Fórum témák
» Több friss téma |
Szia, előre is köszönöm. Az enyémben TQFN 32 lábú tokozásban van. Kérdés... vajon az "ETJ" utáni jelölések is lényegesek? Ez nekem az adatlapból nem derül ki, (vagy csak nem látom a fától az erdőt) Mert akkor inkább megnézem még egyszer mert arra nem emlékszem, vagy méginkább befényképezem.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
Kérdés hogy valóban ugyan azok e. Mert pl a MAX8778ETJ és a MAX17020 között is van különbség az adatlap szerint.
Max17020 datasheet / page 31 - Table 5. MAX17020 vs. MAX8778 Design Differences: MAX17020: RTC power-up required for controller operation. MAX8778 : LDO and switching regulators independent of RTC operation. A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
Helló mindenki! A laptopok wifi érzékenységét szoftveresen lehet állítani? Csak akkor lép fel a hálózatra, ha a wifi router mellé rakom, és akkor is éppen , hogy van jel. Gyanúm, hogy a wifi panel hányt be.
Hello,
Tennék vele egy próbát, hogy a hozzá tartozó legfrissebb drivert felraknám (ha még nem történt meg) bár nem biztos, hogy sokat javul, nekem már volt amikor segített....
Köszi, megteszem.
A wifi antennája megsérült/kicsúszott esetleg?
Milyen laptop?
Wi fi antenna hiba.szakadt
Sziasztok!
Tudtok ajánlani mini pci-e wfi kártyát ami tudja az 5ghz, esetleg dual band-ot? Kicsit gyorsítanom kellene a laptopom adatátvitelét és otthon meg a melóhelyen van 5 Ghz hálózat is.
Sziasztok! Belefutottam 2 olyan hibába, amivel még számítógépes múltam során nem találkoztam. Légy szíves segítsetek.
1. a laptopon egyik pillanatról a másikra nem tudja kezelni az usb-s egerem. Az egyik pillanatban működött aztán bármelyik portba is dugom, meg sem nyikkan. Másik gépben viszont nincs baja. Ott működik. Az usb portok pendrájvval mennek. 2. Egy vadi új ASUS TUF ROG DX 500-as gépben néha olyan mértékben felpörög a winyó, hogy a kép is megfagy egy időre. 1-2 perc a minimum. Olyankor a hűtés is beindul ezerrel. A gép hőmérséklete pár fok eltérésével állandó, és nincs futó program, ami miatt a winyónak pörögnie kellene. Adott pillanatban ugyan nem tudom megnézni a fagyás miatt, de egy napot rászántam hogy előtte is, és utána is nézzem az erőforrás és tárhely használatot. Valakinek valami ötlet? A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
Szia.
Tudom ajánlani az Intel 5300-as miniPCIe WiFi kártyákat, jómagam is hosszabb ideig haszáltam. Link : https://www.ebay.com/itm/450Mbps-Intel-WiFi-Link-5300-533ANHMW-Wire...678275 Csak arra vigyázz, hogy ezek léteznek egész hosszúságban is és ún.half-mini kártya méretben, tehát "fél hosszúak", lehet majd szukséged lesz a beszereléskor hosszabító lemez távtartóra is. És ez a típus három antennát tud kiszolgálni, de mukodik kettovel is. Az 5100-asok 300 Mbps-esek és csak ketto antenna csatlakozójuk van, de ugyanúgy két sávosak, 2,4 és 5 GHz-esek. Illesztoprogramot hozzá vagy az Intel , vagy a HP weboldaláról keress. És még egy kis okosság hozzá és fotók. Link: https://zipso.net/upgrade-your-intel-4965agn-wifi-link-5100-or-5300...-card/
Ilyen "HDD pörög hibát" okozhat vírus is, a neve Disk Killer. Lényege hogy addig pörgeti a HDD t míg ki nem nyiffan. Mielőtt bármit csinálsz vele chekkold le a gépet valami normálisabb scan programmal.
Sziasztok!
Valakinek nincs esetleg elfekvőben új, vagy bontott de működő 51125-ös IC-je? A kínaiakra nem várnék, ha nem muszáj. Akár több darabra is vevő volnék.
Van pár bontott noti alaplapom, mi ez az IC? Tépvezérlő vagy valami INI / ENE startup?
Ja látom, ha igaz akkor ez TPS51125 egy Step Down controller... Megnézem neked.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
Üdv klubban
![]() ![]() ![]()
Sajnos nincsen, ezekben amik nekem vannak külön táp van a 3,3V és az USB 5V ra is. Régebbi tipusok ezek, már 15 évesek kb. Én is azért vagyok bajban azzal a MAXIM IC vel, az újabb tipusokban sajna már ezek az "egy tokban minden" a divat.
![]() A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
köszi. Én is vírusra gondoltam, de nem találtam...
![]()
Helló, megoldódott, azoknak volt igazuk , akik a wifi antennát tippelték! Kissé lecsúszott és nem érinkezhetett rendesen. Lehúztam, visszaraktam és teljesen ok. Köszönöm a segítségeteket!
Sziasztok,
hoztak egy gépet hozzám amivel el vagyok akadva nem kicsit. A hibajelenség hogy ha bekapcsolom(nám) akkor 5 sec re világít az ON LED je az előlapon aztán elalszik. A power LED a tápcsatlakozónál világít ha a töltőjét csatlakoztatom és a töltése is megy. Az alatt a pár sec alatt amig világít az ON LED, megvan a 3,3V, 5V, 1V, 1,5V. Tehát a tápok és a startup chip jónak tűnik. De egyébként semmi, se kép se ventillátor..semmi életjel. A RAM ot már cseréltem,semmi eredmény. Amit észrevettem hogy a grafikus AMD chipet valószínűleg utólag reflofozhatták, mert a tetejéről hiányzik 2 db 0402 es kondi, csak a helyük van ott és látszik hogy ott volt valami, nem gyárilag üresek a PAD ek. Gondolom ügyesen lefújták... Ez nem tudom önmagában mennyire baj vagy nem baj? Ezek helyi tápszűrései a chipnek pl? Viszont... van egy egész szekció ahol minden földzárlatba van de nagyon durván, kb 10 -15 passzív alkatrészt érint, kerámia kondikat és induktivitásokat. Da ha ilyen szinten zárlatos hogy lehet meg minden tápja? Biztosítékot vagy O Ohmos égett rezisztort nem látok sehol. És semmi sem melegszik, még akkor sem ha direktben 3 - 5A el "sokkolom" (2V al) azt a zárlatos részt. Van két átforrasztott átkötés amivel leválasztható csak ez a szekció a többitől, ezeket természetesen eltávolítottam a hiba kereséskor. (ekkor is zárlatban maradt...) Nincs ötletem, lehet a grafikai chip halt be? Találkoztatok már hasonlóval?
A laptop tápja külön buli - a proci, amikor elindul, folyamatosan kapcsolgatja rá a fő tápra a fogyasztókat. Amikor a zárlatoshoz ér, akkor kapcsol ki...
Az az 5sec nagyjából pont az az idő, amikor a grafikus chiphez ér. Tehát simán lehet. Nekem volt hasonló, ott egy istenverte kerámiakondi volt a ludas.
Köszi a választ. A zárlatos rész az a processzor mellett van közvetlenül, a grafikus chip jóval odébb van, bár ez tudom nem jelent semmit. Mivel szinte minden zárlatban van, és nem is melegszik semmiféle trükkre, az istennek se tudom kimérni. + Érdekessége a dolognak hogy a processzor és a grafikus chip is érezhetően melegszik, de nem üzemszerűen. Mert leszerelt hűtéssel égetne normál üzem kozben, ez olyan 40 fokos kb. De csak néha jelentkezik ez, és úgy hogy az ON led már kialszik. Ha vészféket húz a processzor akkor hogy maradhat rajta táp? Mitől melegszik? Vagy nem egy az egyben lekapcsolja a tápot hanem áramban lekorlátozza? Vagy maga a chip lett az áramgenerátor.
![]()
Megoldódott a "rejtély". Maga az egyébként alaplapra integrált processzor zárlatos és nem a grafikus chip. 1V / 3,5A - ert eldisszipált a tokon belül úgy, hogy mindössze 1,5 fokkal melegedett a chip (hűtés nélkül!) 120sec alatt. Ezt kézzel tapintással nem is vettem észre. Egy FLUKE hőkamera viszont igen. Ha minden nap notebookot javítanék tuti vennék egyet, jó kis cucc de nem óccsó... Még szerencse hogy van kitől kölcsönkérni néha.
![]()
Köszönöm!
Sziasztok, újabb kérdésem lenne. Az alaplapokra integrált grafikus chip és processzor..stb sarkainál látható igen kemény ragasztást mivel lehet feloldani vagy eltávolítani? Sikerült vennem (kemény 2e ft volt) egy olyan hibás HP notebook ot aminek zárlatos a processzora. Ezen az alaplapon a grafikus chip + a 19V DC táp után a bemeneti soros MOSFET ek hiányoznak, a processzor elvileg ép a tulaj elmondása alapján. Maga az alaplap az kuka. A grafikus chip alatt csúnyán össze van gányolva. Barátom, akié a javítandó gép úgy nyilatkozott egy notebook szervízben is megerősítették hogy a processzor zárlatos és cserélni kell. Viszont nem érdemes megjavíttatni mert meghaladja a gép árát a processzor csere (40e t mondtak neki), így nekem adta a gépet (RAM, HDD, WIFI Card nélkül) próbáljam meg levenni a processzort ha van kedvem játszani vele. Így felelősség nélkül, saját szakállamra megpróbálnám ezt a processzor cserét, ha másnak nem tanuló pénznek jó lesz. Max 2 ezret bukhatok rajta..
Azt "tudom", hogy az alaplapot ilyenkor elő kell melegíteni, kérdés hány fokra, és hogyan/mivel lehet a ragasztást leszedni és hány fokkal használjam kb a meleglevegős pákát? Én 250 fokos előmelegítésre gondoltam és 450 fokos levegőre a levételhez + persze flux bőven. A ragasztás viszont még pákával melegítve se olvad meg, az valami 2 komponenses vagy hőre keményedő anyag lehet? Azért aggasztó ez, mert a processzor alatt is van belőle jó pár mm mélyen, onnét viszont nem lehet kikaparni sem. Csinált már valaki "home made" ilyet, úgy hogy "túlélte a beteg a mútétet"? (A BGA PAD ek ha megmaradnának az alaplapon és a levett processzor se főne meg az jó volna... ![]() A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2019
BGA tokok sarkainál található ragacsot hőlégfúvóval melegít5ve eltudod távolítani. Legmakacsabb a piros színű ez igényli a legtöbb meleget.
Amennyiben a forrasztó állomás hőlégfúvóval szeretnéd eltávolítani, akkor nem lesz sikerélményed. Ez az állomás képtelen a 4-8 rétegű nyákot és az ic alatt található több száz golyócskákat felmelegíteni, hogy letud szedni. Belső teli föld és táp rétegek úgy elviszik a hőt hogy el se tudod képzelni. Feltételét se biztos,k hogy megoldod ezzel a technikával. BGA cserénél alul-felül kell melegíteni a lapot, hogy biztonságosan letudjon jönni a chip. A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
Szia. Köszi, az enyémen lévő ragacs természetesen a piros színű...
![]() Levegőáram 250 – 500 l/perc - fokozatmentesen állíthatók, LCD kijelző, aktív szabályzás, visszahűtés..stb ). Alulról melegítéshez esetleg a 300W os dimmelhető infralámpa helyett egy infrás zsugorcső melegítőt tudnék használni ami van a repertoárban. Az ráadásul elég koncentráltan sugároz, kb egy 6 cm átmérőjű ablakon át világít ki, de gondolom ha messzebb helyezem a paneltől akkor nő a sugárzási szög és egyúttal csökken a teljesítménye is. Tehát szinte csak a processzor alatt is tudnám melegíteni a panelt ezzel. A panel hőmérsékletét mindenképpen mérni kell, már csak azért is mert ez az infrás melegítő nem hőmérsékletre állítható be hanem időre. (amire készült, a zsugorcsőnek nem számít 30 - 40 fok ide vagy oda... ) Az hogy menyire viszi el a hőt a panel és a processzor saját belső hűtése + a BGA golyók, azt múltkor tapasztaltam a zárlatos processzornál. 3 - 5A ert evett meg számottevő (tehát kézzel érezhető) melegedés nélkül. A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
Sziasztok!
Megadta magát FT01 laptoppom, használat közben le ált az akkutöltés fehéren rózsaszínen villogott. Teljes áramtalanítás után semmi életjel, szétszedtem egy régebbi folyadék befolyás láttam benne. Kitakarítottam átforrasztottam semmi változás, MAX8770 ic 19 lábán nincs, 5volt akkuról se megy. Nem látom át az áramkör működését, rajzom nincs nem találtam az interneten semmit erről a típusról. Aksi vezérlő ISL6251 ic kérlek, segítsetek, alaplap típusa (Hannstar j mv-4 94V-0) Minden infót előre is köszönök. Üdv: Géza22 A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |