Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   4 / 48
(#) isamisa válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Lm3886-ot

3875- öt inkább gain Clone-nak
(#) Gory hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Az miért van hogy minden Gain clone-t úgy építenek, hogy külön dobozban van a táp? Van ennek valami jelentősége, vagy mehet egy házba is az egész?
(#) Gory hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Topic up, hátha valaki ránéz
(#) Thom válasza Gory hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Idézet:
„Az miért van hogy minden Gain clone-t úgy építenek, hogy külön dobozban van a táp? Van ennek valami jelentősége, vagy mehet egy házba is az egész?”


A jelentősége ott van, h a táp keltette elektromágneses zavaró hatásokat így távol lehet tartani az erősítőtől. Így az erősítő zajszintje alacsonyabb értéken tartható (persze ehhez a tápfeszt megfelelően szűrni és hidegíteni kell közvetlenül a végfok előtt is!)
(#) Gory válasza Thom hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Értem, az logikus, de más erősítőknél ez nem nagyon szokás, pedig más tipusnál is biztosan hasznos. Ennél meg amiket láttam mind így volt, a két végfok is külön van, meg még a táp is. Ezért gondoltam, hogy itt valami trükkösebb a magyarázata van.
(#) isamisa válasza Gory hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Mert az eredeti is igy van. Ezért.

Ezért Clone a neve!
(#) Gory válasza isamisa hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Így már értem. Lehet hogy nekifogok egynek sztereóban, lm1875-el. Csak mert van elfekvőben egy 75W-os toroidom. Meg van két 50w-os videoton hagnfalam is amit szépen vinne. Csak lehet hogy a trafó nem szimmetrikus csak egy szimpla, fel kell túrnom a padlást utána.
(#) gabikft hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Sziasztok! Isamisától kérdem, hogy a neten utánaolvastam ennek a GainClone-nak és egy csomó rajzot találtam, de nagyon sok hiányosra is bukkantam, és akkor amit te építettél rajz, azzokkal az értékekkel jól fog működni? És meg egy olyat szeretnék kérdezni, hogy írtátok hogy hidegíteni kell az áramot még a végfok előtt is, ez hogy zajlik? mert nemigazán értek hozzá! Köszi előre is válaszokat! Üdv!
ui.: Nem csak isamisa válaszolhat ám
(#) Cirboja hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Üdv!A segítségeteket kérném.Összeraktam ezt az invertáló kapcsolást ezen a nyákon,minden így van beültetve,a kimenet a hsz. negatívjára,föld a +.Ha müszerrel mérem a kimeneti offszetet kb.30mV DC körül stabil,a mérővezetékeket felcserélve viszont még az 1000V-os mérési tartományban is végtelent mutat.A hangszórót csatlakoztatva a membrán kifelé mozdul,úgy is marad.Mi lehet a gond?
(#) Cirboja hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Mindegy,megcsináltam neminvertálónak,úgy működik.
(#) Hurka hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Szervusztok!

Szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek Nyák rajza az LN1875 aszimetrikus táplálású változatához?

Segítségeteket előre is köszönöm: Hurka
(#) lapose válasza Hurka hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szia!

Az LM1875 lábkompatibilis a TDA2030-al!
A topikjában van több is!
(#) zotyo hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Halihó!

Vajon 2X15V 60VA-os trafó (makrai,avisor...) elég lenne egy Lm1875-ös IC-vel készült erőlködő meghajtásához? Ezzel a feszültséggel talán 15-20 W kijönne belőle, viszont max. a felén lenne használva. A gyári nem invertáló alapkapcsolást raktam össze. Szóval a kérdés a 60W-os trafó...

Üdv.zotyo
(#) Dióda hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Találtam ehhez az ic-hez egy érdekes és minimalista paneltervet.Csatolom hátha valakinek megtetszik.
(#) zotyo hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Csatolok én is egy variációt, bár nem éppen minimalista.
(#) bölcsész hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Sziasztok,

felhozandó ezt az IC-t,
lenne egy kérdésem LM1875-el kapcsolatban.
Sajnos a specifikációjából nem tudtam kihámozni, hogy 20W/4ohm terhelés mellett, 2*18V(AC) tápot feltételezve, mekkora trafó kellene, vagyis mekkora áramot nyel be?

Köszi
(#) lapose válasza bölcsész hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia!

Sztereó esetében kb. 60-80W-os trafó elég neki.
A 2*18V AC trafó viszont kicsit túlzás neki, 2*14V AC bőven elég.
(#) bölcsész válasza lapose hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Köszönöm, megpróbálok akkor ilyen irányban haladni tápilag.
(#) fihu hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy megépítette-e valaki ezzel az IC-vel a NEM szimetrikus tápegységű kapcsolást? És ha igen, akkor mennyivel másabb a hangja, mint a párhuzamosénak. Mert láttam a topic elején, hogy befolyásolja valamennyire. Aztán ott volt még, hogy 80W-os tápegység (ill. trafó) az ajánlott. Idáig okés, de hány ampert kellene tudnia?? (kb)
Egyenlőre több kérdés nem jut eszembe
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
(#) hangszoros válasza Norberto hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Elvagyok maradva
Azt hittem az erősitőnek az a dolga hogy jó hangot produkáljon.
Egy helyből felszálló repülőgép,bonyolultságát megközelitő szerkezettel, nincs esélyed erre
Bocsi
Ha a hangrontó eszközöket elhagyod, talán el is készül
(#) hangszoros válasza fihu hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
1 táppal jobban szól.
Nemcsak ez
(#) bakos13gab válasza hangszoros hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia!

Itt a kicsatolókondis változatra gondolsz? Eddig majdnem mindenhol úgy olvastam, hogy a kondi változtat a hangon. Eddig még ilyen tipusú összehasonlítást nem csináltam (Már van lm3875-ös sztereó végfokom +/-36VDC-ról).
(#) bölcsész hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Helló Mindenki!

Végre valahára eljutottam odáig, hogy beüzemelhettem a nevezett IC-s végfok egyik oldalát.
A cucc egy kitből érkezett innen:

Minden oké, csak szerintem a bemeneten felszedi az 50Hz-es zavart. Ezt onnan gondolom, hogyha azt az eret tapicskolom, változik a zavar intenzitása, de ha már a jelföldet fogdosom nincs változás.
Az érdekesség az, hogy szűk 2cm drót megy a jack aljzatba, szóval már majdnem a nyákon van.

Mi lehet szerintetek a gond?

Kösz
(#) tatabike válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Földhurok. Lehet, hogy a jelforrást adó készülékről jön. Esetleg földelt dugaljat használsz mindkét készüléknél, és azon keresztül jön létre a hurok. Hirtelen ennyi, de van itt egy topic, hátha ott választ kapsz...
(#) szilva hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Én korábban építettem LM3886-ból egy sztereo erősítőt, az most az öcsémnél dolgozik. Egy kellemes hangú erősítőnek éreztem. Ebben egy 2x18V, összesen 35VA-es Makrai trafó van tápegységnek, tudom, hogy kicsi, de mégis elég. A végfokok csupaluk próbapanelre lettek összerakva, gyakorlatilag a hűtőbordára szerelt IC tartja azt a pár alkatrészt, ami kell mellé. Képem sajnos csak annyi van az erősítőről, ami ebben a leírásomban látszik (a szövegben még AN17831-es végfok szerepel, de azt kihajítottam, mert nem tetszett a hangja): Végfok LM3886-tal és kivezérlésmérővel

Nemrég pedig egy LM1876-ból építettem egy PC-táp dobozába egy végfokot, ennek érdekessége, hogy a tápegysége egy átalakított PC táp. Egyszerűsége ellenére nagyok jó kis erősítőnek tartom, viszonylag kis teljesítéményéhez képest meglepően "nagyot" szól. LM1876 végfok átalakított PC tápról
(#) DJ Szabcsa válasza szilva hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Nekem ez a kapcsolás van meg amit csatolok. Kíváncsi lennék a hangjára. Ha egyszer lesz rá anyagi keret, megépítem
(#) saraha hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Sziasztok.

Legyen szíves valaki belinkelni egy hidalt LM1875-ös kapcsolást.Mindegy milyet.(inv,non-inv)
Én nem találtam.

(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szia!
A hidalt verzió:lm1875_BTL
A kulcsszó: BTL vagy bridge: lm1875_bridge
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Köszöntem.

Ja igen tudom,hogy bridge=híd de nem dobott rá gugli semmit.A BTL-t nem tudtam.Az a jó.
(#) BobThornton válasza lapose hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni trafó témában. Szeretnék egy sztereó végfokot csinálni 2 darab LM1875-ből. Az adatlap szerint 4 A-t is felvesz, és ha mondjuk 2x18 V-ot adok neki, akkor 2x18x4= 144 wattos trafó kellene neki. Ezt viszont nagyon sokallom, tekintve, hogy 8 ohmon 10 watt körüli a teljesítménye.

Rosszul számolok? Mi alapján jön ki ez a 60-80 W, és miért lenne inkább célszerű 2x14 V?

Köszi előre is!
Következő: »»   4 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem