Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   975 / 1679
(#) Laslie hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Elkészültem illetve készülget 1-2 projektem.
Az első egy LPT portos PIC égető (watt fórum társ kapcsolási rajza alapján), a második egy sztereó fényorgona két panelja, mely egy régi fényorgonám átépítése, és végül egy TDA2030-ra épülő LM1036 előerősítővel megtámogatott erősítő melyhez egy régi erősítőmből műtöttem ki a kivezérlésjelzőt, ami természetesen nem így nézett ki, mert ez már át van tervezve.
Az utóbbi kettő még dobozolásra vár, az első meg tesztre.

Üdv
Laslie
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) fulness hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Az alábbi*

*Rossz helyen jársz, ez itt a He fórum egyik témája!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) DJmike válasza JZoli hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Persze itt vannak a hozzávalók:

a kijelző kijelző gondoltam hogy többet tud, mint ami rá van írva és leteszteltem forróvíznél 101.5 fokot mért, szóval belefér a +- 2fokos különbségbe nekem. A vezérlő pedig innen van hőkapcsoló a kettőt meg tökéletesen össze lehet hangolni én megvagyok vele elégedve és költséghatékony is
(#) lobbooo hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Elkészült egy újabb projekt, ezt szeretném megosztani veletek. Visaton, Wharfedale, és Monacor driver-l. A szobában lévő por miatt bocsi, ott kellett befejezni a mérete miatt, és annak a pora oldalra söpörve.
(#) interferi válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Szia!
Jól néz ki. (A por melyik képen látható?)
(#) (Felhasználó 46585) válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Egyszerűen gyönyörű. Ráadásul a kedvenc bútoraszinem - barnás-vörös.

Azt még értem, hogy dupla előlap van, vagyis a pordorjára(?) rá van ragasztva táblásított fenyő deszka. De az oldalakon mi van? Rétegelt lemez? Létezik fenyőből? Vagy ez fólia rajta?
(#) lobbooo válasza interferi hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Köszi! Az utolsó képen a radiátor alatt.
(#) lobbooo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Köszi! 28mm vastag MDF, azon meg 0.6mm bükkfa furnél, meg az előlap is bükkfa. Nekem is a kedvenc színem! Palmatex-el ragasztom a furnélt szorosan egymás mellé, a mély pl 5 csíkból áll minden oldalán, a hibákat meg bükk folyékony fával javítom.
(#) lobbooo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Köszi! Mondasz valamit, de azért mégis szégyellem, hogy nem takarítottam fel.
(#) dudassandor1 válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 22, 2012 / 3
 
Nagyon ügyesen és szépen dolgozol! Jó zene hallgatást kívánok hozzá!
Én is a szobában tudok csak dolgozni... lásd képen
(#) lobbooo válasza dudassandor1 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Köszi! Te se panaszkodhatsz! Szépek, és látom a jó kis rétegelt lemezt használod. MDF és a rétegelt lemez,amivel igen jó hangzás érhető el. Sajna műhelyem nekem sincs, pedig jó lenne. Nem pici darabokat készítesz te se!
(#) dudassandor1 válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Igen, a műhely sajnos egyenlőre csak álom marad! De azért megoldjuk addig másképpen, nem igaz?!
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) bankimajki válasza dudassandor1 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nekem igaz van műhelyem, kellő felszereléssel, de elég sok helyen járok és viszonylag keveset tudok otthon lenni. Ebből a célból elkezdtem kifejleszteni magamnak egy speckó kis rack-es műszerparkot, ami könnyen mozgatható. Igaz ez csak elektronikai fejlesztéseknél használható. És nem helyettesíti a komoly műszereket és gépeket, de a semmitől lényegesen több.

Üdv.: Miki
(#) nemes hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Üdv!

Egy normál méretű plazmagömb ZVS & TV sorkimenő meghajtóval (~200VA).
(#) havranarpi hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Készülget a csöves erősítőm.
Már csak egy kivezérlésjelző panel hiányzik és a kábelezés.
Nincs sehol nagyfesz trafó az erősítő OTL Hibrid , a kijelzők pedig DC-DC konverterrel mennek.
A sok csavar elkerülése miatt csináltam bele egy második lapot belül így nem látszik a nem kellő rész.
( A csőfüggők most kicsit szidhatnak a félvezetős párosítás miatt)
Ez az első komolyabb csöves dolgom úgyhogy várom a kritikát.
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szép lesz. Kár, hogy a potigomb pont a cső előtt van.
(#) havranarpi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Tudom egy kicsit engem is zavar de a potik annyira le vannak ültetve ,hogy a még aktív állandóan világító tartományban vannak. -Köszönöm-
(#) Gafly válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Idézet:
„úgyhogy várom a kritikát.”


Kritika az nincs, csak építő jellegű észrevétel.

#1 Vicsysnek igaza van: nem szerencsés a "macskaszem" elé gombot tenni, ami pont a "lényeget" takarja...

#2 Ahhoz képest hogy:
Idézet:
„A sok csavar elkerülése miatt csináltam bele egy második lapot belül így nem látszik a nem kellő rész.”

ehhez képest elég sok csavar látszik, ráadásul nem is az eszétikusabb példányokból...

#3 IMG_2421: Látom kézzel reszelted a foglalatnak a lyukat.
Tanács: Ha úgyis gyönyörű kerámia foglalot használsz, akkor azt teheted a felülre is (és így eltakarja a reszelt lyukat). Vagy használj lépcsős (ún. "karácsonyfa" fúrót).
Suliban segítenek, ha nem, akkor szóljál és "szétcsapok" köztük

#4 A díszelőlap rögzítésére szolgáló csavaroknak sem kell ám látszania. Ötletként mondom, hogy "Uverapid" kétkomponensű műgyanta ragasztóval úgy be tudsz ragasztani (persze zsírtalanítás meg minden) akár egy metrikus anyát is alulra, hogy csak na.

#5 Szép a radiátorod, de ha teszel egy lepedőt a cucc mögé, akkor csak a lényegre koncenrálunk

Egyébként meg tetszik és csak hajrá. Remélem Karácsonykor már szóli fog a fa alatt

A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) havranarpi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
A lyukak a "karácsonyfa fúróval" lettek kivágva csak már nagyon életlen volt.
A foglalatok felül illetve alul elhelyezésén sokat töprengtem de végül alulra került.
A felső lap ragasztása nem volt megoldható ,mert összeszerelésnél a fedlap összefügg az oldallappal és nincs annyi hely ,hogy szépen oda nyomjam.
Csavarból nem is tudtak adni D fejűt csak ilyen laposat sajna. :/
(#) Gafly válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Idézet:
„A foglalatok felül illetve alul elhelyezésén sokat töprengtem de végül alulra került.”

Érintésvédelmileg egyértelműleg ez a jobb megoldás...
(#) dudassandor1 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ez nagyon jó dolog lehet, nekem is jól jönne egy olyan mobil műszerpark, mivel én is sokat mozgok és máshol is használom a cuccokat.
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Egy kis ajándék a páromnak!
Bocs a videó minőségéért. 19 effektet tud atmega8.
innen: http://radiokot.ru/circuit/light/run/26/
(#) sanykaraj válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nagyon jó lett
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Maga a fa keret az jó , viszont nagyon látni a tervezés hiányát és azt is hogy nincs elgondolva előre az égész ahogy puffan elven van ...
Idézet:
„OTL Hibrid”

Na akkor melyik is lesz ?
Idézet:
„( A csőfüggők most kicsit szidhatnak a félvezetős párosítás miatt)”

Ezzel nincs s semmi gond , a kapcsolásról lehet tudni valamit ?
Idézet:
„Ez az első komolyabb csöves dolgom úgyhogy várom a kritikát.”

Na a kritikát leirtam és nem rossz szándékból , azt látni hogy rengeteget dolgoztál vele ezért mondtam amit mondtam mert egy csöppnyi előrefigyeléssel sokkal eredményesebb és átgondoltabb lenne a végeredmény ... Na de ezért is jár ám a gratuláció , lesz még ez szebb és jobb is!
(#) havranarpi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Ezt építettem meg: Bővebben: Link
Amikor megépítettem őrült háttérzajos volt de egy kis módosítással a Fórumosok részéről már szépen ment is.
(#) yankoo hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Fényképezőhöz AF segédfény
(#) StefuPeti válasza yankoo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia. Tettszik, ügyes vagy.
(#) Kovidivi válasza yankoo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Jól néz ki, majd rakj fel egy képet, mikor használod a segédfényt, és mikor nem, mennyi lesz a különbség. Egy ilyen nekem is kellene Ha elfogadsz egy tanácsot, nem 9V-ról hajtod a LED-eket. 6V esik az ellenálláson, ha mindegyik ellenállás LED páros párhuzamosan van kötve. 3V-ról már szépen világítanak a LED-ek, ehhez kellene méretezni az ellenállást. Akkumulátorral pedig még jobban járnál. Vagy köss sorba 3-4 LED-et, és ahhoz méretezz ellenállást. Akkor az üzemidőd kb. 3X-ra nő.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) yankoo válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Az első kép 1/2 sec a második 4sec ugyanazzal a beállítással (ISO200 f/6.3) A LED-ek párhuzamosan vannak 330 Ohm ellenállással Az első kép a LED-es
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) Kovidivi válasza yankoo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Érzékelhető a különbség. Jó lett, hasznos kiegészítő!
Következő: »»   975 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem