Fórum témák
» Több friss téma |
Ezt nem tudom, de valószínű, hogy (ennyivel) kisebb trafó nem tudja meghajtani a magnetront.
Szia. Sajnos én is itt tartok. Tehát nem tudok semmi biztosat. Aki pedig nagyon ért ezekhez, még nem járt itt. Még várok. Nem szívesen válnék meg ettől. Már megjött az új mikró, de csak játékszernek néz ki a régihez képest. Méretben, súlyban, képességben is.
Tönkre nem megy, ha kisebb teljesítményt ad le a trafó miatt. Külső "szereléssel" próbálnám ki, nehogy a kisebb trafó kipurcanjon. Ha nem melegszik nagyon, akkor nem 1' lesz a kávé, hanem 1'20".
Ez "nyúl kiugratós" válasz, de reális. A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
Végül is ideiglenesen meg tudnám toldani a trafó vezetékeit a külső szereléshez, de a trafó nem tud szétrobbanni. Esetleg túlmelegszik, zárlatos lesz.
A másik kérdésem ugye az volt, hogy mekkora ellenállást kell mérnem a nagyfesz oldalon, mert az enyémen most nulla?
Próbáld megsaccolni a közepes menethosszt, a huzal keresztmetszetét és 2-3000 menetszámmal kijönne 3-400 ohm, ha számolsz.
Bejátszik még az is kicsit, hogy réz vagy alumínium az anyag. Mindenesetre a 0 ohm vagy hibás mérés, vagy összeégett nagyon a tekercs. Szabadítsd fel a kivezetett végét, úgy mérj. A fűtőtekercs 2 vége is lógjon a levegőben.
Köszönöm a gratulációt!A hyndai-hmw-23ldg-mikro-hiba-1s sehol nem volt olvasható.Azért gondoltam új topikot nyitni.Közben kiderült,hogy elektronika hiba.Van lehetőség a panelt javítani?Tud valaki ebben segíteni?
Én már segitettem itt.
Szia. Ilyen témában számolni nem tudok. A trafó megbontásában látok esélyt, mert nem látok rajta égés nyomot, viszont annyi ellenállást mérek rajta mint amikor összefogom a két mérővezetéket. Sőt előjele sem volt használat közben. Szó szerint egyszer csak abbahagyta a tevékenységet.
Nem vizsgáltam meg, de nyilván rézből van a tekercs. Ez nem egy bóvli kategóriás mikró volt.
Kipurcan=tönkremegy. Nem szétrobban.
Amit "ferci" írt, az egyszerű számtan. Anyagtól (Cu, Al) nem annyira függ, de a nagyságrend a lényeg.
Hol mérsz? A nagyfesz tekercs egyik vége testen van, a másik az oldalán egy csatlakozón. A mérés idejére le kell húzni róla a vezetéket. Lehet, hogy csak a dióda zárlatos.
Nagyon kicsi az esélye, hogy a nagyfesz kimeneten nullát mérjél. A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
Szia. Valahol van nekem egy trafó számolós jegyzetem. Azon a vasmag keresztmetszetéből és a hálózati tekercs menetszámából ki tudnám számolni, hogy 12-24V-hoz milyen vastag és menetszámú tekercset kell tekerni és az ráfér-e a tekercstestre. A mikró trafóján csak a vasmag méretét látom és a 240V-os oldal drót vastagságát. Persze mértem az ellenállását is, 2,5 ohmot. Ha összezárom a két mérővezetéket, akkor is mutat a műszer 0,6-0,7-0,8-0,9 ohmot. Mikor milyen kedve van. De akkor most mivel számoljak? Ugyebár azt sem tudom, hogy mekkora feszültségnek kell lenni a nagyfesz oldalon.
Ferci írta, 2-3000 menetszám, 3-400 ohm. Nem értek hozzá, de ez nagy különbségnek tűnik. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogy aki javítgatott már mikrókat, megírná, hogy egy 8-900W-os gép trafóján ilyen vagy olyan értéket mért. Ha véletlenül elszámolok valamit, a világ összes mikróját szétszedhetném, sosem találnék olyant ami esetleg jó lenne nekem. Csak a hibás számolás miatt.
Nem kell megbontani a trafót.. de ha ennek a mérésnek a kivitelezése ekkora gond, akkor a többiről ne is beszéljünk.
A nagyságrend az érdekes.. az, hogy 200-300-500-800 ohmot számolnál, sehol sincs a 0-hoz képest. A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
Szia. Az itt olvasottak alapján, minden vezetéket lehúztam. Bizti csere után működött. Utána a két tápvezetéket rádugtam a trafóra és beüzemeltem. Kb 2-3 sec és villant a bizti. A trafón csak a két tápvezeték volt csatlakoztatva. Innentől egyértelmű. Utána mértem rá a kiszerelt trafóra.
Akkor is nagyon valószínűtlen, hogy a nagyfesz kivezetés és a test között egy teljes átégés alakulhasson ki. Bár többet is találtam már, amiben alu tekercs volt, úgy be van impregnálva az egész, hogy nehezen elképzelhető.
Ezt írtad korábban:Szabadítsd fel a kivezetett végét, úgy mérj. Most pedig: Nem kell megbontani a trafót..
Én írtam:összezárom a két mérővezetéket, akkor is mutat a műszer 0,6-0,7-0,8-0,9 ohmot. Mikor milyen kedve van. Te pedig azt hogy: A nagyságrend az érdekes.. az, hogy 200-300-500-800 ohmot számolnál, sehol sincs a 0-hoz képest Nem vagyok képben. Ezt írtad: ha ennek a mérésnek a kivitelezése ekkora gond, akkor a többiről ne is beszéljünk. Mérni mértem amit tudok és ezeket leírtam. Számolni nem számoltam semmit. Hogy a 2-800 ohmos számolás a nullához képest hogy jön ide-, honnan vetted nem tudom. Nem lehet, hogy valamit összekevertél?
Nos.. ha nem bízol az ohm-mérődben, akkor mérd meg másképp.. de a mérővezetők összezárása, a 0.xx ohm érték JÓ. Abban a tartományban az a mérés ilyen.
A nagyságrend... akárhány ( sok ilyen ) trafót láttam, mindegyiken meg lehetett állapítani kb/sacc a szekunder átmérőt, hogy pl. 0.2 -0.3 mm vagy 0.8 mm ( csak vicc ) az átmérő. Utána jö a pár ezer menet szekunder, ezt se kell tudnod pontosan. A közepes menethossz szintén majdnem ránézős téma - ha látod a vas mag méretetit, akkor a menethosszat is meg tudod állapítani: belső+külső/2 . Méterben átszámítva, menetszámmal szorozva, huzal keresztmetszet számolva, fajlagos ellenállást tudod. Excel, képlet, több változó és több verziót is megnézve rájössz, hogy minden normális esetben többszáz ohm az elfogadható érték. Ezt állítsd szembe a 0.x ohmos mért értékeddel.. 3 nagyságrend legalább a különbség. A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
Ne egy multival mérj. Vagy kétszer, ugyanabban a kapcsolásban. Áram, feszültség, számolás. Ha így is <100 Ω van, akkor tényleg nyekk a trafó.
Nos, amit leírtál az világos. Viszont ha kimegyek a méhtelepre, azt fogom látni, hogy a kidobott mikró hány W-os. Tehát 900 vagy esetleg egy 800W-osból vegyem ki a trafót, és azon milyen értéket kell mérnem, hogy esetleg nekem az jó legyen az 1000W-os gépbe. Ha lesz kukás 1000W-os, akkor nyilván azt bontom szét.
Azt hiszem az lesz a legjobb, ha elkezdem visszafelé olvasni a fórumot. Valahol láttam már ilyen értékeket, csak fogalmam sincs hol. Van visszafelé még 123 oldal.
Teszteléskor a trafóra csak a 240V-os 2 db vezeték volt rákötve és kicsapta a biztit. Trafó nélkül nem. Ergó, a trafó kuka. Multiméterrel csak azt kellett megállapítani, hogy a trafó melyik tekercse. Nem kell számolni semmit. Az én tudásomnak itt vége. Írtam mennyi idős ez a mikró, ezért sajnálom kidobni. A trafó cseréhez nem kell tudomány. 5 db vezeték és 4 db lemezcsavar. Az én esetemben a nagyfesz oldala lett zárlatos, ezért kéne tudnom egy jó ellenállás értéket. Ha beleakadok egy kukás mikróba, kibontom, és rámérek. Ennyi.
Bocs, eddig valahogy elsiklottam feletted.
Sajnos a képet tudom értelmezni de a szöveget nem. Nem kívánok nagy ügyet csinálni az elromlott mikróból. Már megjött az új. Nem is akarom megtanulni a működését se a trafóét. Csak egy vagy kettő ellenállás értékre lenne szükségem a trafó cseréhez. Ha kezembe akad egy ilyen trafó, csak rámérek és el tudom dönteni, hogy beépítsem vagy nem érdemes mert gyenge. Az enyémnek a 240V-os oldala 2,5 ohm. A másik meg nulla. Tény, hogy lusta vagyok visszaolvasni sok-sok oldalt, mire találok ilyen adatot. Inkább szétszedem az új 800W-ost, aztán rámérek.
Ha a nagyfesz trafó szekundere zárlatos, akkor szerintem azonnal ki kell vernie a biztosítékot, nem működhet 2-3 másodpercig. Ezért gyanús az a 0 Ohm!
Persze ettől még tényleg lehet rossz a trafó, de a 0 ohm és a 2-3sec ellentmond egymásnak!
Az ötlet jó. Bár, -mint írták volt-, szinte bármely néhány 100 Ω feletti érték valószínűsíti a trafó épségét (már ha "kukázol").
Tekercsméregetés helyett sokkal hasznosabb a centi vagy a tolómérő. Azonos méretű mikrotrafó várhatóan közel azonos teljesítmény leadására képes.
Ez jogos megállapítás. Tudásom szerint is elsődlegesen a vasmag keresztmetszete határozza meg a teljesítményt.
Igazából nagyon költeni nem akarok rá. Mégis csak egy öreg gépezet. Venni bele esetleg új trafót, utána meg ki tudja mi megy benne tönkre.
Igazából, hogy 1-2, vagy 2-3 sec alatt olvadt ki, azt nem tudom pontosan, de én lomha biztivel próbálgattam. Ez biztos. Hogy számít-e +1 másodpercet, nem tudom.
Nem igazán. Még sok tényező befolyásolja.
Attól függ legkevésbé, de kb. lényegtelen is. A mikrótrafókban nincs nagy teljesítménybeli különbség, függetlenül attól hogy kívül a mikró dobozára mit írtak rá. Ráadásul a működési módjából adódóan jól túl vannak gerjesztve, alapból egyik trafó sem több 3-400W-nál. Azért bír mégis többet, mert szakaszosan, vagy rövid ideig üzemel. Ha nem sütsz benne hanem csak 2-3 percig melegítgetsz akármit, akkor bármelyik trafót beleteheted ami szembe jön az utcán.
Mondjuk nem ártott volna egy képet betenned, mert lehet hogy negyede ennyi hozzászólásból meglett volna a probléma, ha látná az ember, hogy valóban a nagyfesz szekunderen méred azt a 0 ohmot és nem a magnetron fűtőtekercsén. Mert ugye nagyon nem mindegy...
Szia. Ebben lehet valami. Tehát 3 drót lóg ki a trafóból. Egyik (1 drót)megy a magnetronra, 2 megy a kondira, de ebből a kép szerint a jobb (3 számú drót) oldali is megy a magnetronra. Megszámoztam a képen.
Tehát az 1-3 között zárlatot, minden más esetben szakadást mértem. A 240V-os csatlakozókat nem jelöltem meg. Azokat a másik irányból kellett volna fényképezni. A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |