Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   976 / 1679
(#) borvendeg hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Mai termés: Csatlakozó temető!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) vipera1997 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Javíts ki ha nem jól gondolom de ez nem átalakító lenne?
(#) borvendeg válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nem! UPS-ek tesztelését fogja végezni. Egy kimenet-egy bemenet. Egyszerre 20 gépet tesztel.
(#) san398 válasza yankoo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Kicsit sárgás lett! Hideg fehér led nem lett volna jobb?
(#) yankoo válasza san398 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Útolag belegondolva de! Photoshop csodákra képes RAWból
(#) agronimus válasza yankoo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Lehet hogy csak én leszek negatív, de a LED nélküli jobb kép lett.
Ha AF segédfény akkor nem az lenne a célja, hogy sötétben is tudjon fókuszálni?
Tehát expozíció előtt ki kellene kapcsolni.
(#) yankoo válasza agronimus hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Természetesen ez a célja makró fotózásnál állványról fotózok sötétben és mivel a gépen nincs segédfény ezért ez a segédfény amúgy a külső vaku fénye bőven elnyomja a ledeket fotózásnál ez a kép csak tesztkép.
(#) nagy hoho válasza yankoo hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
A kép azért sárga mert kevés a fény, a ledek számát kell növelni. A gyári ledes kőrvakuk -ami nem vaku-de így hívják, minimum 60 db ledet tartalmaznak. De egyszerűbb eszközökkel is lehet a gép saját vakujával fényt deríteni makrózáshoz. A trükk egy tejfehér műa. lappon kivágni az objektív helyét. Egy gagyi szűrőt venni és abból csak a menetes gyűrűt felhasználva kész a derítő lap. Már csak a vakut kell felcsapni.
Ez a hsz. már itt valószínűleg off lesz, a itt merült fel a téma.
(#) agronimus válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szerintem azért sárga mert a színhőmérséklet nincs rendesen beállítva.
Viszont ha csak az AFhez kell (és a vaku teljesítménye elnyomja) akkor ha jól müködik, akkor ezért nem muszáj 5500K-es LED-ekre cserélni.
(#) enree válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 24, 2012 / 1
 
...egy gyertyával is lehet színhelyes képet készíteni. Semmi köze a ledek számának a színhőmérséklethez! Kell egy fehéret húzni előtte és kész...
(#) golem hozzászólása Dec 24, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Tegnap elkészült a 2x 50 Literes mély ládám.
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden fórumozónak.

P1060882.JPG
    
(#) yankoo válasza agronimus hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
A LED-es gyűrű segédfény kézi fokuszáláshoz, nem fotózáshoz használom Külső vakuval szoktam deríteni papír használatával.
(#) agronimus válasza yankoo hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Értem és ahogy írtam egyetlen probléma, ha a vaku teljesítménye ellenére meglátszik a két különböző színhőmérséklet. Ahogy látom az objektívból ez vmi komolyabb gép. Azoknál szokott lenni remote controller, ahhoz kötve megoldható lenne az expo előtti segédfény kikapcsolás és akkor még jobb minőségű képeket csinálhatsz.
(#) kameleon2 válasza yankoo hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Tiszta Vasember ...
(#) sirály12 hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Végre volt időm egy kicsit itthon alkotni. Így a tegnapi nap végre összeraktam azt az usb-s kijelzőt, amit már vagy fél éve meg akarok csinálni.
Usb-hid kapcsolat, rotary-encoder a hangerőnek(ami a window-os főhangerőt szabályozza), két relé (egyik a benne lévő, másik az 5.1-es másik erősítőmnek), 2x40 karakteres vfd kijelző, és egy 200W-os végfok a subnak.
A lelke egy pic18f4550.
A programokat még csiszolgatom, de már működik mindkettő.
Az elejére még kell vennem egy zöld félig átlátszó plexi előlapot, mert így kicsi még csúnyácska, de már használható. Sok dolog újrahasznosított csak az új benne, amiből nem volt használt.

Szerk.: A végfok ami benne található nem az én alkotásom, egy barátom munkája.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) Pulyka hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Elkészült a v.3.0-s LED-es izzóm is.
Ez 116 darabos a korábbi 39-hez képest, de mivel ennél teljes egészében egyenirányítottam a 230V AC-t, és meg is szűrtem egy 400V 120µF-es kondival, ezért nem igazán tudtam, hogy mennyi egyen lesz, és inkább túl biztosítottam az amúgy sorba kapcsolt LED-eket.
116 sorosan kapcsolt led felvett nagyjából 2-3 mA-t, de levettem belölle 8 LED-et, és így már 10mA-t vesz fel a 108 db LED, ami kb 3W-nak felel meg, és egy hajszálnyi különbség van egy 11-13W os gázkisüléses energiatakarékos fénye között.
Nagyjából 10W-ot spóroltam, és ebből kettőt építettem, az összesen 20W megtakarítás, és szoba lámpáról van szó, ami ugye sokat világít, legalábbis nálunk.
Ráadásul a kb 7eFt-ot én álltam, és a megtakarítás a szüleimé lesz.
Természetesen kap egy burkolatot, aminek értelme nem lesz, csak hogy szép legyen.
A nyákot azért vágtam be, hogy a két rész hője ne adódjon össze, de a másiknál már csak egy db egyenes van.
Az összes 232 db LED-et csipesszel rakosgattam be, és forrasztottam be, ami nem volt nehéz, mert a nyák gyantás lakkal volt kezelve, aminek köszönhetően elég gyorsan forrasztottam.
Kb másfél óra alatt kész lettem velük.
Balról a harmadik képen látszik a 39 darabos LED izzó fénye, a jobb szélsőn pedig a 108 darabos.
Mindkettő "izzó"-nál ugyanazt a típusú LED-et használtam, és természetesen a valóságban mindkettő kép jóval világosabb.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) bensepeter válasza golem hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Üdv! Ez úgy fest hogy csak előlapja van kész. Az is osb lapból?
(#) Directors válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia!

Frankó lett nagyon.

Milyen típusú ledet használtál pontosan? Mekkora hűtés van neki?
Csak simán a 230V-ra kötötted egyenirányítás és pufferelés után? Akkor ez gondolom úgy működik mint egy karácsonyi égősor.
(#) bankimajki válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 25, 2012 / 1
 
Szép amit alkottál, de: Az ilyen "eget rengető" megtakarítással azért vannak gondok, amiket nem mindenki vesz figyelembe, ezért én megemlíteném hátha elolvassák és valaki elgondolkodik rajta. Szép és jó az hogy energiát és pénzt akartál spórolni, de nézzük csak hogy minek az árán. Megvetted a LED-eket, alkatrészeket és a technológiai eljárásokhoz kellő anyagokat. (papír, maratószer, ón, gyanta...stb.) Összeraktad. (Sok munkaóra, rengeteg elektromos és egyéb energia, PC, levilágító, nyomtató, forrasztás....stb, környezetszennyezés, sok melléktermék.) Ekkor még nem beszéltünk arról hogy nincs bedobozolva, ez plusz energia. Ha minden jól megy akkor mondjuk valóban fog működni 100 e órát. (Bár sajnos nekem nem ez a tapasztalatom a LED-ekkel.) Ha szummázva mindent összeadsz, nem hiszem hogy sokkal jobban jártál volna, mintha megvettél volna egy jó minőségű energiatakarékos fénycsövet, vagy hasonló tudású LED-es izzót. (Persze minőségit ebből is, mert általában az olcsó izzók hamar tönkremennek és sokkal többe kerülnek szummázva, mintha hagyományos izzóval világítottál volna.) Vagyis szép a szándék, de nem gazdaságos. 1 db-nál azt mondom hogy OK, de ha mondjuk 100 db kell akkor hihetetlenül gazdaságtalan.) Arra akartam célozni hogy így 1db-nak az előállítási ktg.-e nagyon magas. És olcsóbban és környezetkímélőbben jössz ki, ha megveszed a sorozatban gyártott, minőségi izzókat.

Üdv.: Miki
(#) mucza601 hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Üdv mindenkinek és így aktuálisan Boldog karácsonyt.
Segítségért fordulnék itt az összes szakihoz egy olyan ügyben , hogy ******Köszönettel Attila.

1. A topicban tilos hirdetni!
2. Ne adj meg nyilvános e-mail címet, mert spam temető lesz belőle.
3. Olvasd át a szabályzatot, kérlek!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) vicsys hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Kérésre készült ez az egyszerű vizes kollektor vezérlő. Amiket tud:
- A kollektor és a puffer hőmérsékletének egyidejű kijelzése
- A keringető szivattyú ki/be kapcsolt állapotának visszajelzése
- A beállított hőfokkülönbség kijelzése
- A mindenkori mért legmagasabb és legalacsonyabb hőfokok kijelzése
- Egy gombnyomással azonnal ki vagy bekapcsolható a keringető szivattyú
- Menüből beállítható a különbségi hőmérséklet, a kikapcsolási hiszterézis és az LCD fényereje.
A beállított értékeket megtartja a memóriában, áramszünet esetén is.
Bővebben: Link
(#) Pulyka válasza Directors hozzászólására (») Dec 25, 2012 / 1
 
Szia.

Köszi.

Ezt a típust használtam, LOMEXnél pedig ilyen néven található meg: "FYLS-3528UWC"
Nincs neki hűtése, talán kéz meleg lehet üzem közben, és úgy gondolom, hogy ezt a termelődő hőt a doboz is el tudja vezetni.
Simán pufferelve, és egyenirányítva van, és igen, mint egy égősor úgy működik, de pont azért választottam ezeket a LED-eket, mert azért (108*2=216db) lyukat körülményes lenne kifúrni, meg aztán ezek 120 fokban sugározzák a fény, ráadásul forrasztani is egyszerűbb őket.

Bankimajki: Nem tudom, hogy törölték a hsz-omat, vagy én megírtam, és nem küldtem el, de egy a lényeg: Részben igazad van, de ezek az anyagok a gyűjteményemből valóak, (nyák, marószer, forrasztó ón, vezeték, műanyag doboz.. stb stb)a munkaórát pedig nem sajnálom, mivel ez a hobbim így "szívből" csináltam.
Ha azt mondod, hogy megveszek egy tekercs ónt a forrasztáshoz, és ebből csak pár menetet használok el, a többit meg soha nem fogom használni, akkor az úgy gazdaságtalan, igen, de nem így van.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) bbatka válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Nekem nagyon tetszik a lámpád. Én is a te véleményeden vagyok a hobbira ne sajnálja az ember a pénzt. Ezen felül még büszke is lehetsz rá és tanulsz belőle. Egy másik áramkör megépítésénél az így megszerzett tudás esetleg anyagilag is tudod kamatoztatni.
(#) blackdog válasza vicsys hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Hasznos kis szerkezet lesz, ha kisüt a nap. Munkám során látok olyan barkács megoldásokat ilyen célra, hogy égnek áll a hajam. És ez sem kerül szerintem többe és még többet is tud mint különböző termosztátokból összebarkácsolt izék.
Lenne két kérdésem:
1. Milyen hőmérséklet érzékelőt használsz?
2.
Idézet:
„A keringető szivattyú ki/be kapcsolt állapotának visszajelzése”

Ez valósidejű visszajelzés vagy csak elméleti, hogy megy a szivattyú?
(#) borvendeg válasza blackdog hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Egy kis áramtrafóval akár valós is lehet...
(#) vicsys válasza blackdog hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Csupán elméleti. Egy 10A-os relé kapcsolja és annak az állapotát mutatja. Amolyan visszajelzés a felhasználónak, hogy tudja, elvileg most menni kell a szivattyúnak.
(#) blackdog válasza vicsys hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Azt még elárulod, hogy milyen hőérzékeltőt használtál?
(#) vicsys válasza blackdog hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
DS18B20-at használtam.
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Tetszetős munka és hasznos is!
(#) kaqkk hozzászólása Dec 26, 2012 / 1
 
Már 2- 3 éve működik az smd hamu kihúzóm
Következő: »»   976 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem