Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefonhoz antenna erősítő
Lapozás: OK   3 / 6
(#) SALáta válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ez azért durva, elmondom itt sem jobb a helyzet, vagyis pár éve nem volt jobb. Nálunk kellett volna rokonomnak skype mert horribilis volt a telefonszámlájuk, igaz amerikát hívta. Aztán vett mobilnetet mert vezetékes nem volt, csak 2 G ment, ez sem volt jó. Aztán 2 éve végre bevezették az egy megás vezetékes internetet.... Megjegyzem csak egy szolgáltatót választhattál mert ha nem a királyi akkor nincs net, a másik pedig amit érdemes tudni a bő 2 éves idő amíg ideértek vele.
(#) Kurcy hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Sziasztok !

Abban kérném a segítségeteket hogy hol tudok olcsón venni mobiltelefon jel erősítőt amit a házban tudok használni .

Egyszerűen észveszejtő hogy állandóan rohongálni kell hogy legyen térerő a házban !


Aki tud egy olcsó megoldást ami nem 20 30 40 ezres megoldás az ossza meg velem !

Köszönöm !

Üdv: Kurcy
(#) akos70 válasza Kurcy hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Én ugy tudom, hogy a szolgáltatotol lehet igényelni indokolt esetben.
(#) Panhard válasza Kurcy hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
(#) Sebi válasza Kurcy hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
A felsorolt számok nem közelítik egy ilyen szerkezet árát...
Amit tehetsz - kevés pénzért - az, hogy egy megfelelően méretezett yagi antennát teszel házon kívül, jó pozícióba, a toronyra irányítva. Ezt kisveszteségű koaxkábellel beviszed a legrosszabb/leggyakrabban használt helyre és a másik végére teszel egy körsugárzó antennát.
(#) bankimajki válasza Sebi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ugyanez a technika a wifi hatótáv növelésére is jó lenne? Mert a szomszédom megengedte hogy használjam a hálózatát, csak nagyon gyenge a jel, vagy nincs is.
(#) pucuka válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Üdv!
A technika jó, a berendezés nem. Lehet kapni WIFI átjátszót is, nézz át valamelyik WIFI -s topikba.

Kurcy:
Ugye milyen észveszejtő? Alig húsz éve még a postára kellett szaladgálni, ha telefonálni akartál
Ne reménykedj olcsó megoldáson, mert nincs. A Panhard által linkelt berendezés kifejezetten olcsó. Egy rendes repeater több százezer forint. Egyébként a szolgáltatók nem nagyon szeretik a "maszek" átjátszókat, mert ezek telepítéséhez elengethetetlen a hálózathoz való illesztése, Hangolása, amit Te nem tudsz megcsinálni, de ha ezt nem teszed meg, a hálózatban igen nagy zavarokat tudsz okozni, amit rögtön ki is szúrnak. Nem csak a térerő a lényeg, hanem különbözö handoff, handover szintek állítgatása, mert ha ez nincs meg, akkor hiába van térerő, a telefonod állandóan csak keres, de telefonálni nem tudsz.
Amit használhatsz az a Sebi által vázolt megoldás.
Egyébként vedd figyelembe, hogy a GSM szolgáltatás három 900. 1800, 2100 MHz en történik, úgyhogy elég nehéz olyan eszközt találni, ami mind a három sávon kielégíti az igényeidet.
Amúgy az átjátszó magán úton történő felszerelése jogilag is problémás, mert a szolgáltatók a szolgáltatási és használati jogokért nem kis összeget fizetnek(tek)
(#) SALáta válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Az én egyszerű ruterem is használható átjátszónak, de én antennát csinálnék ha nem laptopod van. Ha laptop akkor pedig egy átjátszó funkciójú duplaantennás ruter.
(#) bankimajki válasza SALáta hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Laptophoz kellene és köszönöm a segítségeteket. Megnézem milyen árban vesztegetik őket.
(#) StMiklos válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szevasz!
Még egy alternatíva: USB-s WiFi, levehető antennával. Azért azzal, mert ha nem veszed le, akkor is, nagyobb mérete folytán, nagyobb a hatótávolsága.
Még egy lehetőséget ad /én így használom/: nem a laptopba /USB csatiba/ van dugva, hanem egy 3 méteres USB hosszabbítóval használom, ezen belül megkeresve a legnagyobb jelszintet adó helyet.
Határesetben, ezt nem mindig, viszi a 2*3m-es hossszabbítót is, a 3+1,5-öt mindig.
Üdv: StMiklos
(#) trudnai válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Vegyel egy bluetooth headsetet vagy kihangositot. A Telefont hagyd ott ahol van terero... (ablakban pl.) En sajnos egyszer raszorultem erre a megoldasra, es meg voltam vele elegedve.
(#) bankimajki hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Az adó az egy Wifi router, ami kb 50 m-re van tőlem légvonalban, + 2 fal. A vevő pedig a notim amiben a wifi beépített és tákolni nem szeretném. De azért köszönöm a segíteni akaró hozzászólásokat. Ebben az esetben a koax kábel és a 2 végén antenna verzió működne?
(És még ami fontos ez vidéken van ahol csak a szomszédomnak van wifi router, tehát más zavaró jel nemhiszem hogy van)
(#) Kurcy hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Köszönöm az eddigi segítségeket de ne itt tárgyaljuk meg a wiifis dolgokat !


A másik hogy hallottam már olyanról aki valami olcsó m ódszerrel megoldotta ezt a problémát !

A belinkelt cucc tetszik csak sajnos pénzem nincs rá !

Valami megoldást találjunk ki mert megőrülök hogy 2 óránként megyek a teraszra ott kapok 8 smst hogy kik kerestek.

Egyszerűen szőrnyű!

A yagi antennás dolog tetszik de hol lehetne szerezni egy megfelelő antennát illetve milyen megfelelő körsugárzó antenna kellhet vagy azt hol tudok szerezni...

Légyszives segítsetek mert én nem vagyok annyira profi mint ...
(#) Kurcy hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Találtam egy ilyent miből állhat ez a szett ?


http://www.gsmtakacs.hu/jelerosito_antenna_szett/
(#) pucuka válasza Kurcy hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Üdv!
Olvashatod a leírásban. Van két antenna, meg az összekötő vezeték csatlakozókkal, és felerősítésekkel.
Vedd meg, szereld fel, és vagy működik, vagy nem. Ha nem működik, pereld be az eladót, mert határozottan állítja hogy ez a megoldás. Mivel erősítő nincs benne van esély, hogy nem működik, az antenna nyeresége nem biztos, hogy elég, ez a megoldás csak nagy térerősség esetén működik, akkor meg csak az erősen árnyékolt helyeken hasznos. Erre meg azt írja hogy pincében nem használható. Akkor hol.
(#) tungsram válasza pucuka hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Na ebben egyet értünk mert ez nem más mint egy sima passziv átjátszó. Szerintem egy sima TV-antenna is tudná ezt a mutaványt pl egy asztali "parabola" kakiból kiszedett erősítővel mert nálam a műhelyben ez megy TV javításhoz is. Próba cseresznye..
(#) Sebi válasza Kurcy hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Panhard linkjén sokkal olcsóbb a yagi is, meg a beltéri is. 10 körül megvan.
(#) Kurcy hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Nos akkor valaki még tud valami okos ötletet vagy ez az össz megoldás?
(#) ferzoo válasza Kurcy hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Külső antenna gsm-re méretezett antenna mindenképp kell.Mivel a mobil 1kvázi duplex időréses rendszer,a wlan-hoz hasonlóan 2irányú kommunikáció/adatiforg.miatt passziv +oldás nem jó.Olcsó +oldás nincs,csak a gyári átjátszó cucc 20-30ért.A telód beállítások/hálózat mód-nál áll.be gsm.re és nem fogja keresni a 3G hálót,ami olykor nem elérhető.
(#) Föfe hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,van egy pince klub,de nincs térerő a mobilokon,és a vendégek kezdenek elpártolni. A kérdés van-e minden szolgáltatóra antenna,vagy hogy lehetne megoldani a legegyszerüben. Köszi a segítséget
(#) dk1 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok,
gondoltam, megosztok Veletek pár gondolatot ezügyben. Nem konkrétan válaszolnék Valaki problémájára, hanem megpróbálom az elméleti részét megosztani és hátha ez segítség lehet...
Szóval tömören: a helyzet nem egyszerű. Több megoldás létezik, nézzük meg őket sorban az olcsóbbtól a drágábbig.
1. A legolcsóbb és talán legjobb megoldás a sokatok által már leírt külső antenna alkalmazása. Ekkor kültérben fel kell szerelni egy antennát és ráforgatni egy cellára (állomásra). Ennek hátránya, hogy a készüléket csatlakoztatni kell a kábelhez, jobb esetben galvanikusan, ennek hiányában egy autós tartón keresztül, induktívan. Ilyen antennát a Carant-tól lehet olcsón beszerezni, típus lehet pl. ACY-15 yagi. 7-8ezer Ft körül van, viszont csak a 900as sávban produkál értelmes jelszintet vételnél és elfogadható SWR-t adásnál. Apropó, fogalmak:
- Vételi jelszint: "térerő", értéke tipikusan -40 és -105dBm között alakul. A dBm a mW-ra vonatkoztatott teljesítmény értéke logaritmikus skálán. Pl: 0dBm=1mW, 10dBm=10mW, 20dBm=100mW, 30dBm=1000mW azaz 1W, a 33dBm=2W és így tovább. A BTS-ek, azaz az "adótornyok" tipikusan 47dBm teljesítménnyel adnak, azaz 50W, de a kábelveszteségek és a hibrid összegzők miatt ez nem jut ki teljesen az antennára. Ezzel szemben a mobilod 900on max 2W-ot (33dBm), 1800on 1W-ot (30dBm) ad. Azért maximum, mert működik az un. power control, ami igyekszik minél alacsonyabban tartani a teljesítményszinteket az interferenciás zavarok csökkentése érdekében Kb. 2 másodpercenként történik szabályozás, 2dB-es lépésekben. Ez GSM. 3G (vagy UMTS, nálunk WCDMA) teljesen máshogy működik, a rendszer megpróbálja minél kisebb értéken tartani a teljesítményt. Másodpercenként 1500x történik teljesítményszabályzás 0,1dB-es lépcsőkben. Mikor többen nekiállnak forgalmazni (pl. letölteni), a zaj megnő az adott cella alatt, ezért az állomás emeli a mobilok teljesítményeit, hogy a zajból jobban kiemelkedjenek. Sajnos a cella határán (ahol már 1es-2es a térerő kijelzés) tartózkodó mobiloknak már elfogy a teljesítménye, nem tud tovább erősíteni, nem tudja "túlkiabálni" a többieket, "elveszti" a fonalat (szinkront) és szépen visszaáll a GSM hálózatra. Ezt hívják "lélegző" cellának, mivel a mérete változik. Ezért lehet az, hogy egyszer van 3G lefedettséged ugyanott, egyszer nincs. Node nagyon elkanyarodtam...
- SWR: Standig Wave Ratio, azaz állóhullám arány, a haladó és a visszavert teéjesítmény aránya. Az ideálias az 1, minél nagyobb ez az érték, annál több teljesítmény "marad" az antennarendszerben (antenna+kábel), tehát annál kevesebb lesz a kisugárzott. Eészen extrém esetben tönkre is teheti a az RF végfokot is.
2. Passzív repeater: ez az, amit már korábban említettetek, azaz két antenna kábellel összekötve. Számoljunk kicsit. Egy átlagos szobába elhelyezett antennán kb. 18-20dBm teljesítménynek kell kisugárzódnia ahhoz, hogy a telefonodon kb. -40dBm-es jelszinted legyen. Ez a -40 egy nagyon jó szint, biztonságosan és jó minőségben kb. -90 - -95dBm jelszintig lehet (-90en még akár az EDGE forgalmad is mehet). A fenti adatokból a levegő csillapítása kb. 60dB. Ha visszafelé számolunk, azaz a -90dBm-ból levonjuk a -60-at (mert csillapítás), akkor az antennáról -30dBm-nek kellene kisugárzódnia. Tegyük fel, hogy egy viszonylag olcsó antennát használunk mindkét oldalon, aminek a nyeresége kb. 5dB, ebből az antenna bemenetére érkező jelnek legalább -35dBm-nek kell lennie. Egy átlagos kábel csillapítása 100m-enként kb. 10-15db, mondjuk 10m a kábelünk, azaz 1dB a csillapítása, ezt hanyagoljuk is el gyorsan. Eljutottunk a jel útjában a kinti antennához, ugye ott is van 5 dB nyereség, azaz az antennára érkező jelnek legalább -40dBm-nek kellene lennie. Ez a jelszint egy 50W (47dBm) teljesítményű állomás esetén teljes optikai rálátással is kb. 1km-es körzetében reális. Ez megoldás lehet a fentebbi pincés-szórakozóhelyre, de sajnos egy vidéki környezetben elég valószínű a kudarc... Sajnos...
3. Repeater: ez egy full-duplex erősítő, azaz adás és vételi erősítővel rendelkezik. Sokféle fajtája van. Van sávszelektív, azaz az egész frekvenciasávot ismétli, ami a szolgáltatónak ki van osztva (pl. 935-942,8MHz Voda, 943-950,8MHz Pannon, 951-958,8 T-Mobile DL sáv, 45MHz-el kisebb az UL). Ennek az a hátránya, amit pucuka nagyon helyesen leírt, miszerint úgy kell beállítani mind a berendezés teljesítményeit adó és vételi irányban, mind az antenna irányát és helyzetét, hogy a legerősebben sugárzó cella (BCCH) jelszintje minimum 6dB-lel (4x teljesítmény) erősebb legyen mint a többié, különben az állandó handoverek miatt egyszerúen lehetetlen lesz telefonálni, vagy örökké megszakad. Arról nem is beszélve, hogy léteznek olyan cellák (szegmensek) amik nem "tisztán" a 900as sávban üzemelnek, hanem az 1800asban is. Az ilyen cellák csak a 900as paramétereket riportoltatják a mobilokkal és feltételezik az 1800as jelszintet (számítások alapján), könnyű belátni, hogy egy ilyen cellára "hangolt" repeater alól a hívások állandóan el fognak dobódni, meg fognak szakadni.
Van még csatornaszelektív repeater is, ezek általában 4db különálló frekvenciát ismételnek. Itt nem kell dominánsnak lennie senkinek, hiszen csak azt a frekit "visszük" oda, amelyiket mi akarjuk.
Sajnos ezek a berendezések önmagukban is 7-800eFt-tól a 2,5millióig terjednek, plussz az egyéb kütyük. Ráadásul a használatuk illegális, általában mindig problémát okoznak nem csak a szolgáltatóknak, de a környéken telefonálni kívánóknak is.
Itt is volt pár fogalom:
- UL: uplink irányú forgalom, ez a telefon --> bázisállomás irány, azaz a telefonod ad
- DL: downlink irány, azaz az állomás ad és a telefonod vesz
- EDGE: enhanced GPRS, azaz gyorsított GPRS adatátvitel, melyet úgy érnek el, hogy a GMSK moduláció helyett 8PSK-t használnak (8=2 a 3-ikon, azaz 3x annyi "bit" vihető át egy időpillanat alatt)
- BCCH: Broadcast channel, ez egy logikai csatorna, amit a bázisállomás sugároz ki, ezt fülelik a mobilok, ez tartalmaz számukra információkat, mint pl. a frekvencia, szinkron, cella azonosítója, szomszédok listája, stb.

Összefoglalva, szerintem az 1.es megoldás a legolcsóbb és legjobban használható, a 2. csak bizonyos feltételek esetén, a 3., azaz bármilyen aktív elem használata csak bonyodalmat okozhat és lehet, hogy nem hozza meg a várt eredményt (ráadásul elköltöttél rá egy határ lóvét)

Bocs a hosszú hozzászólásért...

üdv, dezső
(#) pucuka válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Örülök, hogy megpróbáltad összefoglalni, a mobiltelefon hálózatok lényegét.
Azért pontosítanék, a 3G hálózatot európában UMTS -nek hívják, és a modulációs módja WCDMA. A cella "lélegzése" tipikusan a WCDMA sajátja, mert az egy kapcsolatra jutó kisugárzott teljesítmény a forgalom függvénye, ezért a vételi helyen a térerő nagysága is forgalom (terheltség) függvénye.
(#) dk1 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia,
korrekt, szép megfoglmazás. Köszi

üdv, dezső
(#) Inhouse hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Adott egy határ melletti település. Meg kellene oldani, hogy ottani kártyával lehessen külföldre (hálózaton) belül beszélni. Külső antenna nélkül elég kaotikus a térerő, 0-1... Van egy új ACY15 Yagi-nk. Ki szeretnénk próbálni, hogy azzal menne-e, mert akkor lenne véve egy GSM adapter és be lenne kötve a telefonközpontba. (most is van ilyen több is)
Van egy Nokia 6310-ünk, de nincs hozzá antennakábelünk. Van 3 féle telefon antennakábel->FME átalakítónk, de nincs hozzá telefonunk...

Most itt tartunk... Lenne valakinek egy kártyafüggetlen 900MHz-et tudó régi működőképes telefonja, amin van külső antennacsatlakozó és ehhez lenne is egy specifikus->FME átalakítója? Kölcsönbe is jó lenne...

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
A meglepetések elkerülésére a hálózatválasztást kézire kell állítani, mert ha automatikusra hagyod, roamingolhat, és a költségek megugranak.
(#) lanti válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Áhítattal olvastam ezt a leírást!
Nagyon jól érthető és teljesen logikus volt !
Szerintem sokak nevében köszönöm meg Neked!
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Természetesen!
Az mgsm.hu-ról lett rendelve közben, elvileg a héten megoldódik a dolog.

Kössz!

Üdv
Inhouse
(#) dk1 válasza lanti hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szia lanti,

köszönöm, kedves Tőled. Ha bármilyen kérdésed lenne, szívesen válaszolok, ha tudok.
Próbáltam közérthetően fogalmazni, így néhol kicsit pongyola lett (pucuka javított is )...

üdv,
dezső
(#) dk1 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szia Inhouse,

holnap megnézem Neked a melóhelyen, úgy emlékszem van ilyen kábelem. A másik felel FME mama...
Ha nem sikerült szerezned, dobj egy privátot.

üdv, dezső
(#) Inhouse válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Nagyon köszönöm.

Úgy néz ki Pucuka önzetlen segítsége folytán megoldódik a dolog.

Kössz mindkettőtöknek!

Ja, ha sikerül a mérés a Nokiával és úgy néz ki jó, akkor szembesülök azzal, hogy kell egy FME->mini UHF átalakító a GSM adapterhez... Először azt hittem SMA, a fene se megy el ezeken a gyártókon, minek ennyit variálni?

Üdv
Inhouse
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem