Fórum témák
» Több friss téma |
Úgy hogy megméred. Ha nincs erre alkalmas eszközöd akkor marad a jó öreg tau=RxC, bár az ilyen kicsi érték esetén kivitelezhetetlen, inkább csak elkókhoz jó.
Akkor olyan multimétert kell beszereznem, ami tud mérni kondit is, ugye?
Az is egy megoldás, vagy építesz kapacitásmérőt. Ez lehet az egyszerű analógoktól kezdve a PIC-es vagy AVR-es kapcsolásokig bármi.
Na nekem ezt aztán mondhatod a profik nyelvén....
Mivelhogy laikus vagyok, és nem sok kukkot értek belőle. De azért kösz!
"B" változat: beképezed ide az áramkört (nevével), és valaki felismeri.
"C": Körülnézel ismerőseid közt (akár itt a fórumon), kinek van mérője a közeledben, és kérés.
Ez egy Fiat Stilo - "connect nav+" gyári fejegység, gombok alatti nyákján van, úgyhogy azthiszem marad a "C" változat.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
Lehethogy hülyeséget kérdezek, de megkérdezem mert Ti jobban értetek hozzá, szóval mi történne ha ezt a kondit ki iktatnám onnan és csak simán össze kötném az áramkört? Mi lehet a szerepe a kondinak ott? Nagyon fontos ez oda?
Azért tették oda, mert kell. Váltóáramon ellenállás(átvitel, csatolás), egyenáramon szakadás(leválasztás).
Tényleg jó lenne róla kép vagy rajz. De, ha gombok alatt van (bár bátor feltételezés) lehet, hogy a gombok pergésmentesítésére szolgál. Elhagyni semmiképpen sem érdemes.
Talán próbáltd ki 100 nF kondival. [off] Persze csak saját felelősségre.
Rajzzal sajnos nem tudok szolgálni. Ez a nyák rettentő komplikált, van rajta vagy 30-40 gomb, pár többfunkciós gomb, processzorok, egy rakás led,.... és ez a rengeteg gomb, (nem tudom pontosan hogy nevezik) de ilyen "canbus" szerű szisztémával csatlakozik a processzorhoz. Készíthetek képet, de szerintem felesleges, mert élőben is elég nehéz rajta eligazodni, mivelhogy a nyák mindkét fele be van építve.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
Még annyit tennék hozzá(ha ez számít valamit), hogy a kondi helyén az áramkör felső pontján 5,45V-ot mértem, az alsó pontján meg 0,17V-ot.
Így sajnos nem fogunk tudni segíteni. Lefényképeztem 3 SMD kondenzátort, méretük pontosan az általad megadott. A baloldali 100pf, a középső 220pf, a jobboldali (ez egy icipicit magasabb) már 1nf. Tehát még arra sincs garancia, hogy két látszólag egyformának a kapacitása is egyforma!
Az általad mért feszültségek szintkülönbséget jelentenek, az egyen és a váltóösszetevőiről csak egy kapcsolási rajz adhatna útmutatót. (még akár TTL is lehet!) Egyébként ebben a tartományban általában hidegítő (gerjedésgátló) kondenzátorokat tesznek ilyen helyekre, ezek értéke nem annyira kritikus - szv. az 1 nf-os akár jó is lehet. A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
Hát igen, ez a gond, hogy a mérete alapján nem lehet belőni hogy milyen a kapacitása. Ezért kell majd szereznem egy mérőeszközt.
Kösz.
Jó estét mindenkinek! Egy technikumi diák vagyok és segítséget szeretnék kérni. Elektrotechnika órára kell házi dolgozatot írni, egészen pontosan két A4-es oldalt, a kondenzátorok jelölési rendszeréről. Valaki tudna nekem segíteni, hogyha egyáltalán lehetséges ez a feladat, hogy hol találok erről olyan anyagot amiből ki tudok valahogy nyerni két oldalt?
Üdv!
Gyártó felderítésére kellene segítség. Bizonyos tápokból kiépítettem egy csomó Nichicon márkájú kondenzátort. Ezek a kondenzátorok a csöves Hi-Fi-ben is elfogadott típusnak számítanak. A tápok egy részében nem ezeket találtam - 120uf 400V- hanem a képen látható típust. Ha tudnám a gyártó nevét, könnyebben eldönthetném a szintén csöves Hi-Fi-ben történő alkalmazhatóságát.
Szia.
Nemrég hasonló helyzetben voltam és ezt válaszolták : Matsushita - Japan (Panasonic). A második sorban az "MD" jelzés lehet széria típus, nem vagyok benne biztos. Az utolsó sor tartalma valószínuleg a gyártás idejére vonatkozik. Nekem az ilyen típusokkal nagyon jó a tapasztalatom, távol a meleg helyektol szépen dolgoznak. éveken át.
Köszönöm a válaszod! Reméltem, hogy hasonlóan jó minőségű, mind a Nichicon, 24 tűs nyomtatók tápjában volt és nem láttam köztük egy púposat sem... Mérve pontosan azt, vagy többet tudnak a ráírt értéknél. Pedig, szerintem jó néhány évet mentek már, könyvelő cégtől selejteztek le néhányszor 10 db-t...
Szívesen.
Egy régi Epson LX300 típusú tűsnyomdát kellett javítanom (az egyik tű tekercse megszakadt), amelyben majdnem ugyanilyen jelzésekkel volt, a kapcitása kb. +40 %-al tobbet mutatott és min. 12 év használat után, munkahelyen. Hát így kell megbecsulni ezeket a darabokat, de még példázhatnék más szériáról is.
Utánanéztem, azt hiszem, megbecsülendők, jelenleg 5 € / db-ért látok ilyen gyártmányú, kapacitású kondenzátort...
Sziasztok!
Tudnátok segíteni kideríteni, hogy a képen látható kondi milyen fajta, és értékű? Létezik hogy tantál kondenzátor, 250 es szám után mintha csak egy csík lenne. Előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
Szia!
68nF, 250V feszültségtűréssel és nem tantál, hanem valamilyen fóliakondenzátor.
Köszönöm a gyors segítséget!
A magas feszültségtűrés nekem is kezdett gyanús lenni.
Sziasztok!A mellékelt képen látható kondenzátort kellene kicserélnem.A kérdésem az(mivel ilyen szinten nem értek az elektronikához) hogy ez csak a pontosan ezzel megegyező feszültségű és kapacitású kondival lehet helyettesíteni vagy valamilyen szinten lehet eltérés?Van itthon néhány panel ami tele van kondival te pontosan ilyet nem találtam.Előre is köszönöm!
A kapacitásán (1000uF) ne változtass, viszont a feszültségtűrése (6,3V) lehet több.
Szia!Köszönöm!1000µF 16V ilyet találtam.Ez jó bele?
Igazából a helyzet az hogy ez egy ruhaszárítógép panelja.Ha bekapcsoltad kb 5 perc múlva eltűnt róla minden tök süket volt.Ha hagytam állni egy fél órát akkor megint elindult de akkor már 30 perc múlva jött a hiba.Újra hagytam állni akkor már végigment a program.Akkor estére meglesz a házi feladatMégegyszer köszönöm!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |