Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   679 / 1679
(#) Pulyka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Üdv.

Idézet:
„"Az volt a probléma a rendelt 1000db LED-ből csak 219 darab működött"


Nekem nem volt ilyen gondom szerencsére.
HeStore-ból ilyenből rendeltem 80 darabot, ebből csak 3 volt úgymond kuka, mert vagy pislákolt, vagy vezetett a led sorosan, de nem világított, vagy szemmel láthatóan gyengébben, mint a többi.

De hova használtam én ennyi LED-et?

Összedobtam 2 darab fehér fényű, SMD LED-es Spot lámpát, amik 37 illetve 39 darab LEDet tartalmaznak.
Egész jó fényük van, és nem is melegednek nagyon, míg az energiatakarékos izzót, és annak műanyag házát épphogy csak meg tudtam fogni, annyira égetett.
A Spot lámpában kondenzátoros előtét dolgozik, aminek kapcsolását itt találtam a HE-n, de a pontos helyét nem tudtam megtalálni.
A LED-eket könnyű volt forrasztani, mert csak sima csipesszel "megfogtam" a ledeket (könnyítés gyanánt bekentem nagyon minimálisan a rézfelületet forrasztóvízzel) így csipesszel odatartottam a ledeket a helyükre, és a tűhegyű weller pákával könnyedén forrasztottam, a f. víznek köszönhetően pedig azonnal elterült a cin a led lábán, és a nyák réz felületén.
A lámpa nagytesója kint szolgál a másik helyiségben, az nincs a képeken, az a 37 LED-es, és csak azért nagytesó, mert annak a műanyag háza egy "6 csöves" e.t. izzó háza volt, de ott sok hely kárba veszett a LED-ek körül, mert nem voltak összesűrítve a LED-ek, így ott a nagy átmérőjű műanyag házban még több led férne el, ha újra terveznék egy nyákot a meglévő kezdetleges tapasztalataimmal.
Lehet furcsa, de pont azért használtam ilyen SMD led-et, és nem furatszereltet, mert ez a fajta 120 fokban sugároz, azaz jobban szétterítí a fényét, szemben az általam talált 5mm-ekkel, ami egy pontba világítanak.
A lámpa legnagyobb előnye a teljesítménye, tízszer kevesebbet fogyaszt az én energiatakarékos izzóm helyett.
A e.t. izzó áramfelvétele 230VAC-n: 0.09-0.1A(90-100mA), míg a LED-es izzóm áramfelvétele 0.010-0.013A.(10-13mA)

Pár kép...

Kép155: Kész a nyák, jöhet a 39 db SMD led forrasztása.

157: Az előtét a bal felső sarokban, aminek az elektrolit kondija direkt 400V-os, mert ha az eggyik led tönkremegy, akkor a terhelés megszűnése miatt hirtelen megemelkedik a feszültség 300V körülire.
A jobb alsó sarokban az energiatakarékos izzó(e.t.) teteje, itt látható a neoncsövek helyei, és a pici furatok, hogy elférjenek, és kikukucskáljanak az SMD led-ek.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
és még pár kép:

159:
A már kész, de még nem teljesen összeszerelt lámpa "tesztüzeme".
Kíváncsi voltam mennyire üzembiztos, és még ez kiderül, addig elétettem azt heggesztőűveget, ami 3mm-es, mert ha nem lenne ott, mindig amikor az ideiglenesen sorbakötött árammérőt leolvasom, enyhén elvakított volna a fénye.

160: A megvilágított szoba egy részlete az energiatakarékos izzó mellett...

161 ...és a LED-es lámpám melett.
Eléggé sötét a szoba teteje, mivel a ledek csak lefelé szórják a fényt.
Több lednél, pl. 60 db-nál még nagyobb fény lehetne, és még csak az áramerősség sem emelkedne, mert úgy állítanám az előtét kondik kapacitását, hogy még több feszültség folyhasson a led-ekre, ugyanannyi teljesítmény melett.

162:
A két "harcos" .
Egy ideig kikapcsolás után is pislákolnak a LED-ek, mivel az elektrolit kondiban megmarad egy darabig a töltés.
(#) Panhard hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy külső-belső hőmérőt. Dobozolva még nincs, de lehet, hogy nem is lesz. A külső hőmérsékletet 433MHz-en kapja egy korábban készített külső hőmérőtől.
(#) vicsys válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Tyűha! Ez már valami! Sorba vannak a ledek?
(#) zolika60 válasza Panhard hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A -10-et hogyan mutatja? A doboz szerintem nem árt neki. egyébként szép munka.
(#) vicsys válasza Panhard hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Jól néz ki! Gratula!
Milyen IC van a vevőnél (meg az adónál)?
(#) DanyyX hozzászólása Jan 2, 2011 / 1
 
Üdvözletem.

Ez még tavaly decemberben elkészült, de most volt időm róla pár képet csinálni, mielőtt odaadom a gazdájának. PC-be való 6 csatornás fan control, abból is a pwm-es fajta. Minden csatornának van egy ledje, ~20% kitöltési tényező alatt (ahol a ventilátor képtelen már elindulni vagy nem jár üzembiztosan) tiltja a kimenetet, ekkor a led pirosan világít, egyébként zöld és a fenyerő a kitöltési tényezővel arányos. Különlegessége, hogy full analóg. Számomra ez hátrány is, mert könnyebb lett volna mikrokontrollerrel, de ha már az volt a koncepció hogy legyen analóg, akkor legyen analóg, tervezek én azt is.

A kapcsolást egyelőre ne kérje senki, egyrészt nincs megfelelően ledokumentálva, másrészt fejlesztenék rajta még egy kicsit.
(#) Panhard válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Mínusz 10-től nincs tizedes.
Az IC HT12D és HT12E. Az adó 2 bájtot küld át 433MHz-en, hőfok és tizedes.
(#) vicsys válasza Panhard hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A kódolás/dekodolás miatt, gondolom nem kell a PIC szoftverébe más szűrés. Jól gondolom?
(#) zolika60 válasza DanyyX hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szép munka. Miért kell egy gépbe 6 ventilátor?
(#) Panhard válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Csak annyi kell, ami értelmezi a 4 bitet a dekóder felől. Úgy van megoldva, hogy 1. bit adat, 2. bit órajel (1Hz), 3. bit reset, 4. első vagy második bájtot küldi. Így a teljes hőfokot kb: 20mp alatt küldi át.
(#) Pulyka válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia.

Igen-igen, sorba vannak kötve a LED-ek. 9-12mA folyik rajtuk keresztül, mert egyrészt tovább bírják, az meg a másik, hogy 17-20mA körül igencsak felforrósodott a nyák a sok LED miatt.
Egyébként több, mint 110V kerül a 39 db sorba kötött led két végére. (még nem mértem, de szinte 100%)

Ha lesz pénzem, 20 db(és pár tartalék) ilyen kis drágaságra fogok beruházni és már 60db LED fogja megvilágítani a szobát.
(mert egy LED háza 3 LED-et rejt)

Üdv.Tomi (ááá, nézni kell a Való Világ-t, nagyon izgii )
(#) SALáta hozzászólása Jan 2, 2011 1 /
 
Ma készült el egy léptető vezérlő kártya, gyári nyákon illetve gyárilag forrasztva az A3986 ami a lelke. Fet nek hűtés nem kell, még a motoromhoz kell faragni. Köszönet Linbusnak és Sir Nyetegnek! Nincs smd ellenállás készletem, ezért nem cseréltem az ellenállást hanem párhuzamosan kötöttem még egy furatszereltet.
(#) DanyyX válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszönöm. Fogalmam sincs miért kell, ilyet kértek. A sajátomban papst ventik vannak és eszemben sincs a tápfeszültségüket zaklatni.
(#) zenetom válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali!
Ez nagyon jóó, majd szerintem én is csinálok egy ilyet (esetleg RGB-be ). A NYÁK-ot mivel vágtad ki?
(#) Rumcájsz válasza Panhard hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Klassz lett az áramkör! Gratula !
Doksit tudnál mellékelni?
(#) Pulyka válasza zenetom hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia.

Ki fogsz nevetni, de semmi körkörös(amolyan dobozhely fúróra, vagy hogy hivjákra gondolok) fúró nem volt itthon!
Egyszerűen. Körzővel bekarcoltam a "nyers" nyákot, és lemezvágó ollóval próbáltam kivágni a körkörös formát.
Csiszolással pedig még tökéletesítettem, és sem szögletes, sem "tojásos" nem lett.

Remélem még nem frissítetted a Top50-es listát, mert csak belehallgattam 1-2 számba, még nem hallgattam meg mindegyiket, de ez ne tartson vissza a frissítéstől.
(#) zsoltee0001 válasza SALáta hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Nem gyenge, ilyet még nem láttam :eek2: Ez gondolom tengelyenként 1-1 db.
Én most lettem kész a leválasztóval, de az triviális

Üdv
(#) Travolta hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Szomszédomnak készült karácsonyra.Gondoltam megosztom.És utólag is B.Ú.É.K. mindenkinek.
(#) borvendeg válasza Travolta hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Szép munka. Nagy magabiztosságra vall, beforrasztani az IC-t. Én sosem csinálok ilyet.
(#) Travolta válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Köszi.Semmivel nem nagyobb, mint foglalat nélkül beforrasztani. De sajnos egyszerűbb volt így megcsinálni a vonalvezetést. Amúgy tavaly készült egy másik példány normál félvezetőkkel, foglalattal.Az is elsőre indult. Az smd felett az átkötés meg azért kellett, mert sajnos panelen kívül nem tudtam felprogramozni a kontrollert, ezért el kellett vágjam a tápról az MCLR lábat.
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Tettem fel TeCsőre is egy videót.
(#) Müszi hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Én ezt a kis dobozkát csináltam még tavaly december elején. Néhány wattos csak, de nagyot szól, és még a hangja is tetszik. Számitógép mellé terveztem, akkumlátorral megy. Osztálytársaim körében nagy volt a népszerüsége a buszon, kirándulás közben. a Mübörözést én csináltam.

Beszéljenek helyettem a képek!

Müszi
(#) vicsys válasza Travolta hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Szép munka, gratula! Milyen PIC vigyorog benne?
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Müszi mester!
Meglepően fejlődsz. Isten tartsa meg jó szokásodat!
Gratulálok és csak így tovább! :kalap:
(#) Laciveszp hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok! Elkezdtem megépíteni geri303 LED kockáját. Most a 125 beforrasztott LED-ről mutatnék pár képet, a vezérlő még nem készült el, pár alkatrész még hiányzik is. De beszéljenek a képek:

Üdv: Laciveszp
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
A mester megnevezés kicsit tulzás, tőled azért jócskán lemaradok, bár igyekszem a legjobbat kihozni a dolgokból

Amúgy köszönöm a dicséretet. A kis dobozba egy kis LA autórádió IC dolgozik, de nagyon jónak tartom a mélyhangjait, ahhoz képest, hogy csak ~10l-es a doboz.

Müszi
(#) zoz11 válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Az én kis drága LED-jeim, de látom jó helyre kerültek, és nagyon profi lett
Üdv: Zooolii
(#) Abukodonozo válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Szép lesz, ide azt hiszem nem kevés türelem kellett!
(#) Travolta válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Köszönöm! Egy 18F2620 a lelke az egésznek. Ha gondolod megkeresem az oldalt, és belinkelem.
Következő: »»   679 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem