Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   987 / 1680
(#) Zoli_bácsi válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki az előlap, a dobozolás.
(#) DJanosi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Minden tiszteletem
(#) sooty válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szeretem ezeket a TIL kijelzőket, a til 306-os órám már egy pár éve a fiókban pihen egy dugdosós próbapanelon, nincs szívem szétszedni. És ez is visszafelé számol (csak a másodperc), mint amit H2opokkal csináltunk? Bomb clock. Nekem tetszik a papírcső , nem olyan steril mint a műanyag. Még egy feliratot rá kéne szitázni : ACME Dynamite (Prérifarkas után szabadon).
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) Zoli_bácsi válasza sooty hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Igen, ez is visszafelé számolja a másodperceket, és 00-nál vált felfelé a perc kijelzés. A perc és az óra, azok már felfelé számolnak. Asztali dísznek teljesen megfelel, sőt, még azt is tudom, mennyi az idő.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nagyon szuper ! Nem találom a kalapemelős smylit
(#) kaqkk válasza TAKLACO hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Láttál már bom .. bát üvegcsőben ?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Reggel melyik vezetéket kell elvágni a pirosat vagy a kéket???
(#) TAKLACO válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
En az egesz orat uvegcsoben szerenem latni hogy ne porosodjon.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nagyon jó lett! Remélem, reggel, az ébresztéskor egy hangos "BUMM!"-mal ébreszt (stílszerűen).
(#) mark.budai válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Gratulálok, nagyon ötletes, emellett profi a kivitelezés is. Nincs ezzel semmi gond, hogy így szabadon van az áramkör. Bár nem szeretem, ha látszódnak az áramköri elemek (az a mi dolgunk, hogy mi van belül, a szemlélődőkre csak a külső tartozik), de ehhez illik ez a megjelenési forma.
És persze köszönöm a dicsérő szavakat! Teszek még fel egy képet a teljesen kész állapotról.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) vicsys válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Pont ez jutott eszembe! (Az ESD-ről meg annyit, hogy egy bombát senki ne tapogasson felelőtlenül, ha csak nem MacGyver-nek hívják...)
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Na azért az ESD-és dologról annyit, hogy nekem több , mint 1 éve "ketyeg" a bombaóra anyumék hálójában pont így fedetlenül, anya össze vissza törölgeti, szaggatta már a kábelt is el, de még mindig semmi baja sincs.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Hál Istennek, a jó kábelt szaggatta...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
De gyagya vagy!
(#) dudassandor1 hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Program vezérelt tűzijáték kilövő berendezés kontrollere dobozolva. Egy korábbi projekt eredménye lett ez.
(#) Action2K válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Szép-szép, de nem ágyúval verébre effektus, ennek az 5 (7) csatornának? Pl. 25 csatornával már jobban ki lenne használva. Van még hely a dobozon.
Szép a dobozolás és a kivitel.
Gyári indítót használsz, vagy Te csinálod?
(#) _vl_ válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nekem az "Auto fire" tetszik rajta a legjobban
Hej, azok a régi szép idők... "With auto fire function."
(#) dudassandor1 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 14, 2013 / 1
 
Köszi! A dobozban egy szimpla Arduino van és egy akku. Az arduino egy PC-vel tud kommunikálni, azaz egy program hajtja meg. Erre dobozra pedig egyenlőre 5 db (egyenként) 63 lövéses kilövőt lehet csatlakoztatni. (a pc-s program lesz majd valamikor 7-re fejlesztve azért van 7 kilövőnek hely). Tehát jelenleg 315 lövéses tűzijátékot lehetséges mind pc-vel meghajtva (Auto fire), mind kézzel (manual fire) működtetve ellőni.
A kilövőkről nincs közelebbi képem, csak a rendszer van meg, holnap készítek róluk külön, és felteszem majd. Indítóra mire gondolsz? Izzógyújtóra?

A kilövők elektronikájában HATALMAS segítséget kaptam proli007-től! Ezúton is nagyon köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013

3a.jpg
    
(#) dudassandor1 válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Ez látod tényleg így volt anno! Hány darab Joystick ment gallyra....
(#) Doncso válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Azaz, kiksot túbó kettes, nekem is volt........ eltörve pár...
(#) Action2K válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Jaaa, így már más a leányzó fekvése! Azt hittem, hogy az a fekete doboz maga a kilövő.
Igen az izzógyújtóra gondolok. Bár ahogy a képet elnézem, nem állsz neki legyártani 300 darab E-match-ot.
(#) dudassandor1 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Jól látod, nem állnék neki! Gyárit használunk. Nekem egyszerűbb, meg gyorsabb. Bár korábban készítettem sajátot is. Na jó, még kapunk a fejünkre...
(#) debiansix válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Otletes, szep ora lett. Gratulalok!
(#) Zenner válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Nagyon jó lett, igazán élethűre sikeredett.

Eszembe is jutott egy ismert "rajzfilmből" egy jelenet
(#) stelok válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szia Zoli bácsi
Nagyon tetszetős az órád, már én is régen gondolkodom egy ilyen elkészítésében.
Van is itthon TIl308-am. Nem osztanád meg velünk a szükséges dokumentációt?

Üdv
(#) Zoli_bácsi válasza stelok hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
De, szívesen. Van egy kis csavar a dologban, mert ahhoz, hogy ennyi helyen elférjen minden, ahhoz a nyák hátulján szigetelt vezetékkel kell bekötni a kijelzőket. (Meg lehet oldani úgy, hogy ne látszódjon előröl.) A program Parsic-ban íródott, kizárólag külső oszcillátorral van hajtva a PIC. 10Mhz TCXO modul, 3db 74390-es osztóval 100Hz-ig osztva. Ez kerül be órajelnek. A kijelzőket direktben hajtja a PIC.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Csak lesz ebből cikk a végén
(#) slogan válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ebből nem lesz cikk ,és ez is illusztráció !

VIDEO
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) kokozo válasza slogan hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szerintem lassan készülhetünk hogy megrohan minden He tagot a CIA a tömeges bom ba és rob bantás időzítő/verzérlő miatt
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) Szpisti válasza slogan hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Nagyon eredeti!
Én mondjuk a sorsszimfónia első hangjait tettem volna be a visszaszámlálás végén
Következő: »»   987 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem