett, kis kompakt doboz, viszont ha megengedsz egy jó tanácsot, én azt az ellenállást az eloxált hűtőborda előtt legalább 2W-osra cserélném. Illetve el lehet hajlítani a kapcsoló lábait, persze csak 1x, mert ha megpróbálod visszahajlítani eltörik.
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ne aggódj, a másik esztétikai hibát is megtaláltam: A hátlapon az kb. 4~8mm-es furat...
(#) kocsgab002 válasza sprofan hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Helló.
Köszi a tanácsot, elhajlítottam, működik a dolog.
Azon az ellenálláson igazából nem folyik, csak nagyon pici áram. Szadiztam a tápot rendesen, de az az ellenállás mindíg hideg maradt...
csatolom a hajlítgatás eredményét..
üdv
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Kapcsolóhiba javítva, a furat...az meg úgy marad...a doboz előző bele miatt van ott sajna
(#) nagy hoho válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nem magyarázok én Neked semmit azt sem kértem, hogy, hozzá szólj ,ha mégis meg teszed akkor ne rajtam vezesd le a rossz napodat! Különben Apám fegyvermester volt a II. világháborúban nem írtam valótlanságot. Én talán előbb születtem Nálad de soha senki nem tanította, hogy a Volga a csoda. Pedig Pesten éltem az idő tájt.
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Jó lett az, nagyon szép munka! (Isten ments, hogy megbántsalak!)
(#) Abukodonozo válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Tetszik a tápod, ügyes kis kapcsolás és szép munka! Üdv. Abu
(#) zoly15 hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Ígértem hogy elkészülök a B8 at.
Vasárnapra ígértem, a határidőt tartani is tudom.
Ma apukámmal elkészítettük a dobozt, honlap végre muzsikálni fog

Üdv!
Következő: »»   524 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem