Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   396 / 582
(#) druxter válasza botesz hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nem botesz, nem nyúlt meg az ékszíj, nincs is berepedezve, nem egy idős masinának néztem. Kb ugyanolyan feszítésű, mint bármelyik másikban.
(#) Radoo hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Sziasztok.!
Remèlem jó helyre írok.
Segítsèget szeretnèk kèrni.
Van egy Elin tipusú elöl töltős mosógèpem. 7kg. 1600ford centri
.
Lènyeg az,hogy a gèp tökèletesen ment. Be lett pakolva a ruha. El kezdte engedni a vizet ès meg állt. Nem ír ki semmit se hiba kódot sem semmit. A program váltó kapcsoló világít sárgán ahogy eddig de se legek nem villannak fel, ès mèg a kijelzőn sem ír ki semmi hibakódot.
Meg nèztem a 24voltos kört. Táp van. A relèk jók. A szivattyu tiszta nem dugult el. Nem lehet h valami blokkolja ès letilt a rendszer? Vagy esetleg ötletet kèrhetek miket nèzzek meg? Előre is köszönöm
(#) yulo5310 válasza Radoo hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ajtózár!
(#) Radoo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Az ajtó zár csinálhat ilyet? Momdom semmire nem reagál semmit nem ìr ki... Ès az ajtó zár az behúz ès áram elvètelnèl ki is nyit. Melyik a zár ès az èrzèkelő kábele? Ám ha nem az ajtó zár akkor mi lehet? Hogyan tudnám meg nèzn,hogy jó az ajtózár?
(#) yulo5310 válasza Radoo hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ha zár,és zárás után 2 perccel lehet csak nyitni,akkor az jó! A relék kapnak feszt?
(#) Radoo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Igen zár.. Ès kb 1perc után kehet nyitni az ajtót..
A 24voltos kör az èl. Csak nem indítja a relèket mert olyan mintha tiltana. Vègig mèrtem minden tranyót ès mind jó. Minden ellenállást ès mind jó.
Ki vettem a panelt adtam neki 230at ès padon mèrtem a 24voltot a 12-őt.. Volt olyan pont ahol 115v feszkó volt.
A relèk nem szakadtak. Jók.
(#) yulo5310 válasza Radoo hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Hát akkor végig kell menni a protokollokon. Mágnesszelep,nyomáskapcsoló,stb....,de én még mindig arra gyanakszom hogy az ajtó nem ad áramot a tápnak
(#) Radoo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ès azt hogyan tudnám rövidre zárni? Mrlyik lehet annak a kábele a 4ből..? Meg multival ki tudom sípolni h ha az ajtó csukva van akkor zarnia kellene ha nyitva akkor szakadást kène jelezzen?
(#) yulo5310 válasza Radoo hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
A 230 megy a zárra,onnan vissza a panelra. Most így hirtelen nem tudom megmondani,hogy mind a 2 szálat megszakítja,vagy csak egyet.
(#) Radoo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Igazából ha csak a kapcsoló elemet veszem ès kontaktot mèrek akkor ha zár ès vezet akkor jó a kapcsoló?!.. Ha nem akkor csak ennyi a hiba..
Minden egyes szakaszt ugyan ìgy ki kell mèrnem h zár v nyit vagy epp ohmikusan jók e?!
Am az az èrdekes h amikor az ajtó be lett csukv utánna írt ki bármit h èpp melyik lèpèsnèl jár.. Ha az ajtó nyitva volt akkor csak a sárga háttèr világìtás ment. De mivel az ajtózár kattan vagyis behúz az azt jelenti h elvileg a kapcsoló jó. De mègsem ír ki semmit. Semmi nem villan fel.. Csak a programváltó sárga háttere világit. Se hibakód se led se a kijelső se kèp se hang...
(#) Radoo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Igazából ha csak a kapcsoló elemet veszem ès kontaktot mèrek akkor ha zár ès vezet akkor jó a kapcsoló?!.. Ha nem akkor csak ennyi a hiba..
Minden egyes szakaszt ugyan ìgy ki kell mèrnem h zár v nyit vagy epp ohmikusan jók e?!
Am az az èrdekes h amikor az ajtó be lett csukv utánna írt ki bármit h èpp melyik lèpèsnèl jár.. Ha az ajtó nyitva volt akkor csak a sárga háttèr világìtás ment. De mivel az ajtózár kattan vagyis behúz az azt jelenti h elvileg a kapcsoló jó. De mègsem ír ki semmit. Semmi nem villan fel.. Csak a programváltó sárga háttere világit. Se hibakód se led se a kijelső se kèp se hang... Mèg annyit,h 4kanel fut az ajtóhoz. Az egyik a mágnes zár a másik meg a mikrokapcsoló.. Melyik lehet melyik?!...
(#) yulo5310 válasza Radoo hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Akkor az összes csatit átnézni,kontakt hiba van valahol.
(#) Radoo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Köszönöm nekilátok..
(#) druxter hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Üdv!

Hoover MK7166 mosógép most már először ékszíj nélkül e09 hibát írt, felraktam a szíjat, és kis idő elteltével e08 a hibakóddal leáll. Trikaot cseréltem reléket újra kivettem megnéztem, hogy kapcsolnak e. A motor csak az egyik irányba hajlandó dolgozni, szénkefék jók benne, ki is poroltam a biztonság kedvéért. Közel hajolva a motorhoz, olyan mintha el akaná indítani azt, mert kicsi zizegést hallok, de nem indul el balra, csak jobbra forog. Indesit gyártmánynak nézem, panelok is lent a mosógép hátuljához vannak rögzítve. Találkozott valaki hasonló problémával? Kérlek segítsetek, kiidegelt ez a gép már.
(#) yulo5310 válasza druxter hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Próbáld ki másik motorral,bár ha egyik irányba rendesen forog akkor nincs leégve a tekercs. Az irányváltó elektronika körül keresgélj,ha relé váltós akkor már egy morze is bekever!
(#) druxter hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Kérdés nélkül cseréljem ki a relét? Motorra én sem gyanakszom már, mert forog, és nincs szaga. Centrifugálás programot pl végigfuttatja hibakód nélkül. Kifordítottam a hátuljából a panelt, és működés közben mértem a relét 12 voltos tápját, hogy mikor kapja meg. Mikor balra nem indul el csak zizegést hallok a motor felölől, akkor egyik relé sem kap tápot. Olyan, mintha valamelyiknek dolgozni kellene, de nem. Másik motorom itthon nincs, legalább is ilyen nincs. Csatlakozókat már újranyomtam.
(#) yulo5310 válasza druxter hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
A zizegő relét kicserélni(elégett az érintkezője),és sztem jó lesz!
(#) druxter válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
A motor felől hallom a zizegést csak jelezném. Írtam, hogyha közel hajolok a motorhoz, és onnan hallom a hangot, mint amikor nincs megfelelő kontakt.
(#) yulo5310 válasza druxter hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
A motornak jónak kell lennie,hisz ugyanazok a tekercsek hajtják mindkét irányba,csak a bekötéseket váltja a relé! Nem szénkefés úgy-e?
(#) druxter hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Nem, majdnem újak a kefék, szép a kommutátor is.
(#) Radoo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Át nèztem mindent. Ès sehol hiba. Az ajtózár is jó. Amikor be csukom az ajtót akkor egy pillanatra be villannak a ledek es tovabra sincs se kep se hang
(#) banya012 hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Csodasat mindenkinek..
Egy kis segitseget kernek.. A kepen lathato motyonak, mi a szama? Mar feledom. A datat szeretnem megkukkolni es elvesztem..
Es.. Letezik, hogy el van pukkanva a pici?
Ez egy Siemens hoszivattyus szarito.
Eredeti problema az volt (hatha valaki belefut es joljon)
Bekapcsolas utan 8-10 masodpercel megszunt letezni
Ezt sikerult orvosolni a TNY ic cserejével.
De most jott egy F11 hibakod dobvilagitas nincs. Szerintem egy koron van, onnan jovok visszafele..
Nagyon kocce..
(#) banya012 hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Hátha valakinek joljon az evek folyaman..
Siemens hőszivattyus szárito.
8-10 masodperc uzemelés után megszunik létezni, az a TNY ic hibálya
F11-ert pedig ez a kis szemét a felelős.
A dobvilágitás is ezen a koron van
(#) pisti0 hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Üdv. Van egy Indesit felültöltős (MOD: WITL 85) és az a gondom hogy beállítom a programot, inditás és semmi. A vizet beengedi de ennyi. A másik jelenség, hogy Centri fokozat beállít, start, és semmi kiszivattyúzza a vizet de nem indul a centri csak a szivattyú megy folyamatosan. Mitől lehet ez?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2016
(#) botesz válasza pisti0 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Szénkefe.
(#) pisti0 válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Motor szén_kefe elszállt volna?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
(#) botesz válasza pisti0 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Valószínűleg elkopott.
(#) pisti0 válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Köszönöm meg_nézem. Már az összes csatlakozót meg_tisztítottam és befújtam kontakt sprével hátha valami ilyesmi gondja van, de a szénkefe nem jutott eszembe. Nem volt olyan jellegzetes hubogós hangja. Köszi még 1x egyszer!

mod
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
(#) lóri válasza pisti0 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Ti miért be széltek ilyen fur csán?
(#) druxter válasza banya012 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Mi az F11 konkrét hibakód pontos leírása?
Nem hinném, hogy egy ajtóvilágításért sipákolna, sokkal inkább ajtózár.
Mikor csinálja ezt a hibakódot, el tud indulni a program, vagy azt sem?
A keresett alkatrészed, szerintem n-es mezei smd tranzisztor, meg kéne mérni, hogy hány voltot kap a collektoron.
Ajtóvilágítást szerintem inkább az ajtó kapcsoló végzi.

Egyébként van egy szárítógépes topic is.
Következő: »»   396 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem