Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm mindenki segítségét
Már csak az a kérdésem hogy ha ki és bekapcsolom a készüléket akkor a zv2-es számláló a beállított értéket fogja mutatni?
Igen, azt fogja...
Pontosabban, rejtve marad, de ha megnyomod a két nyomógombot 3s-ig, akkor mutatni fogja...
Helló nem tudja valaki hogy lehetne csinálni egy hőmennyiségmérőt parsical? Azt tudom hogy kell egy inpulzusos vízóra meg két hőmérő.
Nem biztos hogy felejtős csak írd le a "logikáját"
mit kell tudnia ? (én pl magánházban lakom és csak hallotam hogy van ilyen szerkezet ,de hogy mit és hogyan mér ??) Amúgy volt olyan kérdésem itt a hobbin amire az első választ egy hét után kaptam !
Szerintem Valami olyasmi lehet, hogy megméred a víz hőfokot, majd ebböl kivonod a környezeti hőfokot és ezzel a számmal meg a felhasznált víz mennyiségével kell valamit kiszámolni. De ez csak tipp
Ahogy én kiveszem a kérdésből:
Az átfolyó víz mennyiségét össze kell szorozni a bemeneti oldal és a kimenő oldal hőmérsékletének különbségével. Az átfolyó víz mennyiségét valamilyen Idézet: segítségével szeretné mérni, ami feltételezem annál sűrűbben adja az impulzusokat minél több az átfolyó víz mennyisége.„inpulzusos vízóra” Itt a topicban már mindegyik részfeladatra van példa, csak össze kell illeszteni a megfelelő részeket. Ezután már csak kalibrálni kell egy hiteles műszerhez az eszközt. Valamint kérdés hogy ezt a hőmennyiség mérést milyen lebontásban (percenként, óránként, napi) kellene kijelezni. Esetleg eltárolni, majd összegezni. Ez a nehezebb része.
bocs a link lemaradt Bővebben: Link
Akkor nem sokat tévedtem, csak nem a környezet, hanem az elmenő vizet méri.
Nem a vízórán kell mérni a hőmérséklet esést, hanem a mérni kívánt rendszer be és kimenetén.
A vízóra pedig teljesen mindegy hogy ezen belül hol helyezkedik el. Fogd fel az egészet úgy, mint a sorba kapcsolt ellenállásokat. A felvett teljesítményt úgy méred hogy megméred a kapocsfeszültséget (be és kimenő oldal hőmérséklet különbsége) és az áramot (vízóra), amit bárhol mérhetsz mivel a soros rendszerben mindenhol azonos az áram. Majd a kettőt összeszorzod, és megvan a teljesítmény (leadott hőmennyiség).
A belépő meleg és a kilépő lehűlt vízből és az átfolyásból számol valahogy csak nem tudom hogy.
Itt a kérdés csak az hogy mennyi az 1 egység. 3 impulzus szorozva 10°C -al vagy mennyi? Még a mértékegységét sem tudom.
Hello!
Ha megengeded, helyeselek. És még egy kis kiegészítés: Q=c*m*dt Ahol a "c" a víz fajhője, az "m" a tömege, a "dt" az előremenő és visszatérő ág hőmérséklet különbsége. (azt csendben mondanám, hogy a fajhő még a víz hőmérsékletével is változik) Tehát saccográfot házilag biztos lehet készíteni, de elszámolási (vagy ellenőrzési) műszert már kevésbé. üdv! proli007
Akkor még a cosfi is bejátszik
Hello!
Természetesen mérnek! Számolj utána, hogy milyen pontossággal kell tömegáramot és hőfokot mérni ahhoz, hogy 1% pontosságon belül maradjon a mérés. Csak azt írtam, hogy "saccográfot házilag biztos lehet készíteni". (Viszont kalibrálni sem egyszerű feladat már.) Ja, amióta SI van, a mért értéknek ugyan úgy kell kijönni mint a villamosságban, de a hőközpontok Gjoule-ban számolnak. De gond egy szál sem, mert 1J=1Wsec üdv! proli007
Igen valami hasonló lehet , de a kimenő értéket (s1)
bizonyos időközönként el kéne menteni és a mentett értékeket összeadva kapnád meg az "elhasznált" hőmenyiséget .
És ezt valahogy megoldható, mert ennyire nem vagyok zseni sajnos .
Ez csak az alapelv, a mérés ennél azért sokkal problémásabb. Leginkább egy frekvenciamérő működéséhez lehetne hasonlítani. Tételezzük fel hogy másodpercenként képzünk mérési eredményt, és ez idő alatt a "vízórától" elég impulzus érkezik a mérés pontosságához. Akkor a másodperc végén kell összeszoroznunk a mért értékeket, rögtön tárolni az eredményt, majd a tárolás után azonnal nullázni a számlálót. Ha ez a mérési ciklus nagyon hosszadalmas lenne a kis szamú impulzus miatt, akkor pontatlan lenne a mérés, mivel a mérési ciklus végén lévő hőmérsékletkülönbséggel szoroznánk.
Ekkor gondoskodni kellene a hőmérsékletkülönbség gyakrabbi méréséről, és ezen mérések átlagával kellene szorozni az impulzusok számát.
Ha mindenképpen magad akarod megoldani, van a másik gépemen egy olyan projekt, amin van több mérési pont meg átlagolás...stb letárolás meg stb...
ez nem teljesen erre a feladatra készült, de ötletet merithetsz belőle... Majd előkerítem és felteszem...
Helló megköszönöm mert venni kicsit drága lenne mert különösebb értelme nem lenne, csak van egy házi napkollektorom és jó lenne mérni mennyit termel kb.
Erre gondoltam...
Ebben van sok minden, valós idő kezelés is...I2C Folyamatos számlálás, átlagképzés (2-3 oldal)... Ha találsz benne ötleted, használd (99%-ra tele a PIC)
Egy gyors kérdés : ezeket az inlude file ket hogyan lehet
beletenni (elmenteni )a progiba ?
Na én valahogy így képzeltem el.
A szükséges korrekciót hogy a mutatott mennyiség megfeleljen valamilyen SI mértékegységnek AF2 és MX1 között lehet megtenni. Ebben a felállásban 2 másodpercig méri az impulzusok számát, majd a 2mp végén a hőmérséklet különbséggel megszorozva hozzáadja az előző mérések összegéhez. Hogy a szimulációban jobban követhető legyen érdemes IF1, IF2, IF3 állandóját átírni 100, 101, 102-re.
Ha teljes egészében akarod használn, azokat is felteszem...
Egyébként az INC modul alatt kell megirni, vagy szövegként beolleszteni az ASM rutint. és lementeni bezáráskor.(ezt a program automatikusan kéri) Hivatkozni kell a Parsic rajzban egy elemmel vagy cimmel, az Asm rutin változóira...
Régebben tettem fel hasolót, az első 10 oldalon valahol...
ha pont ezeket akarod használni, azok csak nagyrészt ide ebbe az előbb feltett környezetbe valók a már említett hivatkozások, kapcsolatok miatt... Óra és hőmérő olvasást tettem fel kb 2 hónapja is, szintén I2c-vel... |
Bejelentkezés
Hirdetés |