Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   425 / 582
(#) pont válasza Scorpyo hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Ha te nem értesz hozzá keress szakembert, aki pontosan megállapítja a hibát, és akár még a panelt is tudja javítani, mert az is csak alkatrészekből áll.
(#) Scorpyo válasza pont hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Mosógépszerelőt is alig találtam. Egy hét után jött ki. Elektronikát azért lehet megtudnám javítani. Gondoltam sokan vannak itt a fórumon, és valaki véletlenül tudna valami tippet adni.
(#) botesz válasza Scorpyo hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Ha tacho jó akkor valósínűleg meg van nyúlva egy ellenállás a panelon.
(#) lukovicsek hozzászólása Júl 20, 2016 /
 
Sziasztok.

Nem tudom találkozott e valaki ilyen problémával mert én még nem.
Ay alany egy Bauhnet gép amibe van egy hét kontaktos motor, vagyis hét kivezetés a csatiban, a motor nem birta tekerni a dobot ruhával, próbáltam tenni rá más hasonló motrokat de azokkal még ugysem ment, majd próbáltam csak a forgórészt kicserélni és ugy jól ment normálisan tekert , viszont nagyon forrósodott. aztán a gazda elvitte a rosz motor forgórészét és áttekercseltette, rátettem megy minden teker, bir rendesen csak ez is forrósodik. Valaki mondjon valami ötletet, mert én kifogytam.
(#) palko0125 válasza Scorpyo hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Nézd meg a motor végén a tacho mágnesét, nem forog e el a tengelyen. Ha az rendben van mérj feszültséget a tachogenerátoron (AC), ha forgatod a motort, 1-2V kell mérned. Ha ez is ok, akkor ez után kell a panelhoz menni.
(#) Dino71 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Hát ha megy minden rendben akkor jó az a gép. Mennyire szikrázik kis és nagy fordulaton és mennyire melegszik hány wattos hány ampert vesz fel??? Esetleg kompletten kellett volna odaadni a tekercselőnek a motort.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Nem lesz sokáig jó.Tudod sose lesz olyan mint a gyári tekercselés.Lehet hogy a triac sem az igazi.Milyen Bauknecht?Osztott tekercses?Centri fordulat megvan?
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Idézet:
„Esetleg kompletten kellett volna odaadni a tekercselőnek a motort.”

Mégis minek?Mi a frászt kezdjen az állórésszel ha egyszer az jó?
(#) lukovicsek válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia. Kompletten volt odaadva, a motor nem szikrázik, rendesen megy midkét oldalra, de egy idő mulva olyan forró a forgórész hogy szaga van
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia. Igen osztott tekercses , pont olyan mint egy bosch motor, centrizik is rendesen, de szerintem ahogy észre vettem mosáskor forrósodik.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Omega paneles?Alul is van egy panel?Valószínűleg nem lett jó a tekercselés és lehet hogy a triac sem az igazi.(azthiszem több is van a panelon)
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
A triakot már cseréltem, nemhiszem hogy a tekercseléssel van baj mert másik forgódésszel ugyan ez van, beletettem egy boschét
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Egy furcsa hoszu panel van benne még nem találkoztam ilyennel
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Fent?
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Igen fent van es elötte mégegy a kijelzőknek
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Az az omega panel.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Alul nincs benne mégegy panel?A nivósabbakban szokott lenni alul külön a motornak.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Nincs. És az az érdekes ha ràrakok egy másik motort azt meg ruhával megse birja forgatni
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Az pedig elektronika hiba lesz.Az tuti.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
A sajátjával meg megy rendesen. Csak forrósodik. Megnéztem a külömbséget a két állórész között és a sajátja jóval vastagabb vezetékből van tekerve
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Annyiféle motort raktam már össze és minden gép mindegyikét elfogatta, csaka vezetékeket kelett átrakni.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Én a helyedben tennék bele egy "gyárit"(ami nem tekercselt) aztán meglátod hogy mit produkál.Ha azzal sem jó akkor tuti hogy a motorvezérlésnél van a hiba.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szerinted én nem akartam ? Csak sehol nem találok
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Azért gondoltam komletten,hogy átnézze az állórészt is és kitudja próbálni.
De miből derült ki,hogy jó az állórész?
(#) Dino71 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Hát igen sajna nem mindig válnak be a tekercselt forgók.
(#) Dino71 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Cseréltek rajta kommutátort is?
(#) lukovicsek válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Igazából az állórészt szakadásra mértem nem találtam semmi bajt, sérülés nincs rajta,
(#) lukovicsek válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Igen cseréltek
(#) Scorpyo válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Köszönöm a tippeket. Közben nekiugrottam mint Foxi a lábtörlőnek, és kivettem a vezérlőt. Van rajta egy IC egy triac ami elvileg jó az ellenállásokat megmérem még. Ripityára szedtem a kapcsolósort és fényesre radíroztam az érintkezőket, volt ami nehezen érintkezett. Sikerült össze rakni, a motor is a helyére került. Kicsit viszont bajban vagyok, mert én balga nem írtam le, hogy mit honnan húzok le, de valahogy majd kicsilabizálom, és a tachót megnézem.
(#) botesz válasza Scorpyo hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Elvileg stekkeres azaz minden csati csak 1 helyre való magyarul hülyebiztos.
Következő: »»   425 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem