Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   479 / 843
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nem szólok többet. Félreértesz!
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nem értelek félre , hisz jogos a hozzászólásod , egyéb iránt erősen gondolkodom a feliratozáson vajon kell e nekem ide a feliratozással szenvednem , ezt a labortápot én fogom használni és nem hinném hogy bármi gondot okozna a működésében és a használatában ha netán nem lesz az előlapon felirat !
Tudom nem ide tartozik a feliratozás de tud nekem valaki mutatni olyat ami nem egy darab papifcnire nyomtatott valami ?
(#) _vl_ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nekem a maratósdi nagyon tetszik, egyszer talán ki is próbálom: Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Most kiprobáltam és egyáltalán nem tetszik , a leirás alapján kisérleteztem .
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) AzIgaziCsaby válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Tessék egy saját készítésű, nem papírlap! Alkotós panelek és kiegészítő feszültségek a saját igényeim szerint.
Az előlap belülről festett plexi, gravírozott elemekkel.
(#) r3pl4y hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem Pioneer Alkotós féle tápját.
Tökéletesen be tudtam állítani meg minden.
Szépen megy is, de van egy olyan problémám vele, hogy ha pl. full rövidzárba rakom, hogy áramkorlátot állítsak akkor ciceregni kezd a táp. Ezen felül pl. ha egy akkut akarok róla tölteni akkor is érdekes cicergő - sípoló hangot lehet hallani, és ilyenkor ugrál össze vissza az áram is illetve az áram korlátot jelző LED is világít, mintha PWM -be tolná
Tapasztalt már valaki ilyet esetleg vagy kezdjem el erőteljesen magamnál keresni a hibát?
Ha pl. rárakok egy műterhelést... 10Ohm semmi baja... tökéletesen megy.. ráraktam egy TCP-24 -es pákát is azzal sem volt semmi baja, vagy hagyományos izzónál sem, csak rövidzárba és akksinál vettem észre ezt a hibát.
(#) nyekk válasza r3pl4y hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Egy diódával,a pozitív ágon,meg tudod oldani a problémát,én is így töltök zselés akkut.
(#) Alex2 válasza r3pl4y hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Mérd meg, hogy "cicergés" közben az IC negatív tápja rendben van-e! Illetve a trafó bírja-e ezt a terhelést?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2013
(#) Baxi hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Hi készülget az enyém is
"padom" már tesztelve most a dobozolási folyamat van.
Rakok fel pár képet, a doboznak egy ITT deck eset áldozatul , sajnáltam megbontani, de már nem sok mindenre lehet használni.
(#) CIROKL válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Hu sajnos az enyém egy deck dobozába nem fért bele egy kicsit nagyobbra sikeredett de nem is gond elfér az asztalon szépen , ma be is üzemeltem , beállítottam mindent gyakorlatilag kész.
Még egy két kicsi teszt aztán zárom a doboz fedelét és jöhet a mindennapos használat.
(#) fecus válasza fecus hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Sok hónap után működik a tápom. Még a "szeme" a mérő egység hiányzik, de amúgy minden ok.
Még egyszer kösz Alkotónak és a többi segítőnek.
Egy kép a majdnem kész cuccról. Kicsit félrement az előlapfólia ragasztása, de a garázsban megteszi.
Tájékoztatásul: a procihűtő működőképes, de menni kell a ventilátornak alapjáraton már 10W disszipációtól. Igaz a borda házon belül van. Ekor nem hallatszik a venti hangja.
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Minden elismerésem! Szép munka!
(#) andru95 hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
hello mindenki én is elkezdtem még tavaly egy2x 30V 2A (mármint kétoldalas) labortápegységet de beleuntam most újra kedvet kaptam hozzá és össze is raktam szép és jó gondoltam rá hogy kicsit csinosítgatom fejlesztem és arra gondoltam kéne bele egy bekapcsolás jelző ami jelez csak egy csipanó hang a bekapcsolást vagy valami, ha valakinek van hozzá ötlete akkor nagyon jó volna mert most speciel semmi ötletem sincs XD én elsőnek rögzítő íc-re gondoltam de az csöppet drága olcsó és jó megoldást keresek a problémára ha meg lehet ezt oldani pic16f84a-val az is jó volna mert az akad felprogramozni is tudná m az ötleteket előre köszönöm
(#) _vl_ válasza andru95 hozzászólására (») Máj 16, 2013 1 /
 
Idézet:
„vagy valami, ha”

Itt mi történt? Ha le bírtál írni 7 sort egyetlen pont vagy vessző nélkül, akkor pont ott, annál a szónál, mi ütött beléd, hogy mégis beraktál egyet?
(#) Medve válasza andru95 hozzászólására (») Máj 16, 2013 / 1
 
Készítesz egy CMOS IC-ből egy csipogót és egy nagyobb kondenzátorral sorbakötve táplálod. Vagy vannak ezek a piezó csipogók, amiben oszcillátor van, azt is használhatod. Meg a helyesírási szótárat
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) andru95 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Nem hiszem hogy a helyes gépeléssel kellene foglalkoznod. Nem arról kértem a véleményt hogy hogy gépelek .Amúgy meg nem tehetek általában a helyesírásomról diszgráfiás vagyok.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Elkapkodtad! Még nem fejezte be..
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni, ugyanis megepitettem ezt a Kapcsolóüzemű előszabályozós, négydigites labortápegységet, de a beuzemelesnel hibak adodtak.
1: A kimeneten amikor mind a 4 potmetert feltekerem 55V-ot merek, rakapcsolom sorba az ampermerot, es 4db 65W-os 1Ω-os ellenallast (5.2Ω ) ahol 10.57A kellene legyen az aramerosseg, ehelyett csak 4A es barmit csinalok nem ad ennel nagyobb arameroddeget.. A trafo 400VA-es, es 40V-ra van tekerve, igy 10A-t ad. (ha sok a 40V akkor kiveszek 2-3 menetet).
2: A kijelzo az 55V-os kimeno feszultsegnem 80V koruli feszultseget mutat, ugy hogy a helitrimerekkel a legkissebbre allitom, es ugyanez a jelenseg van az ampermeronel is (4A-nel 7.2 koruli erteket mutat).
3: Amikor az oszes potmetert egeszen letekertem, az R10 szetegett. Ez ugye nem normalis dolog?

Megkoszonok minden valaszt, ugyanis 2-3 hey mulva epitoversenyre szeretnem vinni, es a dobozolas meg hatra van.
(#) Kovidivi válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Mérd meg a trafó utáni kondikon levő feszültséget terhelés nélkül, és terheléssel, és mérd meg az előszabályzó után is a feszültségeket, ugyanígy terhelt, és terheletlen állapotban! Ezeket írd be a fórumba is. Mérd meg a panelműszerek referenciafeszültségét! Ott 100mV-nak kell lennie. A panelműszernél ha beállítottad a 100mV referenciát, ellenőrizd le az feszültség osztókat. Ha azok stimmelnek, akkor adj az osztók bemenetére feszültséget. Ha nem mutat megfelelő értéket, akkor ne az osztókra adj feszültséget, hanem osztók nélkül adj, 0-199mV feszültséget, és ezzel ellenőrizd, hogy megfelelő-e a kijelzés. Ha nem tudsz ellenállás osztót számolni, akkor google: voltage divider calc, és már írhatod is be az értékeket!
(#) Csongi_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
A kijelzonel a referenciafeszultseget eddig TL431-essel volt beteve, azota vettem olyan IC-t ami a kapcsolasi rajzon szerepel, csak meg ki kell csereljem.
A feszultsegosztos resznel nem ertem, hogy mit es hol kell csinaljak.
(#) Kovidivi válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Kértem még pár mérési eredményt, azokat is írd be. Mérd meg a panelműszer referencia feszültségét. Ha jól néztem, ott 1V-nak kell lennie, nem 100mV-nak. Mérd meg a kimeneti feszültséget, és feszültség osztó kimenetén is, hogy mit tudsz mérni. Bekalibráltad a készüléket? Kicsit részletezem: 1V-ot kell mérned R40, R22 találkozása és az AGND között. A kimenetet megméred, utána ne változtass semmit, és mérd meg P7 középső lába és GND közötti feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) Csongi_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Meregettem:
Bemeno valtofeszultseg: 40.8V
Egyeniranyitott a kondi labanal:53.8V
A referencia feszultseg:0.967V
terheles nelkul a kimeno fesszultseg 52.6V
Ha a kijovetre rakotok 4db ellenallast(ami 5.2Ω) akkor a feszultseg 15.7V es az aramerosseg 3.67A

Nem tudtam bekalibralni meg,
A P5 poti valamiert elkezdett mepegedni, es az R10 elegett.
(#) Gabó hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Van egy TR-9158/A típusú tápegységem. A méretei miatt, eléggé nehézkes a mobilitása, ezért arra gondoltam, hogy "utánépítem". Nézegettem itt is pár rajzot, de azért gondoltam az utánépítésre, mert ebbe van előszabályzó, ezáltal nem kell kis fesz mellett a tranzisztoroknak nagy hőt disszipálniuk. Nem kell nekem a 10A és 40V ezért kerestem itthon trafót, ami meg is felelne a célnak. A trafó 30V és 5,8A-es. Az elképzelésemhez, pont elég is lenne a 30V 5A DC kimenet. Tanulmányoztam a fent nevezett táp rajzát, és meglepődésemre annak a trafója AC 64V, de csak ugye 40V a kimenő DC. Első körbe, nekem is szükségem lenne ekkora bemenő AC feszültségre? Sajnos a PDF túl nagy, hogy ide feltöltsem, ezért djvu formátumba teszem fel.
(#) Kovidivi válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Mérd meg a C25 lábán a feszültséget terhelés, és terhelés nélkül. Használd az 5.2ohmod.
Ezután ne 5ohmmal terheld le a tápod, hanem a multimétereddel, 20A-es állásban. Ekkora a multi, kb. 0.01ohmos belső söntje lesz a terhelés. Ezen nézd meg, hány A tud folyni. Az induktivitás megfelelő? Milyen vasra van tekerve, hány menet, milyen vastag huzallal? Kép is jó lenne! Ami kiégett alkatrész, azt cseréld, és próbálj kalibrálni. A kijelzőnél a ref. feszültség nem valami jó, de nagy hibát nem okozhat.
(#) Csongi_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
A C25 laban (5.2ohm) terheles nelkul 55.3V van es (5.2ohm) terhelessel 15V
A tekercset 100μH +-5, miutam felteketem megmertem induktivitasmerovel. 2-2.1-es atmeroju drotot hasznaltam, egy regi kapcsolouzemu tapegysegbol bontott tekercs vasmagja volt es 28 menet van tekerve ra.
Kepek:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

A vizszintes panelt drotokkal kellett a fuggolegeshez kossem, mert valamiert nem talaltak a meretek.
(#) Alex2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Ha a kondik 50V-osak, akkor nem túl egészséges nekik az 55,3V. Másrészt az a trafó a képen tuti nem bír el 10A-t. Távol van a 400VA-től.
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Itt van a trafonak a tablaja az adataival, termeszetesen at van tekerve 40V-ra.
Bővebben: Link
(#) Alex2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
A vasmag méreteit meg tudnád adni?
Közvetlen a trafót próbáld meg terhelni az 5,2 Ohm-os ellenállással, hogy mekkora áramot és feszt. ad le?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2013
(#) Kovidivi válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Szerintem is kicsi a trafó. Attól, hogy 400VA van ráírva, szerintem kisebb. Tudod, hogy még mit kellene megmérned? Amit Alex2 javasolt! Vagy csak simán rakd a táp kimenetére az 5.2ohmot, és a C9-en mér meg a feszültséget! Terheletlenül tudjuk már, hogy 53V körül van ott, de terhelve még nem mérted.
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 23, 2013 /
 
Megmertem csak a trakot terhelve 5.2onmma es 38..6V a feszultseg, 4ohmmal pedig 38.3V.
Itt egy kep a trafo adataival
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
Következő: »»   479 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem