Fórum témák
» Több friss téma |
Miért kevés? A tekercstestet forgathatja akár vízimalom is, annak a fordulatát miért nem lehet mechanikusan számolni? Persze így sokkal precízebb. ( Nagyon ügyes gépet alkottatok)
Az alapötlet és a teljes kivitelezés Doncsó-é én csak a programot írtam a géphez (azt soha nem is láttam élőben!)
Azért a reed cső helyett inkább optót, vagy hall elemet használnék - azok ugyanis nem kopnak. A reed cső igen.
A visszafelé számlálás mire is jó ? Ha ott vagy a gép mellett a kellő menetszámnál úgy is megállítod (ha jobb a program akár automatikusan is megáll) tehát visszatekerésre nincs szükség. Ha kész tekercset (mondjuk mert leégett) akarsz letekerni akkor csak fordítva teszed fel a csévét és úgyis kézzel húzod a "derótot" , ott is csak a menetszámolás a cél.
Amatőr tekercselő vagyok, ha kiugrok a menet-menet mellé tekerésből néhány menetet vissza kell tekernem, ilyenkor jól jön. Ráadásul a programot egyszer kell(ett volna ) jól megírni, így a forgásirányt és a számolás irányát függetlenül tudom állítani.
Idézet: Ezért van a gépen a szálvezető amit a program irányít itt ez nem fordulhat elő (csak jól van megírva a program) „ha kiugrok a menet-menet mellé tekerésből”
De bizony előfordulhat. Valamint a sorszigetelés berakásakor is hasznos. Huzalhibánál is. Én elég sokat tekercseltem, tudom (automatával is).
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
Nem sokàra vérre mentek a semmiért @
! A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
Azt azért nem , észérvekkel meggyőzhető vagyok ...
Á dehogy. Én kézi huzalvezetést használok, nálam előfordul . A nem tökéletes programnál a sajátomra gondoltam, mert alapvetően nem tekercselőgépet szerettem volna építeni, hanem egy tekercset csinálni (talán a propeller órához), így benne maradt néhány lehetőség a programban. Ahányszor előveszem mindig eszembe jut, mit akartam még módosítani, de úgy vagyok ezt még megtekerem, majd utána. Az évek meg csak telnek.
Egymást ugyan vérbe fagyva, tekercselést mégse hagyva..
Abban igaza van, hogy ha már nekifog programot irni, akkor már irhat kétirányut is, használni lehet, hogy nem fogja.
Mint írtam akkor nem volt rá szükség-nem láttuk értelmét .Most meg már elég nehézkes lenne átírni
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
Velem is elöfordult, igy azota igyekszem a programokat univerzálisabbra irni, mert az ember sohasem tudja mikor mi fog elöbb utobb kelleni. A nem használt bemenetek/funkciok senkit nem zavarnak, de nagyon tudja az ember szidni a felmenöket, ha kellene egy bemenet/funkcio és nincs.
Ez nem csoda, mint tudjuk "egy programot nem lehet befejezni, csak abbahagyni".
Ígérem (és ez nem újévi fogadalom) a következő tekercselőgép programját már enkoderhez fogom illeszteni oda-vissza számlálással , de ehhez kell majd valaki aki épít egy mechanikát -és rá tud venni hogy írjak neki programot
Nem kell ehhez semmi csak két reflexios optokopler meg egy rágogumi csomagolás. A tengelyre a csomagolásbol felragasztasz egy gray kodot. (__|.) és már megy is
1,1 az egyik irány 0,1 meg a másik Több tucattal éptettem hajdanán a (félprofi-) magnokba még processzor sem kellett hozzá.
Nem értetted meg amit írtam ... Nekem nem kell tekercselő azért nem építek ,a programot azért írtam mert Doncsó megkért rá . Az enkoder elvét működését értem és van is megírt enkoderes számláló programom de az csak számol mást nem csinál , kicsit bonya lenne összeházasítani a már másképp megírt menüvel.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
Az enkoder is gray kodot használ, azaz a programot nem kéne átirnod, csak az enkoder nem valo ilyesmibe ( az nem arra lett kitalálva, hogy egyfolytában forogjon és kodoljon.) azokon a gépeken mindig van valami ami amugy is forog, igy csak érzékelni kell.
Rotary encoder miért ne lenne állandó forgásra való ?A cnc gépek szervó motorjainál is használják fordulat és pozíció visszajelzésre , de az igaz hogy helyettesíthető két optovillával és egy furatos tárcsával ...
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
igen ez is igaz
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
Egyik sem nagyon jo ilyen célra.
Az eset, amikor a kávára, nem a kútba...
Kóvályog a cséve, mint a gólya... Az elektronika és a trafó jobbat érdemelne, ez így (rossz) vicc.
Valakinek van ötlete hogy a menet számlálóhoz a fóliás billentyűhöz hogy lehet megbízhatóan kapcsolni és kivezetni = jel vezetékét?Nem találtam rá sehol leírást vagy átsiklottam felette.
Hello! Szerinted érti valaki miről is van szó? Mert én nem..
Én közismerten értetlen vagyok (vagy "értetlenkedő" ahogy tetszik). De tolmáccsal, már könnyű. Ez a gond, egy optocsatolóval, vagy analóg kapcsolóval pld. megoldható.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
Nem tudsz a vezetéksávra forrasztani, egy olyan helyen, ahol nem zavarja a billentyűket? Pl, ahol átmegy a fólia a panelra.
A fóliáról lemosható a vezetősáv valami grafitos festékszerűség.Az a probléma hogy nem találok elfogadható áron fém érintkezős számológépet.Nemrég vettem egyet és az is fóliás.Kívülről nem lehet kitalálni hogy milyen,elég zsákba macska.Sehol nincs rajta nyitott vezetősáv.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |