Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LED mátrixos kijelző
Témaindító: Satterhand, idő: Aug 20, 2005
Témakörök:
Ennél van egy piros-zöld oszlop felváltva (45 piros mellett 45 zöld) és amikor tekeri a jeleket, narancssárgát is meg tud jeleniteni.
De ez valószínű, a szemünk becsapása, nem? Valószínű, a 2k-s ramban (6116) tartja a beírt szöveget akkus védelemmel.
Igen, ez volt a szabvány megoldás, 2K-8K-32K SRAM akkuval a letöltött műsor tárolására + az éppen aktív kép frissítésére. Ma már inkább flash (I2C EEPROM) a nem felejtő tárolásra, RAM v. belső proci regiszterek (ha van elég) a képekhez.
Ez a feltváltva piros-zöld oszlop sem divat már, nagyon szép kétszínű (piros-zöld) egybeöntött 7x5 v. 8x8-as modulok vannak (Kingbright, Everlight, Liteon), nagy látószöggel, 3-5-7mm pixelátmérővel, valaki már írt ezekről a topicban.
Üdv !
Én már csináltam ilyet. 160 db RGB led meghajtása. Elég jól sikerült.
Szia!
Fényképek? Kapcsolás? AVR vagy PIC? Esetleg számítógép? üdv Balu
Sziasztok!
Most tudtam az igért képeket pótolni. Íme:
Üdv !
PIC vezérlőegységgel csináltam, és usb-vel lehet rátölteni a képeket, vagy szöveget, amit görgetni is tud.
aha, értem. És voltak támogatók, vagy zsebből?
Hali!
Képet? Képet? Képet? Nem láthatunk képet róla? Üdv
Üdv !
Nagyrészét zsebből, de nem volt vészes, az rgb ledek ára rohamosan zuhan. Én még 240Ft/db áron vettem és most láttam 150Ft/db áron. Képet tudok csinálni. Igazából a nehéz az volt benne, hogy a megrendelő moduláris kiépítést kért. Tehát oszloponként tud hozzárakni, vagy levenni kijelzőmodult. Holnapra csinálok képet, már amúgy is akartam, mert eddig csak látványtervet csináltam.
Üdv!
Ezen a cimen az enyémhez nagyon hasonló kijelzőt épített át a pali. http://www.andrewkilpatrick.org/mind/moving_sign/ A hat színt nem fogom még egészen.
Üdv !
Ez elég kókánynak láccik. AZ enyém teljesen másképp műxik, ráadásul ledenként 256 szintre lehet beállítani a fényerőt. Ezt ki lehet számolni, hogy hány szín. (256*256*256). Bár ez ágyúval verébre. Mert a led nemnagyon tudja visszaadni ugyanazt a színt mint egy monitor. (legfeljebb messziről).
Üdv!
Pár hozzászólással fentebb elmélkedtünk, hogy a meglévő hardvert hogyan lehetne meghajtani. A cucc elég kókány, de nekem gyári hasonló van, aminek a vezérlője ismeretlen, nincs leírás róla, nem tudjuk progizni. Ezért gondoltunk rá, hogy át kellene építeni és találtuk ki a működését. A 90*7 ledet meg nem akarom kidobni, a táblát kellene beizzitani. Még akár új vezérléssel is. A weblapon hat színt emleget, ezr nem értem egészen: zöld, piros, narancs, fekete,...?? milyen lehet még? Feljebb láthatod a cuccot órakijelzés közepette. Sajnálnám kidobni, de ha valaki valamit adna érte, benne vagyok. Üdv.
A meglévő készülékedben, gondolom, úgy van, hogy van egy panel, (vagy több egyforma) ami tartja a ledeket, és egy másikon egy vezérlő ?
Vagy a led paneljein vannak a meghajtók is ? Mert ha új vezérlőben gondolkodunk, és a gyáriban a meghajtás a ledekkel egyben van, akkor érdemes elgondolkodni, hogy megéri-e a 90*7 ledet kiforrasztgatni és egy új panelbe átrakni.
Szia!
Az egyik panelon a ledek+meghajtás, csati, a másikon a 8031-es kisgép +csati fel a másik panelra. Felljebb vannak képek róluk. Csak a szalagkábel előtti részt (8031) kéne lecserélni.
Ha a meghajtást ismernénk, vezérlést már gyerekjáték csinálni hozzá.
Ezzel a megoldással, valószínüleg színkeverést nem nagyon tudott a gyári vezérlősem, pláne a 8031, az tul lassu hozzá. Valószínüleg csak annyit tudott, hogy világít, vagy nemvilágít a led.
Szia,
ha komolyan gondolod, hogy a kijelzőpanelt megtartva új vezérlést akarsz csinálni, segíthetek. Először pontosan tisztázni kell a kijelző szervezését. Oszlopok: egyetlen lánc van a 4094-ekből felépítve, vagyis a lánc első 4094 adatbemenetére (2-es láb) egy bemenő jel a szalagkábelről, a shifter kimenet (9 v. 10-es láb) a következő IC bemenetére, minden IC közös clk (3-as láb) és közös strobe (1-es láb), tehát ez összesen 3 bemenő jel. Vagy több logikai lánc, külön adat, clk, str jelekkel? Ezt ki kell mérned. Kell továbbá tudnod a shifter kimenetek-led oszlopok összerendelési sorrendjét is. Sorok: a nagyáramú kapcsolókat valószínűleg dekóder hajtja meg, itt is fel kell venni a teljes kapcsolást, milyen bemenő jeleket igényel. Van-e watch-dog arra az esetre, ha leáll a mux? Ha mindez tisztázódik, ismered a szükséges vezérlő jeleket, lehet vezérlő panelt tervezni, procit választani, memóriát, interface-t, programot írni. Üdv.
A Percept Kft honlapján láttam az árlistában 6 Ft/db áron LED-et. Teljesen kezdő vagyok a témában, úgyhogy mondjatok véleményt erről a LED-ről:
Méret: 5mm-es Fényerősség: 3,3 cd-s Sugárzási szög: 7 fok Mindez 6Ft/db... Érdemes megvenni? Én is egy led mátrixos kijelzőt szeretnék építeni belőle...
Ha ez segít valamit, ebben a hozzászólásomban-> #62878 tettem fel videót a mi készülő táblánkról. Az ilyen ledekkel készült.....
Sziasztok!
Elég régóta probálok már találni a neten egy jó matrix kapcsolást! Egy olyasmit amelyet Én is megtudnék építeni! Talán Ti tudtok segíteni ebben! Szöveget szeretnék kiíratni vele esetleg még animációt is! Nem tudom hogy ezek a kapcsolások mivel lehetne a legjobban megcsinálni de jó lenne valamelyik 16F v. 18F el megoldható lenne! Mindegy hogyha nem RBG! Tud valaki egy két jó kapcsolást mondani nekem! Előre is köszönöm mindenkinek! Zoli
Üdv !
A led mátrixot, (pláne, ha nem rgb) nagyon egyszerű csinálni. Ki kell találnod a kiosztást. (milyen hosszú) pl 8-10 led magas, így az ékezetek is elférnek rajta. A hosszát érdemes 2 valamilyen hatványára kialakítani. pl. 16,32,64,128 led széles. Ha ez megvan akkor egyszerű shift regiszterekkel meg lehet hajtani.
Nem rossz. Már csak az a kérdésem, hogy világosban van-e elegendő fénye...
Mit jelent a "világos" ?
Nyílván, hogy a nap fényével szemben még egy xenon lámpa sem veheti fel a versenyt. Tehát meg kell oldani, hogy a nap ne tudjon belesütni. Ha piros ledből akarod , akkor vörös plexi. ez a vörös fényt átengedi, viszont a többit nem, ezért jól látható. Ilyen készülékekben nem érdemes víztiszta ledeket használni, mert elvilágít a pi***ba, viszont ha nem szemből nézi az ember akkor semmit sem lát a szövegből.
Én egy olyan LED mátrixot akarok csinálni, ami egy kör alapú csonka kúp palástján van, a felírat pedig körbe forog. Tulajdonképpen egy asztalra helyezhető eredményjelző.
Ez a 7 fokos világítási szög se nagyon látszik máshonnan, mint szemből? Meret ugyebár forgás közben jó lenne látni már akkor is a kijelzett számot, ha még nem ért velem szembe... Jó ötlet a vörös plexi.
miért nem csinálsz egy propeller órát?
http://www.luberth.com/analog.htm http://www3.sympatico.ca/surfin.dude/creative/clocks/propclk/blick.html
Ezt a kijelzőt versenyen kéne használni és a két versenyző max 1 m távolságban ülne tőle. Koncentrálás közben kicsit idegesítő lenne...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |