Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   978 / 1680
(#) enree válasza yankoo hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Nagyon profi lett! A te halaid három perc alatt végeznek az evéssel? Nálam egy órát áll a szűrés, hogy ne szívja be az eledelt, annyi idő alatt mindenki jól lakik! Ez az alkonyat szimuláció jól hangzik!
(#) yankoo válasza enree hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
A szűrő max 15percet álljon mert megpusztulnak a bacik o2 hiányában tudom akvarista topik
Csinálok majd egy szimulációs videót az egészről, szóval nem lesz 9 órás videó, majd átírom a progit Ha elköltözöm innen akkor a nagy akváriumnál a vízcserét is ez fogja elvégezni
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) zolee1209 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Üdv!

A téli leállás alkalmával lehetőségem nyílt, hogy kicsit foglalkozzak ennek a PANEL-nek a körítésével: Bővebben: Link
(#) Doncso válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ez azért nem gyenge Zolikám!
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szép lesz, de van értelme ekkora felbontásnak?
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Igyekszem, köszönöm!

Úgy gondolom, hogy van értelme ennek a felbontásnak. A kimeneti vezérlőjel 16 bit felbontású, egyelőre ez van "visszamérve" 16bit-en. Két oka van, hogy ez most így van kialakítva. Az egyik, hogy kevesebb kijelzett digittel túl szellős lenne a 40 karakter széles kijelző és még nem kerestem normális elrendezést arra az esetre. A másik, hogy lesz a tápnak egy olyan funkciója, amiben szerintem pozitívum, ha rendelkezik ekkora felbontással. Igaz, ezzel még csak elméletben foglalkoztam, odébb van még, hogy azt ki tudjam próbálni.

Amit előnyként tudnék felhozni a felbontásra, az a méréstartomány és annak átfogása. A kijelzett érték 0- 65535 között lehet, kérdés, hova teszem a tizedest. Én már lekorlátoztam 35V/4A-nál a beállíthatóságot, mert a táp, amibe beépítem nem fog ennél többet tudni.
Hátránynak mondanám a beállíthatóságát ebben a formában. Macerásabbnak tűnik, mint egy mezei potival, az biztos... De még alszom rá egy párat!
(#) zolee1209 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm Neked is, Doncso!
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Úgy gondolom, hogy egy labortápnál (amatőr körülmények között), a tizedes felbontás már elég. A százados már non plusz ultra. Ami e fölött van, már pazarlás. Számomra a szép VFD is pazarlás egy labortápba. Egy erősítőbe, jobb lenne. Ez persze csupán magánvélemény...
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Egyet értek ezzel kapcsolatban Veled, de párszor még át fogom variálni valószínűleg, és nem is a NASA laborjába kerül, nem áll szándékomban elbonyolítani.

Erősítőt meg nem építek, szegénykém porosodik egy ideje, és a dobozban is pont el fog férni.
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok.
Sikerült befejeznem egy nagyon régen elkezdett Nixie csöves órát. H2opok barátom jóvoltából most szép plexi burkolatot kapott.
Még több kép itt: Webalbum
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szép lett!
(#) nemes válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Nagyon vagány!
(#) nemes válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szakdolgozatot írtam belőle, az megfelel?
(#) Gafly válasza nemes hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Idézet:
„Szakdolgozatot írtam belőle, az megfelel?”

Nekem megfelel, csak a linket nem találom hozzá
(#) DJ Szabcsa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Igen, én is azért érdeklődtem mert nagyon érdekelne hogyan lehet egy ilyet megépíteni
(#) vicsys hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Csináltam egy kísérletező minitápot, mert untam, hogy a PIC-es, breadboardos fejlesztés közben nincs 3,3 vagy 9 vagy 12V-om. Sok hely nincs az asztalomon, így minél kisebbe kellett összeszegelni. (A feszmérő modulért nagy köszönet Csupasz kollégának!)
(#) Doncso hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok. Tudom mindenki unja hogy erősítő, meg quad, de azért mégis feltenném, nemrég lett teljesen kész, szobai használatra készült, 2*70w-ot tud 8 ohmon, és nagyon szép a hangja.
Többi kép
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) BEMcorp válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ez gondolom változtatható táp, nem? A modul 3,3V-nál is mér? (vagy nem a külön tápellátás nélküli modul ez?)
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) vicsys válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A modul 2 vezetékes volt, de nem volt nehéz rájönni, hogy 0 ohm -os ellenállást kell kivenni és bekötni egy táp szálat. Igen, egy LM317 van benne és egy kis 12V 5W-os kapcsitáp.
(#) BEMcorp válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Áhhá, köcce, én nem figyeltem ennyire a modult meg
Mondjuk a kocsikba nem is kellett alakítani rajtuk....
(#) zolee1209 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
De ilyen gyönyörű erősítőt nem látni minden nap!
Kondik polírozva lettek, vagy alapból ilyen fényesek?
(#) Doncso válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm. A kondik csak ledobták a rucit, most nem pepecseltem a polírral. Nekem jobban tetszik meztelenül.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Panelfestési vérszemet kaptál emersys kollégától Doncsopapa?
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Nem, azt már régen kitaláltam magamnak, csak most valósítottam meg. Régebben telifóliásra hagytam a kétoldalas nyákot, és felpolíroztam, majd lakkoztam, de ide most sötétet akartam. Mindenki rávasalja az alkatrészjelzéseket, én már csak azért se.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Anno én is festettem:
Bővebben: Link
Narancssárga
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Persze, és a relét is onnan vettem? (Takamisava)
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szerintem biztosan! Az ellenállások lábhajlítási módszerét is lepuskáztad valakitől. A forrszemek is gyanúsan emlékeztetnek valakijére...
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Igen, meg ahogy csiszolom és lakozom a fát, gonolom ezt is láttad már valakiktől, a dugvilla konnektorba való behelyezéséről már nem is beszélek.......
(#) zolek hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Üdv. Ezt az órát készítettem el, egyedül csak a hőérzékelője nem működik rendesen (tanácsot kritikát elfogadom)

DSC00387.JPG
    
Következő: »»   978 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem