Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 83
(#) Krisz03 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Tudom. Viszont nem értetted meg a mondanivalómat.
(#) saba válasza xylacc hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
eleg az nagyobb szobara is, ha a plafont alufoliaval vonja be
(#) xylacc válasza saba hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ja, igen, és alulról is tükörlapot rak be...
Tükör csempéket....
Akkor minden tükröződéskor csak 15-25%fény veszik el...
Erre mondta drága jó ismerősöm, hogy akkor oda vissza tükröződik, és addig erősödik, míg fölgyulllad a ház, vagy világítani fog mint a NAP!!!
(#) xylacc válasza saba hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ja, és egy napelemmel örökmozgó, teljesen önellátó házat lehet csinálni....
(#) _JANI_ válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ennyiből már egy LED-es reflektort is lehetne készíteni.
(#) jdani válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Hát azon gondolkodom hogy mi értelmeset Lehet csinálni 350 ledből, hogy érdemes-e megtartanom
(#) xylacc válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Most éppen kicsit kevesebb mint 300 leddel csinálok nagyobb mennyiségben...
fogyasztás: 8-9W
1100-1300lumen
Jól nyomja.. és még az ára is baráti lesz...
(#) xylacc válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
A baj az, hogy ha valamilyen módon már összeszerelve kapnád, akkor nem lenne rossz. De Te nem fogsz órákat szórakozni vele, hogy beforrasztgasd.... Gondolom Én...
(#) xylacc válasza xylacc hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Komplett lapot tudok adni 220 leddel, amit lehet kötni 230V-ra 4e körül. Ez levilágít egy 100W-os izzót! és 120°- os ledekkel van szerelve 5Lumenesekkel,két chippesekkel.
(#) _JANI_ válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
512 LED-del, már egy csinos "kis" 8*8*8-as 3D kocka is építhető.
( Igaz csak fehér lenne, de az is elég látványos lehetne. )
Bővebben: Link ( http://www.embedds.com/8x8x8-3d-led-effects-with-b...-3d/ )
(#) jdani válasza xylacc hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Rosszul gondolod LED mátrixon 1800 lyukat fúrni, és beforrasztani, azért no.. Az én LED-jeim 20fokosak csak.
_JANI_:
kár lenne arra elpazarolni annyi fehér LED-et nem? Vagy megérné?
(#) _JANI_ válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Csak az ötletet szállítom! :awink: A többi rajtad áll...
A 20 fokos LED-ek tényleg csak reflektornak lesz jó.
Vagy domború felületbe kell beültetni őket.
(#) _JANI_ válasza xylacc hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Én csak kicsiben kezdek. ( LED "közvetlen" 240V-ról, Graetz-híddal meg ami kell...)
Zöld SMD CHIP LED-del. Bár lehet normál 3mm átmérőjűvel könnyebb lenne a prototípus összeállítása.
(#) jdani válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
na meglátom még, amikor már kézbe lesznek. egy párat összekötök, és meglátom hogy mekkora fényt csinál.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Hali. egy 555-ös IC, és egy relép táplálása megoldható ezzel a tápellátással, mint 1 LEd 230-ra? hogy elé kötök egy kondit, meg amit, és épp elegendő áram van az IC táplálására, és a relé behúzására.?
(#) Sebi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Persze. Graetz, szűrés, zener - a megfelelő áramfelvételhez méretezve. Pár mA-rel nagyobb áramot kell a zenernek tudnia, mint a relé áramfelvétele (mert ejtett relénél az áram a zeneren fog hővé alakulni).
24V-os (vagy nagyobb feszültségű) relét célszerű használni, mert ez kisebb áramfelvétellel jár, az 555-nek pedig betenni még egy max 15V-os zenert, így tudod a soros kondenzátort alacsonyabb értékre (kisebb méretűre) választani.
12V-os relével már nem biztos, hogy könnyebb megúszni a dolgot (kondival), mint egy 0,33VA-es nyáktrafóval.
(#) jdani válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Számomra egy 24Vos relé sem gond. Egy kapcsolást össze tudnál dobni? Egy 1Hz-es kimenetű kapcsoló kellene. Meg tudnád oldani?
(#) 6cronru hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném ki cserélni a hagyományos lámpa izzókat LED-es lámpára mivel az kevesebb energiát fogyaszt. De a boltokba 2000Ft -nál kezdődnek. Ezért szeretném házilag megcsinálni és erre kérnék segítséget!!
Előre is kőssz.
(#) quite válasza 6cronru hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Miért nem használod a keresőt?

Ugyanez a téma lett zárolva pár napja (már nem először), ennek is ez lesz a sorsa.

Ráadásul már több mint egy éve tag vagy a fórumon, és már rögtön a legelső hozzászólásod zárolva lesz.
Tessék fórumszabályzatot olvasni!

Egyébként pedig itt olvasgass:

LED rákötése 230V-ra

[i] Itt már a helyén van... Sebi
(#) _JANI_ válasza 6cronru hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Egy olyan LED-izzó készítése csak akkor érheti meg, ha olcsóbban tudod beszerezni az alkatrészeket mint a kész termék. ( Persze ha a munkaórákat is beleszámítanánk... ) Kapcsolásokért és ötletekért olvasd át a témát!
(#) _JANI_ válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Az alap időzítőre van egy segédprogram és 555-ös fórum.
555-ös IC-vel lehet-e?, 555-ös IC-s kapcsolások.
Amint megvan az 1S-es MMV rajza és ( ha még azután is ) a kondenzátoros tápegység mellett döntesz, akkor segítünk megtervezni. Sajnos az áramkör terhelésének jelentős részét a relé teszi ki! Így csak a relé ( és a teljes áramkör ) fogyasztásának ismeretében lehet a kondenzátoros tápegységet optimalizálni.
(#) jdani válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Azzal a segédprogrammal próbáltam, viszont amikor elkészítettem, valahogy nem ment, és más értékekkel sem, és más IC-vel sem. Nem tudom miért. 24V-os relém van, Fater úgy akarná hogy semmi trafó, csak 230-ra. Van egy 10V-os trafóm, az elviszi a 12V-os relét is, ami van. Egy sziréna kapcsolgatására kellene, kb oylan 1hz.
Ezt szeretném megoldani, hogy egy sima megszakító legyen, akár trafóval, vagy trafó nélkül, és ehhez kellenének tervek.
(#) Csaab válasza 6cronru hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
LIDL-ben lesz most 1300 ft -értl LED lámpa.
E14 és E27-ért korán reggel kell menni, mert elkapkodják!
(#) _JANI_ válasza jdani hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Nem a legjobb rajz de kis átalakítással neked is jó lesz!
Bővebben: Link
A D1-et ki kell venni. A D2 helyett áthidalás. A P1 legyen 47K-ra, a P2 legyen 120K-ra állítva. A C1 = 10uF. Az 555-ös 12V -os tápfeszültséget kap, úgy mint a rajzon. A relének ( és a D3-nak) +24V-ot kell adni. Az R3 kehet akár 1--2.2K ohm is. De ez részlet kérdés...
(#) jdani válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
HA minden ugyanígy, nem lehet 12V-os relével, hogy akkor egy 12V-os trafórol menjen minden?
(#) _JANI_ válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Természetesen ha 12V-os reléd van akkor nem kell a relének külön tápfesz. Az időzítőben a többi átalakítást viszont el kell végezned. A tápegység lehet trafó is. Ez csak rajtad múlik. De ez már egy másik téma...
(#) xylacc válasza 6cronru hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Gondolkodjunk kicsit, mennyire szeretnéd olcsón megcsinálni?

Ahhoz, hogy megfelelő fényteljesitményt kapj, legalább 100-150LED-et kellene beépiteni egy izzóba, hogy meglegyen a hosszu élettartam is.
Ha olcsón veszed a ledet, 20Ft-ért, akkor a két szám szorzata mennyi is?
2-3000Ft. És ebben még nincs benne az elektronika, munkaköltség, stb...

De ha kihozod a terméket 1500Ft-ból, profi vagy, és nyiss egy gyárat!!
(#) jdani válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
most jutott eszembe, hogy nem-e lehet olyat, hogy egy ketyere, ami állandóan kap nullást, és van egy kontakt amin bemegy a fázis,a másik amin kijön. kimenetre lenne kötve a riasztó. És amikor jön be fázis, akkor az szaggatva engedné tovább? megoldható? átmehetnénk egy másik témába, csak nem tudom hol foglalkoznak ilyennel.
(#) kasas hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
hali!

230v ra sorba kötéssel hány db fehér 5mm ledet érdemes rakni? egyenirányító milyen kelle hozzá?
(#) potyo válasza kasas hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
40 darabtól többet én nem tennék sorba. Egyenirányító pl. 1N4004 diódákból összerakva biztosan jó. De valami kis graetz kocka is megfelel, ami legalább 400V-os.
Következő: »»   24 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem